Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

μπραβο κοριτσι συvχαρητηρια! ολα vα παvε ηρεμα κ ωραια!

πρίν από 2 λεπτά , MaryH είπε:

Μπραβο βρε κορίτσι όλα καλά λοιπόν κ ήρεμα! Έτσι να κυλίσει κ το υπόλοιπο ευχομαι!

Σας ευχαριστώ πολύ, κορίτσια!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 11 λεπτά , Troia είπε:

Με το καλό και επισήμως να το πάρεις αγκαλίτσα :wub:

Κορίτσια έχω ρωτήσει σε π.μ. γιατί θέλω να ψάξω άλλους γιατρούς. Ήδη έχω κανονίσει με έναν και θα ρωτήσω και για άλλον. Μια φίλη μου έλεγε για τον Λαϊνά στο Ευγονία, δυο γνωστές της λένε ότι είναι ο καλύτερος. Έχετε εμπειρία, άποψη να μου στείλετε σε π.μ.;

Πρέπει μέχρι τέλος Ιουνίου να βρούμε κέντρο για να μας γράψουν τα φάρμακα. Θα συνέχιζα στον γιατρό που ήμουν αλλά μετά από τρεις προσπάθειες θέλω άλλη προσέγγιση.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και όλα να κυλήσουν ομαλά στις εγκυούλες!

• Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Troia είπε:

μπραβο κοριτσι μου!!! καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις!!

πρίν από 17 λεπτά , Moomin είπε:

Με το καλό και επισήμως να το πάρεις αγκαλίτσα :wub:

Κορίτσια έχω ρωτήσει σε π.μ. γιατί θέλω να ψάξω άλλους γιατρούς. Ήδη έχω κανονίσει με έναν και θα ρωτήσω και για άλλον. Μια φίλη μου έλεγε για τον Λαϊνά στο Ευγονία, δυο γνωστές της λένε ότι είναι ο καλύτερος. Έχετε εμπειρία, άποψη να μου στείλετε σε π.μ.;

Πρέπει μέχρι τέλος Ιουνίου να βρούμε κέντρο για να μας γράψουν τα φάρμακα. Θα συνέχιζα στον γιατρό που ήμουν αλλά μετά από τρεις προσπάθειες θέλω άλλη προσέγγιση.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όσες περιμένουν και όλα να κυλήσουν ομαλά στις εγκυούλες!

Αχ βρε κοριτσακι μου...Σε παρακαλω...Οχι στο Λαϊνά...Το εχω ξαναγράψει πως απο εκεί έφυγα τρέχοντας... Οποτε βλεπω το ονομα του με πιανει ενα σφυξιμο...

• Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 52 λεπτά , Troia είπε:

Όχι, φύλο δεν είδαμε, οπότε μας είπε ο γιατρός που έκανε την αυχενική ότι ίσως είναι κορίτσι.

Καλά είμαι, προς το παρόν η εγκυμοσύνη μου είναι πολύ καλή και είμαι αρκετά δραστήρια, βέβαια με προσοχή λόγω Covid. Λίγο χάλια το στομάχι μου στο α' τρίμηνο, αλλά κι αυτό βελτιώνεται καθώς περνάει ο καιρος...

Το γιατρό μου δεν ξέρω αν είναι σωστό να τον γράψω δημόσια, είμαι αρκετά ευχαριστημένη όμως και γι' αυτό αποφασίσαμε να τον κρατήσουμε και στην εγκυμοσύνη. Είναι στο Ιασώ, εκεί έκανα και την προσπάθεια και είχα καλή εμπειρία και από το κέντρο εξωσωματικής του Ιασώ, αλλά νομίζω ότι αυτό οφείλεται στον ίδιο το γιατρό, καθώς είχα αρκετά μεγάλη αλληλεπίδραση μαζί του καθ' όλη τη διάρκεια της προσπάθειας. Βέβαια τόσο η Τσεκούρα, όσο ο ενδοκρινολόγος μου, όσο και ο ουρολόγος του συζύγου μας πρόσεξαν πάρα πολύ, οπότε νομίζω ότι αυτή η προσπάθεια, αλλά και η εγκυμοσύνη τώρα είναι προϊόν ομαδικής εργασίας.

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σου για το 2ο!

Συνχαρητηρια όλα με το καλό !!!

Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , winspert είπε:

Αχ βρε κοριτσακι μου...Σε παρακαλω...Οχι στο Λαϊνά...Το εχω ξαναγράψει πως απο εκεί έφυγα τρέχοντας... Οποτε βλεπω το ονομα του με πιανει ενα σφυξιμο...

Τον εμβρυολόγο είχαμε συναντήσει, γιατί είναι φίλος συγγενή γιατρού μας και σκεφτόμασταν κι εμείς να ξεκινήσουμε εκεί. Αλλά...μια φίλη έφυγε όπως εσύ, τρέχοντας. Υπάρχουν τόσοι και τόσο καλοί που πραγματικά δεν ξέρω αν θα τον επέλεγα μετά από όσα έχω ακούσει. Και δεν έχουν να κάνουν με το ύφος και το στιλ, αλλά με την προσέγγιση. Φυσικά, όλοι έχουν αποτυχίες και επιτυχίες. Άλλο αυτό...όταν υπάρχει δυσκολία, εκεί κρίνονται! 

• Μου αρέσει 4

πρίν από 2 λεπτά , Visit a vis είπε:

Τον εμβρυολόγο είχαμε συναντήσει, γιατί είναι φίλος συγγενή γιατρού μας και σκεφτόμασταν κι εμείς να ξεκινήσουμε εκεί. Αλλά...μια φίλη έφυγε όπως εσύ, τρέχοντας. Υπάρχουν τόσοι και τόσο καλοί που πραγματικά δεν ξέρω αν θα τον επέλεγα μετά από όσα έχω ακούσει. Και δεν έχουν να κάνουν με το ύφος και το στιλ, αλλά με την προσέγγιση. Φυσικά, όλοι έχουν αποτυχίες και επιτυχίες. Άλλο αυτό...όταν υπάρχει δυσκολία, εκεί κρίνονται! 

Ξεκίνησες με τον νέο γιατρό; Σου έγραψα και παραπάνω αλλά δεν το είδες. Περιμένω εντυπώσεις. Φιλιά 

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 3 λεπτά , Visit a vis είπε:

Ναι ρε συ...Θα ειχα φύγει στη μεση της διέγερσης αλλα με λυπηθηκα που ειχα ηδη πάρει φαρμακα για να σταματησω...Απο τοσο νωρίς το καταλαβα... Αυτό που γίνεται εκει μεσα είναι ολο λαθος.Ειναι ολοι απαραδεκτοι... Μακρια Παναγία μου

• Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

1 hour ago, Troia said:

Σε ευχαριστώ, Μαίρη μου! Ναι, είμαι, περίμενα την αυχενική για να το ανακοινώσω και έγινε χθες. Ευτυχώς όλα καλά αν και περιμένω τα αποτελέσματα του papp-a. Ένα μωράκι έχω.

Με το καλό να έρθει ο καιρός που θα το πάρεις αγκαλίτσα! Σου εύχομαι μία εύκολη εγκυμοσύνη από εδώ και πέρα!

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μέσα σε όλη αυτή τη χαρούμενη ατμόσφαιρα.. (Troia μου :wub:) ..

Να κάνω εγώ μια άσχετη ερώτηση; Τις βελονιτσες αυτές, τις μικρές, που βάζουμε στη gonal ή στη Bemfola ή και στην ovitrelle.. ίδιες είναι από ότι φαίνεται.. μπορούμε να τις βρούμε ξεχωριστά στο φαρμακείο; Μπορούμε δηλαδή να πάμε να τις ζητήσουμε; Ξέρετε;

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, Troia είπε:

Συγχαρητήρια κούκλα μου!!!! επιτέλους ήρθε και η σειρά σου!!!! Εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!

Πές μας την Ιστορία σου εάν θέλεις μετά από πόσες προσπάθειες τα κατάφερες? Να πάρουμε λίγο  δύναμη και οι υπόλοιπες?

mUVMp2.png

πρίν από 22 λεπτά , Kiddo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Να κάνω εγώ μια άσχετη ερώτηση; Τις βελονιτσες αυτές, τις μικρές, που βάζουμε στη gonal ή στη Bemfola ή και στην ovitrelle.. ίδιες είναι από ότι φαίνεται.. μπορούμε να τις βρούμε ξεχωριστά στο φαρμακείο; Μπορούμε δηλαδή να πάμε να τις ζητήσουμε; Ξέρετε;

Ναι ναι τις μικρές λες ε? Τις πουλάνε σκέτες στα φαρμακεία. Αλλα αν δε βρεις σκετες, θα σου δωσουν τα μιρκα συριγγακια που τις εχουν κ απλώς θα παίρνεις τις μυτούλες που εσυ χρειάζεσαι. Εγώ έτσι το κάνω δηλαδή όταν δεν τις βρίσκω σκετες. 

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 23 λεπτά , Kiddo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Εγω θυμάμαι ειχα αγοράσει ενα κουτακι που ειχε μεσα μονο βελονες...

• Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Συγχαρητήρια και  δημόσια για την εγκυμοσύνη σου κορίτσι μου , με το καλό έτσι να συνεχίσεις :x

Η λαχτάρα σου,  το σωστό ψάξιμο ανά ειδικότητά,  το διάβασμα και οι συμβουλές σου , έφεραν το αποτέλεσμα,  συνέχισε να μοιράζεις με τον καλό σου τρόπο ότι έμαθες και έζησες στα κορίτσια που ξεκινούν τωρα για να παίρνουν δύναμη!

Το λέω και εγώ που έχω κάνει τόσο ψάξιμο,  τόσες ατυχίες,  κάποιες τα ξερετε τα έχω γράψει παλιότερα,  δεν το βάζουμε κάτω,  ψάχνουμε,  βλέπουμε γιατρούς που ο καθένας είναι στο είδος του και προχωράνε στον εξωσωματικο μας,  και θα έρθει και η εγκυμοσύνη,  δεν σταματάμε να προσπαθούμε και να ονειρεύομαστε για την απόκτηση της !

Καλη δύναμη σ όσες ξεκινούν,  σ όσες περιμένουν χοριακη,  στα κορίτσια που είναι σε κύηση , όλα κατευχην :x

• Μου αρέσει 14

Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς εγω παλι αρνητικα νεα σας εχω. Σημερα 9η μερα απο ετ χοριακη 47.

Παλι βιοχημικη στην καλυτερη.

Συνεχιζουμε τον αγωνα μας....

3 hours ago, Troia said:

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα.

Σε ευχαριστώ πολύ και επίσημα! Εύχομαι και στα δικά σου σύντομα!

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου και σύντομα να έχεις το μωράκι σου!

Συγχαρητήρια και απο εδώ κοπέλα μου!!!

Με το καλό το παιδάκι σας!!!

• Λυπημένη/-ος 5

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα