Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Faith22 είπε:

      1 ή 2 εμβρυακια έχεις βάλει?Εγώ Τετάρτη ετ κ Σάββατο απόγευμα έκανα τεστ early predictor κ βγήκε μια πολύ πολύ άχνη γραμμή,έχω δίδυμα όμως!

      Νομίζω κ εγώ παράεκανες νωρίς!Μας ξεπέρασες όλες😂

      Ένα έβαλα πέμπτης ημέρας.Οντως είναι πολύ νωρίς,απλά ήθελα να δω αν βγει έστω αχνή γραμμή,αλλά τπτ..το early predictor είναι διαφορετικό απο τα άλλα? Αυτό που πήρα δείχνει από την πέμπτη ημέρα συλληψης

Μανούλες Σεπτεμβρίου 2021!


Recommended Posts

On 1/4/2022 at 2:02 ΜΜ, Sadri09 είπε:

Καλησπερα μανουλες... Να πω κ γω τα νεακια μας ☺ Διαβαζω οτι οι περισσοτερες τωρα θα μπειτε στ λαχανικα... Εμεις ειμαστε 6 μηνων κ 12 ημερων κ εχουμε ηδη (σχεδον)  ενα μηνα που ξεκινησαμε λαχανικα κ εδω κ μιαμιση βδομαδα ξεκινησαμε κ κρεμα απογευμα υποαλλεργικη... Εχουμε αλλεργια στ γαλα κ στ μοσχαρακι (ω ναι μοσχαρακι).. Γαλα πρωι κ βραδυ υποαλλεργικο απαισιο σε γευση κ την μερα αντε να μ πιει 270 ml αλλα μ τρωει πολυ απο τα αλλα 3 γευματα εστω... Στ 17 που πηγαμε παιδιατρο ηταν 67εκ και 7.100 κιλα! !!! Εχει κ μενα ο μικρος ενοχλησεις στ ουλα τρωει ΤΑ ΠΑΝΤΑ αλλα δν ειν να ασπρισαν ιδιαιτερα τα ουλα τ αν κ ο γιατρος ειπε οτι ξεκιναει σιγα σιγα για τα πρωτα του δοντακια... 

Αλλεργία εεεε πωπω...πως το κατάλαβες?? Εμείς τρώμε φρούτα από 5 μηνών και τρώμε και λαχανικά και κρέας πλέον... Κρέμα δεν μας έχει δώσει και ούτε το βλέπω να μας δίνει έστω βρώμη θα ήθελα... Εμεις είμαστε σε άλμα κσπι έχει κόψει αρκετά φαγητό...έχουμε 2 δοντάκια που φαίνονται πολύ καλά πλέον αν και η παιδιατρος είπε πως μπορεί να της πάρει κάνα 2μηνο η μπέμπα τα έβγαλε αμέσως και τα δύο!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Αλλεργία εεεε πωπω...πως το κατάλαβες?? Εμείς τρώμε φρούτα από 5 μηνών και τρώμε και λαχανικά και κρέας πλέον... Κρέμα δεν μας έχει δώσει και ούτε το βλέπω να μας δίνει έστω βρώμη θα ήθελα... Εμεις είμαστε σε άλμα κσπι έχει κόψει αρκετά φαγητό...έχουμε 2 δοντάκια που φαίνονται πολύ καλά πλέον αν και η παιδιατρος είπε πως μπορεί να της πάρει κάνα 2μηνο η μπέμπα τα έβγαλε αμέσως και τα δύο!!! 

Πόσο σ τρώει περίπου? Εμενα φρουτόκρεμα τρώει σίγουρα 150γρ κ μεσημεριανό στα 100 περίπου 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Πόσο σ τρώει περίπου? Εμενα φρουτόκρεμα τρώει σίγουρα 150γρ κ μεσημεριανό στα 100 περίπου 

Μία χαρά σου τρώει!! Εμένα τρώει 70γρ με 80γρ έχει τύχει και 20γρ όπως σήμερα και 40γρ δεν έχει φάει ποτέ τόσο πολύ!!!ασεεεε δεν ξέρω τι θα ακούσω όταν έρθει η παιδιατρος....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Penny28 είπε:

Μία χαρά σου τρώει!! Εμένα τρώει 70γρ με 80γρ έχει τύχει και 20γρ όπως σήμερα και 40γρ δεν έχει φάει ποτέ τόσο πολύ!!!ασεεεε δεν ξέρω τι θα ακούσω όταν έρθει η παιδιατρος....

Τπτ δε θα ακούσεις. Είναι στο παιδί. Γάλα σου πίνει? Εμένα καθόλου. 3 γεύματα το 24ωρο τώρα μάξιμουμ που θα πιει 150

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Roulaa@ είπε:

Τπτ δε θα ακούσεις. Είναι στο παιδί. Γάλα σου πίνει? Εμένα καθόλου. 3 γεύματα το 24ωρο τώρα μάξιμουμ που θα πιει 150

Εμενα κάνει 6 γεύματα που τα δύο από αυτά είναι κρέμα και πάντα πίνει γάλα αφού την φάει γιατί 20γρ και 40γρ που τρώει εννοείται δεν χορταίνει!ποσο γάλα πίνει το 24ωρο? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 3/4/2022 at 11:07 ΜΜ, Penny28 είπε:

Εμενα κάνει 6 γεύματα που τα δύο από αυτά είναι κρέμα και πάντα πίνει γάλα αφού την φάει γιατί 20γρ και 40γρ που τρώει εννοείται δεν χορταίνει!ποσο γάλα πίνει το 24ωρο? 

3 φορές πίνει τώρα. 150μλ τη φορά περίπου. Πρωί απόγευμα κ βράδυ πίνει. Γενικά δεν ήταν ποτέ φίλος στο γάλα. Τρώει όμως καλά γρ φρουτόκρεμα. Φαγητό μεσημεριανό όχι καλά αλλά ευχαριστημένη είμαι από το τπτ που δεν έπινε γαλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2022 at 10:37 ΜΜ, Roulaa@ είπε:

3 φορές πίνει τώρα. 150μλ τη φορά περίπου. Πρωί απόγευμα κ βράδυ πίνει. Γενικά δεν ήταν ποτέ φίλος στο γάλα. Τρώει όμως καλά γρ φρουτόκρεμα. Φαγητό μεσημεριανό όχι καλά αλλά ευχαριστημένη είμαι από το τπτ που δεν έπινε γαλα

Μία χαρά είστε!!! Εμένα σταμάτησε να πίνει γάλα για λίγες μέρες έμεινε 8 ώρες νηστική δεν ξέρω τι έγινε τώρα ξεκινάμε πάλι από την αρχή με τις στερεές δεν θέλει τίποτα!!! Ασε μεγάλο θέμα! Ευτυχώς έχει πάρει βάρος! 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Μία χαρά είστε!!! Εμένα σταμάτησε να πίνει γάλα για λίγες μέρες έμεινε 8 ώρες νηστική δεν ξέρω τι έγινε τώρα ξεκινάμε πάλι από την αρχή με τις στερεές δεν θέλει τίποτα!!! Ασε μεγάλο θέμα! Ευτυχώς έχει πάρει βάρος! 

Καλησπερα! Δοκιμασε να της βαλεις σελινο μεσα στο φαγητο...

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, georgiaSep21 είπε:

Καλησπερα! Δοκιμασε να της βαλεις σελινο μεσα στο φαγητο...

Καλημέρα θα το δοκιμάσω εχθές τις έβαλα ντομάτα κάτι έγινε θα πάρω και βρώμη για να τις βάλω μέσα στα φρούτα μαζί με Γάλα για πρωινό...θα δοκιμάσω τα πάντα μήπως και την καταφέρω δεν τις θέλει καθόλου τις στερεές τροφές εχθές το απόγευμα τις έδωσα τραχανά και στην 3η κουταλιά την σήκωσα πριν τα βγάλει!!! 

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2022 at 12:20 ΜΜ, Penny28 είπε:

Καλημέρα θα το δοκιμάσω εχθές τις έβαλα ντομάτα κάτι έγινε θα πάρω και βρώμη για να τις βάλω μέσα στα φρούτα μαζί με Γάλα για πρωινό...θα δοκιμάσω τα πάντα μήπως και την καταφέρω δεν τις θέλει καθόλου τις στερεές τροφές εχθές το απόγευμα τις έδωσα τραχανά και στην 3η κουταλιά την σήκωσα πριν τα βγάλει!!! 

Αχ σε καταλαβαινω...

Εμενα φρουτα με τιποτα, ουτε με γαλα, ουτε με βρωμη, ουτε με κρεμα! Κανω διαφορα.

Πως πηγε με το σελινο?

Ο τραχανας θελει μιξερ χειρος οχι μουλτι...αυτο το ορθιο που κανουν τις σουπες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...
On 12/4/2022 at 11:50 ΜΜ, georgiaSep21 είπε:

Αχ σε καταλαβαινω...

Εμενα φρουτα με τιποτα, ουτε με γαλα, ουτε με βρωμη, ουτε με κρεμα! Κανω διαφορα.

Πως πηγε με το σελινο?

Ο τραχανας θελει μιξερ χειρος οχι μουλτι...αυτο το ορθιο που κανουν τις σουπες...

Το παλεύουμε ακόμα!!! Σιγά σιγά χωρίς πίεση και άγχος κάθε φορά όσο τρώει... Τραχανά δεν θέλει ούτε να τον βλέπει!!! Εβαλα  τομάτα να σου πω την αλήθεια και είναι λίγο πιο νόστιμο δοκίμασα και εγω και είδα την διαφορά χωρίς σπόρους και φλούδα εννοείται στα φρούτα δεν θέλει καθόλου το αβοκάντο ενώ το έτρωγε κατάλαβα ότι τα βαριέται και θέλει κάτι καινούργιο μετά από μέρες οπότε και τις αλλάζω τα λαχανικά κάθε φορά και όσο τρώει δεν με πειράζει δεν θα κάνω αυτά που μου έκαναν τουλάχιστον όμως να τρώει 4-6 κουταλιές που είναι και το σύνηθες στην ηλικία της μετά από 9μηνων λέει αλλάζουν στο φαγητό και τρώνε περισσότερο έχω μια ελπίδα!!! Θα δούμε!!! Εσείς πως είστε? 

Link to comment
Share on other sites

On 21/4/2022 at 1:24 ΜΜ, Penny28 είπε:

Το παλεύουμε ακόμα!!! Σιγά σιγά χωρίς πίεση και άγχος κάθε φορά όσο τρώει... Τραχανά δεν θέλει ούτε να τον βλέπει!!! Εβαλα  τομάτα να σου πω την αλήθεια και είναι λίγο πιο νόστιμο δοκίμασα και εγω και είδα την διαφορά χωρίς σπόρους και φλούδα εννοείται στα φρούτα δεν θέλει καθόλου το αβοκάντο ενώ το έτρωγε κατάλαβα ότι τα βαριέται και θέλει κάτι καινούργιο μετά από μέρες οπότε και τις αλλάζω τα λαχανικά κάθε φορά και όσο τρώει δεν με πειράζει δεν θα κάνω αυτά που μου έκαναν τουλάχιστον όμως να τρώει 4-6 κουταλιές που είναι και το σύνηθες στην ηλικία της μετά από 9μηνων λέει αλλάζουν στο φαγητό και τρώνε περισσότερο έχω μια ελπίδα!!! Θα δούμε!!! Εσείς πως είστε? 

Πωπω βρε παιδι μου ποσο διαφορερικα ειναι τα ατιμα! Εχουν προτιμησεις ακομα δε βγηκαμ απο το αβγο! Μια χαρα τα πατε! Δοκιμες κ αλλλαγες. Εμεις σταθερα λαχανικα κ κρεας τρωμε, κρεμες πολυ κ εκει μεσα κρυβω μηλο κ σιγα σιγα μειωνω τη κρεμα κ αυξανω μηλο. Χημικες ενωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2022 at 10:10 ΜΜ, georgiaSep21 είπε:

Πωπω βρε παιδι μου ποσο διαφορερικα ειναι τα ατιμα! Εχουν προτιμησεις ακομα δε βγηκαμ απο το αβγο! Μια χαρα τα πατε! Δοκιμες κ αλλλαγες. Εμεις σταθερα λαχανικα κ κρεας τρωμε, κρεμες πολυ κ εκει μεσα κρυβω μηλο κ σιγα σιγα μειωνω τη κρεμα κ αυξανω μηλο. Χημικες ενωσεις!!

Πραγματικά έχουν προτιμήσεις το μοσχαράκι και τον τραχανά δεν θέλει με τίποτα να τα τρώει όλες τα φαγητά της τα θέλει κρύα αν σε δει ότι φυσας το κουτάλι δεν το πλησιάζει καν!!! Εγώ με την βρώμη κάνω κόλπα εκεί βάζω κάνα μήλο, μπανάνα δοκίμασε στη φρουτόκρεμα χυμό πορτοκαλί αλλά να είναι γλυκό ίσως να το φάει έτσι! 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Penny28 είπε:

Πραγματικά έχουν προτιμήσεις το μοσχαράκι και τον τραχανά δεν θέλει με τίποτα να τα τρώει όλες τα φαγητά της τα θέλει κρύα αν σε δει ότι φυσας το κουτάλι δεν το πλησιάζει καν!!! Εγώ με την βρώμη κάνω κόλπα εκεί βάζω κάνα μήλο, μπανάνα δοκίμασε στη φρουτόκρεμα χυμό πορτοκαλί αλλά να είναι γλυκό ίσως να το φάει έτσι! 

Αχαχα εμενα μονο ζεστα κ το καλυτερο της μοσχαρακι με τραχανα!

Ναι αυτο κανω....τωρα ειμαστε βρωμη μηλο κ θα βαλω μπανανα....

Link to comment
Share on other sites

On 2/4/2022 at 1:48 ΠΜ, georgiaSep21 είπε:

Kαλησπερα!

Μπραβο ειστε πολυ καλα βαρος κ υψος κ εχετε κ αλλεργια!

Πρεπει να ειναι δυσκολη περιπτωση το μικρακι σου...

Καλημερα...χρονια πολλα χριστος ανεστη...καλα ειν σε βαρος ναι ετσι λεει ο γιατρος εγω τν λεω λιγο κοντοχοντρο..χαχαχαχα Απλα θα πρεπει να δουμε ποτε κ αν θα του φυγουν.. Ειν σημαντικες απωλειες κ το γαλα κ το μοσχαρακι απο βιταμινες στ σωμα του :/ 

On 2/4/2022 at 9:30 ΠΜ, Roulaa@ είπε:

Ποια κρεμα δίνεις? Εγω απ ε μηνων δίνω το novalac ha κ τωρα 5μιση μηνων τρώει φρουτόκρεμα κ μεσημεριανό(λαχανικά με κοτόπουλο μέχρι στιγμής). Για την αλλεργία πήγες σε αλλεργίολογο?

Καλημερα...χρονια πολλα χριστος ανεστη..Τρωει την sinlac υποαλλεργικη...και γαλα πινει novalac alernova ar πιανει κ την παλινδρομιση..Ναι πηγαμε κ καναμε τεστ αλλεργιας σε παρα πολλα κ μονο σε αυτα τα δυο ειχε αλλεργια... 

On 2/4/2022 at 4:59 ΜΜ, Penny28 είπε:

Αλλεργία εεεε πωπω...πως το κατάλαβες?? Εμείς τρώμε φρούτα από 5 μηνών και τρώμε και λαχανικά και κρέας πλέον... Κρέμα δεν μας έχει δώσει και ούτε το βλέπω να μας δίνει έστω βρώμη θα ήθελα... Εμεις είμαστε σε άλμα κσπι έχει κόψει αρκετά φαγητό...έχουμε 2 δοντάκια που φαίνονται πολύ καλά πλέον αν και η παιδιατρος είπε πως μπορεί να της πάρει κάνα 2μηνο η μπέμπα τα έβγαλε αμέσως και τα δύο!!! 

Καλημερα..χρονια πολλα χριστος ανεστη.. Αρχικα εκανε εμετους καθε γευμα σε καθε γαλα που αλλαζαμε κ ξαφνικα αρχισαν οι διαρροιες... Καναμε εξετασεις στ κοπρανα κ ειχαν αιμα. Πηγαμε αλλεργιολογο κ καναμε σε πολλες τροφες τεστ αλλεργιας κ το επιβεβαιωσαμε. Δοντακια εμεις ακομα τπτ :/ 

Καλημερα σε ολη την παρεα... Ειμ σε φρικη κ δν ξερω πως να αντιμετωπισω την ολη φαση... 7 μηνων μωρακι το πρωτο μας κ σε 2 μηνες κανονισαμε γαμοβαφτιση. Κ ηρθε την παρασκευη ο αντρας μ (καναμε πολιτικο) να μ πει κατακαποιο τροπο οτι διαλεγει αυτη την δουλεια (ερχεται στ σπιτι μας 4 μερες τον μηνα) κ οτι δν εχει σκοπο να γυρισει κ καλυτερα ειν να παρουμε διαζυγιο γτ εχουμε ηδη τσακωμους απο την αποσταση... Εχω φρικαρει εντελως ξαφνικα δν αναγνωριζω ποιον ανθρωπο ειχα διπλα μ τοσα χρονια... Κ δν ξερω καν αν ειν δικαιολογια η δουλεια... Δν θελω να διαλυθει το σπιτι μ κ δν ξερω τι μπορω να κανω κ πως θα αντιμετωπισω τν ολη φαση μονη με ενα παιδι? Δν δουλευω κ ειμ σαλταρισμενη

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...