Recommended Posts

Just now, Clouds είπε:

ΠΕμενα Μ έβαλε να κάνω ωοληψια. Τουλάχιστον τα πήρε και  μαζί και την κύστη.Απλα το χρυσοπληρωσα! Ελπίζω να μην έχω μύστη στο επόμενο κύκλο...

Αααα και ήταν τουλάχιστον επιτυχής το αποτέλεσμα γονιμοποιηθηκε,;; αλλά και γιατί να το χρυσό πληρώσεις η ωοληψία την πληρώνεις κανονικά αυτό δεν είναι τίποτα να στην τσιμπήσει εκείνη την ώρα εμένα ποτέ δεν μου το χρέωνε έξτρα 

Just now, anoulious είπε:

Δεν ξέρω. Ειλικρινά δεν ξέρω. 

Έχω μπερδευτεί. Πότε πήρες τελευταία χοριακή; Είχα την εντύπωση ότι ΘΑ έκανες ετ το επόμενο διάστημα. 

Είναι καλό που είσαι καθαρή βέβαια λες γιατί δεν μένω έγκυος; Ιδού η απορία για πολλές από εμάς. Εχεις αλλά έμβρυα; 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

Just now, CATHRINE είπε:

Αααα και ήταν τουλάχιστον επιτυχής το αποτέλεσμα γονιμοποιηθηκε,;; αλλά και γιατί να το χρυσό πληρώσεις η ωοληψία την πληρώνεις κανονικά αυτό δεν είναι τίποτα να στην τσιμπήσει εκείνη την ώρα εμένα ποτέ δεν μου το χρέωνε έξτρα 

Γονιμοποιηθηκε αλλά δεν προχώρησε.Πρωτη φορά ήταν 19 Χιλ το ωοθυλάκιο την 9 μέρα! Συνήθως είναι μικρότερα και μου τα παίρνει την 11-12 μερα όταν είναι 16 Χιλ.

Να οκ δεν το χρεώνει εννοείται όταν παίρνει κύστη .Απλά λέω λόγω του ωοθυλάκιου , μου πήρε και την κύστη να ξεμπλεξω δίχως να χάσω και άλλο κύκλο με αντισυλληπτικά διότι με την περίοδο δεν έφυγε.Τωρα  δεν γνωρίζω αν  δεν έπρεπε να μου πάρει το ωοθυλάκιο λόγω κύστης στην άλλη ωοθήκη.Γι αυτό λέω το χρυσοπληρωσα., μήπως να μην επερνε τίποτα  σαυτό τον κύκλο.

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Έχω μπερδευτεί. Πότε πήρες τελευταία χοριακή; Είχα την εντύπωση ότι ΘΑ έκανες ετ το επόμενο διάστημα. 

Είναι καλό που είσαι καθαρή βέβαια λες γιατί δεν μένω έγκυος; Ιδού η απορία για πολλές από εμάς. Εχεις αλλά έμβρυα; 

Είχα κάνει πριν πολύ  λίγο καιρό με δωρεά ωαρίων. Είχα γράψει το αρνητικό μου. Θεωρητικά τα εμβρυα είναι καλύτερα. Και η αλήθεια εγώ ποτέ δεν είχα βάλει ξανα τέτοια εμβρυα. Και δεν υποτιμώ το ψάξιμο που εχουμε κανει όλες αλλά εγώ το έχω τερματίσει. 

• Λυπημένη/-ος 3

Μετά από τοοοοσες ωοληψιες που χω κάνει τις 3 τελευταίες φορές μου σπάει το αγγείο και μετά την ωοληψια προσπαθεί ο γιατρός να μου σταματήσει την αιμορραγία.  Έχει τύχει σε κάποια αυτό; Εκεί που δεν πονούσε η ωοληψια , πονά τώρα η διαδικασία να σταματήσουμε το αίμα!

• Λυπημένη/-ος 2

Διαφημίσεις

Just now, Clouds είπε:

Γονιμοποιηθηκε αλλά δεν προχώρησε.Πρωτη φορά ήταν 19 Χιλ το ωοθυλάκιο την 9 μέρα! Συνήθως είναι μικρότερα και μου τα παίρνει την 11-12 μερα όταν είναι 16 Χιλ.

Να οκ δεν το χρεώνει εννοείται όταν παίρνει κύστη .Απλά λέω λόγω του ωοθυλάκιου , μου πήρε και την κύστη να ξεμπλεξω δίχως να χάσω και άλλο κύκλο με αντισυλληπτικά διότι με την περίοδο δεν έφυγε.Τωρα  δεν γνωρίζω αν  δεν έπρεπε να μου πάρει το ωοθυλάκιο λόγω κύστης στην άλλη ωοθήκη.Γι αυτό λέω το χρυσοπληρωσα., μήπως να μην επερνε τίποτα  σαυτό τον κύκλο.

Ναι έτσι που το θέτεις τώρα έχεις δίκαιο. Ωοθυλάκιο 19 χιλ 9η ΕΡΑ σημαίνει ότι κάτι δεν πάει καλά και αυτό είναιλόγω των αυξημένων οιστρογόνων το οποίο επιβεβαιώνεται εφόσον δεν προχώρησε.. Και εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές 3η μέρα  ναι είναι 14 χιλ.  Η 4η -6 η ερα μέρα 16 Χιλ.   Και 8η γη μέρα είχα 20 χιλ. κάνω vitrail την ίδια νύχτα 10η ημέρα πάω για ωοληψιαί και είχε σκάσει.  Λάθος του γιατρού που το προχωρήσαμε φαινόταν ότι δεν πήγαινε καλά. Αλλά ήταν η πρώτη μου αποτυχημένη ωοληψια μαζί του τοτε. Εννοείται και τα άλλα τις άλλες φορές Δεν προχωρήσαν γιατί ήταν ανώμαλα. Φαίνεται από την αρχή ο καλός ο κύκλος. 

• Μου αρέσει 1

Δεν ξέρω. Ειλικρινά δεν ξέρω. 

Μην το αφήσεις τωρα που εχετε τις κατάλληλες συνθήκες.

• Μου αρέσει 6

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

@anoulious

Άλλες δύο βλαστοκυστες. Από 9 ωαρια 4 βλαστοκυστες. 

Just now, Καντι είπε:

Μην το αφήσεις τωρα που εχετε τις κατάλληλες συνθήκες.

Πόσο θα αντεξω ακόμη χαστούκια.. Σίγουρα θα προχωρήσω κάποια στιγμή. 

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Άλλες δύο βλαστοκυστες. Από 9 ωαρια 4 βλαστοκυστες. 

Πόσο θα αντεξω ακόμη χαστούκια.. Σίγουρα θα προχωρήσω κάποια στιγμή. 

Ναι το καταλαβαινω αυτο που λες απλα ομως καποια στιγμή θα γίνει.

• Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngm2gGp2.png

8 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! Να τον χαίρεστε, να τον δείτε όπως ποθείτε και ποθεί!! 

Γερο κ δυνατό 

Με αφορμή τα δικά σου ευχάριστα να γράψω κι εγώ ότι την Δευτέρα 29.03 ήρθε στον κόσμο με καισαρική τομή μια μπουμπού που έχει ξετρελάνει εμένα κ το μπαμπά της!!!! 

Έγιναν όλα γρήγορα, από το χειρουργείο δε θυμάμαι πολλά, τώρα αναρρώνω κ χαιρομαστε με τον άντρα μου τη μπουμπού μας. Είμαστε ακόμη μαιευτήριο. 

Μην τα παρατάτε πέρναγα αυτά κι άλλα τόσα για να την ξανακάνω!!! 

Και για όσες κοπέλες προσπαθούν με  δωρεά ή φοβούνται το επόμενο βήμα, πιστέψτε με δε το σκέφτεστε καν!!! Καθόλου, ούτε στιγμή. Είναι το μωρό σας, έχει μεγαλώσει μέσα σας, εσείς του δώσατε κ ζωή κι εξαρτάται πλήρως από εσάς!!!! 

Δε μπορείτε να το καταλάβετε τώρα αλλά θα το νιώσετε κ θα με θυμηθείτε! 

Μπράβο μπράβο συγχαρητήρια και πάλι μπράβο! Να σας ζήσει το μωρό σας! Καλή ανάρρωση και σε σένα, να ηρεμήσεις και να χαρείς αυτές τις μοναδικές στιγμές! Πάντα και μόνο χαρές από δω και πέρα!

πρίν από 11 λεπτά , anoulious είπε:

Καλησπέρα. Βγήκαν τα αποτελέσματα του endometriome. Γαλακτοβακιλλοι από μηδέν  πήγανε στο 100%.Πεντακαθαρο το ενδομήτριο. Χοριακη μηδέν πριν λίγο καιρό. Πόσο τυχερη είμαι... 

Μιλάμε έσπασες τα κοντέρ...τα υπόλοιπα στα είπα...

• Μου αρέσει 3

@Thia1985 γερή και δυνατή να είναι η μπουμπού σας και να τη καμαρώνετε! Καλή ανάρρωση και γρήγορα σπίτι σας! :wub:

@mominthemaking σίγουρα θα τα καταφέρετε όλες! Ένα χρόνο πριν το θεωρούσα αδύνατο και για μένα, βασικά τι ένα χρόνο μέχρι τη στιγμή που μου τον έδειξαν στη γέννα...όλα θα γίνουν να έχετε πίστη!

• Μου αρέσει 7

15 ώρες πρίν, CATHRINE είπε:

Για ποιον λόγο σου είπε. ? Σε φυσικό κύκλο η διέγερσης?  Εγώ έναν πλαστικό που ρώτησα πριν λίγες ημέρες  ενώ του είπα για τις προσπάθειες που κάνω μου είπε δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Δεν βλάπτει σε κάτι ...όμως αναρωτιέμαι 

σε διέγερση... εμένα μου είπε ότι όλα τα ενέσημα δεν κάνει.... όποτε δεν έκανα...

• Μου αρέσει 1

mUVMp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα