Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου!!! Ξέρεις αν πρέπει πχ αν κάνω την πρωινή δεξιά της διέγερσης πρέπει να την κάνω από αριστερά?? 

Ξέρω έχω γίνει φορτική αλλά πάω στα τυφλά χαχαχαχα

Όπου θες μπορείς κ στην ίδια 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 8 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Με το καλό να τα καταφέρουμε όλες να έχουμε στα χέρια μας το μωράκι ή τα μωράκια μας! Όπως έχω πει κ σε μια φίλη πρόκειται για αγώνα αντοχής κ όχι ταχύτητας.. Θέλει υπομονή, επιμονή κ γερό στομάχι!! Τα έλεγα κάθε φορά για να τα ακούω κ εγώ κ τα ξαναλέω κ τώρα!! Σου εύχομαι τα καλύτερα! 

Αγγελίνα δίνεις πολύ θάρρος σε όλες εμάς που ακόμη το ψάχνουμε με σειρά εξετάσεων, τα χρόνια περνούν και θετικό δεν παίρνουμε. Να είσαι καλά κορίτσι μου και μόνο χαμόγελα από εδώ και εμπρός!

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

Νομιζα μονο η προγεστερονη και τα σικλακουρ παιζει να ανεβασουν σακχαρο. Αρα και οι λοιπες ορμονες ε? Ωραια!

Η Τσεκούρα μου το είχε πει αυτό για όλα τα φάρμακα με ορμόνες...

3 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Καλά που μας το λες...κομμένη λοιπόν η ζάχαρη. Αν και εγώ τείνω προς την υπογλυκαιμία παρά προς το ζάχαρο, καλό είναι να προσέχω. 

Έχουν και οιστρογόνα ως φαίνεται. Για πρώτη φορά το ενδομήτριο είναι στο 8 με τα φάρμακα της διέγερσης και μόνο. Αν υπάρξουν έμβρυα στο εμβρυολογικό, υπάρχει πλέον έδαφος...

Βοηθάνε πολλά πράγματα στην πάχυνση του ενδομητρίου, όπως π.χ. αν έκανες διατροφή. Και έχω ακούσει ότι πολλές φορές τα φυσικά οιστρογόνα του οργανισμού μας κάνουν καλύτερη δουλειά από τα cyclacur.

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα!!! Εγώ έκοψα ζάχαρη και αλάτι από την πρώτη μέρα διέγερσης και επειδή έχω υπόταση δυσκολεύομαι κάπως...

Ρε κορίτσια ερώτηση σοβαρή. Ο γιατρός μου είπε να κάνω σήμερα την orgalutran το πρωί. Διάβασα όμως ότι πρέπει να γίνεται περίπου ίδια ώρα με την menopur (αυτή μου έχει πει να την κάνω στις 6το απόγευμα). Την έκανα λοιπόν το πρωί αλλά μήπως να τον πάρω τηλέφωνο να ρωτήσω αν πρέπει να την κάνω απόγευμα ???

Το αλάτι το κόβεις μόνο αν υπάρχει υποψία για υπερδιέγερση. Αν έχεις π.χ. ΣΠΩ. Αλλιώς δε χρειάζεται. Εγώ δεν το έκοψα κι όλα πήγαν καλά. Τη ζάχαρη την κόβεις για άλλο λόγο, μαζί με όλες τις τροφές που προκαλούν φλεγμονές και καλό είναι να έχουν κοπεί 3 μήνες περίπου πριν την προσπάθεια.

Από τη δική μου διέγερση θυμάμαι ότι τον ανταγωνιστή τον έκανα πρωί και τις γοναδοτροπίνες απόγευμα. Δεν γίνονται την ίδια ώρα απ΄ όσο ξέρω...

• Μου αρέσει 2

19 minutes ago, Troia said:

Από τη δική μου διέγερση θυμάμαι ότι τον ανταγωνιστή τον έκανα πρωί και τις γοναδοτροπίνες απόγευμα. Δεν γίνονται την ίδια ώρα απ΄ όσο ξέρω...

Εμενα που παω με gonal κι orgalutran μου ειπαν να τις κανω την ιδια ωρα, με μιση ωρα αποσταση απλα την μια απο την αλλη. Σε εκ διαμετρου αντιθετες πλευρες της κοιλιας. Και ρωτησα επι αυτου του θεματος 3 φορες γιατι καπου ειχα διαβασει κι εγω οτι συνηθως ο ανταγωνιστης γινεται πρωι. @Chrussa1982 εσενα ο γιατρος σου τι σου ειπε? Πρωι ή απογευμα μαζι με την ενεση γοναδοτροπινης?

πρίν από 6 λεπτά , Melina80 είπε:

Εμενα που παω με gonal κι orgalutran μου ειπαν να τις κανω τγν ιδια ωρα, με μιση ωρα αποσταση απλα την μια απο την αλλη. Σε εκ διαμετρου αντιθετες πλευρες της κοιλιας. Και ρωτησα επι αυτου του θεματος 3 φορες γιατι καπου ειχα διαβασει κι εγω οτι συνηθως ο ανταγωνιστης γινεται πρωι. @Chrussa1982 εσενα ο γιατρος σου τι σου ειπε? Πρωι ή απογευμα μαζι με την ενεση γοναδοτροπινης?

Εμένα μου είπε πρωί ο ανταγωνιστής απόγευμα η διέγερσης. 

Διαφημίσεις

19 minutes ago, Chrussa1982 said:

Εμένα μου είπε πρωί ο ανταγωνιστής απόγευμα η διέγερσης. 

Κατάλαβα, θα ξαναρωτησω λοιπον, αφου λετε ολες οτι σας ειπαν ετσι. Ισως το κανουν για να εχουν προλαβει να βγουν αποτελεσματα εξετασεων απο τις πρωινες αιμοληψιες...δε ξερω. Ευχαριστω παντως για την απαντηση κοριτσια!

2 hours ago, FAITH** said:

Χρόνια πόλλα σε όλες ! Εύχομαι και η δική μας Ανάσταση να έρθει γρήγορα και να τελειώσει ο δικός μας Γολγοθάς !

@Αγγελίνα Συγχαρητήρια κορίτσι. Με το καλό να κάνεις και τον υπέρηχο ! Πέρυσι μπορεί να έκλαιγες αλλά φέτος ο Θεός έκανε το θαύμα του .. Θεωρώ και πιστεύω ότι όλα είναι θέμα timming .. Όταν έρθει η σωστή ώρα τότε όλα θα γίνουν !

Όσες κάνατε απόξεση πότε αδιαθετήσατε μετά πρώτη φορά ? Εγω είμαι στις 40 μέρες και ακόμα τίποτα .. Θα πάω στο γιατρό μου μεθαύριο να με δει ..

Χρονια πολλά κοπέλα μου. Συνεχίζουμε όλες τον αγώνα μας και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά  στο τέλος!

Μετά την απόξεση στο 40ημερο ηρθε μια μικρη περιοδος αλλα μετα απο 10 ημερες ξανααδιαθετησα. Πηγαινε να δεις οτι ολα οκ αλλα μην αγχωνεσαι παιζει απο οργανισμο σε οργανισμο

• Ευχαριστώ 1

xu6xp2.png

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Η Τσεκούρα μου το είχε πει αυτό για όλα τα φάρμακα με ορμόνες...

Βοηθάνε πολλά πράγματα στην πάχυνση του ενδομητρίου, όπως π.χ. αν έκανες διατροφή. Και έχω ακούσει ότι πολλές φορές τα φυσικά οιστρογόνα του οργανισμού μας κάνουν καλύτερη δουλειά από τα cyclacur.

Το αλάτι το κόβεις μόνο αν υπάρχει υποψία για υπερδιέγερση. Αν έχεις π.χ. ΣΠΩ. Αλλιώς δε χρειάζεται. Εγώ δεν το έκοψα κι όλα πήγαν καλά. Τη ζάχαρη την κόβεις για άλλο λόγο, μαζί με όλες τις τροφές που προκαλούν φλεγμονές και καλό είναι να έχουν κοπεί 3 μήνες περίπου πριν την προσπάθεια.

Troia καλησπέρα...θέλω να σου στείλω ένα μήνυμα αλλά δεν με αφήνει μήπως ξέρεις γιατί?

3 hours ago, mominthemaking said:

Χρονια πολλά κοπέλα μου. Συνεχίζουμε όλες τον αγώνα μας και είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά  στο τέλος!

Μετά την απόξεση στο 40ημερο ηρθε μια μικρη περιοδος αλλα μετα απο 10 ημερες ξανααδιαθετησα. Πηγαινε να δεις οτι ολα οκ αλλα μην αγχωνεσαι παιζει απο οργανισμο σε οργανισμο

Λογικά τώρα κοντά πρέπει να μου έρθει .. Είχα πόνους την Μεγάλη Εβδομάδα και ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετούσα και σκεφτόμουν κοίτα να δεις που δε θα καταφέρω να κοινωνήσω .. Τουλάχιστον κατάφερα να μεταλάβω .. Συνεχίζουμε εννοείται τον αγώνα μας , διάβασα και τα δικά σου .. Απλά ξέρεις τι γίνεται βρε κοριτσάκι , φτάνει κάποια στιγμή που απλά θέλεις να αλλάξεις πίστα , θέλεις να δεις και το παρακάτω , θέλεις να προχωρήσεις και να μην μιλάς άλλο για βλαστοκύστες και χοριακές.. Είναι οι φορές που λυγίζεις και μετά βρίσκεις τη δύναμη να προχωρήσεις όσο και αν δε θέλεις .. Απλά θέλεις να συνεχίσεις από εκεί που σταμάτησες .. Εύχομαι να το δούμε το παρακάτω σύντομα :wub:

• Μου αρέσει 5

3 ώρες πρίν, Chrisla είπε:

Troia καλησπέρα...θέλω να σου στείλω ένα μήνυμα αλλά δεν με αφήνει μήπως ξέρεις γιατί?

Μάλλον έχει γεμίσει το inbox Θα σβήσω και θα σου στείλω εγώ. 

Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν θυμάμαι, εδώ διάβασα πρόσφατα ότι η Ε2 πρέπει να είναι κάτω από 60-50 για να θεωρήσουμε ότι ο κύκλος είναι καλό; 

Έκανα σήμερα εξετάσεις 

Fsh 12 E2 110,πρώτη φορά μου είναι τόσο, συνήθως ήταν από 45 έως 52!!!!

Κ είμαι είπαμε ετών 43!!!!

ΑΜΗ 1,26

Πες τε μου αν υπάρχει άλλη τόσο μεγαλοκοπελα που ελπίζει κ προσπαθεί 

πρίν από 28 λεπτά , 7077maria είπε:

Κορίτσια δεν θυμάμαι, εδώ διάβασα πρόσφατα ότι η Ε2 πρέπει να είναι κάτω από 60-50 για να θεωρήσουμε ότι ο κύκλος είναι καλό; 

Έκανα σήμερα εξετάσεις 

Fsh 12 E2 110,πρώτη φορά μου είναι τόσο, συνήθως ήταν από 45 έως 52!!!!

Κ είμαι είπαμε ετών 43!!!!

ΑΜΗ 1,26

Πες τε μου αν υπάρχει άλλη τόσο μεγαλοκοπελα που ελπίζει κ προσπαθεί 

Για την Ε2 δηλώνω πλήρη άγνοια!!! Μεγαλοκοπελα και εγώ ετών 39+ με ΑΜΗ 2.2 και fsh 14.2 που ελπίζω στο θαυματακι μου και προσπαθώ με την πρώτη μου εξωσωματική αυτή τη περίοδο. Βέβαια έρχομαι και σε επαφή με τον άντρα μου αν και δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό μου αν κάνει να έχουμε επαφές όσο κάνω διέγερση.

Όπως βλέπεις υπάρχουν πολλά κορίτσια που προσπαθούν και προσπαθούν. Δεν είσαι μόνη!!!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 17 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Για την Ε2 δηλώνω πλήρη άγνοια!!! Μεγαλοκοπελα και εγώ ετών 39+ με ΑΜΗ 2.2 και fsh 14.2 που ελπίζω στο θαυματακι μου και προσπαθώ με την πρώτη μου εξωσωματική αυτή τη περίοδο. Βέβαια έρχομαι και σε επαφή με τον άντρα μου αν και δεν έχω ρωτήσει τον γιατρό μου αν κάνει να έχουμε επαφές όσο κάνω διέγερση.

Εμάς όχι μόνο μας επέτρεπαν τις επαφές, αλλά μάλιστα μας είχαν πει να εκσπερματίζει συχνά κοντά στην ημέρα της ωοληψίας. Εγώ δε βλέπω λόγο γιατί να μην επιτρέπεται, κάποιοι εξωσωματιστές όμως υποστηρίζουν σθεναρά τη θεωρία περί "μόλυνσης" από το σπέρμα του άντρα...

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

πρίν από 40 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Όπως βλέπεις υπάρχουν πολλά κορίτσια που προσπαθούν και προσπαθούν. Δεν είσαι μόνη!!!

Καλέ το σεξ μόνο καλό κάνει!! Βοηθά και στην καλή ψυχολογία...λογικά θα σου συστήσει τελευταία επαφή συγκεκριμένη μέρα, ώστε να προλάβει ο άνθρωπος να γεμίσει με δυνατό υλικό την μέρα που το χρειάζεται το εργαστήριο. 

Ναι, είμαστε πολλές...έχουμε μεγάλη παρέα εδώ!! :-))

• Μου αρέσει 2

Καλησπέρα και χρόνια πολλά και από μένα.. Ομολογώ ότι παρακολουθώ καιρό τις αναρτήσεις σας κ μου έδιναν δύναμη όλο το διάστημα της αναμονής. Είμαστε στη δεύτερη μας προσπάθεια και 10 του μήνα είναι η χοριακή. Αυτό που έχω συνειδητοποιήσει όλο αυτό το διάστημα είναι ότι το πιο δύσκολο στάδιο είναι αυτό της αναμονής.. Ούτε οι ενέσεις, ούτε τα χάπια, ούτε οι εξετάσεις.. Αλλά αυτές οι έντεκα μέρες μέχρι το αποτέλεσμα της χοριακής. Δεν είμαι αισιόδοξη να πω την αλήθεια, ίσως σαν άμυνα γιατί την πρώτη φορά απογοητευτηκα πολύ. Οπότε λέω καλύτερα να περιμένω το χειρότερο. Υπομονή σε όλες και δύναμη ❤️

• Μου αρέσει 7

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα