Recommended Posts

3 hours ago, Καντι said:

Δύσκολο μου φαίνεται. Φαντάσου εχω κανει δυο λαπαροσκόπησεις μια το 2007 και μια το 2016 και την δεύτερη φορα ήμουν φουλ συμφυσεις με κολλημένο το έντερο στην μήτρα. Σίγουρα δεν θα περίμενα να μείνω εγκυος 5 χρόνια μετα,θεωρω το και τωρα ειμαι γεμάτη,

δηλαδη στην ιςτολογικη που εχεις δεν γραφει πουθενά την λέξη φλεγμονή;

Οχι πουθενα..εδωσαν για βιοψια 3 δειγματα, ενα της συμφυσης, ενα της σαλιγγας και ενα του ενδομητριου. Στον ιστο συμφυσης βρηκαν εστια ενδομητριωσης, στη σαλπιγγα σαλπιγγιτιδα κ εστια ενδομητριωσης κ στο ενδομητριο τιποτα απολυτως. Θα δω σημερα κ το γιατρο που μου ειχε κανει την επεμβαση να δω αν θεωρει οτι μεσα σε ενα χρονο μπορει να εχει δημιουργηθει συμφυση η φλεγμονη. Αλλα δε νομιζω. Εκτος κ αν ειναι τα ΝΚ που λενε κ δεν ειναι δεκτικο το ενδομητριο;

Κορίτσια καλημέρα! Θυμάται κάποια κοπέλα να με βοηθήσει πού μπορώ να κάνω τις γνωστές εξετάσεις της 2ης μέρας του κύκλου (ορμόνες, θυροειδή κτλ) τις μέρες του Πάσχα που θα είναι τα υπόλοιπα κλειστά? Πέφτουν όλες οι αργίες μαζί και η Πρωτομαγιά που θα μεταφερθεί 04/05 και θα είναι όλα κλειστά και έχω πελαγώσει....

Διαφημίσεις

Just now, Χαμογέλα είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Θυμάται κάποια κοπέλα να με βοηθήσει πού μπορώ να κάνω τις γνωστές εξετάσεις της 2ης μέρας του κύκλου (ορμόνες, θυροειδή κτλ) τις μέρες του Πάσχα που θα είναι τα υπόλοιπα κλειστά? Πέφτουν όλες οι αργίες μαζί και η Πρωτομαγιά που θα μεταφερθεί 04/05 και θα είναι όλα κλειστά και έχω πελαγώσει....

Που μένεις? 

Just now, Χαμογέλα είπε:

Αθήνα, σορι δεν το είπα

Εγώ όλες τις κάνω στο Μητέρα (στον -2) πρωί πρωί στις 7 πριν την δουλειά και μου στέλνουν τα αποτελέσματα το μεσημεράκι στο email μου. Δεν ξέρω αν είναι κοντά σου..  

Διαφημίσεις

Just now, KoraliaP είπε:

Εγώ όλες τις κάνω στο Μητέρα (στον -2) πρωί πρωί στις 7 πριν την δουλειά και μου στέλνουν τα αποτελέσματα το μεσημεράκι στο email μου. Δεν ξέρω αν είναι κοντά σου..  

Ευχαριστώ, το θέμα είναι αν είναι ανοιχτά σε αργίες...

Just now, Irida Mundo είπε:

Οχι πουθενα..εδωσαν για βιοψια 3 δειγματα, ενα της συμφυσης, ενα της σαλιγγας και ενα του ενδομητριου. Στον ιστο συμφυσης βρηκαν εστια ενδομητριωσης, στη σαλπιγγα σαλπιγγιτιδα κ εστια ενδομητριωσης κ στο ενδομητριο τιποτα απολυτως. Θα δω σημερα κ το γιατρο που μου ειχε κανει την επεμβαση να δω αν θεωρει οτι μεσα σε ενα χρονο μπορει να εχει δημιουργηθει συμφυση η φλεγμονη. Αλλα δε νομιζω. Εκτος κ αν ειναι τα ΝΚ που λενε κ δεν ειναι δεκτικο το ενδομητριο;

Μην ανακατεύεσαι με νκ ξεπερασμένη θεωρία ειναι θεωρω.

• Μου αρέσει 3

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Just now, Χαμογέλα είπε:

Σίγουρα θα είναι. Έχω κάνει και Κυριακές και 25η Μαρτίου (στον -1 όροφο). Επιβεβαίωσέ το τηλεφωνικά. 

Απλά δεν είναι ανοιχτή η γραμματεία των εξωτερικών ιατρείων, οπότε ίσως σου πουν να περάσεις σε 3 ώρες να τα πάρεις hardcopy τα αποτελέσματα.

• Μου αρέσει 1

Just now, Χαμογέλα είπε:

Νομιζω κ στο Ρέα κανουν συνεχεια...Αλλα παρε ενα τηλέφωνο να μαθεις; Αν σε βολευει φυσικα ...

• Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Σε 2 περίπου βδομάδες θα κάνω την 1η μου υστεροσκόπηση (με αφαίρεση πολύποδα) προ εμβρυομεταφοράς. 

Λογικά με μέθη ε?

Διαβάζω επίσης πως πολλές κοπέλες κάνατε και βιοψία ενδομητρίου στην υστεροσκόπηση. Εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι σχετικό. Λέτε να ζητήσω ή δεν είναι απαραίτητο εάν δεν υπάρχει κάποια αποβολή στο παρελθόν? Είμαι στον Σφακ 

Διαφημίσεις

Just now, KoraliaP είπε:

Σε 2 περίπου βδομάδες θα κάνω την 1η μου υστεροσκόπηση (με αφαίρεση πολύποδα) προ εμβρυομεταφοράς. 

Λογικά με μέθη ε?

Διαβάζω επίσης πως πολλές κοπέλες κάνατε και βιοψία ενδομητρίου στην υστεροσκόπηση. Εμένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι σχετικό. Λέτε να ζητήσω ή δεν είναι απαραίτητο εάν δεν υπάρχει κάποια αποβολή στο παρελθόν? Είμαι στον Σφακ 

Ναι με μέθη. Εφ οσον θα βγει ο πολυποδας θα σταλεί για βιοψία, ο Σφ εχει το μάτι να καταλάβει αν υπάρχει φλεγμονή , αλλα επιβεβαίωσε το. Σε μενα εγινε η διαδικασία τυπικά γιατι πήγαμε με την ασφάλεια στο μητέρα.

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

1 ώρα πρίν, KoraliaP είπε:

Λογικά με μέθη ε?

Καλη επιτυχία , και εγω την έκανα την 1η μου πριν 10 μέρες στο γεν με τον ίδιο γιατρό, πας στο 2ο οροφο βαζεις αυτό το όμορφο μπλε σετακι, μετα σε παιρνουν πατε χειρουργεια σ βαζουν ενδοφλεβια, ξυπνας σε πανε στο δωματιο, μετά μιλάς και με το γιατρό και σε ενημερώνει σχετικά. κάποιες φλεγμονές είδε σε μένα και έστειλε για ιστολογική κάτι , δεν με ρώτησε , πιστεύω κρίνει εκείνος αν πρέπει να στείλει είναι συν 70ε περίπου το κόστος. 'Ολα καλά θα πάνε 

• Μου αρέσει 1

3 hours ago, Χαμογέλα said:

Νομιζω και το μικροβιολογικο του Μετροπολιταν στο Νεο Φαληρο λειτουργει αργιες αλλα επιβεβαιωσε το τηλεφωνικα. Εχουν και ελαφρυ χερι σε οσες αιμοληψιες εχω κανει εκει! :D

• Μου αρέσει 3

sBP3p3.png

2 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ναι με μέθη. Εφ οσον θα βγει ο πολυποδας θα σταλεί για βιοψία, ο Σφ εχει το μάτι να καταλάβει αν υπάρχει φλεγμονή , αλλα επιβεβαίωσε το. Σε μενα εγινε η διαδικασία τυπικά γιατι πήγαμε με την ασφάλεια στο μητέρα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Βρηκατε τπτ στην υστεροσκόπηση;

Just now, silvy22 είπε:

Καλη επιτυχία , και εγω την έκανα την 1η μου πριν 10 μέρες στο γεν με τον ίδιο γιατρό, πας στο 2ο οροφο βαζεις αυτό το όμορφο μπλε σετακι, μετα σε παιρνουν πατε χειρουργεια σ βαζουν ενδοφλεβια, ξυπνας σε πανε στο δωματιο, μετά μιλάς και με το γιατρό και σε ενημερώνει σχετικά. κάποιες φλεγμονές είδε σε μένα και έστειλε για ιστολογική κάτι , δεν με ρώτησε , πιστεύω κρίνει εκείνος αν πρέπει να στείλει είναι συν 70ε περίπου το κόστος. 'Ολα καλά θα πάνε 

Γνώριμος ο 2ος :) Έκανα φυσικούς οποτε καταλαβαίνεις..! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Σου έδωσε αγωγη για τις φλεγμονές; περιμένετε τα αποτελέσματα;

• Μου αρέσει 1

Just now, KoraliaP είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

Βρηκατε τπτ στην υστεροσκόπηση;

Γνώριμος ο 2ος :) Έκανα φυσικούς οποτε καταλαβαίνεις..! 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση! 

Σου έδωσε αγωγη για τις φλεγμονές; περιμένετε τα αποτελέσματα;

Ειχε υποχωρήσει ελαφρώς η φλεγμονή.

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα