Recommended Posts

4 hours ago, MaryH said:

Καλημέρα κ χρόνια πολλά! Μου έχει συμβεί στην πρόβα της εμβρυομεταφορας. Ματωσα κ δεν καταφέραμε να το περάσουμε. Ήπια ένα μπουκαλάκι νερό κι έτσι προχώρησε. Ειχες πιει νερό;

Ναι υπάρχει πιθανότητα γι αυτό να μην πήγε καλά. Η ε/τ είναι η σημαντικότερη στιγμή κ πρέπει να είναι ηρεμη κ ατραυματικη

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.! Όντως μια καλή λύση αν δεν πιανει το μπόλικο νερό είναι η διάνοιξη τραχήλου. Το είχα κάνει στην τελευταία ετ κατά τη διάρκεια της υστεροσκοπησης κ η ετ μου ήταν πιο εύκολη. Επίσης ήταν κ επιτυχημένη, δεν ξερω βέβαια αν βοήθησε κ αυτο

Είχα πιεί παρά πολύ νερό ίσως και αυτό να μη βοήθησε γιατί πραγματικά δεν κρατιόμουν! Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες! Συγχαρητήρια και για την εγκυμοσύνη! Και στα δικά μας!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 19 λεπτά , Kat7 είπε:

Είχα πιεί παρά πολύ νερό ίσως και αυτό να μη βοήθησε γιατί πραγματικά δεν κρατιόμουν! Σε ευχαριστώ πολύ για όλες τις πληροφορίες! Συγχαρητήρια και για την εγκυμοσύνη! Και στα δικά μας!

Σ ευχαριστώ! Έχω μια κορούλα εννιά μηνών

. Δε νομίζω να φταίει το νερό ίσα ίσα βοηθάει . Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με τον ντοκ σου μήπως ο τράχηλος είναι στενός κ χρειαστεί διάνοιξη. Ευχομαι σύντομα εγκυουλα!

Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Χριστός Ανέστη!!! Χρόνια πολλά και με υγεία και δύναμη σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν για το θαύμα της μητρότητας!! Θα ήθελα αυτή την αγια μέρα την ευλογημένη να πώ ότι το θαύμα για μένα ήρθε επιτέλους και είμαι έγκυος. Τρέμω να ονειρευτώ όμως θέλω να πιστεύω ότι ήρθε για να μείνει!!  

Γλυκουλα μου Χριστός Ανέστη! Ήρθε για να μείνει το ζουζουνι! Ειμαι σίγουρη! Ονειρευσου το δικαιούσαι !

• Μου αρέσει 1

πρίν από 2 λεπτά , MaryH είπε:

Γλυκουλα μου Χριστός Ανέστη! Ήρθε για να μείνει το ζουζουνι! Ειμαι σίγουρη! Ονειρευσου το δικαιούσαι !

Σευχαριστω πολύ για την δύναμη και τη συμπαράσταση... ξέρεις εσύ!!!

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Just now, Ydroxoos76 είπε:

Αγγελίνα μου πώς να το πεις και πώς να το πιστέψεις; Εδώ εγώ που είδα και σάκο δεν τολμώ να το πιστέψω! Είπα σήμερα Αγια μέρα ανάσταση του κυρίου ας ευλογήσει τα μωράκια όλου του κόσμου κι ας προσέχει το δικό μου..... Μετά από 6 φορές ήρθε κι ελπίζω να μείνει... βλέπεις ο φόβος δεν σε αφήνει να το χαρείς όπως θες....δεν υπάρχει άγνοια κινδύνου. Έβαλα 2 βλαστοκύστες έκτης μέρας στις 9-4. Έκανα χοριακή μετά από 8 μέρες βγήκε 83 και μετά ανά 4 μέρες 550-3281. Δόξα τω θεώ είπα πήρα μια ανάσα η χοριακή ανέβαινε σωστά και παραπάνω αποτι πρέπει. Γτ να πάει κάτι στραβά; Μετά από την τελευταία χοριακή πήγα για υπέρηχο μετά από 2 μέρες και είδαμε το σάκο... τώρα περιμενω τον επόμενο υπέρηχο για να έχουμε καλύτερη εικόνα... όπως καταλαβαίνεις μια ανάσα τη φορά...

Τι τέλεια!!!!πολύ χαρά!!!

• Μου αρέσει 1

16 minutes ago, MaryH said:

Σ ευχαριστώ! Έχω μια κορούλα εννιά μηνών

. Δε νομίζω να φταίει το νερό ίσα ίσα βοηθάει . Μάλλον θα πρέπει να μιλήσεις με τον ντοκ σου μήπως ο τράχηλος είναι στενός κ χρειαστεί διάνοιξη. Ευχομαι σύντομα εγκυουλα!

Να τη χαίρεσαι! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και τις πληροφορίες! Σίγουρα θα μιλήσω στον γιατρό μου για αυτό!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 16 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Αγγελίνα μου πώς να το πεις και πώς να το πιστέψεις; Εδώ εγώ που είδα και σάκο δεν τολμώ να το πιστέψω! Είπα σήμερα Αγια μέρα ανάσταση του κυρίου ας ευλογήσει τα μωράκια όλου του κόσμου κι ας προσέχει το δικό μου..... Μετά από 6 φορές ήρθε κι ελπίζω να μείνει... βλέπεις ο φόβος δεν σε αφήνει να το χαρείς όπως θες....δεν υπάρχει άγνοια κινδύνου. Έβαλα 2 βλαστοκύστες έκτης μέρας στις 9-4. Έκανα χοριακή μετά από 8 μέρες βγήκε 83 και μετά ανά 4 μέρες 550-3281. Δόξα τω θεώ είπα πήρα μια ανάσα η χοριακή ανέβαινε σωστά και παραπάνω αποτι πρέπει. Γτ να πάει κάτι στραβά; Μετά από την τελευταία χοριακή πήγα για υπέρηχο μετά από 2 μέρες και είδαμε το σάκο... τώρα περιμενω τον επόμενο υπέρηχο για να έχουμε καλύτερη εικόνα... όπως καταλαβαίνεις μια ανάσα τη φορά...

Έτσι ακριβώς κορίτσι μου..σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είπες την πιο σωστή κουβέντα, μια ανάσα τη φορά! Κ εγώ περιμένω πως κ πως να ερθει η Τετάρτη να κάνω την 2η χοριακη μετά από 6 μέρες, αφού πέσαμε κ σε ένα σωρό αργίες.. Βέβαια τόσα χρόνια περιμεναμε γι αυτό, δε θα κολλήσουμε στις 6 μέρες! Ας είναι όλα καλά μόνο!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Όλα θα πάνε καλά!! Να σε ρωτήσω γτ μπορεί για τις εξωσωματικες κ για τις εξετάσεις που χρειάζονται να τα έχω μάθει όλα, αλλά γι αυτό το στάδιο δν ξέρω τπτ.. Ποια βδομαδα βλέπουμε σάκο; 

πρίν από 23 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Έτσι ακριβώς κορίτσι μου..σε καταλαβαίνω απόλυτα! Είπες την πιο σωστή κουβέντα, μια ανάσα τη φορά! Κ εγώ περιμένω πως κ πως να ερθει η Τετάρτη να κάνω την 2η χοριακη μετά από 6 μέρες, αφού πέσαμε κ σε ένα σωρό αργίες.. Βέβαια τόσα χρόνια περιμεναμε γι αυτό, δε θα κολλήσουμε στις 6 μέρες! Ας είναι όλα καλά μόνο!! Σου εύχομαι τα καλύτερα!!! Όλα θα πάνε καλά!! Να σε ρωτήσω γτ μπορεί για τις εξωσωματικες κ για τις εξετάσεις που χρειάζονται να τα έχω μάθει όλα, αλλά γι αυτό το στάδιο δν ξέρω τπτ.. Ποια βδομαδα βλέπουμε σάκο; 

Νομίζω ότι εξαρτάται από την χοριακή. Νομίζω πάνω από 1500 μονάδες οι γιατροί μπορούν να δουν σάκο στον υπέρηχο.

• Ευχαριστώ 1

3 ώρες πρίν, Kat7 είπε:

Όχι, δεν είναι καλό να φτάνεις σε σημείο που να μην κρατιέσαι σίγουρα....Η μεθοδολογία είναι η εξής: Χρειάζονται περίπου 2 με 3 ποτήρια νερό και να μην έχεις πάει τουαλέτα την τελευταία ώρα. Θα πρέπει να πιέζεσαι τόσο όσο, αν νιώθεις ότι δεν κρατιέσαι, αδειάζεις λίγο την κύστη σου για να νιώθεις πιο άνετα. Θα πρέπει να είσαι χαλαρή την ώρα της εμβρυομεταφοράς. 

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Νομίζω ότι εξαρτάται από την χοριακή. Νομίζω πάνω από 1500 μονάδες οι γιατροί μπορούν να δουν σάκο στον υπέρηχο.

Συγχαρητηρια κορίτσι μου!!! Όλα θα πάνε καλά εχε πίστη! 

Χρόνια πολλά και Χριστός Ανέστη!

• Μου αρέσει 2

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Χριστος ανεστη! Χρονια πολλα σε ολες μας! Με υγεια πανω απο ολα! Ειδικα σε ολα τα παιδακια!Και του χρονου,να μαστε καλα να μαστε οι ιδιοι ή και περισσοτεροι!! Υγεια! Τιποτε αλλο κοριτσια μου!

• Μου αρέσει 10

1 hour ago, Troia said:

Όχι, δεν είναι καλό να φτάνεις σε σημείο που να μην κρατιέσαι σίγουρα....Η μεθοδολογία είναι η εξής: Χρειάζονται περίπου 2 με 3 ποτήρια νερό και να μην έχεις πάει τουαλέτα την τελευταία ώρα. Θα πρέπει να πιέζεσαι τόσο όσο, αν νιώθεις ότι δεν κρατιέσαι, αδειάζεις λίγο την κύστη σου για να νιώθεις πιο άνετα. Θα πρέπει να είσαι χαλαρή την ώρα της εμβρυομεταφοράς. 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Η αλήθεια είναι ότι ένιωσα πολύ άβολα σε σχέση με την ωοληψία πχ πράγμα τελείως αντίθετο με αυτά που είχα ακούσει ...

Χρόνια πολλα Χριστός Ανέστη! Εύχομαι να γεμίσουν οι καρδιές μας και οι αγκαλιές μας με αγάπη! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας!

• Μου αρέσει 5

16 hours ago, Ydroxoos76 said:

Σευχαριστω πολύ για την δύναμη και τη συμπαράσταση... ξέρεις εσύ!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!!!Ειπαμε ο επιμένων νικά!!!!!!!!Τελειομηνη να είναι με ένα (η 2)!!υγιέστατο μωρακι-μωράκια!!!!!

• Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα