Recommended Posts

10 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Καλημέρα! Σε άλλη περίπτωση θα σου έλεγα περίμενε να ηρεμήσεις να φτιάξει η ψυχολογία σου για να έχεις καλύτερο αποτέλεσμα. 

Ομως αυτή τη στιγμή έχεις μια πεντακάθαρη μήτρα. Μπορεί αυτό να αλλάξει.

Ειχα ακριβώς την ίδια ψυχολογία λίγο ότι την τελευταία ετ.Τόσο χάλια. Που πηγα με βαριά καρδια, στρες και κρίση πανικού την ημέρα της εμβρυομεταφορας. Ο αντρας μου με το ζόρι με πήγε στο κέντρο, ήθελα να το ακυρώσω. Δεν άντεχα άλλο αρνητικό στα τελευταία μου έμβρυα. Σε καταλαβαίνω πραγματικά. 

Ελα όμως που η ζωη μας εκπλήσσει. Φέρνει τα πανω κατω.,Εκεί που δεν το περιμένεις. Που οι συνθήκες δείχνουν να μην ευνοούν. Όταν σου λένε ότι έχεις διάφραγμα πολύποδα κ έχεις δυο τελευταία έμβρυα κ δυο αποτυχιες στο ιστορικό σου. Και σου λεει κ ο άλλος ο μ......ας ο γιατρός ότι αν δεν διορθώσεις διάφραγμα κ πολύποδα δεν θα γίνεις ποτε μάνα.Κι εσυ δεν έχεις το κουράγιο κ για άλλο χειρουργείο κ πας για ετ με δεδομένη αποτυχία. Έχεις αφήσει όλα τα πράγματα σου στο σχολείο κ δεν χαιρετάς τους συναδέλφους σου γιατί ξέρεις σίγουρα ότι σε δέκα μέρες θα επιστρέψεις. Αφού παλι θα είναι αρνητικό. 

Κι όμως συμβαίνουν κ θαύματα. Εδώ σ αυτό το φόρουμ έχουν συμβεί κ θαύματα. Παρε κουράγιο απ αυτά τα θαύματα κ επικεντρώσου σ αυτά. 

Γιατι όχι κ σ εσένα ;

Καλησπέρα Μαίρη μου. Ευχαριστώ  πολύ για τα καλά σου εσένα και όλα τα κορίτσια. Αυτό που με προβληματίζει όπως έγραψα είναι αυτό που έγραψα στην Καντι. Ότι λογικά και στην εμβρυομεταφορα το ενδομήτριο καθαρό ήτανε. Και επειδή έχω μπλέξει με αυτή τη θεραπεία όπως μου είπε σήμερα ο γιατρός η θεραπεία αυτή δρα σωρρευτικα. Δηλαδή βοηθάει να παραμείνει καθαρή.. Λογικά θα παραμείνει καθαρή. Δεν όπως οι ενδομητριτιδες που εχουν τα υπόλοιπα κορίτσια.. Ειμαι πολυ ταλαιπωρημενη. Μου το λεγε και ο γιατρος σήμερα. Με τους δείκτες μου, ένα επεισόδιο που είχα εκεί σήμερα..Ας δω και τις ορμόνες πως θα είναι.. 

• Μου αρέσει 4

Just now, anoulious είπε:

Καλησπέρα Μαίρη μου. Ευχαριστώ  πολύ για τα καλά σου εσένα και όλα τα κορίτσια. Αυτό που με προβληματίζει όπως έγραψα είναι αυτό που έγραψα στην Καντι. Ότι λογικά και στην εμβρυομεταφορα το ενδομήτριο καθαρό ήτανε. Και επειδή έχω μπλέξει με αυτή τη θεραπεία όπως μου είπε σήμερα ο γιατρός η θεραπεία αυτή δρα σωρρευτικα. Δηλαδή βοηθάει να παραμείνει καθαρή.. Λογικά θα παραμείνει καθαρή. Δεν όπως οι ενδομητριτιδες που εχουν τα υπόλοιπα κορίτσια.. Ειμαι πολυ ταλαιπωρημενη. Μου το λεγε και ο γιατρος σήμερα. Με τους δείκτες μου, ένα επεισόδιο που είχα εκεί σήμερα..Ας δω και τις ορμόνες πως θα είναι.. 

Ωραια. Αρα αν οι ορμονες σου ειναι καλες μπορεις να τα βαλεις οποτε νιωσεις ετοιμη. Μια χαρα

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , decemberlove είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Μπορειται να μου πειτε σχολια αν εχετε για το βασιλοπουλο στο ιασω;

Έγραφε μια κοπέλα πριν από λίγο καιρό όχι καλά πράγματα...Την κάνω tag μήπως το δει και σου στείλει. @Amy85 Επίσης τον έχει γιατρό και η @phal, η οποία μπορεί επίσης να σου πει γι´αυτόν. 

Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια...Εχω μια ερωτηση.... Τις προηγουμενες φορες που εκανε ο αντρας μου καλλιέργεια σπέρματος,ερχομασταν αθηνα κ τις εκανε στο σπερμλαμπ...Αν αυτη τη φορα την κανουμε στο ιατρικό (αφιντεα),πιστευετε οτι θα είναι πολυ ακυρα τα αποτελέσματα; θελουμε να δούμε αν ειμαστε οκ απο μυκοπλασμα που ειχε παλαιοτερα...Ιατρικο εχουμε στην πολη μας γι αυτό εχω μπει στον πειρασμο...Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως είναι δυνατόν η ιδια εξεταση στο ενα να κανει 100 κ βαλε ευρω κ στο αλλο σχεδον 10;;;; Κ για να είμαι ειλικρινής απλα τα 10 μου φαίνονται λιγα για μια τέτοια εξέταση...

• Μπερδεμένη/-ος 1

m1Ogp2.pngZ8RNp2.png

πρίν από 16 λεπτά , anoulious είπε:

Ξέρεις τι σκέφτομαι. Ότι και πριν ένα μισή μήνα, πόσο ήτανε που έκανα την εμβρυομεταφορα, πάλι το ενδομήτριο καθαρό θα ήτανε. Πέρα το ότι είναι πολύ κοντά, είχα πριν λίγο υστεροσκοπηση ήτανε πεντακάθαρη απλά ήθελα να το δω και αριθμητικά, γαλακτοβακιλλους κλπ.. 

Ποσά κοριτσια δεν πέτυχαν με την πρώτη αλλα με την δεύτερη, υπάρχει και η τύχη.

πρίν από 10 λεπτά , MaryH είπε:

Ναι βεβαια! Μυρωδατο το ξεχεσμα

Εγω παντως το περιμενω πως και πως γιατι ο καημενουλης κανει και μια εβδομαδα να κανει κακά.

• Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, winspert είπε:

Καλησπερα κοριτσια...Εχω μια ερωτηση.... Τις προηγουμενες φορες που εκανε ο αντρας μου καλλιέργεια σπέρματος,ερχομασταν αθηνα κ τις εκανε στο σπερμλαμπ...Αν αυτη τη φορα την κανουμε στο ιατρικό (αφιντεα),πιστευετε οτι θα είναι πολυ ακυρα τα αποτελέσματα; θελουμε να δούμε αν ειμαστε οκ απο μυκοπλασμα που ειχε παλαιοτερα...Ιατρικο εχουμε στην πολη μας γι αυτό εχω μπει στον πειρασμο...Αλλα απο την αλλη σκεφτομαι πως είναι δυνατόν η ιδια εξεταση στο ενα να κανει 100 κ βαλε ευρω κ στο αλλο σχεδον 10;;;; Κ για να είμαι ειλικρινής απλα τα 10 μου φαίνονται λιγα για μια τέτοια εξέταση...

Ο δικός μου πέρυσι εκανε στο affidea του τα έβγαλε ολα οκ, μετα αλλαξα γυναικολόγο κ ζήτησε καλλιέργεια κ σπερμοδιαγραμμα απο Λυμπεροπουλο το οποίο με 20 μέρες διαφορά του έβγαλε 3 μικρόβια πολυ ισχυρά, δηλ τα είχε καιρό 

Ξέρει κάποιο κορίτσι αν στο γεννεσις μετα την ωοληψια, δίνουν σπερμοδιαγραμμα; ο συζηγος έχει κάνει θεραπείες, εχει παρει βιταμίνες, διατροφή και θα ηθελα να δω αν έχει βελτιωθεί 

Just now, silvy22 είπε:

Ο δικός μου πέρυσι εκανε στο affidea του τα έβγαλε ολα οκ, μετα αλλαξα γυναικολόγο κ ζήτησε καλλιέργεια κ σπερμοδιαγραμμα απο Λυμπεροπουλο το οποίο με 20 μέρες διαφορά του έβγαλε 3 μικρόβια πολυ ισχυρά, δηλ τα είχε καιρό 

Ξέρει κάποιο κορίτσι αν στο γεννεσις μετα την ωοληψια, δίνουν σπερμοδιαγραμμα; ο συζηγος έχει κάνει θεραπείες, εχει παρει βιταμίνες, διατροφή και θα ηθελα να δω αν έχει βελτιωθεί 

Αν πάρεις στο έμβρυολογικό σου λένε ποσα εκατομυρια, ανώμαλες μορφές , ξεχνάω κατι; Κίνηση δεν θυμαμαι δεν νομιζω οτι υπάρχει και ουσία αφου γινεται μικρογονιμοποιηση.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Καντι είπε:

Αν πάρεις στο έμβρυολογικό σου λένε ποσα εκατομυρια, ανώμαλες μορφές , ξεχνάω κατι; Κίνηση δεν θυμαμαι δεν νομιζω οτι υπάρχει και ουσία αφου γινεται μικρογονιμοποιηση.

Α ωραία ευχαριστώ 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Άσε έχω ένα άγχος κ με αυτό 

Κι εγω

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ποσά κοριτσια δεν πέτυχαν με την πρώτη αλλα με την δεύτερη, υπάρχει και η τύχη.

Εγω παντως το περιμενω πως και πως γιατι ο καημενουλης κανει και μια εβδομαδα να κανει κακά.

Θα αναπολείς αυτές τις μέρες!

Τεσσερις φορές τη μερα ξεχεσμα κ πλυσιμο

• Χαχα 3

16 hours ago, Roda said:

Πολλές φορές μου χει τυχει.. εννοειται η διαδικασία να σταματησει το αίμα είναι πιο επίπονη απ την ιδια την ωοληψία με ολες τις γαζες που βαζουν κλπ.. αστα να πανε... προσπάθησε να εισαι χαλαρή όσο μπορείς, μου χε πει ο γιατρός οτι το αγγειο σπαει επειδή απ το αγχος σφιγγομαι κ συγκεντρωνεται αιμα στο συγκεκριμένο σημείο...

Πολλά συγχαρητήρια! Να σας ζήσει ο λεβέντης! Γερός κ καλότυχος!!!

Να ρωτήσω κάτι,και το βλέπουν εκείνη την ώρα ότι έσπασε;θέλω να πω υπάρχει αίμα; Ρωτάω γιατί ειχα μια πολύ άσχημη εμπειρία στο παρελθόν αλλα δεν το είχαν πάρει χαμπάρι και έπαθα εσωτερική αιμορραγία...

xu6xp2.png

Just now, mominthemaking said:

Να ρωτήσω κάτι,και το βλέπουν εκείνη την ώρα ότι έσπασε;θέλω να πω υπάρχει αίμα; Ρωτάω γιατί ειχα μια πολύ άσχημη εμπειρία στο παρελθόν αλλα δεν το είχαν πάρει χαμπάρι και έπαθα εσωτερική αιμορραγία...

Καλημερα κοριτσια! Αυτα εννοειτε οτι μπορει να συμβουν σε ωοληψια που δεν εχεις παρει μεθη ή σε καθε ωοληψια?

Just now, Melina80 said:

Καλημερα κοριτσια! Αυτα εννοειτε οτι μπορει να συμβουν σε ωοληψια που δεν εχεις παρει μεθη ή σε καθε ωοληψια?

Καλημέρα!Εγω το ειχα παθει με μεθη σε συνολο 17 ωαρια (δεν ειχα παθει υπερδιεγερση εννοω)...Νομιζω μπορει να συμβει αλλα σε φυσικο δεν το ειχα ξανακουσει

xu6xp2.png

Just now, mominthemaking said:

Καλημέρα!Εγω το ειχα παθει με μεθη σε συνολο 17 ωαρια (δεν ειχα παθει υπερδιεγερση εννοω)...Νομιζω μπορει να συμβει αλλα σε φυσικο δεν το ειχα ξανακουσει

Ωχ καταλαβα...κ δλδ εσπασε αγγειο λογω λαθος χειρισμου? Ή εφταιξε κατι αλλο σου ειπαν? Αυτο τον μηνα ισως κανω πρωτη φορα ωοληψια απο διεγερση κ ειμαι λιγο αγχωμενη

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα