Recommended Posts

Just now, mirtouli12 said:

Εγώ είμαι Αθηνα, είμαι στο Ρεα πια την έκανα την εξωσωματική με τις μισές μονάδες από αυτές που είχα πάρει στο κέντρο του Μ και πήγε πολύ καλά. Να μην το βάζετε κάτω, η ζωή είναι για να την κυνηγάμε από τα μαλλιά. Το ότι πέσατε στην λάθος περίπτωση δεν σημαίνει ότι είναι όλοι ίδιοι. Υπάρχουν και γιατροί- άνθρωποι που δεν ακούγονται και δεν είναι πρώτες φίρμες.

Στο ΡΕΑ με ποιον γιατρό είσαι? 

Και γενικά αν κάποια έχει εμπειρία από ΡΕΑ θα ηθελα άποψη.. 

• Μου αρέσει 1

Just now, Arriel_83 said:

Την χειρότερη και για αυτό έχουν φύγει άπειροι γιατροί από εκεί! 
Ακόμα και τα χειρουργεία τους είναι σαν κοτέτσι..καμία σχέση με ΙΑΣΩ και ΜΗΤΕΡΑ 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, mirtouli12 είπε:

Εγώ είμαι Αθηνα, είμαι στο Ρεα πια την έκανα την εξωσωματική με τις μισές μονάδες από αυτές που είχα πάρει στο κέντρο του Μ και πήγε πολύ καλά. Να μην το βάζετε κάτω, η ζωή είναι για να την κυνηγάμε από τα μαλλιά. Το ότι πέσατε στην λάθος περίπτωση δεν σημαίνει ότι είναι όλοι ίδιοι. Υπάρχουν και γιατροί- άνθρωποι που δεν ακούγονται και δεν είναι πρώτες φίρμες.

Νομίζω πως έχεις πολυ δίκιο δν πρέπει να κοιτάμε τα ονόματα γτ τελικά μόνο όνομα κάνουν στην αρχή κ μετά το παρατάνε...ο θεός να μας φωτίζει ολες

• Μου αρέσει 2

Just now, Konna! said:

Την χειρότερη και για αυτό έχουν φύγει άπειροι γιατροί από εκεί! 
Ακόμα και τα χειρουργεία τους είναι σαν κοτέτσι..καμία σχέση με ΙΑΣΩ και ΜΗΤΕΡΑ 

Αντε ρε!! Το σκεφτόμουν γιατί ξέρεις είναι εδώ νότια.. Κουράστηκα με το Μαρούσι.. 

Just now, Arriel_83 είπε:

Ο γιατρός μου λέγεται Σακκας. Πολύ προσεκτικός και άψογος στη συμπεριφορά! Και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Και έχουν και καλό εργαστήριο.

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ποτε δεν θα το πιστεψουμε. Εγω ξυπναω, την βλεπω να κοιμαται, και λεω ονειρο ζω δεν μπορει...

Καθε μερα θα αλλαζουν. Το ωραιοτερο θα ειναι που θα σου χαμογελανε , θα σε χαιδευουν κ θα σ αγκαλιαζουν

Σημερα το πρωι με φιλησε ο αντρας μου κι αυτη μας κοιταξε πονηρα κ εσκασε κατι γελια μετα. Της φανηκε τοσο αστειο, χαχα!

Κ που να δεις που μαζι με τα χαδια κ τις αγκαλιές θα ερθουν κ τα "ααπω"(σ αγαπω)...Εκει θα λιωσετε...Επισης εμενα οταν μ αγκαλιαζει κ με φιλάει ο αντρας μου,ο μικρός τον σπρωχνει κ κλαιει κ μ αγκαλιαζει....χαχαχα

• Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Just now, Arriel_83 είπε:

Αντε ρε!! Το σκεφτόμουν γιατί ξέρεις είναι εδώ νότια.. Κουράστηκα με το Μαρούσι.. 

Εγω το αλλαξα το σκεπτικο αυτο κ απ οταν ξεβολευτηκα βρηκα καλυτερους γιατρους...κ χαλαλι η αποσταση δε με νοιαζει καθολου πια 

Συγκεκριμενα μιλαω για Νικοπουλου κ Χατζηαντωνιου...κ παρα λιγο να παω σε εναν ουρολογο στη βαρη κ με προλαβε μια φιλη 

• Μου αρέσει 2

Just now, Arriel_83 said:

Δυστυχώς και εγώ έτσι είχα σκεφτεί αρχικά, να είναι κοντά μας κλπ και ο τότε γυναικολόγος μου ήταν Γλυφάδα και συνεργάζεται με το ΡΕΑ. Το μεγαλύτερο λάθος που έχω κάνει.

παρτο απόφαση! Τα Νότια είναι για βόλτα και όχι για γιατρούς :P

τωρα για τον μαστρο που αναφέρουν τα αλλά κορίτσια, εγώ έχω άριστη επικοινωνία και σχέση. Είμαι βέβαια Αθήνα. Όποτε τον χρειάζομαι πάντα με καλεί πίσω, στα email μου απαντάει. Ενώ είμαι μικρή σε ηλικία δεν μου έδωσε υποσχέσεις. Στο θέμα του ενδομητρίου που έχω σοβαρό θέμα, το ψάχνει να βρει τι καινούργιο υπάρχει να δοκιμάσουμε. Αλλά είναι όπως κάτσει η συνεργασία με την κάθε κοπέλα. 

• Μου αρέσει 4
  • Χαχα 2

Just now, Konna! είπε:

Δυστυχώς και εγώ έτσι είχα σκεφτεί αρχικά, να είναι κοντά μας κλπ και ο τότε γυναικολόγος μου ήταν Γλυφάδα και συνεργάζεται με το ΡΕΑ. Το μεγαλύτερο λάθος που έχω κάνει.

παρτο απόφαση! Τα Νότια είναι για βόλτα και όχι για γιατρούς :P

τωρα για τον μαστρο που αναφέρουν τα αλλά κορίτσια, εγώ έχω άριστη επικοινωνία και σχέση. Είμαι βέβαια Αθήνα. Όποτε τον χρειάζομαι πάντα με καλεί πίσω, στα email μου απαντάει. Ενώ είμαι μικρή σε ηλικία δεν μου έδωσε υποσχέσεις. Στο θέμα του ενδομητρίου που έχω σοβαρό θέμα, το ψάχνει να βρει τι καινούργιο υπάρχει να δοκιμάσουμε. Αλλά είναι όπως κάτσει η συνεργασία με την κάθε κοπέλα. 

Ωχχ αν θες να μου στειλεις τον γυναικολογο σου στη γλυφαδα γτ κ γω καηκα μαλλον μ αυτον, τον ξεχασα :) κ συνεργαζοταν με ρεα. 

Just now, mirtouli12 είπε:

Ο γιατρός μου λέγεται Σακκας. Πολύ προσεκτικός και άψογος στη συμπεριφορά! Και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Και έχουν και καλό εργαστήριο.

@Arriel_83. Και η @Liakada έχει καλή εμπειρία από το Σακκά στο Ρέα και αν το δει, θα σου δώσει πληροφορίες. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Κ που να δεις που μαζι με τα χαδια κ τις αγκαλιές θα ερθουν κ τα "ααπω"(σ αγαπω)...Εκει θα λιωσετε...Επισης εμενα οταν μ αγκαλιαζει κ με φιλάει ο αντρας μου,ο μικρός τον σπρωχνει κ κλαιει κ μ αγκαλιαζει....χαχαχα

Βρε το ατιμουτσικο, χαχα!Τον σπρωχνει κιολας, αχαχαχαχ!!!

• Χαχα 1

Just now, Troia said:

@Arriel_83. Και η @Liakada έχει καλή εμπειρία από το Σακκά στο Ρέα και αν το δει, θα σου δώσει πληροφορίες. 

Ναι θα μιλήσω μαζί της αν χρειαστεί αλλά βλέπω ότι τα αρνητικά σχόλια είναι περισσότερα από τα θετικά για το ΡΕΑ. 

Πάντως η αλήθεια είναι πως πέρυσι για εξέταση αίματος που είχα πάει πρωί πρωί, έδωσα μετα από δύο ώρες!! Και ο τότε γυναικολογος μου που ήταν Γλυφάδα, θα μπορούσε να με πάει στο ΡΕΑ με το οποίο συνεργάζεται αλλά τελικά με πήγε στο Ιασώ στον Ψάθα.. 

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Hopefully είπε:

Εγω συμφωνώ με τον άντρα σου!!! Και από τον λαιμό να τους πιανουν κ να τους ταρακουνάνε πρέπει τα καθίκια.πως γίνετε όλοι αυτοί η κλίκα των γιατρών να κάνουν εξωσωματικές κ αυτοί να μένουν με την πρώτη; Οταν ρώτησα τον Σταυράκη αν είναι πατέρας από εξωσωματικη με την πρώτη φορά και στη γυναίκα του εκανα την ίδια ερωτηση και οι δυο μου απάντησαν ναι δίδυμα αλλά με σκυμμένο το κεφάλι..ακούτε; Δίδυμα με την πρώτη 

και όχι μόνο αυτοί κ άλλοι γιατροί μένουν κατευθιαν ..αυτοί γιατί κ εμεις όχι;;;

Κι εμείς έχουμε παράδειγμα από συγγενικό μας ζευγάρι όπου ο άντρας ήταν γιατρός και έκαναν δίδυμαμε την πρώτη στο Μαστρομηνά...

6 ώρες πρίν, Hopefully είπε:

Καλημερα !Πιστεψε με κ εγω μαζί με την φίλη μου που πηγαμε από τα πρωτα του ραντεβού είμασταν δεν τον βρίσκαμε στα τηλέφωνα ποτε πάντα μιλούσαμε με τις γραμματεις  φυσικά οταν πηγα κ εγω που άκουσα ότι ήρθε από τι Λονδίνο λέω οπα εδώ είμαστε μάλλον πρόκειται σε συνδυασμό με τον μαστρ για κορυφή αλλά μόνο κ μόνο οι συμπεριφορές ήταν απαράδεκτες ασχέτως αποτελεσμάτων .Σκρατσινγκ εκανα σε κάθε μου άλλη προσπάθεια και οταν ζητησα να κάνω εκεί ήταν πολυ αρνητικός κ δν έβρισκε τον λόγο και μ είπε ότι αν θες κανε με τον γυναικολόγο σου και έτσι και εκανα.Εννοειτε πηγαμε τρέχοντας στην αγαπιδου τη γυναίκα του με το που μας είπε ενώ ειχα όλες τις εξετάσεις που μ έβαλε να κάνω λέω κάτι θα ξέρει για να τις θέλει φρέσκιες .δεν το έψαξε παραπέρα καμία παραπάνω εξέταση όπως λες εσυ και δώσαμε κ εκεί ποσά πεταμένα χρήματα.Και δεν μου είπε να πάρω κάποιο χάπι οποτε εκανα την προσπάθεια μου διχωσ Σαλοσπίρ πρεζολον και ηπαρινη οπως στις προηγουμενεσ Προσπάθειες μου.Συχωρεσε με χωρίς να θελω να σε προσβάλω αλλά αποκλείετε να σου τα έκανε όλα αυτά τζάμπα και τόσο καλό φέρσιμο .Θα ήμουν παράλογη αλλά δν το έκανε μόνο σε εμένα αλλά και στη φίλη μου που πηγαμε μαζί 

Το να μην πάρεις αντιπηκτική αγωγή και κορτιζόνη, ειδικά αν αυτό το προτείνει αιματολόγος, δεν είναι απαραίτητα κακό να ξέρεις...

• Μου αρέσει 4

1 ώρα πρίν, Hopefully είπε:

Συγνώμη αλλά καμία επιθετικότητα μαζί σου δν έχω λόγο γνώμες ανταλλάζουμε για τον ίδιο άνθρωπο απλα. Πως πηγές στο Σταυράκη; Από που τον γνώριζες εφόσον δεν ήταν εδώ και σαν όνομα δεν Ακουγόταν αυτός αλλά ο μαστρ που ήρθε από αθηνα στο γεννεσις θεσσαλονικης .Ο Θωμάς μας τον φέραν πλαγίως πλαγίως.Στο πρώτο ραντεβού στο γεννεσις γθα τη γνωριμία με το μαστρ ο Σταυράκης ήταν στο ίδιο γραφείο μαζί μας κ απλα έκανε τον αντίλαλο του μαστρ. Που να ήξερα ότι αυτός θα με αναλάβει..Δεν έχω πρόβλημα μαζί του δεν τον ξέρω δεν ξέρω την δουλειά του εγω για τον μαστρ πηγα και άλλος με κοίταζε και εν τέλη αποδείχτηκε πως δεν έχει ιδέα.Ίσως αν ήταν ο ίδιος ο μαστρ να ειχα επιτυχία..Η γραμματέας π είχαν στη αρχή την Στέλλα ξέρεις τι μου είπε οταν την ρώτησα που είναι ο μαστρ; Γιατί δεν με βλέπει αυτός; Κ μου λέει είμαι στην αθηνα κ θα μιλάνε με το Θωμά τηλεφωνικός και της λέω μα....τον μαστρ θελω εγω .. και μου λέει τότε κοπέλα μου καλύτερα να πας αθηνα:.. βλακεία που δεν την άκουσα κάτι θα ήξερε!μου έβαλαν 3ης ημέρας γιατί κάτι επρεπε να μεινει για να δικαιολογισουν κ το κόστος π μου πήραν .αν παρατήρησες περνούν από την ωοληψια όλα τα λεφτά 2.600€ και γ την εμβρυομεταφορα αφήνουν 300€ μόνο ..οποτε μ άφησαν 2 έμβρυα για να μη γκρινιάζω...όχι δεν ήταν η πρώτη μ προσπάθεια ήταν η 3η μου εμβρυομεταφορα αλλά η πρώτη σε αυτούς..δεν ξέρω που θα παω και αν θα παω..mμε κατέστρεψαν αυτοί εκεί με μηδενίσαν σε σημείο να μην έχω κουραγιο

Εμείς ακούσαμε για αυτόν από κολλητό μας φίλο που δουλεύει μέσα στο γένεσης. όντως παίρνουν τα λεφτά μπροστά... και είναι και πάρα πολλά... να φανταστείς ότι εμένα τη δεύτερη φορά έκανα mini Ivf και μου πήραν τα ίδια χρήματα μου είχε κακόφανει και του το είπα... ίσως γίαυτο μέτα μου έκανε το σκράτζινγκ και τις αιματολογικές δώρο.... τι να πώ κόπελα μου... έυχομαι για όλες μας να είναι κοντά η μέρα που θα έχουμε τα μπεμπε στην αγκαλία μας!!! Εγώ πάντως θα κάνω και την ετ με τα δύο τελευταία που μου έχουν μέινει και έαν δεν πετύχω μετά θα πάω άλλου... Μάλλον στο embryolab εχω ακούσει ότι έχουν και καλύερες τιμές... και χρεώνουν διαφορέτικα τους φυσικούς τροποποιήμενους απο κανονική ivf.

1 hour ago, Hopefully είπε:

Βγαίνουμε μια μια; Εγω θα θελα να ξέρω για να καταλάβω ποιος φταίει και στην αθηνα στο κέντρο του έτσι συμπεριφέρετε ή έχει γίνει αλλαζονας εδώ στη Θεσσαλονίκη;ειδες όμως @Love!!! και εσένα σου έβαλε τρίτης ημέρας .γτ το κάνει αφού δν έχει επιτυχία; Ξαφνικα εμφανιστήκαμε 3 κοπέλες με έμβρυα 3ης ημέρας που δν θα επρεπε να μας τα βάλουν..ποσο πιο ξεκάθαρη κοροϊδία;

Και ο Πάπας π τον ειχα ρωτήσει οταν ήταν στο εμβρυολ

μου έβαλε 3ης μέρας την 1η φορά άλλα μου το είπε ότι δεν είναι καλό... και ότι οι πιθανότητες ήταν ελάχιστες με ρώτησε... και εγώ συμφώνησα.

Στο Δεύτερο κύκλο που μου άλλαξε την αγωγή με πολύ μικρότερες δόσεις και τελείως διαφορετικά φάρμακα είχα πολύ διαφορετικό αποτέλεσμα. πήρα 4 βλαστοκύστες...

πρίν από 57 λεπτά , Hopefully είπε:

Μάλλον το ίδιο πρωτόκολλα ακολουθούν σε όλες κ εμένα το ίδιο μ είπαν να το γυρίσουμε σε φεμαρα φτου κ απτην αρχή..υπερδιέγερση; Αυτό πρέπει να είναι ζόρι που έχω ακουσει καλα κ τι κάνανε για αυτό; Θα ξανά πω ντροπή τους..κρίμα για ένα τόσο παλιό όνομα στη πιάτσα να φέρετε έτσι..λυπάμαι απλα

Και εγώ femara & altermon πήρα στο δεύτερο κύκλο... και πηρα 4 βλαστοκύστες στα 5 ωάρια. βέβαια εγω δεν έπαθα υπερδιέγερση όπως η @Mariarick  ούτε την 1 ούτε τη δέυτερη φόρα.

mUVMp2.png

Just now, Troia είπε:

Κι εμείς έχουμε παράδειγμα από συγγενικό μας ζευγάρι όπου ο άντρας ήταν γιατρός και έκαναν δίδυμαμε την πρώτη στο Μαστρομηνά...

Το να μην πάρεις αντιπηκτική αγωγή και κορτιζόνη, ειδικά αν αυτό το προτείνει αιματολόγος, δεν είναι απαραίτητα κακό να ξέρεις...

Απλα τις άλλες φορές στο Νιού εκανα όλα αυτά κ στο κάστρο δν έδωσε τίποτε..Αντε να δούμε...

Just now, Love!!! είπε:

Εμείς ακούσαμε για αυτόν από κολλητό μας φίλο που δουλεύει μέσα στο γένεσης. όντως παίρνουν τα λεφτά μπροστά... και είναι και πάρα πολλά... να φανταστείς ότι εμένα τη δεύτερη φορά έκανα mini Ivf και μου πήραν τα ίδια χρήματα μου είχε κακόφανει και του το είπα... ίσως γίαυτο μέτα μου έκανε το σκράτζινγκ και τις αιματολογικές δώρο.... τι να πώ κόπελα μου... έυχομαι για όλες μας να είναι κοντά η μέρα που θα έχουμε τα μπεμπε στην αγκαλία μας!!! Εγώ πάντως θα κάνω και την ετ με τα δύο τελευταία που μου έχουν μέινει και έαν δεν πετύχω μετά θα πάω άλλου... Μάλλον στο embryolab εχω ακούσει ότι έχουν και καλύερες τιμές... και χρεώνουν διαφορέτικα τους φυσικούς τροποποιήμενους απο κανονική ivf.

μου έβαλε 3ης μέρας την 1η φορά άλλα μου το είπε ότι δεν είναι καλό... και ότι οι πιθανότητες ήταν ελάχιστες με ρώτησε... και εγώ συμφώνησα.

Στο Δεύτερο κύκλο που μου άλλαξε την αγωγή με πολύ μικρότερες δόσεις και τελείως διαφορετικά φάρμακα είχα πολύ διαφορετικό αποτέλεσμα. πήρα 4 βλαστοκύστες...

Και εγώ femara & altermon πήρα στο δεύτερο κύκλο... και πηρα 4 βλαστοκύστες στα 5 ωάρια. βέβαια εγω δεν έπαθα υπερδιέγερση όπως η @Mariarick  ούτε την 1 ούτε τη δέυτερη φόρα.

Μακαρι να είναι η τυχερη σου φορά!!! Ευχομαι!!!καθε περίπτωση όντως διαφορετική..

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα