Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , silvy22 είπε:

Προύσα! Με μακρυ πρωτόκολλο κ πολλες ενεσεις. Την αλλη εβδομάδα κ γω ωοληψια... Καλή επιτυχία! 

Δικιά μου..."πρεζονάκι" λοιπόν! Όταν λες πολλές;;; Πόσες μέρες, μονάδες, φάρμακο; Υπομονή....αναμένω νέα σου από βδομάδα. Να πάνε όλαααα καλά!!!

πρίν από 4 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Συγχαρητήρια μαχητρια μου!!! Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά!!!

Παρούσα!!! Αύριο ξεκινάω τις ενέσεις διέγερσης. Πρώτη μου φορά. Ενώ περίμενα περίοδο 3 Μαϊου αδιαθετησα σήμερα. Αύριο λοιπόν η παρθενική μου ενεσουλα menopur. Με τεράστια αισιοδοξία και μεγάλη λαχτάρα!!! 

Καλή Ανάσταση σε όλες μας!!! 

Ανυπομονεί όλο σου το "είναι"! Είμαστε και του '82. Μακάρι να είναι η χρονιά μας... Πόσες μονάδες "χτυπάς"; Είναι ανώδυνες αυτές οι ενέσεις. Όσο πιο απότομα τις χτυπάς τόσο το καλύτερο. Δεν νιώθεις καν το τρύπημα. 

Σύντομα αυτό που λαχταράς να το βρεις και να σε βρει... :-))

πρίν από 16 λεπτά , Visit a vis είπε:

Δικιά μου..."πρεζονάκι" λοιπόν! Όταν λες πολλές;;; Πόσες μέρες, μονάδες, φάρμακο; Υπομονή....αναμένω νέα σου από βδομάδα. Να πάνε όλαααα καλά!!!

Ανυπομονεί όλο σου το "είναι"! Είμαστε και του '82. Μακάρι να είναι η χρονιά μας... Πόσες μονάδες "χτυπάς"; Είναι ανώδυνες αυτές οι ενέσεις. Όσο πιο απότομα τις χτυπάς τόσο το καλύτερο. Δεν νιώθεις καν το τρύπημα. 

Μακάρι να είναι όντως η χρόνια μας και σύντομα να κρατήσουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά μας. Ξεκινάω με 450 menopur και την Τετάρτη που θα με ξαναδεί θα ξεκινήσω orgalutran. Τα έχω όμορφα όμορφα στο ψυγείο και τα κοιτάζω και τα σταυρώνω κιόλας χαχαχαχαχα. 

• Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

Διαφημίσεις

πρίν από 25 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Μακάρι να είναι όντως η χρόνια μας και σύντομα να κρατήσουμε ένα μωράκι στην αγκαλιά μας. Ξεκινάω με 450 menopur και την Τετάρτη που θα με ξαναδεί θα ξεκινήσω orgalutran. Τα έχω όμορφα όμορφα στο ψυγείο και τα κοιτάζω και τα σταυρώνω κιόλας χαχαχαχαχα. 

Κι έλεγα ότι έπαιρνα μεγάλη δόση. Στα 300, τώρα 225 και το orgalutran από αύριο...αυτό είναι για να μην πέσουν και μας φύγουν τα ωάρια, σωστά; Πλέον τα κάνω όλα μηχανικά. Ούτε να ρωτήσω δεν έχω διάθεση. Εμπιστεύομαι ό,τι λέει, παίρνω ό,τι μου δίνει και ζεν!!! 

Την κοιλιά να σταυρώνεις να δώσει ό,τι καλύτερο μπορεί! Μετά από του άντρα τη μεριά...χαχα

Αυτό το γλυκό σάστισμα της Αγγελίνας μάς εύχομαι. Σε όλες... βιώνουμε πολλαπλώς το Πάσχα φέτος.

• Μου αρέσει 3

2 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Πρώτα αντισυλληπτικα μετα 16 arvekap και τωρα ειμαι στην 8η puregon 300 μονάδες και στο σημερινό υπερυχο μου ειπε έχουμε δρομο... Εχω και τη μαμα μου στο νοσοκομείο έκανε μια σοβαρη επέμβαση στο γόνατο κ εχω διαλυθεί 

• Μπερδεμένη/-ος 1

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες σας!! Καλή αρχή σε αυτές που ξεκινάν τώρα τη διέγερση τους.. Να το πιστέψετε, όσα ωάρια κ να κάνετε κ όσων ημερών κ να τα βαλετε!! Αν είναι να γίνει, θα γίνει!!! 1 ή 2 τυχερά θέλουμε άλλωστε!! Καλή υπομονή κ δύναμη σε αυτές που είναι στην αναμονή για την επόμενη προσπάθεια! Πέρσι τη μέρα της Ανάστασης έκλαιγα.. Φέτος είμαι ακόμα σαστισμενη για να μαι ειλικρινής.. Κουβαλάω κ σχεδόν 5 χρόνια προσπαθειών κ δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα! Να πάνε όλα καλά για όλες μας κ για όσες κοπέλες το θέλουν κ προσπαθούν να γίνουν μανούλες! 

Δύναμη, αισιοδοξία κ καλή Ανάσταση!!! 

Εύχομαι πραγματικά ένα ή δύο αν είναι δεν έχει σημασία αρκεί να είναι καλοστεριωτα και να σου δώσουν υγιή μωράκι/α.

• Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

On 28/4/2021 at 7:52 ΠΜ, mominthemaking είπε:

Καλημερα κοπέλα μου.Έχεις δίκιο...θα σου πω την άποψη μου.Δεν υπάρχει γιατί.δεν υπάρχει λόγος που το περνάμε  αυτό.δε μας τιμωρεί κανεις δεν είμαστε λιγότερο αξίες μανούλες (ας γελάσω με τόσα που περνάμε είμαστε ήδη έτοιμες)

οι ατυχίες μας είναι κομμάτι της ιστορίας μας.Ζήσε τη ζωή σου κάθε μέρα.κουβαλάμε πολύ μεγάλο βάρος αλλα υπάρχει χώρος εκεί μέσα στο μαύρο και για λίγο χαρά σιγά σιγά.

και εάν ερθει ήρθε.Κανε την προσπάθεια σου,θυμάμαι είπες έκανες προσπάθεια με φυσικούς και δεν είχες ωάριο.κ εμένα μου έχει συμβεί πολλες φορες λόγω πολυκυστικών και αυτό προσπαθώ να φτιάξω.εννοώ την αιτία. Βρες έναν τρόπο να συνεχίσεις που να ταιριάζει σε εσένα και τον άντρα σου.

επισκεψου ίσως την Κα Τσεκούρα στο τμήμα αποβολών του Έλενα να σου δώσει κατεύθυνση έναν καλό ενδοκρινολόγο για θυρεοειδή θυμάμαι κάποιο θέμα είχες και φτιάξε τη διατροφή σου γιατί αν έχεις αντίσταση όπως πχ εγώ εξηγείται το γιατί δεν έχεις ωορηξια

και στο κάτω κάτω να θυμόμαστε ότι τα παιδιά δεν έρχονται να μας κάνουν ευτυχισμένους τα παιδιά έρχονται και θα φύγουν είναι ξεχωριστές προσωπικότητες και θα κάνουν τη ζωή τους.

στο τέλος είμαστε εμείς με τον εαυτό μας και με όλα αυτά που περνάμε είναι σημαντικό να τον αγαπάμε να του λέμε μπραβο του για όλα όσα περνάει και θα περάσει να τον ευχαριστούμε που είναι τόσο υπέροχος και να του θυμίζουμε ότι υπάρχουν τόσα για τα οποία ήδη αξίζει να είναι ευτυχισμένος όπως η ύπαρξη ενός ανθρώπου που μας αγαπάει και θέλει να είμαστε ευτυχισμένες,του συντρόφου μας

που θα πάει ρε κοριτσια θα κάτσει κάποια στιγμη

εγω παω σήμερα για την 5η ετ με μια μέτρια βλαστοκύστη οποτε το ηθικό δεν είναι ακμαίο αλλα παω κ ο,τι γίνει.

η προσπάθεια (και η ζωή όμως) συνεχίζονται 

Βάλσαμο τα λόγια σου. Ελπίζω να πήγε τελεια η ετ σου. Πολύ καλή επιτυχία!!!

2 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου όλες σας!! Καλή αρχή σε αυτές που ξεκινάν τώρα τη διέγερση τους.. Να το πιστέψετε, όσα ωάρια κ να κάνετε κ όσων ημερών κ να τα βαλετε!! Αν είναι να γίνει, θα γίνει!!! 1 ή 2 τυχερά θέλουμε άλλωστε!! Καλή υπομονή κ δύναμη σε αυτές που είναι στην αναμονή για την επόμενη προσπάθεια! Πέρσι τη μέρα της Ανάστασης έκλαιγα.. Φέτος είμαι ακόμα σαστισμενη για να μαι ειλικρινής.. Κουβαλάω κ σχεδόν 5 χρόνια προσπαθειών κ δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα! Να πάνε όλα καλά για όλες μας κ για όσες κοπέλες το θέλουν κ προσπαθούν να γίνουν μανούλες! 

Δύναμη, αισιοδοξία κ καλή Ανάσταση!!! 

Συγχαρητήρια καλούς διπλασιασμούς και να πάνε όλα τελεια μέχρι το τέλος!

• Μου αρέσει 1

Καλησπέρα!μια ερώτηση :ξεχασα τις gonal εκτός ψυγείο στο δωμάτιο ενώ δούλευαν τ καλοριφέρ!μπορεί να έχουν χαλάσει;

1 hour ago, Vaou είπε:

Καλησπέρα!μια ερώτηση :ξεχασα τις gonal εκτός ψυγείο στο δωμάτιο ενώ δούλευαν τ καλοριφέρ!μπορεί να έχουν χαλάσει;

Παρε στην εταιρία να σου πουνε

• Ευχαριστώ 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Κορίτσια καλημέρα είμαι κ εγώ καινούρια στην διαδικασία εξωσωματικής.. είναι η 5η μέρα μου μετά την έμβρυο μεταφορά με μικρόγονημοποιηση έχει κάνει καμία να μου πει εμπειρία της? ευχαριστώ πολύ

Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Ελεωνόρα είπε:

Κορίτσια καλημέρα είμαι κ εγώ καινούρια στην διαδικασία εξωσωματικής.. είναι η 5η μέρα μου μετά την έμβρυο μεταφορά με μικρόγονημοποιηση έχει κάνει καμία να μου πει εμπειρία της? ευχαριστώ πολύ

Αυτή η αναμονή είναι από τις πιο δύσκολες. Καλή επιτυχίαα!!! Πόσα βάλατε; Φρέσκα; Πόσων ημερών; 

Η μικρογονιμοποίηση δεν είναι από τις πιο συνηθισμένες μεθόδους; Θα ακούσεις και τις εμπειρότερες αλλά και εκείνες που πέτυχαν. 

Η Άνοιξη λέτε να επηρεάζει και τις τεχνητές μεθόδους;; χαχα Βοηθά ο ήλιος στην καλή ψυχολογία έστω (και στη d!!). 

πρίν από 59 λεπτά , Ελεωνόρα είπε:

Καλη επιτυχία, μια μεγάλη χοριακη σου εύχομαι, εγω είμαι στην προετοιμασία για τη 2η, ήρεμη να εισαι να ξεκουράζεσαι πολύ, να τρως σωστά και υγιεινά, και θα περάσουν οι μέρες, συμπτώματα θα έχεις πολλά απο τα φάρμακα, συνήθως δεν είναι σημάδι, Καλό Πάσχα 

• Μου αρέσει 1

10 μαϊου πάω για χοριακη κ εύχομαι να είναι μεγάλη.. εύχομαι κ σε σας κορίτσια +++++++ χοριακες να έχετε καλό Πάσχα κ καλή Ανάσταση σε όλους

Έβαλα 2 γονιμοποιημένα Α ποιότητας 10 μαϊου πάω για χοριακη κ εύχομαι να είναι μεγάλη.. εύχομαι κ σε σας κορίτσια +++++++ χοριακες να έχετε καλό Πάσχα κ καλή Ανάσταση σε όλους

• Μου αρέσει 4

1 hour ago, Ελεωνόρα said:

10 μαϊου πάω για χοριακη κ εύχομαι να είναι μεγάλη.. εύχομαι κ σε σας κορίτσια +++++++ χοριακες να έχετε καλό Πάσχα κ καλή Ανάσταση σε όλους

Έβαλα 2 γονιμοποιημένα Α ποιότητας 10 μαϊου πάω για χοριακη κ εύχομαι να είναι μεγάλη.. εύχομαι κ σε σας κορίτσια +++++++ χοριακες να έχετε καλό Πάσχα κ καλή Ανάσταση σε όλους

Γεια σου κοπελα μου σου ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχία!

Ειμαι κι εγω 2η μερα απο εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης, ειναι η 5η μου κατα σειρα.

Θα σου πω οτι συμπτωματα δεν υπαρχουν. Τα ιδια ειχα οταν ειχαμε καταφερει εγκυμοσυνη τα ιδια ειχα και στις αποτυχημενες.

Αυτη τη φορα εχω ελαχιστα συμπτωματα μεχρι στιγμης. Δεν εχει να κανει νομιζω.

Καλή Ανασταση να εχουμε κοριτσια με υγεια, αγαπη και κουραγιο!!!

• Μου αρέσει 9

xu6xp2.png

2 ώρες πρίν, Ελεωνόρα είπε:

Καλή σου ευτυχία κορίτσι μου σύντομα να δεις μια μεγάλη χοριακη...

Μία ερώτηση κορίτσια.. Επειδή εμένα έχει λήξει η Επιτροπή... Και ο γιατρός μου έχει γράψει το menopur ... Ενώ εγώ έχω ακόμα 2 κουτιά gonal στο ψυγείο μου ... ήθελα να ρωτήσω μήπως είναι καλύτερο το menopur και κάνει καλύτερη δουλειά;;;; δηλ. Περισσότερα ωάρια;;; γιατί με το gonal έκανα μόνο 3 καλά.  Ξέρετε Μήπως κάτι παραπάνω εσείς;;; 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα