Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

23 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Συμφωνώ,τελικά το 3ο τρίμηνο εγκυμοσύνης καλοκαίρι είναι δύσκολο!!κι εγώ σκέφτομαι το επόμενο,αν έρθει,να το προγραμματίσω για αρχή καλοκαιριου,όσο περνάει δηλαδή απ' το χέρι μου γιατί αυτά είναι του Θεού.και αυτό για Ιούλιο το ήθελα ιδανικά,αλλά μην λέμε και χαζά και είμαστε αχάριστες.δοξα τω θεώ που ήρθε και πήγαν όλα καλά ως τώρα και μακάρι να πάνε όλα τέλεια μέχρι τέλους και δεν με απασχολεί καθόλου ο μήνας που θα έρθει.καθαρα και μόνο για λόγους δουλειάς είχα την προτιμηση αλλά πραγματικά δεν με νοιάζει καθόλου!

Δικιο εχεις... Εμενα επεσε κ η βλεννα χθες κ τωρα σιγουρα μετραμε αντιστροφαααα... Αντε ωραιαα ❤❤❤❤❤❤

18 ώρες πρίν, Ismini82 είπε:

Κοριτσια μου μόλις γύρισα από το n/s. Με ρώτησε αν πονάω...του είπα νορμάλ κ μου είπε την Πέμπτη να ξαναπάω... Γίνεται να μην καταλαβαίνω ότι πονάω τόσο πολύ; εν τω μεταξύ αγχώθηκα γιατί το μωρό ούτε 2,5 κιλα δεν είναι...  Κ αυτό θερμοκοιτίδα ρε γμτ;

@Heidelberg Είμαι κ εχω αναλάβει το κομμάτι με τις τράπεζες και τις υπηρεσιες...Κ όπως φαίνεται την πάτησα.... έπρεπε να καθίσω λίγο στ' αυγά μου....

@Sadri09 Το καλό είναι πως τώρα αυτή την περίοδο δεν έχει πολλές που γεννάνε, η κλινική είναι σχεδόν άδεια, οπότε θα έχουμε λίγο ησυχία!!!!

Δν θα μπει θερμοκοιτιδια αν περασε τα 2.200 κιλακια... Προσφατα γεννησε γνωστη μ 2.300 δν μπηκε ειχε περασει το οριο μην αγχωνεσαι... Εμενα πριν δυο βδομαδες ηταν 2.381 μια χαρα ειν... Εγω επειδη πηγα πολλες φορες τωρα στ νοσοκομειο με ψευτοτοκετο( μας δουλευει ο μικρος) γεννουσαν αρκετες θα ελεγα παντου βαλιτσες κ μπαμπαδες να πηγαινουν περα δωθε χαχαχαχα εμενα επεσε η τραχηλικη βλεννα χθες κ εχω πολλα υγρα απο χθες λιγο γιαξ κ η μαια μ ειπε απο εδω κ περα μετραμε αντιστροφα στ σιγουρα... Πονακια εχω ανα διαστηματα συσπασεις παρα πολλες... Αυριο θα κανω κ νον στρες κ βλεπουμε... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sadri09 είπε:

Δικιο εχεις... Εμενα επεσε κ η βλεννα χθες κ τωρα σιγουρα μετραμε αντιστροφαααα... Αντε ωραιαα ❤❤❤❤❤❤

Δν θα μπει θερμοκοιτιδια αν περασε τα 2.200 κιλακια... Προσφατα γεννησε γνωστη μ 2.300 δν μπηκε ειχε περασει το οριο μην αγχωνεσαι... Εμενα πριν δυο βδομαδες ηταν 2.381 μια χαρα ειν... Εγω επειδη πηγα πολλες φορες τωρα στ νοσοκομειο με ψευτοτοκετο( μας δουλευει ο μικρος) γεννουσαν αρκετες θα ελεγα παντου βαλιτσες κ μπαμπαδες να πηγαινουν περα δωθε χαχαχαχα εμενα επεσε η τραχηλικη βλεννα χθες κ εχω πολλα υγρα απο χθες λιγο γιαξ κ η μαια μ ειπε απο εδω κ περα μετραμε αντιστροφα στ σιγουρα... Πονακια εχω ανα διαστηματα συσπασεις παρα πολλες... Αυριο θα κανω κ νον στρες κ βλεπουμε... 

Άντε με το καλό! Θα είσαι η πρώτη λογικά, να ανοίξεις τον δρόμο!

Περιμένουμε νέα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Δικιο εχεις... Εμενα επεσε κ η βλεννα χθες κ τωρα σιγουρα μετραμε αντιστροφαααα... Αντε ωραιαα ❤❤❤❤❤❤

Δν θα μπει θερμοκοιτιδια αν περασε τα 2.200 κιλακια... Προσφατα γεννησε γνωστη μ 2.300 δν μπηκε ειχε περασει το οριο μην αγχωνεσαι... Εμενα πριν δυο βδομαδες ηταν 2.381 μια χαρα ειν... Εγω επειδη πηγα πολλες φορες τωρα στ νοσοκομειο με ψευτοτοκετο( μας δουλευει ο μικρος) γεννουσαν αρκετες θα ελεγα παντου βαλιτσες κ μπαμπαδες να πηγαινουν περα δωθε χαχαχαχα εμενα επεσε η τραχηλικη βλεννα χθες κ εχω πολλα υγρα απο χθες λιγο γιαξ κ η μαια μ ειπε απο εδω κ περα μετραμε αντιστροφα στ σιγουρα... Πονακια εχω ανα διαστηματα συσπασεις παρα πολλες... Αυριο θα κανω κ νον στρες κ βλεπουμε... 

Όντως είναι ζήτημα ημερών η ακόμη και ωρών!!στην πρώτη μου γέννα είδα την τραχηλική βλέννη πρωί και βράδυ έσπασαν τα νερά και τελικά γέννησα την επόμενη το απόγευμα.μπορει να γεννήσεις και σημερα,μπορεί και σε μια εβδομάδα το πολυ..με το καλό να έρθει το μωράκι!!εγώ γύρισα απ τον γιατρό τώρα,δεν έχω κάποια ένδειξη αλλά άλλη μια εβδομάδα μου δίνει οριακά,πιστεύει μέσα στο σκ θα έχουμε σημάδι τοκετού,αλλιώς θα περιμένουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ασία είπε:

Όντως είναι ζήτημα ημερών η ακόμη και ωρών!!στην πρώτη μου γέννα είδα την τραχηλική βλέννη πρωί και βράδυ έσπασαν τα νερά και τελικά γέννησα την επόμενη το απόγευμα.μπορει να γεννήσεις και σημερα,μπορεί και σε μια εβδομάδα το πολυ..με το καλό να έρθει το μωράκι!!εγώ γύρισα απ τον γιατρό τώρα,δεν έχω κάποια ένδειξη αλλά άλλη μια εβδομάδα μου δίνει οριακά,πιστεύει μέσα στο σκ θα έχουμε σημάδι τοκετού,αλλιώς θα περιμένουμε...

Αχ μακαρι να ειν συντομα... Εχω τοοοση αγωνια να τον γνωρισω... Απαπαααα❤❤❤❤❤

τωρα ποσο εισαι??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Sadri09 είπε:

Αχ μακαρι να ειν συντομα... Εχω τοοοση αγωνια να τον γνωρισω... Απαπαααα❤❤❤❤❤

τωρα ποσο εισαι??? 

Είμαι 38 ακριβώς σήμερα.λεω να ξεκινήσω τις επαφές μπας κ έρθει τοκετός σιγά σιγα.νομιζω πως όταν βλέπεις το τραχηλικό πώμα ο τοκετός είναι σε απόσταση 2-3 ημερών κατά μέσο όρο.εσυ είσαι λίγες μέρες μετά από μένα αν θυμάμαι καλά;5 μέρες;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό!! Χωρισ Άγχος όσο γίνεται!! Για πείτε ενδείξεις που είχατε στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σας σαν σημάδια τοκετού;; Σήμερα είχα πόνους περιόδου χαμηλά και στη μέση. 36&3 βέβαια. Όταν ηρέμησε ο πόνος ξεκίνησε το κοπανιδι πάλι ο μικρός θηλυκός εγκέλαδος!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Είμαι 38 ακριβώς σήμερα.λεω να ξεκινήσω τις επαφές μπας κ έρθει τοκετός σιγά σιγα.νομιζω πως όταν βλέπεις το τραχηλικό πώμα ο τοκετός είναι σε απόσταση 2-3 ημερών κατά μέσο όρο.εσυ είσαι λίγες μέρες μετά από μένα αν θυμάμαι καλά;5 μέρες;

Σημερα ειμαι 37+3..εμενα η μαια μ ειπε οτι το σεξ για προκληση τοκετου ειν μυθος... Το σπερμα λεει εχει κατι που βοηθαει στ ελαστικοτητα του τραχηλου κ μαλιστα κατι στ ενδοκρινολογια του μωρου... Κ οτι μετα τις 37 εβδομαδες οσο πιο πολυ σεξ ελευθερο τοσο καλυτερα λεει... Εγω η καημενη δν τον εχω εδω χαχαχαχαχα οσο για το πωμα μ ειπε οτι απο την ωρα που θα πεσει κ μεσα στ επομενες 12 μερες οποιαδιποτε στιγμη θα γεννησω...οποτε φαγαμε τις δυο μερες αυριο ειν η τριτη μερα κ εχω κ νον στρες για να δουμε τι μας ετοιμαζει ο μικρος!! 

πρίν από 31 λεπτά , Jo-Anna είπε:

Κορίτσια με το καλό!! Χωρισ Άγχος όσο γίνεται!! Για πείτε ενδείξεις που είχατε στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σας σαν σημάδια τοκετού;; Σήμερα είχα πόνους περιόδου χαμηλά και στη μέση. 36&3 βέβαια. Όταν ηρέμησε ο πόνος ξεκίνησε το κοπανιδι πάλι ο μικρός θηλυκός εγκέλαδος!! 

Αν ειχες κ συσπασεις ταυτοχρονα ναι ειν συμπτωμα τοκετου αλλιως οχι... Συμφωνα με την μαια μου αυτα... Οτι δλδ πρεπει αυτα να γινονται ταυτοχρονα για να αρχισεις να παρακολουθεις ποσο συχνα ερχονται κ φευγουν... Ωστε μολις φτασουν στ 10 λεπτα αποσταση πας νοσοκομειο... 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Jo-Anna είπε:

Κορίτσια με το καλό!! Χωρισ Άγχος όσο γίνεται!! Για πείτε ενδείξεις που είχατε στις προηγούμενες εγκυμοσύνες σας σαν σημάδια τοκετού;; Σήμερα είχα πόνους περιόδου χαμηλά και στη μέση. 36&3 βέβαια. Όταν ηρέμησε ο πόνος ξεκίνησε το κοπανιδι πάλι ο μικρός θηλυκός εγκέλαδος!! 

Εγώ στην 1η εγκυμοσύνη είχα φτάσει 40+4 και το πρωί εκείνο είδα τραχηλική βλέννη,πήγα στο γιατρό και είχα διαστολη 1.κανονισαμε πρόκληση τοκετού σε 2 μέρες(δηλ 40+6).τελικα όμως ευτυχώς το βράδυ μετα από επαφή και περπάτημα έσπασαν τα νερά,οπότε γλίτωσα την πρόκληση τοκετού.γεννησα 40+5,μια μέρα δηλ πριν την προγραμματισμένη πρόκληση τοκετού.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μ καλημερα... Εκανα νον στρες κ μ ειπαν να ειμ σε ετοιμοτητα.. Απ οτι καταλαβα μεχρι την κυριακη θα εχει ερθει ο μπεμπουρακος μου ❤❤❤ ανυπομονωωωω ❤❤❤

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 ώρες πρίν, Sadri09 είπε:

Σημερα ειμαι 37+3..εμενα η μαια μ ειπε οτι το σεξ για προκληση τοκετου ειν μυθος... Το σπερμα λεει εχει κατι που βοηθαει στ ελαστικοτητα του τραχηλου κ μαλιστα κατι στ ενδοκρινολογια του μωρου... Κ οτι μετα τις 37 εβδομαδες οσο πιο πολυ σεξ ελευθερο τοσο καλυτερα λεει... Εγω η καημενη δν τον εχω εδω χαχαχαχαχα οσο για το πωμα μ ειπε οτι απο την ωρα που θα πεσει κ μεσα στ επομενες 12 μερες οποιαδιποτε στιγμη θα γεννησω...οποτε φαγαμε τις δυο μερες αυριο ειν η τριτη μερα κ εχω κ νον στρες για να δουμε τι μας ετοιμαζει ο μικρος!! 

Αν ειχες κ συσπασεις ταυτοχρονα ναι ειν συμπτωμα τοκετου αλλιως οχι... Συμφωνα με την μαια μου αυτα... Οτι δλδ πρεπει αυτα να γινονται ταυτοχρονα για να αρχισεις να παρακολουθεις ποσο συχνα ερχονται κ φευγουν... Ωστε μολις φτασουν στ 10 λεπτα αποσταση πας νοσοκομειο... 

Αλήθεια;12 μέρες μετά μπορεί να έρθει η γέννα;νόμιζα το πολύ μια εβδομάδα.οπως και να έχει κοντεύεις.σεξ κι εγώ δεν έχω κάνει.ειναι πολύ δύσκολο νομίζω αφού με δυσκολία κάθομαι και σηκώνομαι στον καναπε χαχα

πρίν από 24 λεπτά , Sadri09 είπε:

Κοριτσια μ καλημερα... Εκανα νον στρες κ μ ειπαν να ειμ σε ετοιμοτητα.. Απ οτι καταλαβα μεχρι την κυριακη θα εχει ερθει ο μπεμπουρακος μου ❤❤❤ ανυπομονωωωω ❤❤❤

Τελειααα!!λίγες μέρες έμειναν

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Ασία είπε:

Αλήθεια;12 μέρες μετά μπορεί να έρθει η γέννα;νόμιζα το πολύ μια εβδομάδα.οπως και να έχει κοντεύεις.σεξ κι εγώ δεν έχω κάνει.ειναι πολύ δύσκολο νομίζω αφού με δυσκολία κάθομαι και σηκώνομαι στον καναπε χαχα

Τελειααα!!λίγες μέρες έμειναν

Δν με δυσκολευει η κοιλια στ σεξ γτ στ πλαι(να βλεπει την πλατη) ειν οτι πιο βολικο κ η μαια λεει στ 4 ειν καλυτερα ακομα... Εγω πρωτον δν κανω γτ δν τβ εχω εδω κ δευτερον γτ φοβαμαι χαχαχαχα

Αχ ετσι μ ειπαν. Ανυπομονω περισσοτερο τωρα... Εν το μεταξυ μ ελεγαν νιωθεις τους πονους? Οχι λεω... Αι καλα θα γεννησω στ κρεβατι μονη μ κ δν θα παρω χαμπαρι λεω χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sadri09 είπε:

Δν με δυσκολευει η κοιλια στ σεξ γτ στ πλαι(να βλεπει την πλατη) ειν οτι πιο βολικο κ η μαια λεει στ 4 ειν καλυτερα ακομα... Εγω πρωτον δν κανω γτ δν τβ εχω εδω κ δευτερον γτ φοβαμαι χαχαχαχα

Αχ ετσι μ ειπαν. Ανυπομονω περισσοτερο τωρα... Εν το μεταξυ μ ελεγαν νιωθεις τους πονους? Οχι λεω... Αι καλα θα γεννησω στ κρεβατι μονη μ κ δν θα παρω χαμπαρι λεω χαχαχαχαχα

Μακάρι να έχεις τόσο εύκολη γέννα που δεν θα καταλάβεις τίποτα!τώρα για τη γέννα θα μπορέσει να είναι κοντά σου ο άντρας σου;θα μπει μέσα στον τοκετό;ο δικός μου δεν θέλει να είναι σε όλο τον τοκετό αλλά στην αρχή θα είναι μαζί μου.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Μακάρι να έχεις τόσο εύκολη γέννα που δεν θα καταλάβεις τίποτα!τώρα για τη γέννα θα μπορέσει να είναι κοντά σου ο άντρας σου;θα μπει μέσα στον τοκετό;ο δικός μου δεν θέλει να είναι σε όλο τον τοκετό αλλά στην αρχή θα είναι μαζί μου.

Δεν επιτρεπουν να ειν μεσα λογω κορονοιου... Θα ερθει να ανεβασει βαλιτσες να δωσει στοιχεια κ μετα εξω απο την αιθουσα τοκετου στ αναμονη... Αφου γεννησω θα τον εχω στ δωματιο κ με μια καρτα θα ερχεται εναλλαξ με την μαμα μου μαζι κ οι δυο δν επιτρεπεται... 

Αλλα δν θα ηθελε κιολας να ειν στ τοκετο γτ θα τν μαζευαμε με τα κουταλακια αχχαχαχα

Μακαρι να ειν ευκολη κ μακαρι κ γω να ειμ συνεργασιμη.. ❤❤❤❤

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Sadri09 είπε:

Δεν επιτρεπουν να ειν μεσα λογω κορονοιου... Θα ερθει να ανεβασει βαλιτσες να δωσει στοιχεια κ μετα εξω απο την αιθουσα τοκετου στ αναμονη... Αφου γεννησω θα τον εχω στ δωματιο κ με μια καρτα θα ερχεται εναλλαξ με την μαμα μου μαζι κ οι δυο δν επιτρεπεται... 

Αλλα δν θα ηθελε κιολας να ειν στ τοκετο γτ θα τν μαζευαμε με τα κουταλακια αχχαχαχα

Μακαρι να ειν ευκολη κ μακαρι κ γω να ειμ συνεργασιμη.. ❤❤❤❤

Που θα γεννήσεις; Θέλεις να κάνεις επισκληριδιο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...