Recommended Posts

5 ώρες πρίν, No Name είπε:

Καλή σου ευτυχία κορίτσι μου σύντομα να δεις μια μεγάλη χοριακη...

Μία ερώτηση κορίτσια.. Επειδή εμένα έχει λήξει η Επιτροπή... Και ο γιατρός μου έχει γράψει το menopur ... Ενώ εγώ έχω ακόμα 2 κουτιά gonal στο ψυγείο μου ... ήθελα να ρωτήσω μήπως είναι καλύτερο το menopur και κάνει καλύτερη δουλειά;;;; δηλ. Περισσότερα ωάρια;;; γιατί με το gonal έκανα μόνο 3 καλά.  Ξέρετε Μήπως κάτι παραπάνω εσείς;;; 

Καλό θα είναι να ρωτήσεις τον γιατρό σού για το τι πρέπει να πάρεις άλλη δουλειά κάνει το καθένα..κ γω τα ίδια επερνα ακριβώς.καλη επιτυχία σου εύχομαι από καρδιάς

6 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Γεια σου κοπελα μου σου ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχία!

Ειμαι κι εγω 2η μερα απο εμβρυομεταφορα βλαστοκυστης, ειναι η 5η μου κατα σειρα.

Θα σου πω οτι συμπτωματα δεν υπαρχουν. Τα ιδια ειχα οταν ειχαμε καταφερει εγκυμοσυνη τα ιδια ειχα και στις αποτυχημενες.

Αυτη τη φορα εχω ελαχιστα συμπτωματα μεχρι στιγμης. Δεν εχει να κανει νομιζω.

Καλή Ανασταση να εχουμε κοριτσια με υγεια, αγαπη και κουραγιο!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!!! αλλά πολύ άγχος ρε κορίτσια μου.εχει πρηστεί η κοιλιά μου κ νιώθω εγκυουλα ήδη.. μακάρι όλες να δούμε θετικά αποτελέσματα

• Μου αρέσει 3

On 4/29/2021 at 6:02 PM, Visit a vis said:

Τι όμορφη Ανάσταση που θα ζήσετε!!! Τι λένε; Καλούς διπλασιασμούς; Στους εύχομαι!!! Και τελειόμηνη εγκυμοσύνη... :-)))

Ποια είναι στην εβδομάδα των Παθών με ενέσεις για διέγερση; Μέσα στο πρώτο 5ήμερο του Μαϊου πάμε για ωοληψία...λίγα έχω (μόλις 4!) κι ανησυχώ μήπως κανένα δεν δώσει έμβρυο. Αλλά βήμα, βήμα τα θετικά ή τα αρνητικά. 

Παρούσα. Μόνο χαπια. Πρώτος υπέρηχος στις 4/5 να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε... 

Καλή επιτυχία σε όλες!!! 

• Μου αρέσει 8

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Παρούσα. Μόνο χαπια. Πρώτος υπέρηχος στις 4/5 να δούμε τι ψάρια θα πιάσουμε... 

Καλή επιτυχία σε όλες!!! 

Μόνο χάπια; Αυτό είναι πρωτότυπο! Ποια και γιατί αυτή η προσέγγιση; Εγώ με χαμηλή ανταπόκριση το βραχύ με menopour ήταν ίσως μονόδρομος...δεν ξέρω. Είχα σκεφτεί και τους φυσικούς...

Κορίτσια καλησπέρα και καλή Ανάσταση!!!

Ερώτηση Πρωταρας προς τις βετερανες του τοπικ..έκανα σήμερα την πρώτη menopur. Πρέπει να κόψω αλάτι και ζάχαρη; Προκαλεί κατακράτηση; 

10 ώρες πρίν, No Name είπε:

Καλή σου ευτυχία κορίτσι μου σύντομα να δεις μια μεγάλη χοριακη...

Μία ερώτηση κορίτσια.. Επειδή εμένα έχει λήξει η Επιτροπή... Και ο γιατρός μου έχει γράψει το menopur ... Ενώ εγώ έχω ακόμα 2 κουτιά gonal στο ψυγείο μου ... ήθελα να ρωτήσω μήπως είναι καλύτερο το menopur και κάνει καλύτερη δουλειά;;;; δηλ. Περισσότερα ωάρια;;; γιατί με το gonal έκανα μόνο 3 καλά.  Ξέρετε Μήπως κάτι παραπάνω εσείς;;; 

Το Γκοναλ και το μενοπουρ είναι διαφορετικές ουσίες. Αλλα μπορείς να τις χρησιμοποιήσεις συνδυαστικά. Πχ αν εχεις πρωτόκολλο με 300 μονάδες να πάρεις 200 γκοναλ και 100 μενοπουρ. Ρωτα τον γιατρο σου και πες του οτι εχεις απόθεμα.

Καποια φαρμακα επιδρούν καλυτερα ή χειρότερα στον οργανισμό της καθε μιας. Εμενα αυτα τα δυο ηταν απο αυτα που μου ταίριαζαν.

• Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ερώτηση Πρωταρας προς τις βετερανες του τοπικ..έκανα σήμερα την πρώτη menopur. Πρέπει να κόψω αλάτι και ζάχαρη; Προκαλεί κατακράτηση; 

Γενικά θα βοηθήσει την προσπάθεια να μειώσεις ειδικά τη ζάχαρη, αν μπορείς να την κόψεις και εντελώς θα είναι το καλύτερο. Για το αλάτι ξέρω ότι ζητάνε να το κόψεις σε περίπτωση κινδύνου υπερδιέγερσης. Ίσως κάποια άλλη κοπέλα ξέρει περισσότερα.Καλή επιτυχία!

• Μου αρέσει 6

gcglp2.png

16 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλή ερώτηση...αν έχεις καλή ανταπόκριση θα "τουμπανιάσεις" και θα είναι για καλό, έτσι κι αλλιώς με ή χωρίς αλάτι/ ζάχαρη!! Γενικά όμως, θεωρώ - αν και δεν το τηρώ- ότι η ζάχαρη και η γλουτένη πρέπει να αποφεύγονται, γιατί ευθύνονται για φλεγμονές. Θα προσπαθήσω μετά το γεύμα το πασχαλινό να κόψω μαχαίρι τη ζάχαρη, να περιορίσω στο ελάχιστο τη γλουτένη και όσο για το αλάτι, δεν είμαι φαν. Ελάχιστο βάζω έτσι κι αλλιώς. Αλλά αν είναι πολύ καταπιεστικό όλο αυτό για εσένα, η καλή ψυχολογία μετρά πολύ περισσότερο!!!! Το πόσες φλεγμονές προκαλεί το στρες είναι ασύλληπτο! 

Με 5 τελικά ωοθυλάκια -ελπίζω να έχουν καλό υλικό μέσα- και 700 ε2, πάμε καλά;;; Κάθε φορά λέμε ένα δυο καλά θέλουμε....αλλά όταν είναι το σύνολο περιορισμένο παίζεις με τις πιθανότητες. 

Η χοληστερίνη ελπίζω να μην επηρεάζει τις ορμόνες...χαχαχα!

Καλό Πάσχα, κορίτσιαα...κάθε καλό σε κάθεμια ξεχωριστά. Με τους αγαπημένους σας ανθρώπους και Αγάπη γενικά μέσα σας και γύρω σας!!!! 

• Μου αρέσει 14

2 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Καλή ερώτηση...αν έχεις καλή ανταπόκριση θα "τουμπανιάσεις" και θα είναι για καλό, έτσι κι αλλιώς με ή χωρίς αλάτι/ ζάχαρη!! Γενικά όμως, θεωρώ - αν και δεν το τηρώ- ότι η ζάχαρη και η γλουτένη πρέπει να αποφεύγονται, γιατί ευθύνονται για φλεγμονές. Θα προσπαθήσω μετά το γεύμα το πασχαλινό να κόψω μαχαίρι τη ζάχαρη, να περιορίσω στο ελάχιστο τη γλουτένη και όσο για το αλάτι, δεν είμαι φαν. Ελάχιστο βάζω έτσι κι αλλιώς. Αλλά αν είναι πολύ καταπιεστικό όλο αυτό για εσένα, η καλή ψυχολογία μετρά πολύ περισσότερο!!!! Το πόσες φλεγμονές προκαλεί το στρες είναι ασύλληπτο! 

Με 5 τελικά ωοθυλάκια -ελπίζω να έχουν καλό υλικό μέσα- και 700 ε2, πάμε καλά;;; Κάθε φορά λέμε ένα δυο καλά θέλουμε....αλλά όταν είναι το σύνολο περιορισμένο παίζεις με τις πιθανότητες. 

Καλό Πάσχα, κορίτσιαα...κάθε καλό σε κάθεμια ξεχωριστά. Με τους αγαπημένους σας ανθρώπους και Αγάπη γενικά μέσα σας και γύρω σας!!!! 

@Chrussa1982Δεν είναι απαραίτητο να τουμπανιάσεις αν έχεις καλή ανταπόκριση. Σε εμένα δεν συνέβη. Σχεδόν δεν κατάλαβα τίποτα από τη διέγερση, μόνο μια μικρή ενόχληση στις ωοθήκες είχα. 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εμένα αυτό πουε διαλύει ψυχολογικά είναι ότι ξεκίνησα τόσο απότομα γιατί αδιαθετησα και νωρίτερα κ δεν πρόλαβα να το πω στη δουλειά και ξέρω ότι θα έχουν πρόβλημα τα αφεντικά και θα με πρηξουν. Να δω πως θα τους πω ότι Τετάρτη στις 10 πρέπει να είμαι Ιασώ.

Με 5 ωοθηλακια πας σούπερ!!! Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν περιμένει και πολλά πολλά θέλει ένα και καλό. Σε λίγες μέρες θα ξέρω τι έβγαλα!!

Δεν με στρεσαρει τόσο το αλάτι όσο η ζάχαρη κορίτσι. Είμαι του γλυκού γενικότερα. Ήδη όμως σήμερα ήπια σκέτο καφέ κ δεν άγγιξα κουλουράκι πασχαλινό παρόλο που τα έχω δίπλα μου.

πρίν από 7 λεπτά , Troia είπε:

@Chrussa1982Δεν είναι απαραίτητο να τουμπανιάσεις αν έχεις καλή ανταπόκριση. Σε εμένα δεν συνέβη. Σχεδόν δεν κατάλαβα τίποτα από τη διέγερση, μόνο μια μικρή ενόχληση στις ωοθήκες είχα. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Τελικά όλα είναι θέμα οργανισμού μου φαίνεται. Για καλό και για κακό πάντως σήμερα έκοψα τη ζάχαρη έτσι για να πω ότι έκανα το κάτι παραπανω

• Μου αρέσει 3

20 hours ago, Visit a vis said:

Μόνο χάπια; Αυτό είναι πρωτότυπο! Ποια και γιατί αυτή η προσέγγιση; Εγώ με χαμηλή ανταπόκριση το βραχύ με menopour ήταν ίσως μονόδρομος...δεν ξέρω. Είχα σκεφτεί και τους φυσικούς...

Δεν είναι πρωτότυπο.. Είναι φυσικός τροποποιημενος με πρόκληση με αντί-οιστρογόνο. Είτε κλομιφαινη είτε λετροζόλη (femara). 

Προτείνεται όταν έχεις υψηλή fsh, όπως εγώ. :)

Να ευχηθώ κι εγώ να έχουμε μια καλή ανάσταση με τους ανθρώπους που αγαπάμε! 

Όσες έχετε μωράκια να τα αγκαλιάσετε και να ακούσετε μαζί από μακριά τα μπαμ μπουμ της ανάστασης!

Οσες περιμένετε, πολύ σύντομα να ζήσετε ομορφες στιγμές σαν την παραπάνω! 

Και όσες προσπαθειτε, να φάτε και να πιείτε μέχρι σκασμού γιατί μπορεί να είναι το τελευταίο Πάσχα που θα μπορέσετε να το κάνετε αυτό! (χεχε!) 

• Μου αρέσει 12
  • Χαχα 2

5 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Εμένα αυτό πουε διαλύει ψυχολογικά είναι ότι ξεκίνησα τόσο απότομα γιατί αδιαθετησα και νωρίτερα κ δεν πρόλαβα να το πω στη δουλειά και ξέρω ότι θα έχουν πρόβλημα τα αφεντικά και θα με πρηξουν. Να δω πως θα τους πω ότι Τετάρτη στις 10 πρέπει να είμαι Ιασώ.

Οφείλουν να κατανοήσουν...να μην αφήνεις κάτι να σε διαλύει. Όλα είναι λίγα μπροστά στα σημαντικά. Το γράφω να το ακούω κι εγώ. Εσύ θα είσαι εκεί που πρέπει να είσαι και ήρεμη όσο γίνεται. 

Αναμένουμε τα νέα σου! 

• Μου αρέσει 1

Οφείλουν να κατανοήσουν...να μην αφήνεις κάτι να σε διαλύει. Όλα είναι λίγα μπροστά στα σημαντικά. Το γράφω να το ακούω κι εγώ. Εσύ θα είσαι εκεί που πρέπει να είσαι και ήρεμη όσο γίνεται. 

Αναμένουμε τα νέα σου! 

Χρόνια πολλά και Χριστός ανέστη με υγεία σύντομα ολα τα κορίτσια να είναι με μωράκια στα χέρια τους να γεμίσουν οι αγκαλιές μας. Τελικά Τετάρτη πάω για ωοληψια εσύ; στον υπερυχο που μου ζουλαει την κοιλιά να δει τα ωοθηλακια πεθαίνω ωωωω 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα