Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Είναι πολύ πιθανό απλά να μη σου ταίριαξε το πρωτόκολλο. Εγω εκανα ωοληψια με arvekap γιατί έχω ιστορικό με υπερδιεγερσεις κ ενώ βλέπαμε γύρω στα 13 πήραμε 7 από τα οποία ήταν μόνο 4 καλά κανένα δεν προχωρησε. 2 μήνες μετά νέα ωοληψια με arvekap κ ovitrelle, αποφύγαμε την υπερδιέγερση, πήραμε 16 ωάρια ήταν ώριμα τα 13 κ τώρα περιμένω αποτελέσματα προεμφυτευτικου από 8 βλαστοκυστες!! Μην απογοητεύεσαι κ έχεις κ 3 που περιμένεις να δεις τι θα γίνει! 

      Καλησπέρα! Είναι ανάμεικτα τα συναισθήματα.. ισως γιατι δεν περιμενα οτι ηταν πιθανο να συμβει αυτο με τετοιο αριθμο ωαριων...περιμενα την πιθανή αποτυχία μετέπειτα αλλα οχι απο τωρα.. φαντάζομαι κ εσυ πως θα ένιωσες την πρωτη φορα! τελος παντων προχωράω οπως λες και περιμένω γιατι κανεις δεν ξερει πως θα εξελιχθει και θα προσπαθησω να ειμαι αισιοδοξη!!

      Καλή επιτυχια σου εύχομαι αυτη τη φορα!!!

Ενέσεις κορτιζόνης και κινητικότητα εμβρύου


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιες από εσάς έχετε κάνει ενέσεις κορτιζόνης αν είδατε αλλαγή στην κινητικότητα του μωρού σας.

Εγώ έκανα  μια διπλή δόση χθες βράδυ και μια διπλη θα κάνω σήμερα. Γιατί θα γεννήσω στις 37 εβδομάδες λόγω ότι το αμνιακό όλο και μειώνεται και έχει φτάσει στο όριο. Αλλά ισως πάει και νωρίτερα αν σπάσουν τα νερά γιατί έχω συσπάσεις και μειωμένο τραχηλο.

Ενώ κάθε μέρα έκανε πάρτι από όταν έκανα την ένεση και μετά όλημέρα σήμερα δεν το έχω νοιώσει ακόμα, μόνο μια πολύ μικρή κλωτσιά που λέω ήταν δεν ήταν; Ανησυχώ λίγο γιατί γιατί έχει και μια περιτύλιξη ο λώρος. Τι λέτε; Αν το νιώσω έστω και πιο λίγο να ανησυχώ; Ο γιατρός μου είπε αν δω διαφορα και δεν το έχω νιώσει να τον ειδοποιήσω. Αλλά ένιωσα μια μικρή κλωτσιά πριν λίγο ανεπαίσθητη που είπα ήταν δεν ήταν.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιες από εσάς έχετε κάνει ενέσεις κορτιζόνης αν είδατε αλλαγή στην κινητικότητα του μωρού σας.

Εγώ έκανα  μια διπλή δόση χθες βράδυ και μια διπλη θα κάνω σήμερα. Γιατί θα γεννήσω στις 37 εβδομάδες λόγω ότι το αμνιακό όλο και μειώνεται και έχει φτάσει στο όριο. Αλλά ισως πάει και νωρίτερα αν σπάσουν τα νερά γιατί έχω συσπάσεις και μειωμένο τραχηλο.

Ενώ κάθε μέρα έκανε πάρτι από όταν έκανα την ένεση και μετά όλημέρα σήμερα δεν το έχω νοιώσει ακόμα, μόνο μια πολύ μικρή κλωτσιά που λέω ήταν δεν ήταν; Ανησυχώ λίγο γιατί γιατί έχει και μια περιτύλιξη ο λώρος. Τι λέτε; Αν το νιώσω έστω και πιο λίγο να ανησυχώ; Ο γιατρός μου είπε αν δω διαφορα και δεν το έχω νιώσει να τον ειδοποιήσω. Αλλά ένιωσα μια μικρή κλωτσιά πριν λίγο ανεπαίσθητη που είπα ήταν δεν ήταν.

γεια σου hope μου κ από εδώ. είμαι σίγουρη οτι θα σου πούνε πολλά κορίτσια οτι μειώνεται  η κινητικότητα με τις ενέσεις. εγώ θα έλεγα οτι φταίει αυτό αλλά μπορείς να ενημερώσεις κ τον γιατρό σου για παν ενδεχόμενο.γιατί να το έχεις άγχος;

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιες από εσάς έχετε κάνει ενέσεις κορτιζόνης αν είδατε αλλαγή στην κινητικότητα του μωρού σας.

Εγώ έκανα  μια διπλή δόση χθες βράδυ και μια διπλη θα κάνω σήμερα. Γιατί θα γεννήσω στις 37 εβδομάδες λόγω ότι το αμνιακό όλο και μειώνεται και έχει φτάσει στο όριο. Αλλά ισως πάει και νωρίτερα αν σπάσουν τα νερά γιατί έχω συσπάσεις και μειωμένο τραχηλο.

Ενώ κάθε μέρα έκανε πάρτι από όταν έκανα την ένεση και μετά όλημέρα σήμερα δεν το έχω νοιώσει ακόμα, μόνο μια πολύ μικρή κλωτσιά που λέω ήταν δεν ήταν; Ανησυχώ λίγο γιατί γιατί έχει και μια περιτύλιξη ο λώρος. Τι λέτε; Αν το νιώσω έστω και πιο λίγο να ανησυχώ; Ο γιατρός μου είπε αν δω διαφορα και δεν το έχω νιώσει να τον ειδοποιήσω. Αλλά ένιωσα μια μικρή κλωτσιά πριν λίγο ανεπαίσθητη που είπα ήταν δεν ήταν.

φαε κατι γλυκο κ αν δεν το νιωσεις σε ενα τεταρτακι παρε τον γιατρο ή καλητερα πηγαινε μαιευτηριο 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

γεια σου hope μου κ από εδώ. είμαι σίγουρη οτι θα σου πούνε πολλά κορίτσια οτι μειώνεται  η κινητικότητα με τις ενέσεις. εγώ θα έλεγα οτι φταίει αυτό αλλά μπορείς να ενημερώσεις κ τον γιατρό σου για παν ενδεχόμενο.γιατί να το έχεις άγχος;

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Και χθες τα ίδια λέγαμε χαχαχα. Εντωμεταξυ το παρατήρησα μετά που έκανα την ένεση ήταν και διπλή. Θα τον ρωτήσω βέβαια δεν το αφήνω να είμαι ήρεμη!

Just now, linaa είπε:

φαε κατι γλυκο κ αν δεν το νιωσεις σε ενα τεταρτακι παρε τον γιατρο ή καλητερα πηγαινε μαιευτηριο 

Ευχαριστώ πολύ! Ήπια χυμό και έφαγα κάτι σοκολατένιο το ενοιωσα ευτυχώς με κάποια χτυπήματακια απλά με έχει συνηθίσει με χαμό. Θα ρωτήσω βέβαια δεν το αφήνω έτσι στη φάση που είμαστε!

Just now, λουκουμαδακι είπε:

μειώνονται ναι αλλά όχι σε σημείο ανησυχίας για ώρες κλπ. κάνε ένα τηλέφωνο στον γιατρό σου. 

Ναι θα του κάνω οπωσδήποτε! Σας ευχαριστώ κορίτσια μου!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15/1/2021 at 12:21 ΜΜ, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ήθελα να ρωτήσω αν κάποιες από εσάς έχετε κάνει ενέσεις κορτιζόνης αν είδατε αλλαγή στην κινητικότητα του μωρού σας.

Εγώ έκανα  μια διπλή δόση χθες βράδυ και μια διπλη θα κάνω σήμερα. Γιατί θα γεννήσω στις 37 εβδομάδες λόγω ότι το αμνιακό όλο και μειώνεται και έχει φτάσει στο όριο. Αλλά ισως πάει και νωρίτερα αν σπάσουν τα νερά γιατί έχω συσπάσεις και μειωμένο τραχηλο.

Ενώ κάθε μέρα έκανε πάρτι από όταν έκανα την ένεση και μετά όλημέρα σήμερα δεν το έχω νοιώσει ακόμα, μόνο μια πολύ μικρή κλωτσιά που λέω ήταν δεν ήταν; Ανησυχώ λίγο γιατί γιατί έχει και μια περιτύλιξη ο λώρος. Τι λέτε; Αν το νιώσω έστω και πιο λίγο να ανησυχώ; Ο γιατρός μου είπε αν δω διαφορα και δεν το έχω νιώσει να τον ειδοποιήσω. Αλλά ένιωσα μια μικρή κλωτσιά πριν λίγο ανεπαίσθητη που είπα ήταν δεν ήταν.

Είμαι από τις μανούλες Μαρτίου που τελικά έγινα μανούλα Ιανουαρίου.προλαβα όμως να κάνω τις ενέσεις!δύο μέρες δεν το πολυκαταλαβαινα το μωρό και μου είχαν πει στην κλινική ότι είναι φυσιολογικό.μετα πάλι κανονικά φουλ κλωτσιά!μην αγχώνεσαι! ωστόσο μίλα και με τον γιατρό σου!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Είμαι από τις μανούλες Μαρτίου που τελικά έγινα μανούλα Ιανουαρίου.προλαβα όμως να κάνω τις ενέσεις!δύο μέρες δεν το πολυκαταλαβαινα το μωρό και μου είχαν πει στην κλινική ότι είναι φυσιολογικό.μετα πάλι κανονικά φουλ κλωτσιά!μην αγχώνεσαι! ωστόσο μίλα και με τον γιατρό σου!

Τελικά ευτυχώς το ενοιωσα το μωρό μια χαρά! Αλλά ρε γαμωτο δεν βγαίνω από το σπίτι εκτός από το γιατρό, όμως σήμερα είχα και χθες είχα ένα αίσθημα ότι νοιώθω βαρύ το κεφάλι και λίγο φτέρνισμα. Έβαλα θερμόμετρο 37.1 Φοβάμαι μην έχω Covid αλλά δεν έχω κάτι άλλο μόνο αυτό. Δεν ξέρω αν επηρεάζει και η κορτιζόνη χθες και προχθές. Θα γεννήσω ρε γαμωτο σε δύο εβδομάδες το πολύ για αυτό ανησυχώ.

 

Να σου ζήσει και το μωράκι σου κοπέλα σου. Πώς είστε;

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...