Recommended Posts

Just now, anoulious είπε:

Και κανε μια συζητηση για τις μοναδες.Να σου εξηγησει αν οντως τις χρειαζεσαι τοσες.Εγω ειμαι πολυ παλια θυμαμαι η αληθεια  ειναι  οτι και ο Παντος  καποια στιγμη εδινε μεγαλες δοσεις.Δεν ξερω αν συνεχιζει να το κανει.Και εμενα ο Σφακ λογω  κακου ορμονικου προφιλ μου προτεινε καποτε σε μια προσπαθεια 450 μοναδες.Σε συζητηση μαζι του δεν επεμενε και θεωρησε λογικη την ενσταση μου και τις μειωσαμε απο την αρχη. Επειδη εισαι καινουργια προσπαθουμε με αγαπη να βοηθησουμε.

Το καταλαβαίνω ότι θέλετε να βοηθήσετε για αυτό και γράφω τις ανησυχίες μου. Κάποιες από ότι έχω δει έχετε κάνει διατριβή πάνω στο θέμα και το λέω καλοπροαίρετα αυτό και έτσι παίρνω το θάρρος και ρωτάω. Εμείς πάμε με τον Μουστ.....Ρία. έκανα ραντεβού σε 2 κέντρα και αυτός ο γιατρός με κέρδισε. Η μόνη μου αν θέλεις ένσταση είναι για τις μονάδες. 

Θα του κάνω μια συζήτηση όμως και ευχαριστώ πολύ πολύ για τις συμβουλές.

• Μου αρέσει 3

50 minutes ago, Chrussa1982 said:

Μακάρι κορίτσι μου. Εν τω μεταξύ έχω πάθει πλάκα με το πόσο ακριβά είναι τα φάρμακα. Μου έγραψε και βιταμίνες ovamax και fertillimax από 2 κουτιά από την κάθε μια. Μάλλον είναι της υπερβολής ο δοκτωρας

Χρυσά μου έχω εγώ να σου χαρίσω ένα κουτί Fertilimax από το οποίο λείπουν καμία εικοσαριά χάπια. Αν θες να συνεννοηθούμε στείλε μου μήνυμα. 

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Just now, VASSSO80 είπε:

Χρυσά μου έχω εγώ να σου χαρίσω ένα κουτί Fertilimax από το οποίο λείπουν καμία εικοσαριά χάπια. Αν θες να συνεννοηθούμε στείλε μου μήνυμα. 

Να είσαι καλά κορίτσι μου!!! Τα παρήγγειλα από το φαρμακείο μαζί με τις ενέσεις. 

Βρε κορίτσια εχω πελαγωσει...Δεν μπορω να συνεννοηθω...Θελω εκτος απο αμη κ dheas να κανω κ καμπύλες σακχάρου και ινσουλίνης γιατί το 17 που ειχα ξανακανει η μια τιμη ειχε βγει εκτος...Παιρνω στη γραμματέα του ενδοκρινολόγου μου κ με τα χιλια ζορια να μαθει αν γράφεται η καμπύλη...Κ τελικα μου γραφει για 0',60'&120'...ενω ειχα κανει παλιοτερα για 0',30'60',120'&180' κ μου λενε οτι πλεον δικαιολογουν μονο δυο τιμες οποτε για τα 120' θα την πλωρωσω..ισχυει αυτο; Επισης της ζητησα μαζι καμπύλη ινσουλίνης κ μου λεει πως δεν την βρισκει καν αυτη να μου τη γραψει κ μου εγραψε μια σκετη ινσουλίνη...Πως να της την πω για να μου τη γραψει; Τι εχει αλλάξει;

• Μπερδεμένη/-ος 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Just now, winspert είπε:

Βρε κορίτσια εχω πελαγωσει...Δεν μπορω να συνεννοηθω...Θελω εκτος απο αμη κ dheas να κανω κ καμπύλες σακχάρου και ινσουλίνης γιατί το 17 που ειχα ξανακανει η μια τιμη ειχε βγει εκτος...Παιρνω στη γραμματέα του ενδοκρινολόγου μου κ με τα χιλια ζορια να μαθει αν γράφεται η καμπύλη...Κ τελικα μου γραφει για 0',60'&120'...ενω ειχα κανει παλιοτερα για 0',30'60',120'&180' κ μου λενε οτι πλεον δικαιολογουν μονο δυο τιμες οποτε για τα 120' θα την πλωρωσω..ισχυει αυτο; Επισης της ζητησα μαζι καμπύλη ινσουλίνης κ μου λεει πως δεν την βρισκει καν αυτη να μου τη γραψει κ μου εγραψε μια σκετη ινσουλίνη...Πως να της την πω για να μου τη γραψει; Τι εχει αλλάξει;

Εγώ τις είχα κάνει πριν μερικά χρόνια και γράφονταν κανονικά. Η Τσεκούρα νομίζω (ας μας πουν και οι κοπέλες που το έχουν κάνει εκέί) μετράει στο 0', στο 60' και στο 120' και ίσως ο λόγος είναι αυτός ακριβώς που αναφέρεις. 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Just now, Troia said:

Εγώ τις είχα κάνει πριν μερικά χρόνια και γράφονταν κανονικά. Η Τσεκούρα νομίζω (ας μας πουν και οι κοπέλες που το έχουν κάνει εκέί) μετράει στο 0', στο 60' και στο 120' και ίσως ο λόγος είναι αυτός ακριβώς που αναφέρεις. 

Κι εγω τις εκανα στην Τσεκουρα (χαριστικα γιατι κανονικα γινονται στο ενδοκρινολογικο) στο 0' στο 60' και στο 120'. Τωρα που ο ενδοκρινολογος στο Ελενα μου ζητησε επαναληπτικες καμπυλες, παλι ειχαν θεμα να μου τις κανουν στο ενδοκρινολογικο.. προσπαθουσαν να δουνε πως θα το κανουνε και ειπαν οτι αν χρειαστει ισως τις κανω παλι στην τσεκουρα (παλι στους ιδιους χρονους). @winspert εγω εκλεισα ραντεβου στο κεντρο υγειας να μου τις κανουν δωρεαν παντως επειδη ηθελα να τις κανω νωριτερα απο το ραντεβου στο Ελενα

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Ποιο πακέτο μεταλλάξεων για την εξέταση της κυστικης ινωσης έχετε κάνει ; Των 50% , των 80 ή των 99% ;

Just now, VASSSO80 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Ποιο πακέτο μεταλλάξεων για την εξέταση της κυστικης ινωσης έχετε κάνει ; Των 50% , των 80 ή των 99% ;

Καλησπέρα εμείς κάναμε το μεγαλύτερο ποσοστό μεταλλάξεων σε ιδιωτικό στην Αθήνα, πρώτα ο άντρας μου που βρέθηκε με μετάλλαξη και ύστερα εγώ.

1 hour ago, Troia είπε:

Ναι κ μένα αυτές ήταν οι μετρήσεις.

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

3 minutes ago, VASSSO80 said:

Κι εμείς το 99&. Μόνο ο σύζυγος και ήταν αρνητικός

• Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Επειδή τις έκανα πρόσφατα κι έχω άυλη, αν θες, σου στέλνω τον κωδικό και την περιγραφή που αναγράφονται πάνω στο παραπεμπτικό - έκανα καμπύλη ινσουλίνης 0' - 60' - 120' και ζαχάρου 0' - 60' - 120'. Μου τις 'έγραψε' η γυναικολόγος μου, τις έκανα σε μικροβιολογικό και πλήρωσα απλά τη συμμετοχή. Σήμερα τις έδειξα και στην Τσεκούρα, δε μου είπε κάτι για τα 180'.

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Just now, Catalina said:

Επειδή τις έκανα πρόσφατα κι έχω άυλη, αν θες, σου στέλνω τον κωδικό και την περιγραφή που αναγράφονται πάνω στο παραπεμπτικό - έκανα καμπύλη ινσουλίνης 0' - 60' - 120' και ζαχάρου 0' - 60' - 120'. Μου τις 'έγραψε' η γυναικολόγος μου, τις έκανα σε μικροβιολογικό και πλήρωσα απλά τη συμμετοχή. Σήμερα τις έδειξα και στην Τσεκούρα, δε μου είπε κάτι για τα 180'.

Τί λέει η Τσεκούρα;;Καιρό έχω να πάω...Σου έδωσε κάποια κατεύθυνση καινούρια κοπέλα μου;

xu6xp2.png

Just now, Catalina είπε:

Αχ ναι...σε ευχαριστώ πολυ...στειλε μου τον κωδικό κ την περιγραφή...

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

7 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!! ΑΜΗ 2.2 fsh 14.5 και ε2 δεν θυμάμαι. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι άσχημο Και ότι είμαι αρχή προ εμμηνόπαυσης δεδομένου ότι προσπαθούμε φυσιολογικά 2 χρόνια.

Κορίτσια καλημέρα!! Προχτές που πήγαμε στον εξωσωματικο με όλες τις εξετάσεις συγκεντρωμένες (αρχές Απριλίου τις είχαμε κάνει) μας ζήτησε να επαναλάβουμε τον προγεννετικο στο ΡΕΑ. Και ρωτάω εγώ η άσχετη ..για ποιον λόγο;; Φρέσκες φρέσκες τις είχαμε και μάλιστα από καλό εργαστήριο.

Δε το βλεπω καθολου κακό το ορμονικο σου ..με πολυ χειροτερο εγω ,δεν ειχα ανταποκριση σε διεγερση..με φυσικους δοκιμασα μετα κ ολα καλα.πολλες μοναδες θεωρω κ γω οτι σου εδωσε..καλυτερα θα πας με ενα τροπ. φυσικο κατα τη γμωμη μου.θα ρωτησεις ξανα κ θα δειτε !καλη επιτυχια !! 

• Μου αρέσει 3

ZAeBp3.png

2 ώρες πρίν, VASSSO80 είπε:

ΔΕΝ ΥΠΆΡΧΕΙ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ 99%!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΤΡΙΚ ΛΟΓΩ ΥΨΗΛΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ!!!!!! Θα τα γράψω αναλυτικά σε λίγο για την πληροφόρηση όλων.

• Μου αρέσει 2

Just now, winspert είπε:

Αχ ναι...σε ευχαριστώ πολυ...στειλε μου τον κωδικό κ την περιγραφή...

Λοιπόν,

καμπύλη σακχάρου 2 (0' - 60' - 120') : κωδικός 130000335 (με συμμετοχή 1.12 ευρώ)

ινσουλίνη απλή (insulin) ανά δείγμα : κωδικός 160000086 (3 φορές αυτό το ίδιο με συμμετοχή 1.86 x 3 = 5.58 ευρώ)

Καλά αποτελέσματα!

πρίν από 3 λεπτά , mominthemaking είπε:

Τί λέει η Τσεκούρα;;Καιρό έχω να πάω...Σου έδωσε κάποια κατεύθυνση καινούρια κοπέλα μου;

Η Τσεκούρα βράχος :) ολοκλήρωσα τον έλεγχο, βρέθηκαν ψηλά αντιθυρεοειδικά και μέσα σ' ένα μήνα αυξήθηκε και η tsh αλλά ρυθμίστηκε με Τ4, αυτό ήταν βασικά το μόνο εύρημα, ο υπόλοιπος έλεγχος ήταν εντάξει οπότε πήρα την ευχή της και οοοοολες τις οδηγίες για διατροφή, υστεροσκόπηση κτλ. και προχωρώ :-D

• Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα