Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Μόλις αδιαθετήσω θα ξεκινήσω προετοιμασία για ετ κατεψυγμένων εμβρύων.

μπορείτε να μου πείτε ποτέ ξεκινάει και τι ακριβώς γίνεται ?

Είναι η πρώτη μου φορά με παγωτίνια τις 2 προηγούμενες ήμουν με φρέσκα

mUVMp2.png

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Καλημέρα,

Την κοιλιοκάκη τη γράφει σίγουρα αιματολόγος, αλλά νομίζω και παθολόγος. Να έχεις υπόψην ότι υπάρχει ο έλεγχος αντισωμάτων και η γονιδιακή εξέταση, θα πρέπει να διευκρινίσεις τι από τα 2 θέλεις.

Για τον καρυότυπο δε γνωρίζω για Κρήτη που είναι καλά να τον κάνετε. 

Ήθελα να σου προτείνω όμως να κάνεις μία υπέρβαση και να πας στο τμ. Καθ' έξιν αποβολών του Έλενα να σε ψάξουν. Τα ραντεβού.του Ιουνίου θα ανοίξουν είτε την 1η Μαίου, είτε την πρώτη εργάσιμη του Μαίου. Εκέί θα σου κάνουν πολλές και πανάκριβες εξετάσεις δωρεάν. 

Εναλλακτικά, επειδή χρειάζεσαι καθοδήγηση στη διερεύνησή σου, ψάξε να βρεις ραντεβού διαδικτυακά στη Λευκού την αιματολόγο από τη Θεσσαλονίκη. Κάνει παρόμοια διερεύνηση όπως στο Έλενα. Από ότι λένε οι κοπέλες που έχουν εμπειρία όμως, θα πρέπει να επιμείνεις, καθώς κατά διαστήματα έχει πολλή.δουλειά και δεν δέχεται νέους ασθενείς απομακρυσμένα. 

Μην ανησυχείς. Μπορέί να είναι για καλό. 

Μακάρι τι να πω... Απλά ανχωθικα λίγο..

Just now, Love!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Μόλις αδιαθετήσω θα ξεκινήσω προετοιμασία για ετ κατεψυγμένων εμβρύων.

μπορείτε να μου πείτε ποτέ ξεκινάει και τι ακριβώς γίνεται ?

Είναι η πρώτη μου φορά με παγωτίνια τις 2 προηγούμενες ήμουν με φρέσκα

Καλησπέρα, εγώ είμαι στην 7μερα μεταφοράς με 1 από κατάψυξη. Αυτό που έκανα ήταν(που μου είπαν δηλαδή) ξεκίνησα από την πρώτη μέρα filicin kai cyklacur και την δέκατη μέρα πήγα να με δουν έκανα κάποιες εξετάσεις που χρειάζονται  και μετά για υπέρηχο και ανάλογα με τις εξετάσει ς που θα βγουν σου λένε αν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι, 4 μέρες πριν την μεταφορά ξεκίνησα και uttogestan και από την μέρα τις μεταφοράς έχω ξεκινήσει και ενεσουλες... Και τώρα περιμένω. Αυτά έκανα εγώ κάθε κοπέλα διαφέρει..

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Μαριααα είπε:

Καλησπέρα, εγώ είμαι στην 7μερα μεταφοράς με 1 από κατάψυξη. Αυτό που έκανα ήταν(που μου είπαν δηλαδή) ξεκίνησα από την πρώτη μέρα filicin kai cyklacur και την δέκατη μέρα πήγα να με δουν έκανα κάποιες εξετάσεις που χρειάζονται  και μετά για υπέρηχο και ανάλογα με τις εξετάσει ς που θα βγουν σου λένε αν χρειάζεται να αλλάξεις κάτι, 4 μέρες πριν την μεταφορά ξεκίνησα και uttogestan και από την μέρα τις μεταφοράς έχω ξεκινήσει και ενεσουλες... Και τώρα περιμένω. Αυτά έκανα εγώ κάθε κοπέλα διαφέρει..

Εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, nina21 είπε:

Κοριτσια εχει συζητησει καμια με τον γιατρο της για το εμβολιο?

kοριτσια εμενα μου ειπε να το κανω, ειμαι εκπαιδευτικός, αλλα φοβαμαι, ιουνη με ιουλη αρχιζω διαδικασιΑ

• Ευχαριστώ 1

Just now, dimi.mar είπε:

kοριτσια εμενα μου ειπε να το κανω, ειμαι εκπαιδευτικός, αλλα φοβαμαι, ιουνη με ιουλη αρχιζω διαδικασιΑ

και εγω ακριβως το ιδιο...εμενα μ ηρθε μηνυμα για pfiser (οπως γραφεται τεσπα) και δευτερη δοση 31/5 και η προσπαθεια θα ειναι με τον κυκλο του ιουλιου...και μ ειπε να το κανω...ενω το περασα κιολας προσφατα

• Μου αρέσει 1

Just now, Μαριααα είπε:

Ευχαριστώ!!! καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!

• Ευχαριστώ 1

mUVMp2.png

Just now, nina21 είπε:

και εγω ακριβως το ιδιο...εμενα μ ηρθε μηνυμα για pfiser (οπως γραφεται τεσπα) και δευτερη δοση 31/5 και η προσπαθεια θα ειναι με τον κυκλο του ιουλιου...και μ ειπε να το κανω...ενω το περασα κιολας προσφατα

Εγω δε δηλωσα, σhmera θα δηλωσω, θα το κανεις?

Κοπελα μου εγω που θα δηλωσω σημερα να δω κανα astrazeka tha μου τυχει...

Just now, dimi.mar είπε:

Εγω δε δηλωσα, σhmera θα δηλωσω, θα το κανεις?

ουτε εγω αλλα εχω αυλη και μ ηρθε μονο του μηνυμα...δεν ξερω ρε παιδι μ...μαλλον θα το κανω

Διαφημίσεις

Just now, nina21 είπε:

Κοριτσια εχει συζητησει καμια με τον γιατρο της για το εμβολιο?

Εγω που το συζητησα μου ειπε να το αποφυγω τωρα που κανουμε προσπαθειες με ivfv εννοειται.Και σκεψου εγω  ειμαι ευπαθη ομαδα (πολυ κιολας)και εχει πολυ καιρο που με  καλεσε το συστημα..

• Μου αρέσει 3
  • Μπερδεμένη/-ος 1

Just now, anoulious είπε:

Εγω που το συζητησα μου ειπε να το αποφυγω τωρα που κανουμε προσπαθειες με ivfv εννοειται.Και σκεψου εγω  ειμαι ευπαθη ομαδα (πολυ κιολας)και εχει πολυ καιρο που με  καλεσε το συστημα..

Εμείς θα προσπαθήσουμε τον Ιούλιο κ μ είπε να τ κάνω αρκεί η προσπάθεια να γίνει 1 μήνα μετά την δεύτερη δόση... είμαι μπερδεμένη...0

• Μου αρέσει 1

@nina21 Σε φίλη που έχει θρομβοφιλια κ ανήκει στις ευπαθείς ομάδες β, ο γιατρός της (αιματολογος) είπε να το κάνει αλλά αν σκέφτεται για παιδάκι να αναβάλλει τις προσπάθειες για ένα διαστημα.. Οπότε κορίτσια όπως βλέπετε οι γνώμες διίστανται.. 

Α! Επίσης άλλη φίλη μου, θηλάζουσα πήγε στο νοσοκομείο να το κάνει κ της είπαν ότι δν το κάνουν ακόμα σε θηλαζουσες.. 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα