Recommended Posts

On 3/4/2021 at 5:13 ΜΜ, Moomin είπε:

Κορίτσια καλησπέρα καλό σκ!

Είμαι πάρα πολύ ανακουφισμένη και χαρούμενη, πετύχαμε με το κατεψυγμένο μας! Εχθές έκανα ένα τεστ, δεν κρατήθηκα κ βγήκε αμέσως θετικό! Σήμερα, 12 μερες μετά τη μεταφορα κ πήρα μια χοριακη 223! Τη πρώτη φορά ειχα βιοχημική κ τη δεύτερη αρνητική χοριακη. Δεν ξέρω τι βοήθησε από όλα ίσως όλα μαζί! Απώλεια κιλών, καλυτερος θυροειδης, βιταμίνη D, σκρατσινγκ, κορτιζόνη συνέχεια λόγω αντισωμάτων...δεν ξέρω. Πάντως ανακουφιστικα γτ αν θυμάστε είχαμε χάσει την ωοληψια πάλι ενώ είχα πάρει λίγη μπεμφολα κ πήραμε την απόφαση να βάλουμε αυτό το ένα από τη πρωτη διεγερση. Εύχομαι να πάει καλά...τη Δευτέρα έχω επαναληπτική χοριακη. Αισθανομουν κ αισθάνομαι διαφορετικά από ενοχλήσεις κ έχω κ παραπάνω υγρά. Όχι πως δεν φοβόμουν το αρνητικό αλλά ήμουν πολύ αισιόδοξη αυτή τη φορά. Με βοηθήσαν τόσο πολύ κορίτσια από εδώ, να είστε καλά όλες! Εύχομαι όσες περιμένετε ή θα περιμένετε να έχετε καλά αποτελέσματα, δύναμη κ πίστη ότι όλα θα πάνε καλά, ότι μπορούμε κ μεις να γίνουμε μανουλες!

Συγχαρητήρια κούκλα μου!!!! με το καλό εύχομαι να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

• Ευχαριστώ 1

mUVMp2.png

Διαφημίσεις

καλησπέρα κοριτσια μου!!!!

Πήρα τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια μου και ενώ όλα είναι φυσιολογικά γράφει έλλειψη γαλλακτοβακιλών... ψάχνω στο Ίντερνετ άλλα δεν βρίσκω πολλά πράγματα... είναι αυτό λόγος υπογονιμότητας? Γνωρίζει κάποια κοπέλα κάτι σε σχέση με αυτό? πως Ξεπερνιέται?? δεν έχω συμπτώματα καθόλου πάντως αισθάνομαι τελείως φυσιολογικά!!!

Παρακαλώ όποια κοπέλα γνωρίζει ας μου πει κάτι..... νομίζω κάτι είχα διαβάσει για αυτό από την @anoulious αν δεν κάνω λάθος.... άλλα δε τα θυμάμαι τώρα....

mUVMp2.png

1 ώρα πρίν, Χαμογέλα είπε:

Κοριτσια, με χαμηλους γαλακτοβακιλους μετα απο εγχυσεις, θα προχωρουσατε σε ετ ή θα περιμενατε λιγο με βοηθεια προβιοτικων κτλ να ανεβουν; Οι αποψεις των γιατρων οπως ξερετε διιστανται...

Η αλήθεια είναι ότι οι απόψεις των γιατρών διίστανται όπως λες. Εγώ προσωπικά από αυτά που έχω ακούσει όσο το έχω ψάξει δε θα προχωρούσα.Το κακό όμως είναι ότι οι γαλακτοβακιλλοι αναπληρωνονται με  αργό ρυθμό ο, τι και να πάρεις. Βοηθούν όλα αυτα που παίρνουμε αλλά ο οργανισμος έχει το ρυθμό του 

Just now, Thia1985 είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου

Ευχαριστώ πολυ

Έχω πάρει θηλαστρο και κάνω αντλήσεις, κούραση αλλά αξίζει τον κόπο. 

Εμένα δεν έχει δυσκοιλιότητα, μου έγραψε όμως προβιοτικα. Έχει αέρια κ δυσκολεύεται στο ρεψιμο ομως

καλή δύναμη με το θήλαστρο!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, ssisi2019 είπε:

τι λες τωρα απο το πρωτο μήνα...

ναι είναι απόλυτα στο παιδί.Κανω μικτό από την αρχή

συμφωνώ δεν μπορείς να κάνεις και πολλά,'ισω μια πιπίλα για να μειωθεί η διάρκεια της αφύπνισης

τα προβιοτικά που δώσαμε για τη δυσκοιλιοτητα 'ηταν μόνο προβιοτικά χωρίς ντε. Για την ντε δώσαμε άλλη βιταμινούλα.Ναι δεν πρεπει να μενει νηστικο γοα ώρες ειδικά τόσο μικρό

Εννοείται ότι είχαμε πιπίλα εμείς από νεογέννητο. Για μένα βοηθάει πολύ αλλά είναι και στην μανούλα αν θέλει να δώσει ή όχι.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Εννοείται ότι είχαμε πιπίλα εμείς από νεογέννητο. Για μένα βοηθάει πολύ αλλά είναι και στην μανούλα αν θέλει να δώσει ή όχι.

δωσαμε στους 4,5 μηνες,μας έσωσε και πολύ αντέξαμε χωρίς πιπίλα

• Μου αρέσει 1

Just now, Love!!! είπε:

Πήρα τα αποτελέσματα από την καλλιέργεια μου και ενώ όλα είναι φυσιολογικά γράφει έλλειψη γαλλακτοβακιλών... ψάχνω στο Ίντερνετ άλλα δεν βρίσκω πολλά πράγματα... είναι αυτό λόγος υπογονιμότητας? Γνωρίζει κάποια κοπέλα κάτι σε σχέση με αυτό? πως Ξεπερνιέται?? δεν έχω συμπτώματα καθόλου πάντως αισθάνομαι τελείως φυσιολογικά!!!

Παρακαλώ όποια κοπέλα γνωρίζει ας μου πει κάτι..... νομίζω κάτι είχα διαβάσει για αυτό από την @anoulious αν δεν κάνω λάθος.... άλλα δε τα θυμάμαι τώρα....

Εγω με μηδέν συμπτώματα είχα μηδέν γαλακτοβακιλλους με αποτέλεσμα τα λοιπά μικρόβια να κάνουν πάρτυ. Πολλοί γιατροι θεωρούν ότι για μα πετύχει μια προσπάθεια  ή να μην παλλινδρομησει πρέπει οι γαλακτοβακιλλοι να είναι σε ποσοστό πάνω από 70%.Το φυσιολογικό είναι 90 %. Βέβαια έχουν πετύχει και κοπελες με φουλ εγχύσεις που δεν ξέρω αν το ποσοστό γαλακτοβακιλλων τους ήτανε στο επιθυμητο όριο. 

• Μου αρέσει 1

Just now, ssisi2019 είπε:

δωσαμε στους 4,5 μηνες,μας έσωσε και πολύ αντέξαμε χωρίς πιπίλα

Στον γιο μου η πιπίλα ήταν η παρηγοριά του. 

Προσπαθούσες να την αποφύγεις ε;

Just now, Love!!! είπε:

Δεν σου γράφει ποσοστό;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Just now, anoulious είπε:

Εγω με μηδέν συμπτώματα είχα μηδέν γαλακτοβακιλλους με αποτέλεσμα τα λοιπά μικρόβια να κάνουν πάρτυ. Πολλοί γιατροι θεωρούν ότι για μα πετύχει μια προσπάθεια  ή να μην παλλινδρομησει πρέπει οι γαλακτοβακιλλοι να είναι σε ποσοστό πάνω από 70%.Το φυσιολογικό είναι 90 %. Βέβαια έχουν πετύχει και κοπελες με φουλ εγχύσεις που δεν ξέρω αν το ποσοστό γαλακτοβακιλλων τους ήτανε στο επιθυμητο όριο. 

καλά το θυμόμουν ότι εσύ το είχες αναφέρει... εμένα τα λοιπά μικρόβια δεν κάνουν πάρτυ... κοιμούνται και αυτά!!! ευτυχώς!!! Άρα για να καταλάβω οι χαμηλοί γαλακτοβακιλλοι ευθύνονται για αποβολές άλλα όχι για μη σύλληψη σωστά?

Τώρα είδα ότι και με τη @Χαμογέλα μιλάς για το ίδιο θέμα... όταν λες ότι θέλει πολύ χρόνο να ανέβουν πόσο δλδ?? περίπου ?? κατάλαβα ότι διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα... και αυτό φτιάχνει με εγχυσεις??

mUVMp2.png

Διαφημίσεις

κοριτσια μου ασχετο αλλα μολις διαβασα ορι η μαρια ηλιακη ειναι εγκυος! θυμαμαι οτι το σχολιαζαμε πριν καποιο καιρο, οτι κανει εξωσωματικες πολυ καιρο...

Just now, Pagotoula είπε:

κοριτσια μου ασχετο αλλα μολις διαβασα ορι η μαρια ηλιακη ειναι εγκυος! θυμαμαι οτι το σχολιαζαμε πριν καποιο καιρο, οτι κανει εξωσωματικες πολυ καιρο...

Ναι,το εχει πει κανα μηνα κ βαλε οτι είναι έγκυος... Οχι οτι εχει κανει εξωσωματική βεβαια...Αντιθετως η Μπομπα το ειπε οτι προσπαθουσαν καιρό κ τελικά τα κατάφεραν μς εξωσωματική...

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 39 λεπτά , anoulious είπε:

Kοριτσια καλησπέρα. Ξέρω ότι εχουμε ξανασυζητησει για το φυλλικο και τις μεταλλάξεις του Mthfr. Σε μια πρόσφατη επισκεψη μου σε αιμοτολογο για άλλο λόγο με "μάλωσε" που δεν παίρνω τακτικά filicine λογω  ομοζυγωτιας στο Mthfr 677c>t άσχετα και  από τα επιπεδα της ομοκυστεινης.Και ότι το υπερβάλλον  αποβάλλεται με τα ουρα. Επίσης να παιρνω τακτικά και β12.Ξερω ότι δεν είναι θρομβοφιλια. Όσες είστε ομοζυγωτριες έχετε ιδιαίτερες οδηγίες; 

Εγώ είμαι ομοζυγωτρια στο Mthfr A1298c, και η Λευκού μου έχει πει ότι πρέπει να παιρνω εφόρου ζωής felicine. Όταν υπερβαίνει το όριο μου λέει να παιρνω 1 ανα 3 μέρες . Εγώ μερικές φορές το σταματάω για 1-2 μήνες και μετά πάλι το παιρνω κανονικά . Και η β12 εννοείται πρέπει να είναι τουλάχιστον 400

• Μου αρέσει 2

Just now, winspert είπε:

Ναι,το εχει πει κανα μηνα κ βαλε οτι είναι έγκυος... Οχι οτι εχει κανει εξωσωματική βεβαια...Αντιθετως η Μπομπα το ειπε οτι προσπαθουσαν καιρό κ τελικά τα κατάφεραν μς εξωσωματική...

ααα ναι;;; ποσο πισω εχω μεινει;;; χαχαχχα... ναι απλα θυμαμαι οτι το σχολιαζαμε γτ ξεραμε σε ποιον γιατρο ειναι κλπ...εντωμεταξυ νομιζα οτι αυτης ο συζυξ ειναι γυναικολογος στο εξωτερικο...πως κ την εκανε εδω...κ απορω κ πως απο ολους, επελεξε το συγκεκριμενο γιατρο ..π ουκ ολιγα εχουμε διαβασει εδω...εγω εχω κ προσωπικη εμπειρια.

• Μου αρέσει 2

Just now, thalasa είπε:

Εγώ είμαι ομοζυγωτρια στο Mthfr A1298c, και η Λευκού μου έχει πει ότι πρέπει να παιρνω εφόρου ζωής felicine. Όταν υπερβαίνει το όριο μου λέει να παιρνω 1 ανα 3 μέρες . Εγώ μερικές φορές το σταματάω για 1-2 μήνες και μετά πάλι το παιρνω κανονικά . Και η β12 εννοείται πρέπει να είναι τουλάχιστον 400

Mε το γκλουκοφας πολύ δύσκολο η β12 να είναι τόσο. Έχω πολύ καιρό να το μετρήσω το φυλλικο. Μάλλον θα πρέπει να το κάνω. 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα