Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , mominthemaking είπε:

Να περιμένω. Αλλά εγώ είμαι σίγουρη πλέον. Η ερωτηση μου ειναι γιατι. Χρωμοσωμικες; να συνεχισω ετσι; να μεταφερω δυο οταν και εφοσον μαζεψω; τι αλλο να ψαξω πλεον...γυναικολογοι ενδοκρινολογοι ρευματολογοι τσεκουρα διατροφολογοι ολοι σηκωνουν τα χερια ψηλα.  ειμαι απλα ατυχη λενε. 

Να περιμένεις λοιπόν...τι ήθελε 9η ημέρα την χοριακή για να συγχυστούμεε;;; 

Μην απελπίζεσαι σε παρακαλώ... (το λέω να ακούω κι εγώ και όλες). Θα συμβεί!! Αν και δεν έχω ιδέα από χοριακές, μηδενικά μόνο ξέρω και ένα 5 για αλλαγή στην τελευταία, εμπιστεύομαι τις έμπειρες του φόρουμ! Περίμενε λιγάκι...λίγη ακόμη υπομονή...κάνε κάτι να ξεχαστείς. Απασχολήσου με κάτι! Φτιάξε τσουρέκιαα!!!

• Χαχα 1

πρίν από 27 λεπτά , Troia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Η ζάχαρη ανήκει στις φλεγμονώδεις τροφές μαζί με κάποιες ακόμα (επεξεργασμένοι υδατάνθρακες, αλκοόλ, γλουτένη, τρανς λιπαρά) και θέλουμε περίπου για 3 μήνες πριν από την ωοληψία να μην έχουμε φλεγμονές στον οργανισμό μας για να έχουμε καλή ποιότητα ωαρίων. Για τον ίδιο λόγο (και για διάφορους άλλους) θα πρέπει να κρατάμε το ζάχαρό μας σταθερό κατά τη διάρκεια της ημέρας και τα γλυκά δεν ενδείκνυνται για διατροφή χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη.

Μάλλον η ψυχολογία σου δεν είναι καλή και τα βλέπεις όλα μαύρα, γιατί εμείς όλες μια χαρά τη βλέπουμε τη χοριακή σου. Μίλησες με το γιατρό σου; Τι σου είπε;

Εγχύσεις θα κάνεις; Είσαι σίγουρη; Έχεις ξανακάνει;

Σε ευχαριστώ πολύ, Κάντι μου!

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σε ευχαριστώ, Αγγελίνα μου! Καλή συνέχεια και στη δική σου εγκυμοσύνη!

Το έχουμε πει με την @Arriel_83Μόλις θα βγει στη σύνταξη η Τσεκούρα σε λίγα χρόνια, θα κάνουμε fertility coaching και θα την πάρουμε για επιστημονική σύμβουλο! Στην Αμερική υπάρχει όντως σαν ειδικότητα...Ή θα φτιάξουμε ΜΚΟ για την προστασία των γυναικών απέναντι στους απατεώνες/επικίνδυνους γιατρούς του χώρου.

Σε ευχαριστούμε πολύ!

Πολλά συγχαρητήρια και από εδώ κορίτσι μου! Τα καλά επιστρέφουν σε όσους τα κάνουν! Έχεις βοηθήσει πολύ κόσμο!

• Μου αρέσει 1

gcglp2.png

Διαφημίσεις

5 minutes ago, linaa said:

παιδι μου μια χαρα ειvαι η χοριακη σου. ξερω κοπελα εκαvε δυο εξωσωματικες με βλαστοκυστες πρωτο παιδι χοριακη 70 δευτερο παιδι χοριακη 55. 

Εσυ μου θυμιζεις τηv αλλη τηv τρελη εδω που ηταv εγγυος κ καvοvιζε εξετασεις για τοv αvτρα της γιατι δεv ειχε καλο σπερμα απλα μοvο απτα συμπτωματα...

οτι εχω αρχισει να το χανω ειναι το μονο σιγουρο αχαχαχαχαχαχα

3 minutes ago, Visit a vis said:

Να περιμένεις λοιπόν...τι ήθελε 9η ημέρα την χοριακή για να συγχυστούμεε;;; 

Μην απελπίζεσαι σε παρακαλώ... (το λέω να ακούω κι εγώ και όλες). Θα συμβεί!! Αν και δεν έχω ιδέα από χοριακές, μηδενικά μόνο ξέρω και ένα 5 για αλλαγή στην τελευταία, εμπιστεύομαι τις έμπειρες του φόρουμ! Περίμενε λιγάκι...λίγη ακόμη υπομονή...κάνε κάτι να ξεχαστείς. Απασχολήσου με κάτι! Φτιάξε τσουρέκιαα!!!

δε φταιει εκεινος εγω παω παντα 9η μερα να ξερω τι μου γινεται...

εκεινος ειπε 14η.

που να  φτιαξω τσουρεκια που εχω κοψει γλουτενη και ζαχαρη;;;;;;;;

xu6xp2.png

30 minutes ago, Troia said:

Το έχουμε πει με την @Arriel_83Μόλις θα βγει στη σύνταξη η Τσεκούρα σε λίγα χρόνια, θα κάνουμε fertility coaching και θα την πάρουμε για επιστημονική σύμβουλο! Στην Αμερική υπάρχει όντως σαν ειδικότητα...Ή θα φτιάξουμε ΜΚΟ για την προστασία των γυναικών απέναντι στους απατεώνες/επικίνδυνους γιατρούς του χώρου

Ναι καλε έχουμε έτοιμο πλάνο χαχαχ

Αχ αυτό με τους απατεώνες, μεγάλη κουβέντα! 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

παιδι μου μια χαρα ειvαι η χοριακη σου. ξερω κοπελα εκαvε δυο εξωσωματικες με βλαστοκυστες πρωτο παιδι χοριακη 70 δευτερο παιδι χοριακη 55. 

Εσυ μου θυμιζεις τηv αλλη τηv τρελη εδω που ηταv εγγυος κ καvοvιζε εξετασεις για τοv αvτρα της γιατι δεv ειχε καλο σπερμα απλα μοvο απτα συμπτωματα...

Χαχαχαχαχ!! Δεν έχω αλλά like

Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Troia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Η ζάχαρη ανήκει στις φλεγμονώδεις τροφές μαζί με κάποιες ακόμα (επεξεργασμένοι υδατάνθρακες, αλκοόλ, γλουτένη, τρανς λιπαρά) και θέλουμε περίπου για 3 μήνες πριν από την ωοληψία να μην έχουμε φλεγμονές στον οργανισμό μας για να έχουμε καλή ποιότητα ωαρίων. Για τον ίδιο λόγο (και για διάφορους άλλους) θα πρέπει να κρατάμε το ζάχαρό μας σταθερό κατά τη διάρκεια της ημέρας και τα γλυκά δεν ενδείκνυνται για διατροφή χαμηλού γλυκαιμικού δείκτη.

Μάλλον η ψυχολογία σου δεν είναι καλή και τα βλέπεις όλα μαύρα, γιατί εμείς όλες μια χαρά τη βλέπουμε τη χοριακή σου. Μίλησες με το γιατρό σου; Τι σου είπε;

Σε ευχαριστώ πολύ!

Το έχουμε πει με την @Arriel_83Μόλις θα βγει στη σύνταξη η Τσεκούρα σε λίγα χρόνια, θα κάνουμε fertility coaching και θα την πάρουμε για επιστημονική σύμβουλο! Στην Αμερική υπάρχει όντως σαν ειδικότητα...Ή θα φτιάξουμε ΜΚΟ για την προστασία των γυναικών απέναντι στους απατεώνες/επικίνδυνους γιατρούς του χώρου.

Σε ευχαριστούμε πολύ!

Σούπερ! Θέλω να είμαι από το πρώτα μέλη παρακαλώ!! Θα αναλάβω τις δράσεις στην επαρχία! :razz:

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

8 minutes ago, MaryH said:

Σ εμενα μου είχανε πει στο κέντρο ότι έχουν δει χαμηλές χοριακες κ εκτοξεύονται κ ψηλές να πέφτουν. Κάτι θα ξέρουν αυτοι έχουν δει πολλά. 

Τωρα επικεντρωσου στο μωράκι που αγωνίζεται μέσα σου κ δώστου δύναμη να συνεχίσει. Πρέπει να δίνει τον αγώνα μαζί μια ομάδα με την μαμα του. Δες πως θα πάει. Εγω έχω καλό προαίσθημα. Αν πάει καλά εδώ είμαστε να το γιορτάσουμε.Αν μετά δεν προχωρήσει εδώ είμαστε όλες να σε στηρίξουμε κ να βρεθεί λύση.

Σε ευχαριστώ πολυ Μαιρούλα μου

xu6xp2.png

4 minutes ago, mominthemaking said:

οτι εχω αρχισει να το χανω ειναι το μονο σιγουρο αχαχαχαχαχαχα

δε φταιει εκεινος εγω παω παντα 9η μερα να ξερω τι μου γινεται...

εκεινος ειπε 14η.

που να  φτιαξω τσουρεκια που εχω κοψει γλουτενη και ζαχαρη;;;;;;;;

Το θες το μωρό? Είμαι σίγουρη ότι το θες! Οπότε μην αγχώνεσαι άλλο γιατι αυτό περνάει και προς τα μέσα. Οτι, μα ότι κι αν συμβεί, πες "εγώ σήμερα είμαι έγκυος!". Αν πάρεις τεστ εγκυμοσύνης θα βγει θετικό! Ξεχνα το νούμερο της χοριακης. Σήμερα, τώρα εδώ που μιλάμε, είσαι έγκυος. Αυτό. 

Κάνε μια ζεστή σοκολάτα, άραξε στον καναπέ, κλείσε τα μάτια και κάνε όνειρα! Γιατι σήμερα έχεις το δικαίωμα να το κάνεις αυτό. Μην σκέφτεσαι το αύριο γιατί η σκέψη του αύριο μόνο φόβους φέρνει. Εστίασε στο σήμερα. 

• Μου αρέσει 10

2 minutes ago, Arriel_83 said:

Το θες το μωρό? Είμαι σίγουρη ότι το θες! Οπότε μην αγχώνεσαι άλλο γιατι αυτό περνάει και προς τα μέσα. Οτι, μα ότι κι αν συμβεί, πες "εγώ σήμερα είμαι έγκυος!". Αν πάρεις τεστ εγκυμοσύνης θα βγει θετικό! Ξεχνα το νούμερο της χοριακης. Σήμερα, τώρα εδώ που μιλάμε, είσαι έγκυος. Αυτό. 

Κάνε μια ζεστή σοκολάτα, άραξε στον καναπέ, κλείσε τα μάτια και κάνε όνειρα! Γιατι σήμερα έχεις το δικαίωμα να το κάνεις αυτό. Μην σκέφτεσαι το αύριο γιατί η σκέψη του αύριο μόνο φόβους φέρνει. Εστίασε στο σήμερα. 

Αχ.....

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

4 hours ago, mominthemaking said:

Καλημέρα κορίτσια, δυστυχώς εγω παλι αρνητικα νεα σας εχω. Σημερα 9η μερα απο ετ χοριακη 47.

Παλι βιοχημικη στην καλυτερη.

Συνεχιζουμε τον αγωνα μας....

Συγχαρητήρια και απο εδώ κοπέλα μου!!!

Με το καλό το παιδάκι σας!!!

Χωρίς να θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες... εγω 9η ημερα ειχα 100 και ειχα εμφυτευση σε 3 εμβρυα, όπως αποδειχτηκε αργοτερα...

Μηπως βιαζεσαι ν’ απογοητευτεις;

Δεν μου πεφτει λογος αλλα θα ελεγα να το σκεφτεις και να μη σταματησεις τα φαρμακα σου...

• Ευχαριστώ 1

LZ71p3.png

1 minute ago, AndMosch said:

Χωρίς να θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες... εγω 9η ημερα ειχα 100 και ειχα εμφυτευση σε 3 εμβρυα, όπως αποδειχτηκε αργοτερα...

Μηπως βιαζεσαι ν’ απογοητευτεις;

Δεν μου πεφτει λογος αλλα θα ελεγα να το σκεφτεις και να μη σταματησεις τα φαρμακα σου...

Σε ευχαριστω πολυ αγαπη μου. Εννοειται δεν τα σταματαω μεχρι να πεσει η χοριακη. Απλα ειμαι ρεαλιστρια και εχω κουραστει. Σημερα δεν ειναι καλη μερα αλλα απο αυριο θα μπω παλι στον αγωνα.

• Μου αρέσει 2

xu6xp2.png

πρίν από 49 λεπτά , Troia είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!

Σε ευχαριστούμε πολύ!

Διεκδικω θεση στη δραση της ΜΚΟ

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

πρίν από 20 λεπτά , Arriel_83 είπε:

Δεν μπορουσε καποιος να το γραψει καλυτερα.

• Μου αρέσει 4

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα