Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Το απογευματάκι θα πάμε. Έχω ανάμεικτα συναισθήματα, προσπαθώ να είμαι συγκρατημένη, τουλάχιστον να μη πέσω από τα σύννεφα. Θα σας στείλω όταν μπορέσω.

Καλησπέρα, σε μένα δεν έχει τύχει να αδιαθετήσω τόσο νωρίς, έχω κάνει μικρούς κύκλους βέβαια, πχ. 23αρη. Με τη κύστη έχω ακούσει ότι ίσως αργεί η περίοδος, όχι το ανάποδο. Σίγουρα είναι περίοδος; Μήπως έσπασε τελικά η κύστη κ αποβλήθηκε νωρίτερα με το ενδομήτριο; Παρακολούθησε το, ίσως συνέβη το δεύτερο που έγραψα.

Σε ευχαριστώ κούκλα μου για την απάντηση... πήγα στο γιατρό και έκανα υπέρηχο... η κύστη είχε εξαφανιστεί όποτε μου είπε ότι παρήγαγε υστροδίολη και μου τάραξε τον κύκλο γιαυτο αδιαθέτησα τόσο νωρίς!!

• Μου αρέσει 2

mUVMp2.png

Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια

Θα ήθελα να μου πείτε όσες ξέρετε για προεμφυτευτικό έλεγχο εμβρύων..

- επηρεάζονται τα έμβρυα;

- κόστος περίπου και αν υπάρχει κάποιο κέντρο που να είναι καλύτερης φήμης για αυτή την εξέταση

- μετά από πόσες αποτυχημένες ετ έχει νόημα να γίνει;

- παίζει ρόλο η ηλικία; Πχ εχει νόημα να κάνει κάποιος στα 35 του ή αφορά μεγαλύτερες ηλικίες;

Είμαι 35 με δυο βιοχημικές από φυσιολογικές συλλήψεις (με χοριακή max 20) και δυο αποτυχημένες ετ με μηδενική χοριακή.

• Μου αρέσει 2

πρίν από 33 λεπτά , Μαριααα είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τώρα ήρθα σπίτι, πήγαν όλα καλά και έχω την βλαστοκυστη μας στην κοιλίτσα μου, εύχομαι να μείνει εκεί για καιρό. Ευχομαι να πάνε όλα καλά σε όλες μας...

Μπράβο κοριτσακι μου...Με το καλο τωρα μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι...Ποτε θα πας;

@Moomin, περιμένουμε νεα σου...

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

1 hour ago, Melina80 είπε:

Εμενα μου ειχε τυχει σε εναν κυκλο και ο γιατρος μου ειχε πει οτι ειναι απο καποιο κυστικο ωοθυλακιο κι οτι ειναι φυσιολογικο να ερθει νωριτερα η περιοδος. Μολις εφυγε, επανηλθε ο κυκλος στις φυσιολογικες ημερες ξανα.

Σε ευχαριστώ κούκλα μου και εμένα το ίδιο μου είπε... πήγα και με είδε κίολας σήμερα και μου είπε ότι η κυστούλα έφυγε!!!

• Μου αρέσει 3

mUVMp2.png

Διαφημίσεις

Just now, KoraliaP είπε:

@froufrou80 Κι εγώ το ίδιο με @Kiddo. δεν είχα στο παρελθόν αποβολή οπότε δεν κάναμε θρομβοφιλίας. 

@froufrou80 @Kiddo Η αλήθεια είναι τώρα που το ξανασκέφτομαι ότι το πακέτο της κληρονομικής θρομβοφιλίας το είχα ήδη κάνει όταν πρώτοπήγα στην Τσεκούρα και δεν μου έκανε αυτό της επίκτητης, παρά μόνο την επόμενη φορά που πήγα και είχε προηγηθεί βιοχημική. Αν θέλεις κάποια εξέταση που δεν θα προτείνει από μόνη της, ζήτα της να την συμπεριλάβει. 

• Μου αρέσει 4

Just now, Irida Mundo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια

Θα ήθελα να μου πείτε όσες ξέρετε για προεμφυτευτικό έλεγχο εμβρύων..

- επηρεάζονται τα έμβρυα;

- κόστος περίπου και αν υπάρχει κάποιο κέντρο που να είναι καλύτερης φήμης για αυτή την εξέταση

- μετά από πόσες αποτυχημένες ετ έχει νόημα να γίνει;

- παίζει ρόλο η ηλικία; Πχ εχει νόημα να κάνει κάποιος στα 35 του ή αφορά μεγαλύτερες ηλικίες;

Είμαι 35 με δυο βιοχημικές από φυσιολογικές συλλήψεις (με χοριακή max 20) και δυο αποτυχημένες ετ με μηδενική χοριακή.

-Κατα την άποψη μου δεν επηρεάζονται τα έμβρυο, αν το κέντρο που θα το κανεις εχει αμπειρια σ αυτο το κομμάτι. 4 εςτειλα δεν έπαθε κάποιο κατι

-το κόστος ποικίλει ακομα και στο ίδιο κέντρο. Εμενα πχ ήθελαν 1.300 για να βγάλουν τα κύτταρα ειτε έστελνα ενα ειτε 10 έμβρυα. Το κέντρο που ειχα τα έμβρυα ήθελαν παραπανω χρηματα απο τον γενετιστή που τα εςτειλα τελικα. Πλήρωσα 300 το έμβρυο με απάντηση την επόμενη μερα γιατι τα ειχα ολα κεψυγμενα. Αν ηταν απο διέγερση φρέσκα απ οτι κατάλαβα απο άλλες κοπέλες και πχ απάντηση σ ενα μήνα μάλλον θα έδινα λιγότερα.

-σίγουρα παίζει ρόλο και η τύχη, εςτειλα μετα απο 7 μηδενικες προσπαθειες εξωσωματικής.

- η ηλικία παίζει τεράστιο ρόλο. Ο γενετιστής μου ειπε στην ηλικία των 38 που ήμουν εγω οταν κατέψυξα να περιμενω ενα στα τρία υγιες εκ του αποτελέσματος ειχα δυο στα τέσσερα υγιή.

Οι γενετιστές που βγάζουν την απάντηση ειναι 3-4 στην Αθηνα με τους οποίους συνεργάζονται τα κέντρα.

για μενα εχει αξία να δεις αν φτιαχνεις υγιή έμβρυα. Γιατι αν φτιαχνεις πρεπει να στραφείς στο κομμάτι της μήτρας. Αυτο βεβαια θελει εναν καλο αριθμό εμβρύων για να εισαι σιγουρη.

• Μου αρέσει 6

wRSzp2.pngm2gGp2.png

πρίν από 30 λεπτά , winspert είπε:

Μπράβο κοριτσακι μου...Με το καλο τωρα μια τεράστια χοριακη σου εύχομαι...Ποτε θα πας;

@Moomin, περιμένουμε νεα σου...

Το Σάββατο στις 24/4, ευχαριστώ πάρα πολύ...

• Μου αρέσει 2

Just now, Καντι said:

-Κατα την άποψη μου δεν επηρεάζονται τα έμβρυο, αν το κέντρο που θα το κανεις εχει αμπειρια σ αυτο το κομμάτι. 4 εςτειλα δεν έπαθε κάποιο κατι

-το κόστος ποικίλει ακομα και στο ίδιο κέντρο. Εμενα πχ ήθελαν 1.300 για να βγάλουν τα κύτταρα ειτε έστελνα ενα ειτε 10 έμβρυα. Το κέντρο που ειχα τα έμβρυα ήθελαν παραπανω χρηματα απο τον γενετιστή που τα εςτειλα τελικα. Πλήρωσα 300 το έμβρυο με απάντηση την επόμενη μερα γιατι τα ειχα ολα κεψυγμενα. Αν ηταν απο διέγερση φρέσκα απ οτι κατάλαβα απο άλλες κοπέλες και πχ απάντηση σ ενα μήνα μάλλον θα έδινα λιγότερα.

-σίγουρα παίζει ρόλο και η τύχη, εςτειλα μετα απο 7 μηδενικες προσπαθειες εξωσωματικής.

- η ηλικία παίζει τεράστιο ρόλο. Ο γενετιστής μου ειπε στην ηλικία των 38 που ήμουν εγω οταν κατέψυξα να περιμενω ενα στα τρία υγιες εκ του αποτελέσματος ειχα δυο στα τέσσερα υγιή.

Οι γενετιστές που βγάζουν την απάντηση ειναι 3-4 στην Αθηνα με τους οποίους συνεργάζονται τα κέντρα.

για μενα εχει αξία να δεις αν φτιαχνεις υγιή έμβρυα. Γιατι αν φτιαχνεις πρεπει να στραφείς στο κομμάτι της μήτρας. Αυτο βεβαια θελει εναν καλο αριθμό εμβρύων για να εισαι σιγουρη.

Σε ευχαριστώ πολύ Κάντι μου!!! Απλά σκέφτομαι μήπως πρέπει να κοιτάξω πρώτα τη μήτρα δηλαδή υστεροσκόπηση ξανά, βιοψία ενδομητρίου και αν όλα είναι καλά και δεν υπάρχει πρόβλημα εκεί τότε να δω και τα έμβρυα. Πιστεύεις έχει λογική ή καλύτερα το αντίστροφο ή και τα δυο? 

Επίσης αν εγω από ωοληψία βγάλω πχ 6 βλαστοκύστες, στέλνουν και τις 6 για προεμφυτευτικό?

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Moomin said:

Κορίτσια όλα καλά! Βασικά ο γιατρός με έβγαλε 5+5, είδε σάκο κ έμβρυο που αντιστοιχεί σωστά στη βδομάδα. Εγώ πίστευα ότι είμαι παραπάνω αλλά υπολόγισε από την εμβρυομεταφορα στις 22/3 κ έτσι βγαίνει. Ξανά ραντεβού σε δέκα μέρες, θα κάνω εξετάσεις κιόλας. Δεν το πίστευα!!! Αφού μετά ανέβασα πίεση μετά. Αλλά όλα καλά! Τελικά η χοριακη δεν κατάλαβα γιατί δεν ανέβηκε.

Τι ωραία νέα!!!! Μπράβο κοριτσάκι μου πολύ χαίρομαι :wub: 

• Μου αρέσει 1

Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια όλα καλά! Βασικά ο γιατρός με έβγαλε 5+5, είδε σάκο κ έμβρυο που αντιστοιχεί σωστά στη βδομάδα. Εγώ πίστευα ότι είμαι παραπάνω αλλά υπολόγισε από την εμβρυομεταφορα στις 22/3 κ έτσι βγαίνει. Ξανά ραντεβού σε δέκα μέρες, θα κάνω εξετάσεις κιόλας. Δεν το πίστευα!!! Αφού μετά ανέβασα πίεση. Αλλά όλα καλά! Τελικά η χοριακη δεν κατάλαβα γιατί δεν ανέβηκε.

μπραβοοο θυμησε μου μια βλαστοκυστουλα εβαλες [email protected]@

• Μου αρέσει 1

Just now, Moomin είπε:

Κορίτσια όλα καλά! Βασικά ο γιατρός με έβγαλε 5+5, είδε σάκο κ έμβρυο που αντιστοιχεί σωστά στη βδομάδα. Εγώ πίστευα ότι είμαι παραπάνω αλλά υπολόγισε από την εμβρυομεταφορα στις 22/3 κ έτσι βγαίνει. Ξανά ραντεβού σε δέκα μέρες, θα κάνω εξετάσεις κιόλας. Δεν το πίστευα!!! Αφού μετά ανέβασα πίεση. Αλλά όλα καλά! Τελικά η χοριακη δεν κατάλαβα γιατί δεν ανέβηκε.

Μπράβο βρε κοπέλα μου!! Τι ωραία νέα!! Μπράβο! Άντε, είδες που πήγαν όλα καλά;! Τσάμπα το άγχος! Όλα μόνο καλά από εδώ και πέρα! Πολύ χαίρομαι για εσένα κοριτσάκι μου! Άντε να το απολαύσεις λοιπόν τώρα και όχι άλλες χοριακες ε;! :razz: Υπομονή μέχρι τον επόμενο ξανά..!

• Μου αρέσει 3

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Just now, Moomin είπε:

Αυτα είναι...Τελεια...Αφου στο ειπα...Εχω καλο προαισθημα...Ολα καλα πανε...Χαλαρωσε τωρα κ πηγαινε βήμα βήμα για να το απολαυσεις...Προσπαθησε να μην εχεις αγχος οοοοοσο γινεται...Ξεκουραση,καλο φαγητό κ καλη διαθεση....:wub:

• Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα