Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 3 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η πρώτη εμβρυομεταφορα! Σ ευχαριστώ πολυ! 

      Κορίτσι έκανες χοριακη ? 

      πρίν από 25 λεπτά , Angot είπε:

      της ειπα ότι ακριβώς ειπα και σε σας! τι να πω , ότι να ναι!  

      Τι να πω αφού το γράφει Κ μέσα στην σελίδα του gov . Μπορεί να ήταν καινούρια Κ να μην ήξερε 

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

Καλησπέρα σας και καλή ανατροφή σε όλες σας Να χαίρεστε τα παιδάκια σας. Εγώ είμαι από τις μανούλες Δεκεμβρίου αλλά έχω κάποιες απορίες και ερωτήσεις αν υπάρχει καμία να με βοηθήσει που να γέννησε στο ΜΗΤΕΡΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/10/2021 at 9:57 ΜΜ, Sadri09 είπε:

Καταλαβα... Απο το ψυγειο σε καταψυξη δν εχει θεμα ε??? 

Οχι, δεν υπάρχει πρόβλημα.

19 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα σας και καλή ανατροφή σε όλες σας Να χαίρεστε τα παιδάκια σας. Εγώ είμαι από τις μανούλες Δεκεμβρίου αλλά έχω κάποιες απορίες και ερωτήσεις αν υπάρχει καμία να με βοηθήσει που να γέννησε στο ΜΗΤΕΡΑ.

Κοριτσι μου, με το καλό!

Εγω γέννησα στο Ιασώ, αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως!

Ευχαριστούμε για τις ευχές!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/10/2021 at 8:48 ΜΜ, Ydroxoos76 είπε:

Καλησπέρα σας και καλή ανατροφή σε όλες σας Να χαίρεστε τα παιδάκια σας. Εγώ είμαι από τις μανούλες Δεκεμβρίου αλλά έχω κάποιες απορίες και ερωτήσεις αν υπάρχει καμία να με βοηθήσει που να γέννησε στο ΜΗΤΕΡΑ.

Στο μητερα στα ιωαννινα??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/10/2021 at 3:44 ΜΜ, Heidelberg είπε:

Οχι, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κοριτσι μου, με το καλό!

Εγω γέννησα στο Ιασώ, αν μπορώ να σε βοηθήσω σε κάτι, ευχαρίστως!

Ευχαριστούμε για τις ευχές!!

Να σου ζήσει το μωράκι σου !!!Εγώ γενναω την τρίτη στο Ιασώ ,θα ήθελα να μου πεις πως ήταν τα πράγματα λόγο κοβιτ ,ο συζυγος μπορεί να βγαινει κ να μπαίνει οπότε θέλει?και γενικά πως ήταν όλο το προσωπικό?Γέννησα εκεί την τρίτη μου κόρη πριν 12 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

On 8/10/2021 at 3:01 ΜΜ, Sadri09 είπε:

Καλησπερα μανουλες.... Γνωριζεται τπτ σχετικα με την αποθηκευση μητρικου γαλακτος στ καταψυξη του ψυγειου και για την συντηρηση??? Ποσο αντεχει??? Στ καθε ενα??? 

Καλησπέρα,καλύτερα να μετρήσεις την θερμοκρασία στην κατάψυξη σου κ στο ψυγείο ώστε να είσαι σίγουρη πως κρατάει το γάλα τόσο.εμενα πχ στην κατάψυξη του ψυγείου που έχει -18 βαθμούς κρατάει το γάλα 6 μηνες.ενω στο ψυγείο που έχει 6 βαθμούς κρατάει 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

On 23/10/2021 at 2:26 ΠΜ, violeta3 είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου !!!Εγώ γενναω την τρίτη στο Ιασώ ,θα ήθελα να μου πεις πως ήταν τα πράγματα λόγο κοβιτ ,ο συζυγος μπορεί να βγαινει κ να μπαίνει οπότε θέλει?και γενικά πως ήταν όλο το προσωπικό?Γέννησα εκεί την τρίτη μου κόρη πριν 12 χρόνια

Με το καλό εύχομαι!

Λοιπόν, ο σύζυγος (βασικά ο συνοδός σου, όποιος είναι αυτός) κάνει ράπιντ τεστ όταν μπαίνεις για τον τοκετό. Με το αρνητικό αποτέλεσμα του βγάζουν μια κάρτα εισόδου και με αυτήν μπορεί να μπαινοβγαίνει, ναι. Ένας συνοδός όμως μόνο, έτσι;

Εγώ αυτήν την φορά ήμουν στον 4ο όροφο και για το προσωπικό έχω να πω τα καλύτερα! Πριν 3 χρόνια ήμουν στον 5ο και δεν μπορώ να πω το ίδιο. 

Και πάλι με το καλό εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Με το καλό εύχομαι!

Λοιπόν, ο σύζυγος (βασικά ο συνοδός σου, όποιος είναι αυτός) κάνει ράπιντ τεστ όταν μπαίνεις για τον τοκετό. Με το αρνητικό αποτέλεσμα του βγάζουν μια κάρτα εισόδου και με αυτήν μπορεί να μπαινοβγαίνει, ναι. Ένας συνοδός όμως μόνο, έτσι;

Εγώ αυτήν την φορά ήμουν στον 4ο όροφο και για το προσωπικό έχω να πω τα καλύτερα! Πριν 3 χρόνια ήμουν στον 5ο και δεν μπορώ να πω το ίδιο. 

Και πάλι με το καλό εύχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Εμάς μας είπαν για μοριακό τεστ που θα κάνουμε και οι 2 σήμερα για να μπούνε αύριο.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, violeta3 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!!Εμάς μας είπαν για μοριακό τεστ που θα κάνουμε και οι 2 σήμερα για να μπούνε αύριο.

Ισως επειδή μπαίνεις προγραμματισμένα, κάνετε και οι δύο μοριακό για να είναι έτοιμα από πριν.

Εγώ όταν μπήκα (όχι προγραμματισμένα) έκανα μοριακό, ο σύζυγος ράπιντ. Εγώ μάλιστα γέννησα και το μοριακό δεν είχε βγει ακόμα και περιμέναμε με το μωρό γύρω στις 2 ώρες, προτού με πάνε στην ανάνηψη.

Με το καλό να έρθει το ζουζούνι σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Heidelberg είπε:

Ισως επειδή μπαίνεις προγραμματισμένα, κάνετε και οι δύο μοριακό για να είναι έτοιμα από πριν.

Εγώ όταν μπήκα (όχι προγραμματισμένα) έκανα μοριακό, ο σύζυγος ράπιντ. Εγώ μάλιστα γέννησα και το μοριακό δεν είχε βγει ακόμα και περιμέναμε με το μωρό γύρω στις 2 ώρες, προτού με πάνε στην ανάνηψη.

Με το καλό να έρθει το ζουζούνι σας!

Καλησπέρα κορίτσια. Στο Ιασώ ραπιντ κανει και η εγκυμονούσα  και η σύνοδος εφόσον είναι πλήρως εμβολιασμένοι. Αλλιώς μοριακό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Στο Ιασώ ραπιντ κανει και η εγκυμονούσα  και η σύνοδος εφόσον είναι πλήρως εμβολιασμένοι. Αλλιώς μοριακό.

Τι να πω εμένα η μαία κ ο γυναικολόγος μου είπα να έχουμε και οι 2 μοριακό εντος 48 ωρών .

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2021 at 12:46 ΜΜ, Flolipop είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Στο Ιασώ ραπιντ κανει και η εγκυμονούσα  και η σύνοδος εφόσον είναι πλήρως εμβολιασμένοι. Αλλιώς μοριακό.

Ναι, έτσι βγάζει νόημα, γιατί ο σύζυγος ήταν εμβολιασμένος και έκανε ράπιντ, εγώ όχι και έκανα μοριακό.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια είμαι στις Μανούλες Οκτωβρίου αλλά γέννησα και εγώ Σεπτέμβριο στις 17 ένα κοριτσάκι με καισαρική!! Είμαστε 2,5 μηνών και πάρα τις πολλές προσπαθείες μου να θηλάσω τελικά δεν πήγε καλά τώρα πίνει μπουκάλι...

Εχω μια απορία πόση ώρα κοιμάται τώρα το μωρό ένα υπάρχουν μέρες που μένει αρκετές ώρες ξύπνια και υπάρχουν μέρες που απλά τρώει και κοιμάται όλη μέρα!!!Ειναι φυσιολογικό ψιλό ανησυχώ λίγο....εσάς πως είναι?? 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 3/12/2021 at 5:12 ΜΜ, Penny28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι στις Μανούλες Οκτωβρίου αλλά γέννησα και εγώ Σεπτέμβριο στις 17 ένα κοριτσάκι με καισαρική!! Είμαστε 2,5 μηνών και πάρα τις πολλές προσπαθείες μου να θηλάσω τελικά δεν πήγε καλά τώρα πίνει μπουκάλι...

Εχω μια απορία πόση ώρα κοιμάται τώρα το μωρό ένα υπάρχουν μέρες που μένει αρκετές ώρες ξύπνια και υπάρχουν μέρες που απλά τρώει και κοιμάται όλη μέρα!!!Ειναι φυσιολογικό ψιλό ανησυχώ λίγο....εσάς πως είναι?? 

Καλησπερα κ χρονια πολλα... Εγω γεννησα 20 σεπτεμβρη κ θηλασα 1.5 μηνα γτ με τραυματισε κ μισο αντλουσα μεχρι που δν αντεχα αλλο πονουσα... Κ κοπηκε μονο του το γαλα... Τα ιδια με σενα μ κανει κ ο μικρος μου.ο γιατρος μ λεει δν ειν στανταρ ο υπνος για το παιδι... Δν υπαρχει λογος ανησυχιας!!! Να σου ζησει το μωρακι σ ☺

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...