Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , Hope19 είπε:

Ναι καλα θυμασαι.εχω 7! Αλλα δεν ξερω γτ,φοβηθηκα για παραπανω..ηθελα να παω λιγο πιο προσεκτικα...φοβαμαι τις  διδυμες κυησεις..κ απο την στιγμη που κ η μητρα μου ειναι δεκτικη κ τα εμβρυα ποιοτικα,θεωρω χωρις να ειμαι θεος...οτι εχω πιθανοτητες..τωρα αν δεν γινει..την επομενη θα βαλω 2 σιγουρα...ειναι η πρωτη μου εμβρυομεταφορα και ειμαι  αρχαρια...

Και πολύ καλά κανεις! Οι δίδυμες κυήσεις ειναι σίγουρα πιο δύσκολες. Φυσικα έχεις πιθανότητες κ με ένα κ πολλές. Στον γιατρό μας ξερω τουλάχιστον δυο κοπέλες που πήγαν με ένα έμβρυο κ πήραν θετικό κ τώρα έχουν παιδακι. 

Δεν θα χρειαστεί επόμενη πιστεύω.Ηδη εισαι εγκυουλα( ειμαι καλό μέντιουμ θα στο πουν κ τα κορίτσια)

• Μου αρέσει 1

πρίν από 9 λεπτά , MaryH είπε:

Και πολύ καλά κανεις! Οι δίδυμες κυήσεις ειναι σίγουρα πιο δύσκολες. Φυσικα έχεις πιθανότητες κ με ένα κ πολλές. Στον γιατρό μας ξερω τουλάχιστον δυο κοπέλες που πήγαν με ένα έμβρυο κ πήραν θετικό κ τώρα έχουν παιδακι. 

Δεν θα χρειαστεί επόμενη πιστεύω.Ηδη εισαι εγκυουλα( ειμαι καλό μέντιουμ θα στο πουν κ τα κορίτσια)

Αχ @MaryH μου ..σε ευχαριστω παρα πολυ για την ελπιδα που μου δίνεις! Το ευχομαι να γινουν ετσι οπως τα λες! 

πρίν από 16 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου!!! Ελπίζω να είναι η τυχερή σου προσπάθεια!!!

Πολύ πολύ καλή επιτυχία μέσα από την καρδιά μου!!! 

Σε ευχαριστω πολυ Χρυσα μου.το καλυτερο για ολες μας εύχομαι! 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Αγγελίνα μου η πρώτη χοριακή σου πόσο ήταν;

Την πρώτη την χοριακη την έκανα 12η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα (με εμβρυα 2 ημερών) κ ηταν 57,04..Έπρεπε να την κάνω την 15η μερα αλλά ήταν όλα κλειστά!! Οπότε περιμένω να δούμε πως θα έχει εξελιχθεί ως αύριο! Έχω μεγάλη αγωνία!! 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 2 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Την πρώτη την χοριακη την έκανα 12η μέρα μετά την εμβρυομεταφορα (με εμβρυα 2 ημερών) κ ηταν 57,04..Έπρεπε να την κάνω την 15η μερα αλλά ήταν όλα κλειστά!! Οπότε περιμένω να δούμε πως θα έχει εξελιχθεί ως αύριο! Έχω μεγάλη αγωνία!! 

Είσαι μία χαρά γιατί τα έμβρυα δεν ήταν προχωρημένα.... Εμφυτεύτηκαν όμως και θα πάνε όλα τέλεια... Αύριο το νούμερο που θα πάρεις θα έχει εκτοξευθεί θα δεις...

πρίν από 2 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Είσαι μία χαρά γιατί τα έμβρυα δεν ήταν προχωρημένα.... Εμφυτεύτηκαν όμως και θα πάνε όλα τέλεια... Αύριο το νούμερο που θα πάρεις θα έχει εκτοξευθεί θα δεις...

Μακάρι γτ απο χθες το βράδυ αρχίζω κ αγχώνομαι λιγο παραπάνω! Αν κ μου είπε κ η γιατρός ότι την βρήκε αρκετά καλη για την ημέρα! Αφού δε με άφηνε να πάω τόσο νωρίς, αλλά ποιος περίμενε να περάσουν 6 μέρες;;;;; 

Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Μακάρι γτ απο χθες το βράδυ αρχίζω κ αγχώνομαι λιγο παραπάνω! Αν κ μου είπε κ η γιατρός ότι την βρήκε αρκετά καλη για την ημέρα! Αφού δε με άφηνε να πάω τόσο νωρίς, αλλά ποιος περίμενε να περάσουν 6 μέρες;;;;; 

Δεν είναι απλά καλή είναι τέλεια.... Με το καλό αύριο...

• Ευχαριστώ 1

13 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Μετά τη θετική χοριακή είναι και εκεί 3-9 ημερησίως ή πιο μικρή δόση;

Εγω κορίτσι δε πηρα καθολου μετα την ωοληψια κ εως την ετ.πηρα μονο ουτρο!
Αλλα με το +τεστ μου προσθεσε σικλακουρ σε ολο το 1ο τριμηνο της κυησης κ μαλιστα αναλογα τις εξετασεις αιματος prg και ε2 μου ρύθμιζε τα σικλακουρ και μαλιστα εφτασα σε σημειο να παιρνω 1 κουτι τη μερα.οποτε ειναι αναλογα τη περιπτωση κ τη συμβουλη του γιατρου εκεινη τη στιγμη.δηλαδη μπορει να χρειαστεις 2 χαπια τη μερα αλλα μπορει και 15 (για το 1ο τριμηνο μιλαω εγκυμοςυνης..στην αυχεμικη 11η βδομαδα συνηθως κοβονται ολα τα φαρμακα 

• Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

ZAeBp3.png

πρίν από 29 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Μια μεγαααααλη χοριακη αύριο κοπέλα μου!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Κορίτσια μου καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλες!!! Μια λίγο άσχετη ερώτηση.. γνωρίζει καμια σας πολύ καλό οδοντίατρο  στην Αθήνα? Δεν είμαι από Αθήνα και μας έτυχε κάτι έκτακτο, αν γνωρίζετε κάποιον καλό please μπορείτε να μου στείλετε σε πμ?? Ευχαριστώ πολύ!!!! :wub:

• Μου αρέσει 4

Χριστός Ανέστη!!Κοριτσια μου εχω χρησιμοποιήσει όλα τα φάρμακα της επιτροπής κ αποφασίσαμε με το ιατρό να κάνουμε προσπάθεια με Femara κ menopur.Μήπως έχουν περισσέψει σε κάποια menopur 1200mg που δεν τις χρειάζεται;;Σας ευχαριστώ πολύ!!!

πρίν από 11 λεπτά , Irida Mundo είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, χρόνια πολλά σε όλες!!! Μια λίγο άσχετη ερώτηση.. γνωρίζει καμια σας πολύ καλό οδοντίατρο  στην Αθήνα? Δεν είμαι από Αθήνα και μας έτυχε κάτι έκτακτο, αν γνωρίζετε κάποιον καλό please μπορείτε να μου στείλετε σε πμ?? Ευχαριστώ πολύ!!!! :wub:

Έχετε πμ

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Katerina13 είπε:

Χριστός Ανέστη!!Κοριτσια μου εχω χρησιμοποιήσει όλα τα φάρμακα της επιτροπής κ αποφασίσαμε με το ιατρό να κάνουμε προσπάθεια με Femara κ menopur.Μήπως έχουν περισσέψει σε κάποια menopur 1200mg που δεν τις χρειάζεται;;Σας ευχαριστώ πολύ!!!

Έχετε πμ

Κι εγω αυτές ψάχνω καιρό τώρα.

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Κορίτσια Καλημέρα τα ραντεβού στο ιατρείο καθεξιν  αποβολών στο Έλενα μόλις άνοιξαν. Όποια θέλει ας σπεύσει για να κλείσει

• Μου αρέσει 5

πρίν από 58 λεπτά , Ydroxoos76 είπε:

Κορίτσια Καλημέρα τα ραντεβού στο ιατρείο καθεξιν  αποβολών στο Έλενα μόλις άνοιξαν. Όποια θέλει ας σπεύσει για να κλείσει

Καλημέρα!!

Κορίτσια!! Βάλτε και Ιουλίου μέσα στην αναζήτηση σας! Έχουν ανοίξει και για Ιούλιο για αυτό σας το λέω!!

• Μου αρέσει 3

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα