Recommended Posts

Just now, Stellouni said:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα έκανα την ωοληψια και δυστυχώς μόνο 5 κρατήθηκαν τα υπόλοιπα ήταν κυστες...έχω και μικροπολυκυστικες.....πονάω αρκετά είναι η αλήθεια...αύριο θα ενημερωθώ για το ποσά γονιμοποιήθηκαν ...στεναχωρήθηκα παρά πολύ γτ η γιατρός μου είπε ότι δν ήταν ικανοποιημένη για το γεγονός ότι δν ήταν περισσότερα να γίνει κατάψυξη ωαρίων...πφφφ δν ξέρω πείτε μου και σεις κάτι να μου φτιάξετε την διάθεση.....

Καλέ λίγα είναι πεντε; Μια χαρα ειναι! Κατσε να δεις κ αύριο πόσα θα γονιμοποιηθούν κ μπορεί κ να μπουν κ στην κατάψυξη, εξαρταται κ απο την ηλικία σου (εννοώ πόσα θα μεταφέρεις) .. παντως γενικά να σκέφτεσαι οτι ένα & καλό ειναι αρκετό για να αποκτήσεις παιδάκι! Σκεψου αισιόδοξα κ καλά νέα εύχομαι και αύριο!!!

• Μου αρέσει 4

Just now, Roda είπε:

Καλέ λίγα είναι πεντε; Μια χαρα ειναι! Κατσε να δεις κ αύριο πόσα θα γονιμοποιηθούν κ μπορεί κ να μπουν κ στην κατάψυξη, εξαρταται κ απο την ηλικία σου (εννοώ πόσα θα μεταφέρεις) .. παντως γενικά να σκέφτεσαι οτι ένα & καλό ειναι αρκετό για να αποκτήσεις παιδάκι! Σκεψου αισιόδοξα κ καλά νέα εύχομαι και αύριο!!!

Έτσι όπως μου τα είπε η γιατρός στεναχωρήθηκα παρά πολύ λες και μου έλεγε να μν περιμένω τπτ με τόσα λίγα..είμαι 29 χρόνων αυτό είναι θετικό πιστεύω....σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου αύριο αναμένω τα αποτελέσματα....να ρωτήσω και κάτι άλλο είναι λογικό να έχω τόσο ενόχληση μετά την ωοληψια ανασαίνω και πονάω μέχρι επάνω στο στήθος...

• Μπερδεμένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Just now, MaryH είπε:

Ωραια, αφου λεει ο γιατρος οτι ειναι μια χαρα, μην ανησυχεις. Αντε με το καλο ο υπερηχος!

Μακάρι, να σαι καλά!

Just now, Stellouni είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σήμερα έκανα την ωοληψια και δυστυχώς μόνο 5 κρατήθηκαν τα υπόλοιπα ήταν κυστες...έχω και μικροπολυκυστικες.....πονάω αρκετά είναι η αλήθεια...αύριο θα ενημερωθώ για το ποσά γονιμοποιήθηκαν ...στεναχωρήθηκα παρά πολύ γτ η γιατρός μου είπε ότι δν ήταν ικανοποιημένη για το γεγονός ότι δν ήταν περισσότερα να γίνει κατάψυξη ωαρίων...πφφφ δν ξέρω πείτε μου και σεις κάτι να μου φτιάξετε την διάθεση.....

Μην απογοητευεσαι, πόσα είχες; Εμείς στη κανονική διεγερση που έκανα κ ένιωθα λες κ είχα πόσα...είχα μόνο 4 κ προχώρησαν τα τρία, κ πηραμε καλά ποιοτικά έμβρυα.

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Just now, Stellouni said:

Έτσι όπως μου τα είπε η γιατρός στεναχωρήθηκα παρά πολύ λες και μου έλεγε να μν περιμένω τπτ με τόσα λίγα..είμαι 29 χρόνων αυτό είναι θετικό πιστεύω....σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση σου αύριο αναμένω τα αποτελέσματα....να ρωτήσω και κάτι άλλο είναι λογικό να έχω τόσο ενόχληση μετά την ωοληψια ανασαίνω και πονάω μέχρι επάνω στο στήθος...

Όχι κοπέλα μου δεν είναι λογικό να πας στον γιατρό να σου κάνει υπέρηχο. Δε θελω να σε φοβίσω αλλά ο πόνος είναι πάντα προειδοποίηση. Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΕΚΕΙΝΗ να απαιτήσεις υπέρηχο πες έχω φίλη (εμένα) που έπαθε εσωτερική αιμορραγία και είχε τέτοιους πόνους και δεν την άκουγαν οι γιατροι.

Όλα καλα θα πανε αλλα θελει παρακολουθηση μην εχεις μαζεψει υγρο

Στειλε να μας πεις!!!

On 4/6/2021 at 6:50 PM, λουκουμαδακι said:

Εμας με 54 και όλα τα άλλα σούπερ όλοι μας είπαν προχωράτε κανονικά (Λυμπερόπουλος,εξωσωματιστές, γυναικολόγος) . Έκοψε το κάπνισμα ξεκίνησε βιταμίνες και είχαμε και φυσιολογική σύλληψη. Δεν ήταν αυτός ο κύριος παράγοντας βέβαια που μέχρι τότε δεν είχαμε σύλληψη αλλά σίγουρα έπαιζε κάποιο ρόλο η βελτίωση που σίγουρα είχε με τις βιταμίνες. Παρόλα αυτά όμως μας είπαν αφού υπάρχουν φυσιολογικά εκατομμύρια δεν μας ενδιαφέρει και τα μισά να είναι σκάρτα. Υπάρχει πολύ υλικό για να δουλέψουν. Συνήθως τέτοιο dfi με καλό σπέρμα είναι θέμα οξείδωσης γι'αυτό βιταμίνες. Φαντάζομαι ήταν καλό το εργαστήριο ε όχι σαν το παράδειγμα της happykar που παίζει να βγήκε αποτέλεσμα ότι να'ναι ε; 

Πότε έχεις χοριακή ξανά; Αύριο; 

Γεια σου γλυκουλα μου. Εκανα χθες πηγε 19 απο 25 θα παω και αυριο να βεβαιωθουμε οτι πεφτει κι αλλο περιμένω περίοδο και συνεχίζουμε! Έχουμε άλλη μια θα τη βαλουμε κ αυτη θα κανουμε και ωοληψια μηπως μαζεψουμε και καμια αλλη. Που θα παει βρε κοριτσια. Τί στο καλό θα κάτσει κάποια στιγμή

• Μου αρέσει 7
  • Λυπημένη/-ος 4

xu6xp2.png

Με το καλό να γονιμοποιηθούν όλα και να γίνουν εμβρυάκια, εγώ έχω πολυκυστικές και στην προηγούμενη ωοληψία πονούσα πάρα πολύ , δεν μπορούσα ούτε να περπατήσω πήγα την επόμενη μέρα μου έκανε υπέρηχο και εξετ. αίματος και είχα ουρολοίμωξη τελικά, καλό είναι να μην το αφήσεις, η μια ωοθήκη μου είναι κρυμμένη και με ταλαιπώρησε μέχρι να πάρει τα ωάρια απ ότι κατάλαβα, ενώ βλέπαμε 9-10 τελικά πήρε 6. Περαστικούλια 

Διαφημίσεις

Καλησπέρα και καλή επιτυχία εύχομαι!!! Αρχικά είδα ότι είσαι μικρή, πράγμα που σημαίνει ότι η ηλικία σου είναι σύμμαχος σε αυτόν τον αγώνα. Δεύτερον δεν μπορώ τους γιατρούς που προδικαζουν πράγματα και απογοητεύουν μια γυναίκα που σε αυτή τη φάση πρέπει να έχει καλή ψυχολογία. Επίσης κάποια πονακια είναι φυσιολογικά. Αν συνεχιστούν να το ψάξεις. Βέβαια μπορεί και λόγω κακής ψυχολογίας να τα αισθάνεσαι πιο έντονα. Τέλος... Μια χαρά είναι τα 5 ωάρια και μακάρι να γίνουν όλα εμβρυακια και να σου χαρίσουν τα παιδάκια σου! Ένα και καλό χρειάζεσαι κι εγώ είμαι τρανό παράδειγμα που πέτυχε με 1 έμβρυο. Ότι χρειάζεσαι ή ότι σκεφτείς εδώ είμαστε 

• Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

16 ώρες πρίν, Nikolmou81 είπε:

Καλησπέρα!

Στον Μαστρομηνα- Εμβρυογενεσις την έκανε.

Ηταν στο εμβρυογενεσις με πιο γιατρο δν ξερω. Την ειδε μια φιλη μ π ηταν εκει. 

1 hour ago, Stellouni είπε:

κ εγω πονουσα τρελα οταν μου πηρε 18ωαρια..δεν μπορουσα να ισιωσω το κορμι μου..ουτε να σφιχτω για να ουρησω...ακομα κ στο γελιο πονουσα...τελικα ειχα παθει υπερδιεργερση κ μαζεψα υγρο κ πηρα αρκετα φαρμακα για αρκετες μερες για να υποχωρησει ..θεωρουνταν ηπια γι αυτο κ δεν νοσηλευτηκα.μιλα με το γιατρο οπως κ να χει.

• Μου αρέσει 2

Καλησπερα κορίτσια.. Θέλω τα φώτα σας, αν μπορείτε να με διαφωτίσετε γτ θα με τρελάνουν οι σκέψεις.. Λοιπόν, μετά από μια μικρή καθυστέρηση της περιόδου με cyclacur (σχεδόν 2 βδομαδων βασικά), ξεκίνησα διέγερση τη 2η μέρα του κυκλου με 150 bemfola και 75 gonal, την 5η μέρα του κυκλου αύξησα τη δόση της gonal σε 150(συνολο 300 μονάδες δλδ) κ από την 6η μέρα ξεκίνησα κ τις cetrotide(ανταγωνιστές) .. Σήμερα δλδ την 8η μέρα δν είδε η γιατρός την διέγερση που επιθυμούσε.. Είδε 2-3 ωάρια ψιλοκαλα αλλά όχι σούπερ κ τα υπόλοιπα πολύ μικρά.. Ήταν να γίνει η ωοληψια την 13η μέρα αλλά τώρα μάλλον πάμε για 15η..εχω ελπίδες λέτε να ανταποκριθώ επιτέλους;; ή έπεσε για ύπνο ο οργανισμός μου; (πέρσι που έκανα την πρώτη εξωσωματικη ανταποκριθηκα πιο γρήγορα κ με λιγότερες μονάδες).. 

On 4/7/2021 at 11:42 PM, Nikolmou81 said:

Καλησπέρα!

Στον Μαστρομηνα- Εμβρυογενεσις την έκανε.

Καλησπερα,αληθεια εκει?νομιζα ακεσω

Διαφημίσεις

Καλημέρα  κορίτσια   , όποια   είναι σε διέγερση με gonal χαρίζω μία ανοιχτή έχουν μείνει 400 μονάδες για άμεση χρήση  μέσα στις επόμενες 10 ημέρες. Περιοχή Θεσσαλονίκη. Στείλτε μου πμ.

• Μου αρέσει 3

10 hours ago, Αγγελίνα said:

Καλησπερα κορίτσια.. Θέλω τα φώτα σας, αν μπορείτε να με διαφωτίσετε γτ θα με τρελάνουν οι σκέψεις.. Λοιπόν, μετά από μια μικρή καθυστέρηση της περιόδου με cyclacur (σχεδόν 2 βδομαδων βασικά), ξεκίνησα διέγερση τη 2η μέρα του κυκλου με 150 bemfola και 75 gonal, την 5η μέρα του κυκλου αύξησα τη δόση της gonal σε 150(συνολο 300 μονάδες δλδ) κ από την 6η μέρα ξεκίνησα κ τις cetrotide(ανταγωνιστές) .. Σήμερα δλδ την 8η μέρα δν είδε η γιατρός την διέγερση που επιθυμούσε.. Είδε 2-3 ωάρια ψιλοκαλα αλλά όχι σούπερ κ τα υπόλοιπα πολύ μικρά.. Ήταν να γίνει η ωοληψια την 13η μέρα αλλά τώρα μάλλον πάμε για 15η..εχω ελπίδες λέτε να ανταποκριθώ επιτέλους;; ή έπεσε για ύπνο ο οργανισμός μου; (πέρσι που έκανα την πρώτη εξωσωματικη ανταποκριθηκα πιο γρήγορα κ με λιγότερες μονάδες).. 

Καλημέρα σου Αγγελίνα, 

Πρώτα από όλα, δεν πειράζει, τρία ωάρια δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου και την αγωνία σου. Κουράγιο γιατί μπορεί αυτά τα τρία να πάνε πολύ καλά! Μου έχει τύχει και εμένα σε διέγερση να πάρω μόνο 3 ωάρια. Αλλά έτυχε. Μάλλον ήταν ο κύκλος. Και είχα χρησιμοποιήσει τα ίδια φάρμακα με προηγούμενη φορά που πήγε καλά . Στην επόμενη διέγερση βέβαια, μου άλλαξε και τα φάρμακα και είχα καλό αποτέλεσμα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Just now, Andri M είπε:

Καλημέρα σου Αγγελίνα, 

Πρώτα από όλα, δεν πειράζει, τρία ωάρια δεν είναι αμελητέα ποσότητα. Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου και την αγωνία σου. Κουράγιο γιατί μπορεί αυτά τα τρία να πάνε πολύ καλά! Μου έχει τύχει και εμένα σε διέγερση να πάρω μόνο 3 ωάρια. Αλλά έτυχε. Μάλλον ήταν ο κύκλος. Και είχα χρησιμοποιήσει τα ίδια φάρμακα με προηγούμενη φορά που πήγε καλά . Στην επόμενη διέγερση βέβαια, μου άλλαξε και τα φάρμακα και είχα καλό αποτέλεσμα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

Κατάλαβα! Σε ευχαριστώ! Να δούμε πως θα είναι κ αυτά τα 3 βέβαια! Γτ γενικά δε μου είπε ακριβώς αριθμό.. Μου λέει δλδ είναι 2-3 που μεγαλώνουν αλλά τα άλλα είναι πολύ μικρά! Να έτυχε δλδ λες ε; Τι να πω; Μακαρι τουλάχιστον αυτά που θα πάρουμε (αν τα πάρουμε δλδ), να είναι καλά κ δυνατά.. Αλλά η αλήθεια είναι ότι απογοητευτηκα πολύ χθες! 

Just now, Αγγελίνα said:

Κατάλαβα! Σε ευχαριστώ! Να δούμε πως θα είναι κ αυτά τα 3 βέβαια! Γτ γενικά δε μου είπε ακριβώς αριθμό.. Μου λέει δλδ είναι 2-3 που μεγαλώνουν αλλά τα άλλα είναι πολύ μικρά! Να έτυχε δλδ λες ε; Τι να πω; Μακαρι τουλάχιστον αυτά που θα πάρουμε (αν τα πάρουμε δλδ), να είναι καλά κ δυνατά.. Αλλά η αλήθεια είναι ότι απογοητευτηκα πολύ χθες! 

Κουράγιο Αγγελίνα μου! Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου. Αλλά δεν είναι όλοι οι κύκλοι ίδιοι. Αυτό να κρατήσεις! Και βέβαια, περίμενε να δεις τί θα γίνει με τα αυγουλάκια που έχεις τώρα!

Just now, Andri M είπε:

Κουράγιο Αγγελίνα μου! Καταλαβαίνω την απογοήτευσή σου. Αλλά δεν είναι όλοι οι κύκλοι ίδιοι. Αυτό να κρατήσεις! Και βέβαια, περίμενε να δεις τί θα γίνει με τα αυγουλάκια που έχεις τώρα!

Υπάρχει περίπτωση δλδ να μην έχουμε κ αποτέλεσμα; εννοώ να πάρουμε 2-3 που να μην είναι κανένα καλό, ενώ κάναμε διέγερση;; αυτό είναι κτ που δν είχα στο μυαλό μου! Τεσπα.. Ας μην προτρέχω.. Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου! 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα