Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Κορίτσια καλημερα! Έκανα πριν λίγο τεστ και είναι θετικό! Το ανέβασα στο προφίλ!Νομίζω πως είναι λίγο πιο έντονο από χθες.Την Παρασκευή έχω την χοριακη και ελπίζω να πάνε όλα καλά!Φοβάμαι να χαρώ,ακόμα είναι πολύ νωρίς,όμως βλέπω ότι εφόσον έγινε εμφύτευση,είναι κατι θετικό!Φιλιά σε όλες❤️

      Ω ναι το βλεπω κΙ εγω! Συγχαρητηρι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη ευχομαι!!♥️♥️

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Roulaa@ είπε:

Νομίζω ναι. Στις 17 έχουμε εμβόλιο κ θα μ πει. Δε τα κοιτάω κ εγω αυτα τα "πρέπει "  να σ πω. Απλά προσπαθώ αφού τον βλέπω να μη τρώει μέσα στη μέρα ποσότητα το βράδυ να τον ταΐζω στο 7ωρο. Α δλδ σ έτρωγε παραπάνω κ το μείωσε μετά? Ίσως είναι σε αλμα. Πως την κατάλαβες τη παλινδρόμηση? Εγώ τώρα του δίνω υποαλλεργικό γιατί έκλαιγε στο μπουκάλι κ εχει ηρεμήσει 

Ναι μου ετρωγε μεχρι και 800 καποιες φορες. Αρχικα πρωτα εκανε ρουκετες 3 φορες κ λιγες γουλιες κ πηγαμε σε AR. Μετα το ακουγα το γαλα μεσα που ανεβοκατεβαινε χωρις να βγαινει-προφανως γιατι ηταν πηχτο. Ετσι εκανε οισοφαγιτιδα κ πηραμε φαρμακο κ ειμαστε κ εμεις τωρα σε υποαλλεργικο-νομιζω η καλυτερη λυση...

Εκλαιγε κ μενα με το μπιμπερο κ ετσι καταλαβα κ οισοφαγοτιδα κ ισως κ αλλεργια για αυτο πηραμε ΗΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , georgiaSep21 είπε:

Ναι μου ετρωγε μεχρι και 800 καποιες φορες. Αρχικα πρωτα εκανε ρουκετες 3 φορες κ λιγες γουλιες κ πηγαμε σε AR. Μετα το ακουγα το γαλα μεσα που ανεβοκατεβαινε χωρις να βγαινει-προφανως γιατι ηταν πηχτο. Ετσι εκανε οισοφαγιτιδα κ πηραμε φαρμακο κ ειμαστε κ εμεις τωρα σε υποαλλεργικο-νομιζω η καλυτερη λυση...

Εκλαιγε κ μενα με το μπιμπερο κ ετσι καταλαβα κ οισοφαγοτιδα κ ισως κ αλλεργια για αυτο πηραμε ΗΑ.

Κ εγώ άκουγα αυτό αλλά όχι συνέχεια. Το novalac ha δίνω εγώ. Εσυ? Θα το παίρνει καιρό? Άσε αυτά τα κακά όταν τα είδα πράσινα φρίκαρα αλλά το γράφει κ το κουτί. Κ εσας πράσινα ε?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Roulaa@ είπε:

Κ εγώ άκουγα αυτό αλλά όχι συνέχεια. Το novalac ha δίνω εγώ. Εσυ? Θα το παίρνει καιρό? Άσε αυτά τα κακά όταν τα είδα πράσινα φρίκαρα αλλά το γράφει κ το κουτί. Κ εσας πράσινα ε?

Το humana ha γιατι της αρεσουν τα πιο γλυκα γαλατα κ αυτο εχει λακτοζη-ασε μεσα σε ολα εχουμε δοκιμασει 7.

Αχαχα ναι λες κ εκατσε πανω στον Shrek ειναι!!

Ρουτινα εχετε κανει?? Εγω τωρα παλευω...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgiaSep21 είπε:

Το humana ha γιατι της αρεσουν τα πιο γλυκα γαλατα κ αυτο εχει λακτοζη-ασε μεσα σε ολα εχουμε δοκιμασει 7.

Αχαχα ναι λες κ εκατσε πανω στον Shrek ειναι!!

Ρουτινα εχετε κανει?? Εγω τωρα παλευω...

 

Μια κάνουμε μια χαλάει. Δεν είναι στάνταρ. Το μόνο στάνταρ είναι ότι για μεσημεριανό ύπνο τον αζω στη κούνια κ το βράδυ μέχρι τις 10μιση 11 βαριά του έχω δώσει το τελευταίο. Τπτ άλλο. Ελπίζω να μη δίνουμε για πολύ καιρό το υποαλλεργικό να φτιάξουν κ τα κακά. 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Στις 8 ώρες να το ξυπνήσεις εσύ ή μόνο του? Αυτό παθαίνω κ εγω ρε γμτ. Να τρωει κ να κοιμηθεί μετά από 2 ώρες. Κ δε μ βγαίνουν τα γεύματα γιαυτό τον ξυπνάω  

Θα ξυπνήσει μόνη της αλλά αν της δώσω πιπίλα θα κοιμηθει ξανά σήμερα πήγαμε στο 9ωρο ξύπνησε έφαγε και κοιμήθηκε ξανά για 3 ώρες.Οσο μεγαλώνουν θα κοιμούνται περισσότερες ώρες το βράδυ εμείς γενικά είμαστε πολύ του ύπνου! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Μια κάνουμε μια χαλάει. Δεν είναι στάνταρ. Το μόνο στάνταρ είναι ότι για μεσημεριανό ύπνο τον αζω στη κούνια κ το βράδυ μέχρι τις 10μιση 11 βαριά του έχω δώσει το τελευταίο. Τπτ άλλο. Ελπίζω να μη δίνουμε για πολύ καιρό το υποαλλεργικό να φτιάξουν κ τα κακά. 

Εμεις καπως το ειχαμε σταθεροποιησει αλλα τωρα μερικες φορες αργει να κοιμηθει κ αντι για 6 κοιμαται 7κ και μετα δε σηκωνεται 9 που ειναι το 4ωρο να τη κανω κ ενα μπανιο! Ξυπναει 11 για να φαει-κ οχι κ πολυ κλασσικα 60 90 ml

Εμας μας ειπε θα μας παει σε τροφη μολις μπουμε 4ο. Και να σου πω την αληθεια τοτε θα της γυρισω κ το γαλα σε απλο, οχι HA. Αυτα  τα ΗΑ εχουν μεσα ενα καρο ελαια...φοινικελαιο, ιχθυελαιο....

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, georgiaSep21 είπε:

Εμεις καπως το ειχαμε σταθεροποιησει αλλα τωρα μερικες φορες αργει να κοιμηθει κ αντι για 6 κοιμαται 7κ και μετα δε σηκωνεται 9 που ειναι το 4ωρο να τη κανω κ ενα μπανιο! Ξυπναει 11 για να φαει-κ οχι κ πολυ κλασσικα 60 90 ml

Εμας μας ειπε θα μας παει σε τροφη μολις μπουμε 4ο. Και να σου πω την αληθεια τοτε θα της γυρισω κ το γαλα σε απλο, οχι HA. Αυτα  τα ΗΑ εχουν μεσα ενα καρο ελαια...φοινικελαιο, ιχθυελαιο....

Κ εγώ όταν μπούμε σε στερεές λεω να το γυρίσω σε κανονικό σίγουρα εκτος κ αν ο παιδίατρος μ πει γρηγορότερα. Έχουν πολλά μέσα κ κάνουν κ πράσινα κακά ασε που είναι κ πανάκριβα. Εκεί στις 7 που κοιμάται πολύ πόσο έχει φάει? Κ μετά το βραδινό που τρώει λίγο τι ώρα θα ξυπνήσει πάλι?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Κ εγώ όταν μπούμε σε στερεές λεω να το γυρίσω σε κανονικό σίγουρα εκτος κ αν ο παιδίατρος μ πει γρηγορότερα. Έχουν πολλά μέσα κ κάνουν κ πράσινα κακά ασε που είναι κ πανάκριβα. Εκεί στις 7 που κοιμάται πολύ πόσο έχει φάει? Κ μετά το βραδινό που τρώει λίγο τι ώρα θα ξυπνήσει πάλι?

Μπορεις να μπεις σε στερεες απο οταν καθησει υποτιθεται.

Εμεις θα μπουμε απο 4ο 4μιση μιας κ τρωει λιγο γαλα.

Κοιταξε ας πουμε οτι κοιναται 6,7 για απογευμα κ μεχρι τοτε εχει φαει 450 περιποθ.

Ή θα σηκωθει 8 κ θα φαει ακομα μαξ 90 κ μετα 4, μετα 8 κλπ.

Ή θα σηκωθει 12 κ θα φαει μαξ 90 κ μετα 4 μετα 8 κλπ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 9/1/2022 at 10:55 ΠΜ, georgiaSep21 είπε:

Μπορεις να μπεις σε στερεες απο οταν καθησει υποτιθεται.

Εμεις θα μπουμε απο 4ο 4μιση μιας κ τρωει λιγο γαλα.

Κοιταξε ας πουμε οτι κοιναται 6,7 για απογευμα κ μεχρι τοτε εχει φαει 450 περιποθ.

Ή θα σηκωθει 8 κ θα φαει ακομα μαξ 90 κ μετα 4, μετα 8 κλπ.

Ή θα σηκωθει 12 κ θα φαει μαξ 90 κ μετα 4 μετα 8 κλπ...

Πηγατε γιατρο?? Ολα οκ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/1/2022 at 10:55 ΠΜ, georgiaSep21 είπε:

Μπορεις να μπεις σε στερεες απο οταν καθησει υποτιθεται.

Εμεις θα μπουμε απο 4ο 4μιση μιας κ τρωει λιγο γαλα.

Κοιταξε ας πουμε οτι κοιναται 6,7 για απογευμα κ μεχρι τοτε εχει φαει 450 περιποθ.

Ή θα σηκωθει 8 κ θα φαει ακομα μαξ 90 κ μετα 4, μετα 8 κλπ.

Ή θα σηκωθει 12 κ θα φαει μαξ 90 κ μετα 4 μετα 8 κλπ...

Σίγουρα θα ακούσεις τον γιατρό σου, αλλά γενικά θεωρείται νωρίς ο 4ος μήνας για εισαγωγή σε τροφές μωρέ.

Κανονικα, θέλουμε 180 μέρες ζωής, δηλαδή όταν κλείσουν τον 6ο. Κάποιοι λένε και για 5 1/2 οκ, αλλά στον 4ο;; 

Μήπως να το ξανασυζητήσετε, να σου εξηγήσει γιατί θέλει από τόσο νωρίς;

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2022 at 6:52 ΜΜ, Roulaa@ είπε:

Πηγαμε πήρε 1 κιλό σχεδόν. Καλός είναι μ είπε. Του πιάνεται αυτο το λίγο που τρώει. Εσεις τι γάλα πίνετε?

Καλησπερα! Ναι κ εμεις ετσι...ειναι τωρα 67 ποντοι κ 7 κιλα που ειναι οκ. Και αναμενω τις τροφες μπας κ φαμε με χαρα καποια στιγμη!!!

8 ώρες πρίν, Heidelberg είπε:

Σίγουρα θα ακούσεις τον γιατρό σου, αλλά γενικά θεωρείται νωρίς ο 4ος μήνας για εισαγωγή σε τροφές μωρέ.

Κανονικα, θέλουμε 180 μέρες ζωής, δηλαδή όταν κλείσουν τον 6ο. Κάποιοι λένε και για 5 1/2 οκ, αλλά στον 4ο;; 

Μήπως να το ξανασυζητήσετε, να σου εξηγήσει γιατί θέλει από τόσο νωρίς;

Καλησπερα!!!

Τις προτεινουν οταν τα μωρα εχουν θεμα με το γαλα.

Εμενα πινει μονο μαξ 600ml τη μερα κ ειναι 4μιση μηνων κ 7 κιλα. Και αυτα τα πινει με ποοοολυ ζορι. Γενικα κ απο τον 4ο τα πανε σε τροφη πια. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , georgiaSep21 είπε:

Καλησπερα! Ναι κ εμεις ετσι...ειναι τωρα 67 ποντοι κ 7 κιλα που ειναι οκ. Και αναμενω τις τροφες μπας κ φαμε με χαρα καποια στιγμη!!!

Καλησπερα!!!

Τις προτεινουν οταν τα μωρα εχουν θεμα με το γαλα.

Εμενα πινει μονο μαξ 600ml τη μερα κ ειναι 4μιση μηνων κ 7 κιλα. Και αυτα τα πινει με ποοοολυ ζορι. Γενικα κ απο τον 4ο τα πανε σε τροφη πια. 

Ναι ναι ακριβώς έτσι. Προτείνουν τις στερεές όταν τα παιδιά δε παίρνουν βάρος ή δε τρώνε ποσότητα..

600μλ ε? Πόσα γεύματα κάνει? Κ εμενα 3μιση μηνών στα 700μλ το 24ωρο με ζόρι θα φτάσει τα 750 αλλά μπορεί να υπάρχουν κ μέρες που θα πιει κ 600.

Link to comment
Share on other sites

On 29/1/2022 at 9:30 ΜΜ, Roulaa@ είπε:

Ναι ναι ακριβώς έτσι. Προτείνουν τις στερεές όταν τα παιδιά δε παίρνουν βάρος ή δε τρώνε ποσότητα..

600μλ ε? Πόσα γεύματα κάνει? Κ εμενα 3μιση μηνών στα 700μλ το 24ωρο με ζόρι θα φτάσει τα 750 αλλά μπορεί να υπάρχουν κ μέρες που θα πιει κ 600.

Στα 5 με 6 γευματα....

Να σε ρωτησω κατι που διαβαζω τωρα τελευταια...εχεις υποψη σου τη βρεφικη ανορεξια? Εγω -δυστυχως- βλεπω πολλα κοινα με τη κατασταση μου....

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, georgiaSep21 είπε:

Στα 5 με 6 γευματα....

Να σε ρωτησω κατι που διαβαζω τωρα τελευταια...εχεις υποψη σου τη βρεφικη ανορεξια? Εγω -δυστυχως- βλεπω πολλα κοινα με τη κατασταση μου....

Όχι τι είναι αυτό?

Δε μπήκατε στις τροφές?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...