Recommended Posts

Just now, Julie82 said:

Καλησπέρα κορίτσια! Κατ'αρχάς εύχομαι να πάτε καλά όλες και το καλοκαίρι που έρχεται να σας βοηθήσει όλες να τα καταφέρετε!! Δεν ξέρω αν σωστά ποσταρα εδώ. Επειδή εγώ καθυστερώ να κάνω προσπάθεια δίνω 2 gonal 900 που λήγουν Ιούνιο και Certitude 0,25mg 7 φιαλίδια που λήγουν Μάιο. Σκέφτομαι να δώσω τη gonal στη μισή τιμή των φαρμακείων και τη Cetrotide στη μισή τιμή της συμμετοχής. Ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα;

@Kiddo

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε σε ποιό κέντρο είναι ο εμβρυολόγος Τριανταφύλλου γιατί μου λένε είναι στο Ιασώ αλλά εγω τον βρίσκω στο Μητέρα ενω γνωρίζω ότι στο Μητέρα είναι ο Σφοντούρης και έχω μπερδευτεί πραγματικά!

• Μπερδεμένη/-ος 1

Κοριτσια, βραχυ πρωτοκολλο ενεσεις  averkap και fsh τις κοπαναμε μαζι την ιδια ωρα η πρεπει να υπαρχει καποια διαφορα ωρας? 

Διαφημίσεις

Just now, Irida Mundo είπε:

@Kiddo

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ήθελα να σας ρωτήσω αν ξέρετε να μου πείτε σε ποιό κέντρο είναι ο εμβρυολόγος Τριανταφύλλου γιατί μου λένε είναι στο Ιασώ αλλά εγω τον βρίσκω στο Μητέρα ενω γνωρίζω ότι στο Μητέρα είναι ο Σφοντούρης και έχω μπερδευτεί πραγματικά!

Εχει φυγει απο το μητερα αλλα δεν ξερω που πηγε 

3 ώρες πρίν, Clouds είπε:

Δεύτερη μέρα κύκλου είναι οι εξετάσεις και συνέχεια με 150 μόν. pregoveris

Μην αγχωνεσαι πολυ με αριθμους η ουσια ειναι αλλου!!!

Πιστη στον εαυτο σου

• Μου αρέσει 3

1 hour ago, Pontikis said:

Κοριτσια, βραχυ πρωτοκολλο ενεσεις  averkap και fsh τις κοπαναμε μαζι την ιδια ωρα η πρεπει να υπαρχει καποια διαφορα ωρας? 

συνηθως κανα 6ωρο διαφορα λενε. Ρωτα να εισαι σιγουρη!!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

On 4/11/2021 at 12:39 PM, anoulious said:

Επειδη έχω κάνει και εγώ ολική θυρεοειδεκτομη είναι γνωστό ότι η πολύ  χαμηλή tsh επηρεάζει τη ροή της περιόδου. 

Καταλαβα! Αρα κι εσυ το ειχες παρατηρησει λοιπον. Ευχαριστω πολυ! 

Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Melina80 είπε:

Καταλαβα! Αρα κι εσυ το ειχες παρατηρησει λοιπον. Ευχαριστω πολυ! 

Μου το έχει πει επιπλέον και ενδοκρινολόγος. 

Καλησπέρα! Γνωρίζετε τι ισχύει για το εμβόλιο covid και τις εξωσωματικές (ωοληψία, εμβρυομεταφορά); Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εμένα ο γιατρός μου δεν παίρνει ευθύνη λόγω του ότι δεν υπάρχει σχετική έρευνα λέει, επειδή τον άλλο μήνα θα κάνουμε προσπάθεια , ο σύζυγος θα βάλει το ραντεβού τέλος Μαΐου και γω αν πάρω αρνητικό αποτέλεσμα θα κλείσω τότε, και η επόμενη προσπάθεια θα είναι με απόσταση 4 μηνών. Η πνευμονολόγος μου θα ήθελε να το είχα κάνει χθες που λένε, άλλα επειδή προσπαθούμε με εξωσωματική, λέει ότι πει ο γυναικολόγος....

• Μου αρέσει 2

Κορίτσια μου, έχει καμια σας ακουστά το γιατρό Χριστόπουλο Γεώργιο στο Μητέρα? Θα μπορούσατε να μου στείλετε πμ αν ναι? Σας ευχαριστώ πολύ!!!

On 23/3/2021 at 4:11 ΜΜ, Clouds είπε:

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια μου! Με βοηθάτε και ξεκαθαρίζω τα θέματα.Εθναι τόσα πολλά!!!

Οπότε το ngs και η υστεροσκοπηση είναι τα απολύτως απαραίτητα σε κάθε περίπτωση!

Ποσο καιρο κανουν να βγουν τα αποτελέσματα NGS ?

Meriofert τι ωρα σας πρότειναν εσας κοριτσια να τις κανετε;

Διαφημίσεις

Just now, Μπισκοτακι27 είπε:

Το έχεις γράψει κάτω από μένα Μάλλον πρέπει να κάνεις ξανά την ανάρτηση.

Πάντως το ngs απ' ότι έχω μάθει κάνει δύο εβδομάδες αλλά επειδή δεν το έχω κάνει ας μας απαντήσουν οι κοπέλες που γνωρίζουν καλύτερα.

Να μας πούνε και το κόστος και αν μπορεί να γίνει με την ωοληψια.

Σε 10-12 μερες ειχε έρθει μαιλ κ μου ειχε τηλ κ η μαια να με ενημερωσει.340€ κ γινεται μαζι με ωοληψια.. @Clouds 

• Μου αρέσει 1

ZAeBp3.png

Just now, Nephele78 είπε:

Σε 10-12 μερες ειχε έρθει μαιλ κ μου ειχε τηλ κ η μαια να με ενημερωσει.340€ κ γινεται μαζι με ωοληψια.. @Clouds 

Εγω ειχα ξεκινήσει εγχυσεις και μ ειπαν ν συμπληρώσω 20 κ μετα να κανω επαναληπτικό ,οποτε δεν συμπίπτουν μαζι η ωοληψια μου με το επαναληπτικό NGS :(

22 hours ago, Irida Mundo said:

@Kiddo

Υπαρχουν καλοι εμβρυολογοι γενικως - νομιζω μην κολλας προσωπικα σε ατομα. Το σημαντικο ειναι να εχει καλο εμβρυολογικο γενικοτερα το κεντρο. Καλα μηχανηματα - νεας τεχνολογιας/δυνατοτητων και καλη ομαδα συνολικα να εχουν. Το αλλο σημαντικο ειναι οτι σε ραντεβου με τον εκαστοτε υποψηφιο γιατρο μπορουμε να ζητησουμε να μιλησουμε και με καποιον εμβρυολογο να μας εξηγησουν διαδικασιες κτλ.  

• Μου αρέσει 2

sBP3p3.png

Εγω ειχα ξεκινήσει εγχυσεις και μ ειπαν ν συμπληρώσω 20 κ μετα να κανω επαναληπτικό ,οποτε δεν συμπίπτουν μαζι η ωοληψια μου με το επαναληπτικό NGS :(

Εμενα μου ειπανε οτι γινεται μαζιμε την ωοληψια αλλα επειδη θελουμε να δουμε το μικροβιωμα στην ωχρινικη το ιδανικο ειναι να γινει 15-17 ημερα. Σφιγγεις λιγο δοντια και το κανεις μονο του με 1 καλο παυσιπονο και 1 αντιφλεγμονωδες.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα