Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Εμενα μου ειπανε οτι γινεται μαζιμε την ωοληψια αλλα επειδη θελουμε να δουμε το μικροβιωμα στην ωχρινικη το ιδανικο ειναι να γινει 15-17 ημερα. Σφιγγεις λιγο δοντια και το κανεις μονο του με 1 καλο παυσιπονο και 1 αντιφλεγμονωδες.

Ωχ τοσο πολυ ποναει;! Θα ζητήσω μέθη τοτε <_<

On 5/4/2021 at 2:52 ΜΜ, Troia είπε:

Ακριβώς. Αυτή ήταν η αιτιολόγηση της Τσεκούρα για το λόγο για τον οποίο διαφωνεί με τους μοριακούς ελέγχους. Είχε πει ότι μπορεί να βρουν κάτι που είχες παλιά και να πάρεις αντιβίωση που δεν χρειάζεσαι.

Καλησπέρα! Σχετικά με την Τσεκούρα, στο πρώτο ραντεβού μαζί της απλά παίρνει ιστορικό; Για τις εξετάσεις θα πρέπει κάποιος να ξαναπάει για να τις κάνει; Από όσο έχω καταλάβει βλέπει και περιστατικά εκτός των αποβολών.....Αποτυχίες εμφύτευσης κτλ....

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Ωχ τοσο πολυ ποναει;! Θα ζητήσω μέθη τοτε <_<

Όχι καλε. Εννοείται να μη ζητήσεις μέθη. 5 λεπτά δουλειά είναι. 

Just now, froufrou80 είπε:

Καλησπέρα! Σχετικά με την Τσεκούρα, στο πρώτο ραντεβού μαζί της απλά παίρνει ιστορικό; Για τις εξετάσεις θα πρέπει κάποιος να ξαναπάει για να τις κάνει; Από όσο έχω καταλάβει βλέπει και περιστατικά εκτός των αποβολών.....Αποτυχίες εμφύτευσης κτλ....

Στο πρώτο ραντεβού παίρνει μόνο ιστορικό και επειδή είναι πολύ αναλυτική, να έχεις τα πάντα μαζί σου σε εξετάσεις ,ταξινομημένα σε άλλο φάκελο για σένα και σε άλλο για τον άντρα σου. Για τις εξετάσεις σου κλείνει ραντεβού για αιμοληψία, εκτός κι αν έρχεσαι από επαρχία, οπότε σε βάζει σφήνα και σου παίρνουν αίμα. Ναι, βλέπει και περιστατικά με επαναλαμβανόμενες αποτυχίες, ακόμα και περιστατικά που θέλουν να ψαχτούν πριν την προσπάθεια. Εγώ ήμουν σε αυτή την κατηγορία όταν πρωτοπήγα. Είναι 2 όψεις του ίδιου νομίσματος η υπογονιμότητα και οι αποβολές...

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση αλλά δεν ήξερα που να μπω. Έχω ξεκινήσει θεραπεία για προετοιμασία ενδομητρίου και την Πέμπτη θα πάω για την μεταφορά, και σήμερα από μόνη μου πήγα και έκανα μια εξέταση tsh και βγήκε 4,05 και έχω ανχωθει πάρα πολύ. Μήπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει αν είναι καλή; Πινω εδώ και χρόνια το τ4 τον 50. Υπάρχει περίπτωση να σταματήσει η διαδικασία; Ευχαριστώ πολύ.

Just now, Μαριααα είπε:

Καλησπέρα σας, θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση αλλά δεν ήξερα που να μπω. Έχω ξεκινήσει θεραπεία για προετοιμασία ενδομητρίου και την Πέμπτη θα πάω για την μεταφορά, και σήμερα από μόνη μου πήγα και έκανα μια εξέταση tsh και βγήκε 4,05 και έχω ανχωθει πάρα πολύ. Μήπως ξέρει κάποια κοπέλα να μου πει αν είναι καλή; Πινω εδώ και χρόνια το τ4 τον 50. Υπάρχει περίπτωση να σταματήσει η διαδικασία; Ευχαριστώ πολύ.

Να μιλήσεις άμεσα με ενδοκρινολόγο, γιατί στις εξωσωματικές τη θέλουν ιδανικά κάτω από 2,5. Η διαφορά με τη φυσική σύλληψη, όπου είναι τα πράγματα πιο ελαστικά, είναι ότι στην εξωσωματική τα διάφορα φάρμακα που περιέχουν ορμόνες, απορρυθμίζουν και το θυρεοειδή. 

Just now, Μαριααα είπε:

Τώρα δεν ξέρω τι να κάνω που σε μια μέρα είναι η μεταφορά..

Ποτε δηλαδη; Τη πεμπτη;;;Να τηλεφωνησεις αυριο τον εξωσωματικο κ Τον ενδοκρινολογο κυησης.επρεπε να στο ειχανε πει..

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Just now, Nephele78 είπε:

Ποτε δηλαδη; Τη πεμπτη;;;Να τηλεφωνησεις αυριο τον εξωσωματικο κ Τον ενδοκρινολογο κυησης.επρεπε να στο ειχανε πει..

Δεν μου είπαν κάτι και απλά σήμερα έκανα κάτι άλλες και λέω στο εργαστήριο δεν μου βάζετε και μια tsh και τώρα το απόγευμα βγήκε η απάντηση Και την Πέμπτη θα γίνει η μεταφορά

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Προχωρα αν είναι να πάει καλά θα πάει άσχετα με την τιμή που πήρες. 

Δεν ξέρω.. Όλα αντίθετα μας πάνε και μέχρι και τώρα τελευταία στιγμή πάλι στραβονει..

Just now, Μαριααα είπε:

Δεν μου είπαν κάτι και απλά σήμερα έκανα κάτι άλλες και λέω στο εργαστήριο δεν μου βάζετε και μια tsh και τώρα το απόγευμα βγήκε η απάντηση Και την Πέμπτη θα γίνει η μεταφορά

Δεν ξέρω.. Όλα αντίθετα μας πάνε και μέχρι και τώρα τελευταία στιγμή πάλι στραβονει..

tha miliseis k me ton eksosomatiko k me ton endokrinologo.  min baleis tsampa ta embrya soy.  Kalitera na kathisteriseis ena mina k na einai ritmismenos o thiroeidis soy para na ta baleis k na apotyxeis k na exeis amfibolies.  

• Μου αρέσει 1

Just now, Nephele78 είπε:

Καλά, ούτε κι εμένα ασχολήθηκε ο εξωσωματιστής μου. Απλώς θυμόμουν πάντα ότι στην προσπάθεια έπρεπε να έχω από κοντά τον ενδοκρινολόγο μου και τον ενημέρωνα σε κάθε βήμα, οπότε και με κατεύθυνε ανάλογα. 

Just now, Troia είπε:

Καλά, ούτε κι εμένα ασχολήθηκε ο εξωσωματιστής μου. Απλώς θυμόμουν πάντα ότι στην προσπάθεια έπρεπε να έχω από κοντά τον ενδοκρινολόγο μου και τον ενημέρωνα σε κάθε βήμα, οπότε και με κατεύθυνε ανάλογα. 

Λέτε να έχω θέμα με την μεταφορά; Και να μην μπορώ να την κάνω;

Just now, Troia είπε:

Εμένα μου το ειχε πει απο την αρχη απο το πρωτο κιολας ραντεβου που μας ειχε γραψει το τι πρεπει να κανουμε..και μαλιστα ηθελε κ καμπυλη σακχαρου κ ινσουλινης εκτος απο ολο το πακετο του θυροειδη μαζι και υπερηχο θυροειδους.

Just now, Μαριααα είπε:

Λέτε να έχω θέμα με την μεταφορά; Και να μην μπορώ να την κάνω;

Ο ενδοκρινολογος  μου εχει πει οτι οι εξωσωματικοι/γυναικολογοι εχουν τρελαθει με τη tsh και τη θελουν κατω απο 2,5 .εκεινος ειπε οτι παιζουν ρολο και αλλοι παραγοντες και επισης και οι αλλες ορμονες πχ ft3 ,ft4 κ οτι τιμες κ ανω των 2,5 δεν εμποδίζουν παντα την εμφυτευση.

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα