Recommended Posts

Just now, winspert είπε:

Σε καταλαβαινω οσο δεν παει... Εύχομαι να πανε ολα καλα.... Είναι ομως χαμηλη,το ξέρεις κ εσυ...Τι να πω; 

Απλά ήταν η τελευταία μου ελπίδα, τουλάχιστον για τώρα, και τώρα νιώθω πολύ χάλια και δεν ξέρω τι να κάνω για να το αντιμετωπίσω

Just now, Μαριααα είπε:

Απλά ήταν η τελευταία μου ελπίδα, τουλάχιστον για τώρα, και τώρα νιώθω πολύ χάλια και δεν ξέρω τι να κάνω για να το αντιμετωπίσω

Θα σκέφτεσαι πάντα πως πριν φτασεις στο στοχο σου δεν θα τα παρατησεις...Ξερω πολυ καλα τι λες...Εγω καθε φορα αφηνα τον εαυτό μου να θρηνησει μια με δυο μερες κ μετα μου εδινε δυναμη το να σχεδιάσω την επομενη κινηση...Αλλα ασε πρώτα να δούμε τη Δευτέρα τι θα δειξει...

• Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

16 ώρες πρίν, Katerinasam είπε:

Κορίτσια καλησπέρα και καλή επιτυχία στις προσπάθειες όλων σας!! Είμαι στην 7η προσπάθεια ετ και αυτή τη φορά πήγα στο κέντρο Ευγονία, όπου πραγματικά έμεινα εξαιρετικά ικανοποιημενη. Κάτι όμως που με προβλημάτισε είναι ότι ενώ χθες έγινε η ωοληψια, μου είπαν  αύριο το μεσημερι να πάω από εκεί και πιθανόν να γίνει η εμβρυομεταφορα σε έμβρυα 3 ημερών,ενω όλες τις άλλες φορές σε προηγούμενο κέντρο βάζαμε βλαστκυστες των 5 ημερών. Έχει καμία σας ανάλογη εμπειρία; αυτό που σκέφτομαι είναι ότι ίσως δεν είναι καλής ποιότητας και θέλουν να τα βάλουν νωρίς μήπως και δεν φτάσει κανένα βλαστοκυστη. 

Είχες σύλληψη με βλαστοκυστες? Αν όχι μάλλον σου αλλάζει την μέρα για να δοκιμάσει άλλο παράθυρο εμφύτευσης. Καλή επιτυχία.

• Μου αρέσει 1

Just now, winspert είπε:

Θα σκέφτεσαι πάντα πως πριν φτασεις στο στοχο σου δεν θα τα παρατησεις...Ξερω πολυ καλα τι λες...Εγω καθε φορα αφηνα τον εαυτό μου να θρηνησει μια με δυο μερες κ μετα μου εδινε δυναμη το να σχεδιάσω την επομενη κινηση...Αλλα ασε πρώτα να δούμε τη Δευτέρα τι θα δειξει...

Δεν έχω ελπίδες είναι πολύ χαμηλά.. δεν ξέρω, φοβάμαι πολύ τα επόμενα βήματα.

6 ώρες πρίν, Neverislate είπε:

Μια χαρα τα πηγες !γενικα αυτο το κεντρο δεν υποστηριζειβλαστοκυστες γιατι δεν εχει τεχνικα μεσα για αυτο.

Εσυ να επιμεινεις ομως σε αυτο που θα σε κανει να νιωσεις ασφαλης και ηρεμη !!

Καλη τυχη

Καλησπέρα, πήγαμε σήμερα και χωρίς να μιλήσουμε πρώτα με ετοίμασαν για την εμβρυομεταφορα. Εγώ αντέδρασα και είπα θα τα αφήσω ως την πέμπτη μέρα, ο εμβρυο λόγος είπε ότι και αυτός θα πρότεινε βλαστκυστες 5ης ημέρας, αλλά ο γιατρός είχε άλλη άποψη, ότι δηλ. το περιβάλλον της μήτρας είναι καλύτερο από την προσομοίωση, δλδ. το εργαστήριο, αλλά εμείς αποφασίζουμε.. Λες να μη φτάσουν βλαστκυστες λόγω αδυναμίας τεχνικών μέσων;; Ευχαριστώ για την απαντηση!! 

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Egina mama είπε:

Είχες σύλληψη με βλαστοκυστες? Αν όχι μάλλον σου αλλάζει την μέρα για να δοκιμάσει άλλο παράθυρο εμφύτευσης. Καλή επιτυχία.

Με το να βαλει εμβρυα τριτης μερας την τρίτη ημερα δεν αλλαζει το παράθυρο...Απλα τα βαζει για να είναι σίγουρος οτι θα τα βαλει...Δεν μας ειπες @Katerinasam τα εμβρυακια σου ποσων κυττάρων είναι...

1 hour ago, Μαριααα είπε:

1 hour ago, Μαριααα είπε:

Θυμισε μου λιγο ποια προσπαθεια είναι αυτη κ σε ποιον εισαι;

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

2 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αχ βρε κοπελα μου...τωρα εγω τι να σου πω; Δεν θελω να σε προϊδεάσω γιατί μπορεί να πάνε κ ολα καλα...Κ στο ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου...Εγω απο εκει εφυγα τρέχοντας...Εμενα μου ειχαν παρει 21 ωαρια,επαθα υπερδιέγερση,μου ειπαν να κανω "λιγη"οβιτρελ κ τελικα γονιμοποιηθηκαν μονο 2 τα οποια ηταν χαλια ποιότητας με θραυσματα κ με καλεσαν με το που εφυγα απο το κέντρο την ημέρα της ωοληψιας να παω την επόμενη να τα βάλουμε ακριβως για να μη χασουν τα λεφτα της εμβρυομεταφορας...Ολοι τους εκει μεσα είναι απαραδεκτοι κ ο μπαρμπααρχηγος τους ειρωνικος οσο δεν παει...Εγω κοντεψα να πεθανω ...Κ ενα τηλέφωνο δεν πηραν να δουν αν ειμαι καλα...Δεν θα πρότεινα σε καμια κοπελα να παει εκει...οχι γιατί δεν πέτυχα, γιατί ηταν φαουλ σε ολα...τι να πρωτοπω...πολλες κοπελες τα ξερουν γιατί τα εχω ξαναγραψει... Λυπάμαι πολυ που σου λεω τετοια πράγματα λιγο πριν την εμβρυομεταφορα σου...αυτη είναι η προσωπική μου αποψη...Εσυ ευχομαι να εχεις μια εντελως διαφορετικη πορεία κ να πανε ολα καλα...

Εμενα κοριτσακι μου ειχε βγει 16 η πρωτη κ 26 η δεύτερη χοριακη στη βιοχημικη που ειχα...Τι ειχες βαλει ομως εσυ; Παιζει ρολο κ αυτό...Ηταν βλαστοκυστες ή λιγοτερων ημερων...Θα κανεις επαναληπτικη; Εύχομαι να παρει τα πανω του...

Λυπάμαι για ο, τι σου συνέβη και ελπίζω τελικά να πήγαν όλα καλά στη ζωή σου.. Δε σε παρακολουθουσαν για το ενδεχόμενο υπερδιέγερσης;; Κι εγώ το σκέφτηκα μήπως ήταν χάλια τα ωάρια και επειδη έβλεπαν ότι κανένα δε θα γίνει βλαστοκυστη, βιάστηκαν να τα μεταφέρουν.. Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου

Just now, winspert είπε:

Με το να βαλει εμβρυα τριτης μερας την τρίτη ημερα δεν αλλαζει το παράθυρο...Απλα τα βαζει για να είναι σίγουρος οτι θα τα βαλει...Δεν μας ειπες @Katerinasam τα εμβρυακια σου ποσων κυττάρων είναι...

Θυμισε μου λιγο ποια προσπαθεια είναι αυτη κ σε ποιον εισαι;

Είναι 6,5,4,3 και 2 κυττάρων. Δεν αναπτύσσονται όλα ομοιόμορφα δλδ.Το 5 κυττάρων έχει πολλά θραύσματα απ'οτι μας είπαν. Τα μικρά χλωμό το βλέπω να προχωρήσουν.. 

Just now, Katerinasam είπε:

Λυπάμαι για ο, τι σου συνέβη και ελπίζω τελικά να πήγαν όλα καλά στη ζωή σου.. Δε σε παρακολουθουσαν για το ενδεχόμενο υπερδιέγερσης;; Κι εγώ το σκέφτηκα μήπως ήταν χάλια τα ωάρια και επειδη έβλεπαν ότι κανένα δε θα γίνει βλαστοκυστη, βιάστηκαν να τα μεταφέρουν.. Ευχαριστώ πολύ για την απαντηση σου

Σε ευχαριστώ πολύ...Μετα απο αυτους πηγα σε αλλον απαραδεκτο αλλα πετυχα στον τρίτο γιατρό κ τωρα εχω ενα παιδακι 18 μηνων κ τον αλλο μηνα παμε για προσπαθεια για το 2ο...Σου ευχομαι συντομα με φουσκωμενη κοιλιτσα...

Οχι δεν με παρακολουθουσαν....κ να φανταστεις πήγα συστημένη...Ημουν πρησμένη σαν 9 μηνων εγκυος τηννημερα της ωοληψιας,ουτε η αντιπηκτικη δεν τρυπαγε την κοιλια μου κ για να μην χασουν τα λεφτα της εμβρυομεταφορας μου τα εβαλαν γρήγορα γρήγορα...Κ μετα κοντεψα να πεθανω...Ποσων κυττάρων είναι τα εμβρυακια σου; Σου εχουν πει κατι; Γιατί αν είναι καλα φυσικα κ υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να πανε ολα καλα...

• Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Just now, winspert είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ...Μετα απο αυτους πηγα σε αλλον απαραδεκτο αλλα πετυχα στον τρίτο γιατρό κ τωρα εχω ενα παιδακι 18 μηνων κ τον αλλο μηνα παμε για προσπαθεια για το 2ο...Σου ευχομαι συντομα με φουσκωμενη κοιλιτσα...

Οχι δεν με παρακολουθουσαν....κ να φανταστεις πήγα συστημένη...Ημουν πρησμένη σαν 9 μηνων εγκυος τηννημερα της ωοληψιας,ουτε η αντιπηκτικη δεν τρυπαγε την κοιλια μου κ για να μην χασουν τα λεφτα της εμβρυομεταφορας μου τα εβαλαν γρήγορα γρήγορα...Κ μετα κοντεψα να πεθανω...Ποσων κυττάρων είναι τα εμβρυακια σου; Σου εχουν πει κατι; Γιατί αν είναι καλα φυσικα κ υπαρχουν μεγαλες πιθανοτητες να πανε ολα καλα...

Να το χαίρεσαι, με το καλό και το δεύτερο!! Μάλλον 1-2 θα τα καταφέρουν μας είπαν. Είναι 6,5,4,3 και 2 κυττάρων. 

Αν τα πρωτα δυο φτασουν τριτη ημερα να είναι 8 κυττάρων,βαλτε τα ...Τι να σου πω...Εμενα δεν ειχαν καμια πιθανότητα τα δικά μου...Απλα ηταν πρώτη προσπάθεια κ ημουν κ συστημένη κ ελεγα δεν μπορεί,δεν θα θελουν να με κοροιδεψουν... Να σου πω πως στη μεση της προσπάθειας μας πηραν τηλέφωνο να μας πουν πως πρεπει να παμε με δοτη γιατί δεν θα τα καταφέρουμε...Κ δε λεω πως δεν θα ηταν επιλογη αν χρειαζόταν...Αλλα απλα.ηθελαν τα πιο ευκολα...Κ τελικα καναμε παιδάκι με δικο μας υλικο...Αααα κ μακραν οι πιο ακριβοι απ ολους...

• Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

Just now, winspert είπε:

Αν τα πρωτα δυο φτασουν τριτη ημερα να είναι 8 κυττάρων,βαλτε τα ...Τι να σου πω...Εμενα δεν ειχαν καμια πιθανότητα τα δικά μου...Απλα ηταν πρώτη προσπάθεια κ ημουν κ συστημένη κ ελεγα δεν μπορεί,δεν θα θελουν να με κοροιδεψουν... Να σου πω πως στη μεση της προσπάθειας μας πηραν τηλέφωνο να μας πουν πως πρεπει να παμε με δοτη γιατί δεν θα τα καταφέρουμε...Κ δε λεω πως δεν θα ηταν επιλογη αν χρειαζόταν...Αλλα απλα.ηθελαν τα πιο ευκολα...Κ τελικα καναμε παιδάκι με δικο μας υλικο...Αααα κ μακραν οι πιο ακριβοι απ ολους...

Διαβάζω και φρικαρω...τι έχεις περάσει και εσύ!!! Επειδή ξεκινάω τον Μάιο την πρώτη προσπάθεια θέλεις να μου πεις σε ποιο κέντρο αναφέρεσαι? Και έτσι λίγο από την εμπειρία σου τι να προσέξω??

Να το χαίρεσαι, με το καλό και το δεύτερο!! Μάλλον 1-2 θα τα καταφέρουν μας είπαν. Είναι 6,5,4,3 και 2 κυττάρων. 

Ποιος είναι ο γιατρός σου κορίτσι μου? Εύχομαι να φτάσουν στην Πέμπτη μέρα!

Just now, winspert είπε:

Πάντως εμείς πριν από αυτή την προσπάθεια επειδή είχαμε απελπιστεί πήγαμε με δωρεά ωαρίων σε άλλο κέντρο, περιμέναμε 5 μήνες για να έρθει η δοτρια, την οποία είχαν βρει από τον πρώτο μήνα και τλκ μας έβαλαν παλιά κατεψυγμενα της συγκεκριμένης δοτρια και πήραμε 2 βλαστκυστες κακής ποιότητας γιατί μας είπαν το  σπέρμα του συζύγου είναι χάλια, το οποίο ήταν μεγάλο ψέμα γιατί γονιμοποιεί σχεδόν όλα τα δικά μου ωάρια που είμαι και 40 ετών, ποσω μάλλον της δοτρια που ήταν 28!!Ολα γίνονται δυστυχώς για το χρήμα και δε σκέφτονται τι έχει περάσει το κάθε ζευγάρι για να καταλήξει σε αυτή τη λύση.. 

2 ώρες πρίν, Egina mama είπε:

Ναι είχα σύλληψη και εγκυμοσύνη στην οποία κάναμε διακοπή λόγω χρωμοσωμικη ανωμαλίας.. 

Just now, mirtouli12 είπε:

Ποιος είναι ο γιατρός σου κορίτσι μου? Εύχομαι να φτάσουν στην Πέμπτη μέρα!

Πήγαμε στον κ. Λαϊνά, ευχαριστώ πολύ!! 

• Λυπημένη/-ος 1

Πάντως εμείς πριν από αυτή την προσπάθεια επειδή είχαμε απελπιστεί πήγαμε με δωρεά ωαρίων σε άλλο κέντρο, περιμέναμε 5 μήνες για να έρθει η δοτρια, την οποία είχαν βρει από τον πρώτο μήνα και τλκ μας έβαλαν παλιά κατεψυγμενα της συγκεκριμένης δοτρια και πήραμε 2 βλαστκυστες κακής ποιότητας γιατί μας είπαν το  σπέρμα του συζύγου είναι χάλια, το οποίο ήταν μεγάλο ψέμα γιατί γονιμοποιεί σχεδόν όλα τα δικά μου ωάρια που είμαι και 40 ετών, ποσω μάλλον της δοτρια που ήταν 28!!Ολα γίνονται δυστυχώς για το χρήμα και δε σκέφτονται τι έχει περάσει το κάθε ζευγάρι για να καταλήξει σε αυτή τη λύση.. 

Ναι είχα σύλληψη και εγκυμοσύνη στην οποία κάναμε διακοπή λόγω χρωμοσωμικη ανωμαλίας.. 

Πήγαμε στον κ. Λαϊνά, ευχαριστώ πολύ!! 

Ε τότε μην αλλάξεις την μέρα . Πήγαινε με βλαστοκυστες

@Katerinasam  καλησπέρα! Αν τα έμβρυα είναι να φτάσουν στο στάδιο της βλαστοκυστης, θα φτάσουν είτε είναι στη μήτρα είτε στο εργαστήριο! Αν τα βάλεις την 5η μέρα ξέρεις λίγο πολυ τη δυναμική του εμβρυου! Άγνωστο αν θα δώσουν εγκυμοσύνη ή αν θα προχωρήσει έως το τέλος η εγκυμοσύνη, αλλά υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες! Εσύ αποφάσισε αυτό που θα σε κάνει να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια και εμπιστοσύνη ότι όλα θα πάνε καλά! 

Πάντως, ενημερωτικά έχω υπάρξει έγκυος και με έμβρυο 3ης μέρας (πλέον έγινε ένας 3χρονος μπομπιρας) και με 5ης μέρας (δυστυχώς παλινδομησαν και οι 2 βλαστοκυστες)! Στο λέω για να μην χάνεις το θάρρος σου, έστω κι αν "αναγκαστείς" να βάλεις 3ης! Σου ευχομαι όλα να πάνε τέλεια και σύντομα να μας ανακοινώνεις τα ευχάριστα νέα! 

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα