Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. 

Γνωρίζει καμία ποια εξέταση πρέπει να κάνω για να μάθω αν έχω θρομβιφιλια; 

• Μου αρέσει 1

6 hours ago, ElenaSyl said:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Καλημέρα! Πρέπει να πας σε γιατρό αιματολογο και θα σου γραψει ολες τις σχετικές εξετάσεις για έλεγχο θρομβοφιλιας.

• Μου αρέσει 1

sBP3p3.png

Διαφημίσεις

On 15/3/2021 at 11:40 ΠΜ, νικηαντωνια81 είπε:

Όταν λες μέτριο;;;;;

Βλαστοκυστες ΒΒ ΚΑΙ ΒΓ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΕΓΕΡΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΤ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ να ρωτησω και πολλές λεπτομέρειες να μην χαλάσω την ψυχολογία μου. Και η μια καθυστερημένη 6ης μέρας.

• Μου αρέσει 4

Just now, maroullaki είπε:

Βλαστοκυστες ΒΒ ΚΑΙ ΒΓ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΕΓΕΡΣΗ, ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΤ ΔΕΝ ΗΘΕΛΑ να ρωτησω και πολλές λεπτομέρειες να μην χαλάσω την ψυχολογία μου. Και η μια καθυστερημένη 6ης μέρας.

:razz: σ ευχαριστω 

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, ElenaSyl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Ειναι πακέτο με 18 παράγοντες νομιζω καθε γιατρος ζητάει αυτές που θελει. Σε καθε περιπτωση δεν κανεις μια και λες εχω ή δεν εχω. Και μονο γιατρος μπορει να τις αξιολογήσει συνδυαστικά. Οποτε καλυτερα δες να πας σε αιματολόγο.

• Μου αρέσει 4

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Καλημέρα κορίτσια, 

Πριν λίγο έλαβα τα αποτελέσματα από την αίματος που έκανα στην κα Τσεκούρα στο Έλενα. 

Βρέθηκαν θετικά αντιπυρηνικά ΑΝΑ (1/80) και θετικά αντιμιτοχονδριακά ΑΜΑ (1/20). ΑΚόμη δεν έχω μιλήσει μαζί της για να μου πει την άποψή της. Έχει καμία σας εικόνα?

Just now, KoraliaP said:

Καλημέρα κορίτσια, 

Πριν λίγο έλαβα τα αποτελέσματα από την αίματος που έκανα στην κα Τσεκούρα στο Έλενα. 

Βρέθηκαν θετικά αντιπυρηνικά ΑΝΑ (1/80) και θετικά αντιμιτοχονδριακά ΑΜΑ (1/20). ΑΚόμη δεν έχω μιλήσει μαζί της για να μου πει την άποψή της. Έχει καμία σας εικόνα?

Γεια σου κοπέλα μου και καλή τύχη στην προσπάθειά σου!

Ειναι μικρη η τιμη σου νομιζω ισως να μη χρειαστει τιποτα!

Κι εγω ειχα θετικα ΑΝΑ αλλα πιο αυξημενα 1/320 και μου προτεινε λιγη κορτιζονη και αντιπηκτικές στη μεταφορα οπως και εγινε και ηταν πετυχημενη, ασχετα που δεν πηγε καλα για αλλους λογους.

Για τ ΑΜΑ δεν γνωριζω...

• Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

Καλησπέρα, λοιπόν αν θυμάστε ψάχναμε ένα ωάριο για ωοληψια σε φυσικό κύκλο που τελικά βρήκαμε ένα το Σάββατο 14χ. Πήρα μπεμφολα δύο ενέσεις συν ολγκαλουτραν κ παρόλαυτα σήμερα θα το παίρναμε αλλά μαντεψτε! Μας την έσκασε κ αυτό! Αν θυμάστε δεν είχαμε προλάβει κ το φθινόπωρο δύο κύκλους αλλά τότε δεν έκανα ενέσεις. Με έπιασε νευρικό γέλιο. Πάντως ο γιατρός τα είδε όλα καλά. Βαρέθηκα να ψάχνω το ωάριο του μήνα, μάλλον χρειάζομαι ενέσεις από την αρχή για να μη το χάνω, τί να πω! Θα βάλουμε τη Δευτέρα το κατεψυγμένο μας και ο,τι θέλει ας γίνει! Με φυσικό κύκλο βέβαια, θα πάρω κ πρεζολον λόγω αντισωμάτων θυρεοειδούς, μου το σύστησε ο ενδοκρινολογος. Τέλειο; Ακόμα γελάω... Τουλάχιστον γλιτώσαμε τα λεφτά της ωοληψιας. Εμπιστευομαι τον γιατρό μου βέβαια αλλά αν δεν πάει καλά κ αυτή η φορά ίσως αλλάξω κέντρο, ενώ είμαι ευχαριστημένη.... εντωμεταξυ το έμβρυο είναι βλαστοκυστη κ θα το βάλουμε αρχή της 6ης μέρας, μου είπε ότι γίνεται. Γιατί αν υποθέσουμε ότι η ωορρηξία έγινε χθες θα έπρεπε να το βάλω Κυριακή κ όχι Δευτέρα. Αυτός ο κύκλος μου είναι μεγάλος, ουσιαστικά την 11η μέρα το είδαμε το ωάριο κ πάλι μας την έσκασε, τζάμπα οι ενέσεις....

• Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 3

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Just now, mominthemaking είπε:

Γεια σου κοπέλα μου και καλή τύχη στην προσπάθειά σου!

Ειναι μικρη η τιμη σου νομιζω ισως να μη χρειαστει τιποτα!

Κι εγω ειχα θετικα ΑΝΑ αλλα πιο αυξημενα 1/320 και μου προτεινε λιγη κορτιζονη και αντιπηκτικές στη μεταφορα οπως και εγινε και ηταν πετυχημενη, ασχετα που δεν πηγε καλα για αλλους λογους.

Για τ ΑΜΑ δεν γνωριζω...

Σε ευχαριστώ πολύ και για την ευχή και για το σχόλιο :)

Good to know that. 

Τα ΑΜΑ είναι άλλου είδους αντισώματα (αντιμιτοχονδριακά). 

• Μου αρέσει 1

13 ώρες πρίν, ElenaSyl είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. 

Αν εχουμε κληρονομικη ή επικτητη θρομβοφιλια.13 μεταλαξεις εκανα ενα πακετο της κληρονομικης θρομβοφιλιας:(δεν γραφετε)στη  βιοιατρικη 150€ και περιεχει παραγοντες οπως Leiden,r2,factor, mthfr κλπ και υπαρχει και η επικτητηθρομβοφιλια(γραφετε) η οποια εχει αυτα:Aptt,ινωδογονο , D-dimmer ,apc resistance ,δρασρικοτητα πρωτεινης c  και s ,δραστικοτητα ολικης πρωτεινης s,αντιγονο ελευθερης πρωτεινης s,δραστικοτητα αντιθρομβινης ΙΙΙ,αντιπηκτικα λυκου IgG και IgM, αντισωματα καρδιολιπινης,αντισωματα αντι ενα,αντισωματα β2 γλυκο πρωτεΐνης,χρονο προθρομβινης,χρονος μερικης θρομβοπλαστινης ΑPT.

Just now, KoraliaP είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ και για την ευχή και για το σχόλιο :)

Good to know that. 

Τα ΑΜΑ είναι άλλου είδους αντισώματα (αντιμιτοχονδριακά). 

Τα Αμα δεν εχω ιδεα αλλα θεωρω θα εισαι οκ.Τα Ανα ειχα 1:120 κ ουτε κορτιζονη δε μου εδωσε η αιματολογος, μου ειπε ειναι φυσιολογικα.

• Μου αρέσει 3

ZAeBp3.png

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, λοιπόν αν θυμάστε ψάχναμε ένα ωάριο για ωοληψια σε φυσικό κύκλο που τελικά βρήκαμε ένα το Σάββατο 14χ. Πήρα μπεμφολα δύο ενέσεις συν ολγκαλουτραν κ παρόλαυτα σήμερα θα το παίρναμε αλλά μαντεψτε! Μας την έσκασε κ αυτό! Αν θυμάστε δεν είχαμε προλάβει κ το φθινόπωρο δύο κύκλους αλλά τότε δεν έκανα ενέσεις. Με έπιασε νευρικό γέλιο. Πάντως ο γιατρός τα είδε όλα καλά. Βαρέθηκα να ψάχνω το ωάριο του μήνα, μάλλον χρειάζομαι ενέσεις από την αρχή για να μη το χάνω, τί να πω! Θα βάλουμε τη Δευτέρα το κατεψυγμένο μας και ο,τι θέλει ας γίνει! Με φυσικό κύκλο βέβαια, θα πάρω κ πρεζολον λόγω αντισωμάτων θυρεοειδούς, μου το σύστησε ο ενδοκρινολογος. Τέλειο; Ακόμα γελάω... Τουλάχιστον γλιτώσαμε τα λεφτά της ωοληψιας. Εμπιστευομαι τον γιατρό μου βέβαια αλλά αν δεν πάει καλά κ αυτή η φορά ίσως αλλάξω κέντρο, ενώ είμαι ευχαριστημένη.... εντωμεταξυ το έμβρυο είναι βλαστοκυστη κ θα το βάλουμε αρχή της 6ης μέρας, μου είπε ότι γίνεται. Γιατί αν υποθέσουμε ότι η ωορρηξία έγινε χθες θα έπρεπε να το βάλω Κυριακή κ όχι Δευτέρα. Αυτός ο κύκλος μου είναι μεγάλος, ουσιαστικά την 11η μέρα το είδαμε το ωάριο κ πάλι μας την έσκασε, τζάμπα οι ενέσεις....

Αντε πάλι αν είναι δυνατόν. Μα τι στο καλό πια; Μαλακια ρε συ αυτό.

Δηλ ποια μέρα έσκασε; 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Αντε πάλι αν είναι δυνατόν. Μα τι στο καλό πια; Μαλακια ρε συ αυτό.

Άσε, με ανταγωνιστές κιόλας...έπρεπε να το πάρει Τρίτη μάλλον. Τεσπά, εύχομαι μόνο να είναι καλό το άλλο να αντέξει. 

Να πάνε όλα καλά με σένα :x

T4Rzp2.png

Just now, Moomin είπε:

Άσε, με ανταγωνιστές κιόλας...έπρεπε να το πάρει Τρίτη μάλλον. Τεσπά, εύχομαι μόνο να είναι καλό το άλλο να αντέξει. 

Να πάνε όλα καλά με σένα :x

Όταν το είδατε 14χιλ σε ποια μέρα του κύκλου ήσουν; Εχεις κανονικούς κύκλους;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα