Recommended Posts

Just now, KoraliaP είπε:

Γυναικολόγος Τανιμανίδης (λογικά :))

Αυτός είναι στη Θεσσαλονίκη. Για εξωσωματική στην Αθήνα τους εστειλε

Just now, KoraliaP said:

Γυναικολόγος Τανιμανίδης (λογικά :))

Ναι αυτο το ειπε οτι ειναι γυναικολογος της ο Τανιμανιδης (ο αδερφος του Σακη στην Θεσσαλονικη) αλλα την εστειλε σε εξωσωματικο στην Αθηνα. 

H8z0p3.png

Διαφημίσεις

Just now, playbunny είπε:

Ναι αυτο το ειπε οτι ειναι γυναικολογος της ο Τανιμανιδης (ο αδερφος του Σακη στην Θεσσαλονικη) αλλα την εστειλε σε εξωσωματικο στην Αθηνα. 

Αα μάλιστα!! Γράψε λάθος

4 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Ειδα ενα αποσπασμα απο την συνεντευξη της Μπομπα σχετικά με την εξωσωματική. Είπε οτι της πρότεινε εξωσωματικό στην Αθηνα ο αδερφός του αντρα της που ειναι γυναικολογος - απο περιέργεια, έχει πει σε ποιον πηγε? 

Καλησπέρα!

Στον Μαστρομηνα- Εμβρυογενεσις την έκανε.

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

On 1/3/2021 at 6:28 ΜΜ, Freida είπε:

Αυτο που θα σου πω σιγουρα αν υπαρχει χρονος ειναι να μη βιαστεις πολυ να επιλεξεις γιατρο κ κεντρο γτ θεωρω οτι ειναι καθοριστικοι παραγοντες για την επιτυχια . Μπορω να σου πω προσωπικη μου εμπειρια απο 2 κεντρα που εχω μεχρι στιγμης το ιασω κ το εμβρυογενεσις . Το 1ο πολυ ακριβο, οχι καλο εμβρυολογικο , αδιαφοροι γιατροι κ μαιες , το 2ο πολυ πιο λογικες τιμες (μισες τιμες) με καλο  εμβρυολογικο, προσεχτικες στη δουλεια τους μαιες κ φυσικα  σοβαρους γιατρους. 

Ναι θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.. Γιατί κ εγώ έχω περάσει από αυτά τα δύο κέντρα. Το ιασω ανοργάνωτο, γιατροί που έχουν καταπιεί καλάμι.. Στον εμβρυογεννεσις, φουλ επαγγελματισμος και ο μαστρομηνας τουλάχιστον μέχρι αυτήν την στιγμή, μου έχει φανεί πολύ καταρτισμενος.. 

On 1/4/2021 at 9:29 ΜΜ, decemberlove είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Μπορειται να μου πειτε σχολια αν εχετε για το βασιλοπουλο στο ιασω;

Ναι μακριά. Τον είχα γιατρό από το 2017,και το 2020 κατάλαβα πόσο λάθος έκανα. Για να πω λεπτομέρειες θα πρέπει να γράφω μισή ωρα.. Θα σου ένα βασικό στοιχείο.. Διάφραγμα μήτρας, μου αφαίρεσε το μισό.. Από το βίντεο της επέμβασης φάνηκε ότι το άφησε στη μέση, γιατί δυσκολεύτηκε.. Το έμαθα πρόσφατα, όταν έδειξα το βίντεο σε άλλους γιατρούς.. Κ επειδή πέρασα μαζί του κ μια γέννα και μετά  μια εξωσωματικη, έχω εμπειρία, και σε συμβουλεύω NO

• Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2

On 21/3/2021 at 3:03 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Ελα ντε!Δε βγαζω ακρη κ γω..αλλα πρόσωπα δειχνουν ρε γαμωτο; εγω και ο αντρας μου στο πρωτο ραντεβου τσακωθηκαμε μαζι του παραλιγο να γινει χαμος.κ εκεινος κρατηθηκε και εμεις.του ζητάγαμε προεμφυτευτικο οπωσδηποτε κ εκεινος ελεγε οχι κ οχι κ εμεις επιμεναμε και μετα μας εστειλε στον οροφο σε μια εμβρυολογο να μιλησουμε αλλιως θα μας πέταγε με τις κλωτσιές διοτι ο αντρας μου ειναι πολυ αποτομος και οτι και να του ελεγε να τον μεταπείσει οτι δε κανουμε για πλακα χωρις ενδειξεις και οτι ισως χαλασουν τα εμβρυα κλπ ο αντρας μου ελεγε «δε μας νοιαζει εμεις θελουμε να κανουμε και να ξερουμε πως ειναι τα εμβρυα»τα θυμαμαι κ γελαω τωρα αλλα ηταν η κατασταση πολυ ασχημη..

Για τον Μαστρομηνα λες?μήπως δεν έχουν μηχάνημα για να Κάνουν προεμφυτευτικο εκεί? Γιατί τώρα που το λες, νομίζω ότι κ εμείς ψιλό επιμείναμε για προεμφυτευτικο, λόγω απόβόλων, κ μας απέτρεψε.. 

3 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Για τον Μαστρομηνα λες?μήπως δεν έχουν μηχάνημα για να Κάνουν προεμφυτευτικο εκεί? Γιατί τώρα που το λες, νομίζω ότι κ εμείς ψιλό επιμείναμε για προεμφυτευτικο, λόγω απόβόλων, κ μας απέτρεψε.. 

Για τον παντο στο γενεσις ..

ZAeBp3.png

Καλησπέρα, σήμερα έκανα την τρίτη χοριακή, ο γιατρός δεν με πήρε ακόμη αλλά θέλω να ρωτησω, τη Δευτέρα ήταν 493 και σήμερα, τρεις μέρες μετά 968. Λίγο δεν είναι; Τόσο έπρεπε να ήταν χθες. Πίστευα σήμερα θα έχουμε πιάσει το 1300 τουλαχιστον.

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

Just now, Moomin είπε:

Καλησπέρα, σήμερα έκανα την τρίτη χοριακή, ο γιατρός δεν με πήρε ακόμη αλλά θέλω να ρωτησω, τη Δευτέρα ήταν 493 και σήμερα, τρεις μέρες μετά 968. Λίγο δεν είναι; Τόσο έπρεπε να ήταν χθες. Πίστευα σήμερα θα έχουμε πιάσει το 1300 τουλαχιστον.

Καλησπέρα. Μίλησε εννοείται με τον γιατρό σου αλλά καλά είναι την επαναληπτικη να την κανεις σε δυο μέρες για να έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα. Για την επόμενη φορά εννοω

• Μου αρέσει 2

Just now, Moomin είπε:

μια χαρα νομιζω ειναι. ο διπλασιασμος γινεται ανα 48 με 72ωρες. ειδικα στην προκειμενη που ειναι ιδιαιτερα ψηλο νουμερο. επισης υπαρχει παντα κι η πιθανοτητα αρχικα να εμφυτευτηκαν δυο και να προχωραει μετα μονο το ενα.

• Μου αρέσει 1

Just now, MaryH είπε:

Καλησπέρα. Μίλησε εννοείται με τον γιατρό σου αλλά καλά είναι την επαναληπτικη να την κανεις σε δυο μέρες για να έχεις πιο ξεκάθαρη εικόνα. Για την επόμενη φορά εννοω

Just now, Pagotoula είπε:

μια χαρα νομιζω ειναι. ο διπλασιασμος γινεται ανα 48 με 72ωρες. ειδικα στην προκειμενη που ειναι ιδιαιτερα ψηλο νουμερο. επισης υπαρχει παντα κι η πιθανοτητα αρχικα να εμφυτευτηκαν δυο και να προχωραει μετα μονο το ενα.

Ένα είχαμε βάλει, όχι δυο. Μου είπε τελικά ότι είναι μια χαρά και κλείσαμε υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Αν και πιστεύω λίγη είναι, έχω ομως κάνει ήδη τρεις χοριακές οπότε δεν έχει νόημα να κάνω άλλη...θα περιμένω τον υπέρηχο αναγκαστικά να έχουμε μια ξεκάθαρη εικόνα.

• Μου αρέσει 9

T4Rzp2.png

Just now, Moomin είπε:

Ένα είχαμε βάλει, όχι δυο. Μου είπε τελικά ότι είναι μια χαρά και κλείσαμε υπέρηχο σε μια εβδομάδα. Αν και πιστεύω λίγη είναι, έχω ομως κάνει ήδη τρεις χοριακές οπότε δεν έχει νόημα να κάνω άλλη...θα περιμένω τον υπέρηχο αναγκαστικά να έχουμε μια ξεκάθαρη εικόνα.

Ωραια, αφου λεει ο γιατρος οτι ειναι μια χαρα, μην ανησυχεις. Αντε με το καλο ο υπερηχος!

• Ευχαριστώ 1

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα έκανα την ωοληψια και δυστυχώς μόνο 5 κρατήθηκαν τα υπόλοιπα ήταν κυστες...έχω και μικροπολυκυστικες.....πονάω αρκετά είναι η αλήθεια...αύριο θα ενημερωθώ για το ποσά γονιμοποιήθηκαν ...στεναχωρήθηκα παρά πολύ γτ η γιατρός μου είπε ότι δν ήταν ικανοποιημένη για το γεγονός ότι δν ήταν περισσότερα να γίνει κατάψυξη ωαρίων...πφφφ δν ξέρω πείτε μου και σεις κάτι να μου φτιάξετε την διάθεση.....

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα