Recommended Posts

Just now, Hopefully είπε:

Απλα τις άλλες φορές στο Νιού εκανα όλα αυτά κ στο κάστρο δν έδωσε τίποτε..Αντε να δούμε...

Μακαρι να είναι η τυχερη σου φορά!!! Ευχομαι!!!καθε περίπτωση όντως διαφορετική..

Μακάρι για όλες μας!!!!

Δε γνωρίζω γιατί χαρακτήρισες την περίπτωση σου δύσκολη... και εμείς πάντως δύσκολη είμαστε πρόβλημα στο σπέρμα και εγώ με χαμηλή ΑΜΗ και η ηλικία εχθρός πλέον.

mUVMp2.png

On 13/2/2021 at 9:47 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Τα ίδια κι ο δικός μου.Να το ψάξετε ναι. Βιταμίνες παιρνει?? 

Αν το θέμα είναι στην ποσότητα, με την εξωσωματική κ τη μικρογονιμοποιηση λύνεται, το ίδιο κ η κινητικότητα, αν είναι στην ποιότητα θέλει δουλίτσα. 

Ο δικός μου άντρας είχε θέμα Κ στους τρεις παράγοντες, είμαι έγκυος τώρα αλλά μετά από απίστευτη δίκη μου σωματική κ ψυχολογική ταλαιπωρία επτά περίπου ετών για θέματα που θα μπορούσαν να είχαν λυθεί νωρίτερα. 

Μακάρι κι εμένα να μου Χαν πει νωρίτερα να μη γονιμοποιουμε τα ωάρια κ να μην έχανα χρόνο με σπερματεγχυσεις 

Τεσπα, τα έχω αφήσει πίσω αυτά, στο λέω για καλό κ με αγάπη μην ταλαιπωρείσαι τζάμπα με χειρουργεία κλπ αν τελικά το θέμα είναι αλλού κ μπορεί να λυθεί 

Καλησπέρα, κάπου είδα στο φόρουμ πως προτείνεται πριν την εξωσωματική να πάει κάποια γυναίκα και σε ενδοκρινολόγο. Για ποιο λόγο? Εμείς προς το παρον κάνουμε εξετάσεις σπερμοδιάγραμμα, αμη κ.τλ αλλά σε ενδοκρινολόγο δεν έχω πάει. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια ενδοκρινολόγο?

Διαφημίσεις

Just now, Love!!! είπε:

Μακάρι για όλες μας!!!!

Δε γνωρίζω γιατί χαρακτήρισες την περίπτωση σου δύσκολη... και εμείς πάντως δύσκολη είμαστε πρόβλημα στο σπέρμα και εγώ με χαμηλή ΑΜΗ και η ηλικία εχθρός πλέον.

Ναι κ εσεις δύσκολο όντως 

μένεις αζωοσπερμια είμαστε με βιοψια και εγω έχω πολυκυιστηκες και ενδομητριωση που η μια ωοθηκη δεν αποδίδει πλέον ωαρια...δύσβατοι δρόμοι...

On 13/2/2021 at 9:47 ΜΜ, Thia1985 είπε:

Τα ίδια κι ο δικός μου.Να το ψάξετε ναι. Βιταμίνες παιρνει?? 

Αν το θέμα είναι στην ποσότητα, με την εξωσωματική κ τη μικρογονιμοποιηση λύνεται, το ίδιο κ η κινητικότητα, αν είναι στην ποιότητα θέλει δουλίτσα. 

Ο δικός μου άντρας είχε θέμα Κ στους τρεις παράγοντες, είμαι έγκυος τώρα αλλά μετά από απίστευτη δίκη μου σωματική κ ψυχολογική ταλαιπωρία επτά περίπου ετών για θέματα που θα μπορούσαν να είχαν λυθεί νωρίτερα. 

Μακάρι κι εμένα να μου Χαν πει νωρίτερα να μη γονιμοποιουμε τα ωάρια κ να μην έχανα χρόνο με σπερματεγχυσεις 

Τεσπα, τα έχω αφήσει πίσω αυτά, στο λέω για καλό κ με αγάπη μην ταλαιπωρείσαι τζάμπα με χειρουργεία κλπ αν τελικά το θέμα είναι αλλού κ μπορεί να λυθεί 

Με το καλό να έρθει το παιδάκι σου αλλά τι εννοείς να σου είχαν πει νωρίτερα να μην γονιμοποιείς τα ωαρια;

Just now, klimeni είπε:

Καλησπέρα, κάπου είδα στο φόρουμ πως προτείνεται πριν την εξωσωματική να πάει κάποια γυναίκα και σε ενδοκρινολόγο. Για ποιο λόγο? Εμείς προς το παρον κάνουμε εξετάσεις σπερμοδιάγραμμα, αμη κ.τλ αλλά σε ενδοκρινολόγο δεν έχω πάει. Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποια ενδοκρινολόγο?

Καλησπέρα 

Σε περίπτωση που υπάρχουν θέματα με θυρεοειδή,ορμονες κλπ

Εγώ το έψαξα λόγω αμη

Εγώ προβληματα με θυρεοειδή, ζάχαρο κλπ δεν είχα αλλα βρέθηκε κάποιο θέμα στο δεύτερο τριμηνο

Εσύ για ποιο λόγο θα ήθελες να πας? 

Just now, Hopefully είπε:

Ναι κ εσεις δύσκολο όντως 

μένεις αζωοσπερμια είμαστε με βιοψια και εγω έχω πολυκυιστηκες και ενδομητριωση που η μια ωοθηκη δεν αποδίδει πλέον ωαρια...δύσβατοι δρόμοι...

Με το καλό να έρθει το παιδάκι σου αλλά τι εννοείς να σου είχαν πει νωρίτερα να μην γονιμοποιείς τα ωαρια;

Καλησπέρα 

Ευχαριστώ πολυ

Έπρεπε να μου πουν να τα καταψυξω τα ωαρια μου γιατί υπήρχαν θέματα με το σπέρμα Κ έπρεπε να διορθωθούν πριν γίνει προσπάθεια γονιμοποιησης

Αυτό εννοω

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Just now, klimeni είπε:

Εγώ το πρότεινα, όπως και σε αιματολόγο και ουρολόγο. Όλοι θα πρέπει να έχουν εξειδίκευση σε αναπαραγωγικά θέματα. Ο ενδοκρινολόγος χρειάζεται κυρίως για να σε ψάξει για θυρεοειδή και ζάχαρο και ενδεχομένως να σου ρυθμίσει αυτά τα 2, αλλά και για έναν πλήρη ορμονολογικό έλεγχο. Ο δικός μου κάνει και έλεγχο για διάφορες βιταμίνες κτλ. Αν είσαι Αθήνα προτείνω το Δημήτρη Παπαδόγια, αλλά τα ραντεβού του είναι πολύ μακρινά..Εναλλακτικά έχουν γράψει καλά λόγια για το ενδοκρινολογικό του Έλενα, όπου θα βρεις πιο κοντινό...

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα να σας ρωτησω εχει κανει καποια τροποποιημενο με φεμαρα και ενεσιμο ; Γενικα εχει παρει καποια φεμαρα; Ειχε καποια παρενεργια απο αυτο το χαπι; 

Just now, decemberlove είπε:

Κοριτσια καλησπερα να σας ρωτησω εχει κανει καποια τροποποιημενο με φεμαρα και ενεσιμο ; Γενικα εχει παρει καποια φεμαρα; Ειχε καποια παρενεργια απο αυτο το χαπι; 

Εγώ το έχω κάνει αυτό που περιγράφεις σε σπερματέγχυση. Νομίζω το femara μπορεί να σου λεπτύνει λίγο το ενδομήτριο...Σε εμένα το έκανε...

Just now, Troia είπε:

Εγώ το έχω κάνει αυτό που περιγράφεις σε σπερματέγχυση. Νομίζω το femara μπορεί να σου λεπτύνει λίγο το ενδομήτριο...Σε εμένα το έκανε...

Δεν θα κανω ετ στον ιδιο κυκλο οποτε δεν με νοιαζει... απο παρενεργιες ειχες τπτ; Λενε καποιες για εξαψεις.. γενικα ειναι ασφαλες σαν χαπι; Το δινουν για τ καρκινο τ μαστου ασχετα απο εξωσωματικες. 

Εγω ειχα παρει femara στις σπερματεγχυσεις..οχι τιποτα δεν ειχα εγω ..το μονο που μου ειχαν πει τοτε ειναι οτι μπορει να μ φερει λιγο πονοκεφαλο αλλα δεν μ έφερε τιποτα 

Δεν θα κανω ετ στον ιδιο κυκλο οποτε δεν με νοιαζει... απο παρενεργιες ειχες τπτ; Λενε καποιες για εξαψεις.. γενικα ειναι ασφαλες σαν χαπι; Το δινουν για τ καρκινο τ μαστου ασχετα απο εξωσωματικες. 

Εξάψεις δεν είχα, όχι. Κοίτα, όλα αυτά τα φάρμακα το ξέρουμε ότι δεν είναι εντελώς αθώα, οπότε τα παίρνουμε σταθμίζοντας τα θετικά με τα αρνητικά... Αν κατεβάσεις το φύλλο οδηγιών πάντως, θα διαβάσεις και για τις πιθανές παρενέργειες. 

Διαφημίσεις

Καλησπέρα!! Εγώ έκανα τον Φλεβάρη τροποποιημένο με φεμαρα! Είχα λίγο πονοκέφαλο και έβγαλα σπυράκια (είχα να βάλω από το λύκειο)! Με το ενδομήτριο δεν είχα θέμα!

Just now, *Μυρτώ είπε:

Καλησπέρα!! Εγώ έκανα τον Φλεβάρη τροποποιημένο με φεμαρα! Είχα λίγο πονοκέφαλο και έβγαλα σπυράκια (είχα να βάλω από το λύκειο)! Με το ενδομήτριο δεν είχα θέμα!

Σκετο φεμαρα η και με ενεσιμο μαζι;

Σκετο φεμαρα η και με ενεσιμο μαζι;

Σκέτο φεμαρα! Ένεση ανταγωνιστή 3 μέρες πριν την ωοληψια και φυσικά ovirtelle! Στον ίδιο κύκλο! 3 ωάρια: ένα κυστικό, ένα που δεν μεγάλωσε πολύ δεν το πήραμε καν κι ένα που έγινε βλαστοκυστη και είμαι στην 6η βδομάδα εγκυμοσύνης και ευελπιστώ...

• Μου αρέσει 4

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, κάποια κοπέλα που να βάζει βασκλορ αντί για ουτρο υπάρχει;

Κάποια στιγμή χρησιμοποίησα βασκλορ εγώ μια χαρά ήταν δεν είχα θέμα με τα ουτρο είχα πολύ κολπική φαγούρα.......

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα