Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Kiddo είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μέσα σε όλη αυτή τη χαρούμενη ατμόσφαιρα.. (Troia μου :wub:) ..

Να κάνω εγώ μια άσχετη ερώτηση; Τις βελονιτσες αυτές, τις μικρές, που βάζουμε στη gonal ή στη Bemfola ή και στην ovitrelle.. ίδιες είναι από ότι φαίνεται.. μπορούμε να τις βρούμε ξεχωριστά στο φαρμακείο; Μπορούμε δηλαδή να πάμε να τις ζητήσουμε; Ξέρετε;

Αχ, εγώ δεν ήξερα τι να τις κάνω και τις πήγα και τις άφησα στην Τσεκούρα...Αν το ήξερα, θα σου τις κράταγα.... @Ydroxoos76μήπως σου έχουν περισσέψει; Και στην Τσεκούρα αν ζητήσεις, θα σου βρει από αυτές που αφήσαμε εμείς...

• Ευχαριστώ 1

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Ναι ρε συ...Θα ειχα φύγει στη μεση της διέγερσης αλλα με λυπηθηκα που ειχα ηδη πάρει φαρμακα για να σταματησω...Απο τοσο νωρίς το καταλαβα... Αυτό που γίνεται εκει μεσα είναι ολο λαθος.Ειναι ολοι απαραδεκτοι... Μακρια Παναγία μου

Δεν είχε τύχει να διαβάσω για τη περίπτωση σου στον συγκεκριμένο. Μου τον πρότεινε μια φίλη άσχετη με όλα αυτά αλλά δύο γνώστες της τον θεωρούν τον καλυτερο γιατί τα κατάφεραν μαζί του μετά από δυσκολίες. Καλά έχω ήδη άλλον στο μυαλό μου κ έχω σκοπό να πάω κ για δωρεάν συμβουλευτική αλλού. Δεν ήθελα να στα θυμησω, λυπάμαι!

πρίν από 20 λεπτά , mominthemaking είπε:

Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς εγω παλι αρνητικα νεα σας εχω. Σημερα 9η μερα απο ετ χοριακη 47.

Παλι βιοχημικη στην καλυτερη.

Συνεχιζουμε τον αγωνα μας....

Συγχαρητήρια και απο εδώ κοπέλα μου!!!

Με το καλό το παιδάκι σας!!!

Γιατί βρε συ, έχεις θετική χοριακη τόσο την 9η μερα. Ένα έβαλες; Με το καλό να διπλασιαστεί σωστά! 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

@Troia αν θες σαιτ  για κορδελες εχω πολλά..συγχαρητήρια για τον αγωνα που έδωσες κ κερδισες....χαιδεψε κοιλιτσα...με το καλο  το μωρακι σ γλυκια  μανουλα 

• Μου αρέσει 3

πρίν από 13 λεπτά , Moomin είπε:

Δεν είχε τύχει να διαβάσω για τη περίπτωση σου στον συγκεκριμένο. Μου τον πρότεινε μια φίλη άσχετη με όλα αυτά αλλά δύο γνώστες της τον θεωρούν τον καλυτερο γιατί τα κατάφεραν μαζί του μετά από δυσκολίες. Καλά έχω ήδη άλλον στο μυαλό μου κ έχω σκοπό να πάω κ για δωρεάν συμβουλευτική αλλού. Δεν ήθελα να στα θυμησω, λυπάμαι!

Μην το συζητας καθόλου κ μη λυπάσαι.Απλα εχω πει στον εαυτό μου μετα απο οσα τραβηξαμε αν καποια κοπέλα επιθυμεί να παει σ αυτον να προσπαθήσω να τη "σωσω". Τιποτα αλλο...

• Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 33 λεπτά , mominthemaking είπε:

Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς εγω παλι αρνητικα νεα σας εχω. Σημερα 9η μερα απο ετ χοριακη 47.

Είσαι σίγουρη ότι είναι αρνητική? Είναι 9η μέρα μόλις.. Περίμενε ξανά σε δύο μέρες, ίσως είναι πολύ ανεβασμένη. Διαβασα κοπέλα που απο 57 πηγε 1000φευγα μετά.. Μην απογοητεύεσαι ακόμα ❤️

Διαφημίσεις

πρίν από 48 λεπτά , Avocando35 είπε:

Ναι ναι τις μικρές λες ε? Τις πουλάνε σκέτες στα φαρμακεία. Αλλα αν δε βρεις σκετες, θα σου δωσουν τα μιρκα συριγγακια που τις εχουν κ απλώς θα παίρνεις τις μυτούλες που εσυ χρειάζεσαι. Εγώ έτσι το κάνω δηλαδή όταν δεν τις βρίσκω σκετες. 

Ναι! Σωστά! Καλά έκανες και μου το είπες να ξέρω αν δεν βρούμε τι να κάνουμε άλλο..!

πρίν από 47 λεπτά , winspert είπε:

Εγω θυμάμαι ειχα αγοράσει ενα κουτακι που ειχε μεσα μονο βελονες...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας! Ωραία!! Για να ξέρω να πάω να τις ζητήσω!

πρίν από 12 λεπτά , Troia είπε:

Αχ, εγώ δεν ήξερα τι να τις κάνω και τις πήγα και τις άφησα στην Τσεκούρα...Αν το ήξερα, θα σου τις κράταγα.... @Ydroxoos76μήπως σου έχουν περισσέψει; Και στην Τσεκούρα αν ζητήσεις, θα σου βρει από αυτές που αφήσαμε εμείς...

:wub:

Καλέ! Δεν πειράζει! Πόσο να έχουν πια από το φαρμακείο..; Αυτό δεν είναι τίποτα μπροστά στα υπόλοιπα έξοδα..! 

• Μου αρέσει 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

4 hours ago, Visit a vis said:

Είναι μια απόφαση σημαντική και για όσους δουλεύουμε σε χώρους εκπαίδευσης και υγείας είναι διπλά κρίσιμος ο εμβολιασμός εδώ και τώρα. Όσες απόψεις κι αν ακούσουμε εδώ μέσα ή σε άλλα φόρουμ το μόνο που θα καταφέρουμε είναι να αγχωθούμε, να φοβηθούμε, να συγχυστούμε κι αυτό σε τίποτα δεν βοηθάει. Ρωτάμε τον γιατρό μας αποκλειστικά και μόνο. Ο δικός μου ήταν εξαρχής θετικός και μάλιστα πήγα αμέσως μετά την ωοληψία για το εμβόλιο. Ακολουθούμε τις οδηγίες του Παγκόσμιου Οργανισμού Υγείας. Προσωπικά έκρινα βάσει των όσων ξέρω ότι προκαλεί ο κορωνοιός. Αν υπάρχει ένα ρίσκο με τα εμβόλια, με τον ιό αυτόν, που τώρα είναι παντού - δεν είμαστε όπως πέρσι- είναι υπερδιπλάσιο. Είναι προσωπικές σκέψεις και η καθεμία κρίνει και πράττει. Οι υποθέσεις για το τι θα προκαλέσει το εμβόλιο στο έμβρυο καλό είναι να μένουν για τον εαυτό μας. Ιδιαίτερα όταν εδώ μέσα είμαστε οι περισσότερες μεγαλοκοπέλες και τρέμουμε μήπως μας τύχει ένα παιδάκι άρρωστο, εξαιτίας του φθαρμένου όσο να πεις γενετικού μας υλικού. Κι αυτά δεν είναι εικασίες. Είναι επιβεβαιωμένα. 

Είναι ένα θέμα λεπτό πολύ...επιμένω: Στους ειδικούς! Οι γιατροί μας ξέρουν. 

Πολύ χαίρομαι για την θετική αυτή εξέλιξηηη... μπράβοο!! Καλή και όμορφη εγκυμοσύνη, Τροία!!!! :-))

Θα συμφωνήσω. Κι εγώ περιμένω να ανοίξει να πάω να κάνω pfizer. 

Είναι mRNA. Όπου m= message. Μεταφέρει πληροφορία και ενεργοποιεί μηχανισμό δημιουργίας συγκεκριμένης και μόνο πρωτεϊνης την οποία βλέπει ο οργανισμός και δημιουργεί αντισώματα. Δεν μπορεί να αντιδράσει με άλλα πράγματα μέσα στον οργανισμό. 

• Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

Πολύ ελπιδοφόρα η ιστορία σου!!! Εμένα προσωπικά αν και πρώτη μου διέγερση μου έδωσε απίστευτο κουράγιο!!! 

Τις ψυχολογικές μεταπτώσεις παλεύω να νικήσω και εγώ ελπίζω να μην αποτελέσουν ανασταλτικό παράγοντα στην προσπάθειά. Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά και εμείς και όλες μας!!!

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 52 λεπτά , mominthemaking είπε:

Kαλη ειναι αγαπη μου η χοριακη σου. Ειναι γυρω στο 50 που θελουν οι γιατροι για βλαστοκυστες. Ολα καλα θα πανε. Να εισαι αισιοδοξη. Αυτα ειναι θετικα νεα. Συγχαρητηρια!

• Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Troia είπε:

Σε ευχαριστώ για τις ευχές! Εύχομαι και στα δικά σου σύντομα!

Η ιστορία μου: Είμαι 40 ετών και ξεκινήσαμε φυσικές προσπάθειες πριν από 4,5 χρόνια. Πάνω στο χρόνο που δεν είχαμε αποτέλεσμα σκέφτηκα ότι η αποτυχία μπορεί να οφείλεται είτε στον γυναικείο, είτε στον ανδρικό παράγοντα, οπότε ξεκίνησα διερεύνηση εγώ με την τότε γυναικολόγο μου και ο σύζυγος σε ουρολόγο. Κανένας από τους 2 γιατρούς όμως δεν ήταν εξειδικευμένος στα θέματα υπογονιμότητας και έτσι ξεκινήσαμε μία έρευνα για ειδικούς που θα μπορούσαν να μας βοηθήσουν. Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να πω ότι αν ήξερα εξ' αρχής για το forum, θα είχαμε κερδίσει άπειρο χρόνο και χρήματα, αλλά και ψυχική ταλαιπωρία, διότι πολλοί από τους γιατρούς που είδαμε ήταν από άσχετοι έως επικίνδυνοι. Χαρακτηριστικό παράδειγμα ο γνωστός από εδώ παθολογοανατόμος/ανοσολόγος Β.Τ. ο οποίος με τρομοκράτησε για τα nk και μου πρότεινε να κάνω τα λεγόμενα "αντιπατρικά εμβόλια". Χάρη σε αυτόν όμως και επειδή ήθελα να ψάξω λίγο περισσότερο το θέμα, γνώρισα την Τσεκούρα στο Έλενα, η οποία με έψαξε ενδελεχώς και με βοήθησε να εντοπίσω τα δυνατά και τα αδύνατά μας σημεία και να εστιάσω στα σημεία που χρειάζονται βελτίωση. Το πρόβλημά μας ήταν μάλλον ο ανδρικός παράγοντας. Ο σύζυγος διαγνώστηκε με κιρσοκήλη που του είχε προκαλέσει ολιγοασθενοσπερμία και αποφασίσαμε, παρόλο που ήδη ήταν 40, να τη χειρουργήσουμε. Παρόλο που η ηλικία ήταν εναντίον του, χαίρομαι που το κάναμε, γιατί το σπέρμα του βελτιώθηκε σημαντικά, βέβαια λόγω ηλικίας αυτό πήρε χρόνο. Και πάλι όμως ο γιατρός που τον χειρούργησε δεν ήταν επαρκής για να μας καθοδηγήσει μετά το χειρουργείο στα θέματα γονιμότητας. Και θεωρώ ότι αν ο σύζυγος ήταν πιο δεκτικός σε αλλαγές του lifestyle, μπορεί να τα είχαμε καταφέρει και φυσικά, αλλά αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ...Κάπου εδώ ο ενδοκρινολόγος μου, ο οποίος είναι στο χώρο των εξωσωματικών και της υπογονιμότητας, μας συνέστησε τον ουρολόγο που μας βοήθησε, ο οποίος κέρδισε την εμπιστοσύνη μας και του ζητήσαμε σύσταση για εξωσωματιστή, με τον οποίο συνεχίζουμε μέχρι και τώρα στην εγκυμοσύνη. Μαζί κάναμε 4 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις και μία διέγερση που πήγε πολύ καλά. Η πρώτη εμβρυομεταφορά έγινε στον ίδιο κύκλο με τη διέγερση και κατέληξε σε βιοχημική και η 2η έφερε το αποτέλεσμα που σας ανακοίνωσα σήμερα. Εδώ θα πρέπει να πω ότι το Νοέμβριο του 2019 μέσα από τον εξωσωματιστή μου γνώρισα την κυρία που μου κάνει βελονισμό, η οποία μου εξήγησε τα πάντα περί διατροφής ώστε να βοηθήσω τη γονιμότητά μου και χάρη σε αυτήν άλλαξα εντελώς την κοσμοθεωρία μου σε σχέση με τον τρόπο ζωής. Όσα μου είπε μου τα επιβεβαίωσε αργότερα και η Τσεκούρα. Επίσης από το καλοκαίρι του 2020 έκανα ομοιοπαθητική με σκοπό να πετύχω μεγαλύτερη σωματική και ψυχική ισορροπία. Πράγματι, είδα για πρώτη φορά αρνητικά αντισώματα θυρεοειδούς (έχω θυρεοειδίτιδα hashimoto), είδα φυσιολογική προλακτίνη στο 0' που πάντα έκανα "ρυθμό προλακτίνης" για να πέσει και πέρασα τη διέγερση ανώδυνα και χωρίς ψυχολογικές μεταπτώσεις. Δεν ξέρω τι από τα παραπάνω βοήθησε, μπορεί όλα μαζί, μπορεί κάτι απ' όλα, μπορεί και τίποτα. Και να τα καταφέρναμε αμέσως χωρίς τίποτα από όλα αυτά, χωρίς καν χειρουργείο κιρσοκήλης, όπως μας έλεγαν κάποιοι εξωσωματιστές. Εγώ όμως ήμουν καλά με τον εαυτό μου μόνο αν έκανα τα πάντα για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση και να προσπαθήσω, αν είναι δυνατό, να τα καταφέρω με λίγες προσπάθειες και χωρίς να επιβαρυνθώ με πολλά φάρμακα. Ελπίζω η ιστορία μου να βοηθάει. Είμαι στη διάθεσή όλων για ό,τι χρειαστείτε.

@mominthemakingΟύτε κι εγώ είμαι σίγουρη ότι είναι αρνητική 9η μέρα. Εγώ 13η μέρα είχα 281, κάνε τους υπολογισμούς για να δεις πόσο περίπου θα είχα την 9η...Θα έλεγα να ενημερώσεις το γιατρό σου, να μην σταματήσεις τα φάρμακα και να επαναλάβεις τη Δευτέρα.

Σε ευχαριστώ πολύ, Ραφαέλα μου! Μόλις βεβαιωθούμε για το φύλο, θα σου πω να μου στείλεις site για κορδέλες! Να χαίρεσαι τη μπουμπόυ σου!

Σε ευχαριστούμε πολύ!!! εμένα μου έδωσες πολύ δύναμη!!!!

mUVMp2.png

@Troia

Ομοιοπαθητική --> check

Τσεκούρα --> check

Βελονισμός --> θα γίνει check αργότερα

Σε ακολουθούμε κατά πόδας fertility coach!! χαχαχαχα

Ωστε κοριτσάκι ε...! Τι καλά!!! :grin:

• Μου αρέσει 3
  • Χαχα 1

46 minutes ago, Moomin said:

Γιατί βρε συ, έχεις θετική χοριακη τόσο την 9η μερα. Ένα έβαλες; Με το καλό να διπλασιαστεί σωστά! 

ενα αγαπη μου ναι αλλα τι ελπιδα εχω με το 50..

xu6xp2.png

πρίν από 4 λεπτά , Arriel_83 είπε:

@Troia

Ομοιοπαθητική --> check

Τσεκούρα --> check

Βελονισμός --> θα γίνει check αργότερα

Σε ακολουθούμε κατά πόδας fertility coach!! χαχαχαχα

Ωστε κοριτσάκι ε...! Τι καλά!!! :grin:

Ξέχασες τον ενδοκρινολόγο -->check

και τη διατροφή ---> check

Ίσως κοριτσάκι, γιατί δεν είδαμε φύλο χθες. Δεν είμαστε ακόμα σίγουροι...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 4 λεπτά , mominthemaking είπε:

ενα αγαπη μου ναι αλλα τι ελπιδα εχω με το 50..

πολλες παρα πολλές....εγω με δανεικα  εβαλα 2 κ ειχα 9 μερα 80....τωρα κοιμάται διπλα μ ο κοκοβιος μ 14 μηνων

• Μου αρέσει 10
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 3

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα