Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Troia είπε:

Επειδή διαβάζω ότι αυτός ο δείκτης σχετίζεται με την πήξη του αίματος, αν το κρίνει η ίδια σαν επείγον, θα σε πάρει τηλ, ειδικά αν ξέρει αν παίρνεις αντιπηκτική αγωγή. Διαφορετικά, αν πάρεις τηλέφωνο πρωί κατά τις 10 ή μεσημέρι μετά τις 2, θα μπορέσεις να μιλήσεις μαζί της και να σου εξηγήσει.

Ωραια θα την παρω την Δευτερα τοτε  γτ τα αποτελεσματα τα παρελαβα κατευθειαν η ιδια κ δε ξερω αν τα εχει δει... σ ευχαριστω παρα πολυ !!! 

πρίν από 2 λεπτά , Freida είπε:

Ωραια θα την παρω την Δευτερα τοτε  γτ τα αποτελεσματα τα παρελαβα κατευθειαν η ιδια κ δε ξερω αν τα εχει δει... σ ευχαριστω παρα πολυ !!! 

Αυτή η συγκεκριμένη εξέταση, αν είναι για την πήξη του αίματος, όπως είδα, βγαίνει από το τμήμα της, οπότε λογικά έχει περάσει από την ίδια. Απλώς μπορεί να μην έχει προλάβει να τα εξετάσει και να τα αξιολογήσει.

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Troia είπε:

Αυτή η συγκεκριμένη εξέταση, αν είναι για την πήξη του αίματος, όπως είδα, βγαίνει από το τμήμα της, οπότε λογικά έχει περάσει από την ίδια. Απλώς μπορεί να μην έχει προλάβει να τα εξετάσει και να τα αξιολογήσει.

ναι απο το τμημα της την παρελαβα σωστα ! θα μιλησω μαζι της 

2 ώρες πρίν, thalasa είπε:

Καταρχήν να εξηγήσω λίγο την ερώτηση μου, μιας και άρχισα εγώ το θέμα . Εγώ δεν είμαι σε φάση προετοιμασίας ετ, και θα μου πάρει λίγο καιρό μέχρι να είμαι έτοιμη οικονομικά , να βρω κέντρο , δότρια κλπ. Πάλι όμως είμαι μπερδεμένη αν πρέπει να το κάνω γιατί ( μη γελιόμαστε) έρευνες ακόμη δεν υπάρχουν για την εγκυμοσυνη . Αν ήμουν σε φάση άμεσης προετοιμασίας για ετ δεν θα το έκανα . Ο εοδυ στη σελίδα του γράφει ότι αν μια γυναίκα θέλει να μείνει εγκυος , να περιμένει 2 μήνες μετά τη 2η δόση ( για το pfizer συγκεκριμένα )... Σκέφτομαι δλδ μήπως να το κάνω τώρα και να προχωρήσω σε ετ μετά από 2-3 μήνες . Είναι τραγικό να έχουμε τέτοια διλήμματα και να μην υπάρχει μια υπεύθυνη ενημέρωση . 

Συγχαρητήρια !! Με το καλό να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά !!

Έχεις δικιο είναι μπερδεμένα τα πράγματα κ λογικό. Ούτε οι γιατροί ξεκάθαροι. Συγγενής μου που προσπαθούν για παιδι μου είπε χθες ότι ο διευθύνων της Johnson είπε ότι σε εγκυμοσύνη δεν υπάρχει πρόβλημα αλλά για μετά λέει δεν ξέρουμε. 

Μήπως  μόνο γι αυτά όπως το τζονσον κ άστρα και στο πφαιζερ όλα καλά; Μπορεί. Όπως είπε κ η Τροια ρώτησε κ την Τσεκούρα κ τον ντοκ  σου κ ίσως εγω θα ρωτούσα κ μια παιδίατρο. 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 32 λεπτά , Freida είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Μετά τον έλεγχο της Τσεκουρα , ενας δεικτης ο IΝR ειναι 0,89 ενω οι φυσιολογικες τιμες ειναι 1-1,2. Ξερει καμμια να μου πει γτ αργει το ραντεβου μου? 

εμένα μου βγήκε 0.94, οταν είχα πάει να τις πάρω έριξε μια ματιά αλλά δεν μου είπε κάτι για αυτό, μου είπε να προχωρήσω κανονικά, στείλε μου τι θα σου πει αν μιλήσετε

Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , silvy22 είπε:

εμένα μου βγήκε 0.94, οταν είχα πάει να της πάρω έριξε μια ματιά αλλά δεν μου είπε κάτι για αυτό, μου είπε να προχωρήσω κανονικά

α οκ ωραια, σ ευχαριστω παρα πολυ!  

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Σε εμένα οι 3 πρώτοι ήταν διακολπικοι (ναι, είμαι έγκυος στη 12η εβδομάδα, το έγραψα χθες δημόσια και στο αντίστοιχο τόπικ, εμείς τα έχουμε πει και ιδιωτικά, αλλά το γράφω και εδώ). Πρώτη φορά κοιλιακό έκανα χθες στην αυχενική.

Με τη vasclor έχουν γράψει κάποιες κοπέλες ότι επειδή δημιουργεί ίζημα στον κόλπο, αυτό μαζεύεται και ίσως δυσκολεύεσαι στην ούρηση κτλ. Εγώ έβαζα κάποια υπόθετα προγεστερόνης, τα cyclogest, είναι νέο φάρμακο και ακόμα δεν συνταγογραφείται. Μου στοίχισε κάτι παραπάνω, αλλά δεν είχα θέματα όπως αυτά που περιγράφουν οι κοπέλες...

Όχι βρε ο α' υπέρηχος κοιλιακός...Τι να δει από την κοιλιά...Εκτός κι αν τον κάνει πιο αργά να ακούσει μια και καλή καρδιά. Αυτός που κάνουμε για να αποκλείσουμε το εξωμήτριο, γίνεται διακολπικά απ' όσο γνωρίζω...

Όχι, όχι, διακολπικά γίνεται. Ουσιαστικά μόνο σάκο βλέπεις, άντε και να δεις κάποια εμβρυικά στοιχεία, οπότε δεν θα φαινόταν κάτι από την κοιλιά...

Εγώ πάντως έβαζα τα cyclogest που σου είπα πρωί και βράδυ και έτυχε να κάνω υπέρηχο κολπικό και πρωί και απόγευμα. Μα και όταν τη βάζεις πρωί, δεν σηκώνεσαι όρθια μετά από λίγη ώρα; Δε μπορείς να μείνεις ξάπλα όλη μέρα. Οπότε κάποια ποσότητα θα φύγει, αλλά νομίζω κάτι τέτοιο το έχουν προβλέψει..

Εισαι εγκυουλα;;;;;; Πωπω τι ευχάριστο νεο είναι αυτό;;;;; Μπραβο συγχαρητήρια κανατε κ αυχενικη; Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!!!

Ενα μωράκι;

πρίν από 1 λεπτό , MaryH είπε:

Εισαι εγκυουλα;;;;;; Πωπω τι ευχάριστο νεο είναι αυτό;;;;; Μπραβο συγχαρητήρια κανατε κ αυχενικη; Καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη ευχομαι!!!

Ενα μωράκι;

Σε ευχαριστώ, Μαίρη μου! Ναι, είμαι, περίμενα την αυχενική για να το ανακοινώσω και έγινε χθες. Ευτυχώς όλα καλά αν και περιμένω τα αποτελέσματα του papp-a. Ένα μωράκι έχω.

• Μου αρέσει 7

πρίν από 3 λεπτά , Troia είπε:

Σε ευχαριστώ, Μαίρη μου! Ναι, είμαι, περίμενα την αυχενική για να το ανακοινώσω και έγινε χθες. Ευτυχώς όλα καλά αν και περιμένω τα αποτελέσματα του papp-a. Ένα μωράκι έχω.

Μπραβο βρε κορίτσι! Τι καλά! Είδατε φυλο;

Εσυ πως εισαι; Σε ποιο  γιατρό ησουν;

πρίν από 7 λεπτά , Troia είπε:

Συγχαρητήρια κοπελα μου... Υπεροχα νεα...Ευχομαι μια καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη...:wub:

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , MaryH είπε:

Μπραβο βρε κορίτσι! Τι καλά! Είδατε φυλο;

Εσυ πως εισαι; Σε πιο γιατρό ησουν;

Όχι, φύλο δεν είδαμε, οπότε μας είπε ο γιατρός που έκανε την αυχενική ότι ίσως είναι κορίτσι.

Καλά είμαι, προς το παρόν η εγκυμοσύνη μου είναι πολύ καλή και είμαι αρκετά δραστήρια, βέβαια με προσοχή λόγω Covid. Λίγο χάλια το στομάχι μου στο α' τρίμηνο, αλλά κι αυτό βελτιώνεται καθώς περνάει ο καιρος...

Το γιατρό μου δεν ξέρω αν είναι σωστό να τον γράψω δημόσια, είμαι αρκετά ευχαριστημένη όμως και γι' αυτό αποφασίσαμε να τον κρατήσουμε και στην εγκυμοσύνη. Είναι στο Ιασώ, εκεί έκανα και την προσπάθεια και είχα καλή εμπειρία και από το κέντρο εξωσωματικής του Ιασώ, αλλά νομίζω ότι αυτό οφείλεται στον ίδιο το γιατρό, καθώς είχα αρκετά μεγάλη αλληλεπίδραση μαζί του καθ' όλη τη διάρκεια της προσπάθειας. Βέβαια τόσο η Τσεκούρα, όσο ο ενδοκρινολόγος μου, όσο και ο ουρολόγος του συζύγου μας πρόσεξαν πάρα πολύ, οπότε νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια, αλλά και η εγκυμοσύνη τώρα είναι προϊόν ομαδικής εργασίας.

πρίν από 3 λεπτά , winspert είπε:

Συγχαρητήρια κοπελα μου... Υπεροχα νεα...Ευχομαι μια καλη τελειομηνη εγκυμοσύνη...:wub:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σου για το 2ο!

• Μου αρέσει 9
  • Ευχαριστώ 1

πρίν από 4 λεπτά , Troia είπε:

Όχι, φύλο δεν είδαμε, οπότε μας είπε ο γιατρός που έκανε την αυχενική ότι ίσως είναι κορίτσι.

Καλά είμαι, προς το παρόν η εγκυμοσύνη μου είναι πολύ καλή και είμαι αρκετά δραστήρια, βέβαια με προσοχή λόγω Covid. Λίγο χάλια το στομάχι μου στο α' τρίμηνο, αλλά κι αυτό βελτιώνεται καθώς περνάει ο καιρος...

Το γιατρό μου δεν ξέρω αν είναι σωστό να τον γράψω δημόσια, είμαι αρκετά ευχαριστημένη όμως και γι' αυτό αποφασίσαμε να τον κρατήσουμε και στην εγκυμοσύνη. Είναι στο Ιασώ, εκεί έκανα και την προσπάθεια και είχα καλή εμπειρία και από το κέντρο εξωσωματικής του Ιασώ, αλλά νομίζω ότι αυτό οφείλεται στον ίδιο το γιατρό, καθώς είχα αρκετά μεγάλη αλληλεπίδραση μαζί του καθ' όλη τη διάρκεια της προσπάθειας. Βέβαια τόσο η Τσεκούρα, όσο ο ενδοκρινολόγος μου, όσο και ο ουρολόγος του συζύγου μας πρόσεξαν πάρα πολύ, οπότε νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια, αλλά και η εγκυμοσύνη τώρα είναι προϊόν ομαδικής εργασίας.

Nα σου ξαναπω να το χαιρεσαι το νινι και πλεον τα δυσκολα περασαν. Που το εγραψες καλε και δε το διαβασαμε?Να συγκινηθουμε λιγακι...

• Μου αρέσει 2

πρίν από 8 λεπτά , anoulious είπε:

Nα σου ξαναπω να το χαιρεσαι το νινι και πλεον τα δυσκολα περασαν. Που το εγραψες καλε και δε το διαβασαμε?Να συγκινηθουμε λιγακι...

Σε ευχαριστώ πολύ, Άννα μου, εύχομαι και στα δικά σου σύντομα! Το έγραψα το πρωί, αν γυρίσεις πίσω στις σελίδες θα το βρεις. Έγραφα στην Αγγελίνα για τους υπερήχους κατά το α' τρίμηνο και εκεί το αποκάλυψα ;). Εμείς τα είχαμε πει και προσωπικά βέβαια! Κι εγώ συγκινούμαι κάθε φορά που ακούω για κάποια νέα εγκυμοσύνη!

• Μου αρέσει 3

πρίν από 15 λεπτά , Troia είπε:

Μπραβο βρε κορίτσι όλα καλά λοιπόν κ ήρεμα! Έτσι να κυλίσει κ το υπόλοιπο ευχομαι!

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 13 λεπτά , Troia είπε:

μπραβο κοριτσι συvχαρητηρια! ολα vα παvε ηρεμα κ ωραια!

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα