Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Εγκυμοσύνη στο κρεβάτι...ή σχεδόν στο κρεβάτι


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια της παρέας δεν ήξερα σε ποια ενότητα να βάλω αυτό το θέμα γι'αυτό και αποφάσισα περιπαιχτικά να μπει στα 'χαλαρα καφε' λόγω της ξαπλας....

Το άνοιξα για όσες κοπέλες διανύουν εγκυμοσύνη και είναι στο κρεβάτι είτε σε πλήρης είτε σε μερική ακηνισια ακόμα και για κοπέλες που είναι σε κατ οίκον περιορισμό λόγω κάποιου θέματος εγκυμοσύνης το άνοιξα για να δώσουμε η μία στην άλλη στήριξη ελπίδα συμβουλές όπως γίνεται συνήθως σε αυτό το καφέ σε όλες τις ενότητες...

Ξεκινάω είμαι η Βαλεντίνα 22χρονων έγκυος στο δεύτερο παιδάκι μου στην 16η εβδομαδα το πρώτο μου παιδί είναι 2ετων και είχα συσπάσεις επίπονες και στην πρώτη εγκυμοσύνη από όταν ήμουν 14εβδομαδων απλά λόγω κάποιων λαθών χειρισμών δεν πήρα ποτέ θεραπεία παρά μόνο μαγνήσιο που δεν έκανε χρήση από κάποιο σημείο και μετά,και δεν μου ειχε μετρηθεί ποτέ ο τράχηλος παρά μόνο στην αυχενική και στο περίπου 3εκ και έτσι κονταινε χαμπάρι δεν πήραμε και έφτασα 34η εβδομαδα να μπω στο νοσοκομείο με συσπάσεις τοκετού και τράχηλο 1.1εκ που σε 3μερες είχε γίνει 0.5 και έμεινε έτσι ώσπου γέννησα 39&3 ευτυχώς όλα καλα...αυτήν την φορά οι συσπάσεις μου άρχισαν 14&4 φυσικά έχουμε ελέγξει για μικρόβια όπως και την πρώτη φορά και είναι όλα καθαρά άρα είμαι από τις περιπτώσεις που είναι απλά στο οργανισμό να αντιδράει με αυτόν τον τρόπο....Στόχος μας λοιπόν είναι με τον γιατρό μου να προλάβουμε κάθε κατάσταση σε σχέση με τον τράχηλο να μην μειωθεί όπως την άλλη φορά να πάρουμε τα μέτρα μας έτσι λοιπόν για αρχή ειμαι από την προηγούμενη Δευτέρα σε κατ οίκον περιορισμό και μερική ακηνισια δηλ 18-20 ώρες το 24ωρο ξάπλα σηκώνομαι μόνο για τα βασικά και να εξυπηρετήσω την μικρή μου περνώ μαγνήσιο δύο το πρωί δύο το βράδυ ένα κολπικό utrogetsan το μεσημέρι και vasclor(κολπική κρέμα) το βράδυ πριν τον ύπνο ο τράχηλος προς το παρόν δεν έχει μειωθεί τόσο ώστε να ανησυχουμε(4εκ στην αυχενική και 3.6 την προηγούμενη Δευτέρα).....

Θέλω να ελπίζω πως όλα θα πάνε καλά μέχρι το τέλος και θα κρατήσω γερό και αυτό το παιδάκι στην αγγαλια μου....ελπίζω να μην υπαρχει κανένα κορίτσι σαν εμένα αλλά αν υπάρχει θα ήθελα να μοιραστούμε εμπειρίες

 

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...