Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Argie.P είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Χαριζω μια gonal 300 μοναδες ληξη 11/21 και μια ovitrelle ληξη 2/22 . Οποια χρειαζεται να μου στειλει!! :wub:

Καλημέρα!!

Ναι ενδιαφέρομαι!! Σου έστειλα π.μ!!

πρίν από 3 λεπτά , Troia είπε:

:wub:

OiAXp2.pngbfhkp3.png

Καλημέρα κορίτσια! Χθες μου έκανε ο σύζυγος την ivor (ηπαρινη) κ ενώ τελευταία δεν πονουσα ιδιαίτερα, χθες πονεσα αρκετά.. Βασικά με πόνεσε κ η ενεση, όχι μόνο το φάρμακο.. Σήμερα που ξύπνησα είδα ένα μεγάλο αιματωμα, σχεδόν μαύρο..η διάμετρος είναι σίγουρα 5-6 εκατοστά κ τρόμαξα πολύ.. Βέβαια τώρα διάβασα ότι μπορεί να συμβεί.. Έχει συμβεί σε καμία κτ παρόμοιο; είναι κάτι ανησυχητικό; 

Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες μου έκανε ο σύζυγος την ivor (ηπαρινη) κ ενώ τελευταία δεν πονουσα ιδιαίτερα, χθες πονεσα αρκετά.. Βασικά με πόνεσε κ η ενεση, όχι μόνο το φάρμακο.. Σήμερα που ξύπνησα είδα ένα μεγάλο αιματωμα, σχεδόν μαύρο..η διάμετρος είναι σίγουρα 5-6 εκατοστά κ τρόμαξα πολύ.. Βέβαια τώρα διάβασα ότι μπορεί να συμβεί.. Έχει συμβεί σε καμία κτ παρόμοιο; είναι κάτι ανησυχητικό; 

Καλημέρα!και εγώ το είχα πάθει στην 1η μου εξωσωματική.. είχα τρομάξει υπερβολικά πολύ αλλά ο γιατρός μου με καθησύχασε ότι μπορεί να συμβεί και Δεν ήταν κάτι.. απ ότι έχω μάθει κ από άλλες φίλες μου, έχει συμβεί και σ εκείνες.. 

καλού κακού,ρώτα κ τον γιατρό σου αλλά δεν ειναι κάτι!

οοοολα να πάνε καλά!!:x

πρίν από 8 λεπτά , Ευαγγελιαα είπε:

Καλημέρα!και εγώ το είχα πάθει στην 1η μου εξωσωματική.. είχα τρομάξει υπερβολικά πολύ αλλά ο γιατρός μου με καθησύχασε ότι μπορεί να συμβεί και Δεν ήταν κάτι.. απ ότι έχω μάθει κ από άλλες φίλες μου, έχει συμβεί και σ εκείνες.. 

καλού κακού,ρώτα κ τον γιατρό σου αλλά δεν ειναι κάτι!

οοοολα να πάνε καλά!!:x

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου για την απάντηση σου! Τουλάχιστον δε με πονάει αλλά σαν θέαμα είναι λιγακι τρομακτικό.. Πήρα τη γιατρό αλλα δεν την βρήκα, θα περιμένω να με καλέσει όταν το δει.. 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 19 λεπτά , Αγγελίνα είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ έκανα στην εγκυμοσύνη ενέσεις ηπαρινης (inohept) και μάλιστα προς το τέλος 2 την ημέρα! Είναι άσχημο αλλά συνηθίζεται! Ως tip θα έλεγα να βάζεις καθαρό βουτυρο στην μελανιά! Επίσης, διάβασε τις οδηγίες αν χρειάζεται να "βγάζεις τον αέρα" από την ένεση! Εγώ στην αρχή τον έβγαζα (συνηθισμένη απι τις άλλες ενέσεις) αλλά στις inohept δεν χρειαζόταν! Και πράγματι, όταν έκανα αυτό που έλεγαν οι οδηγίες, μειώθηκαν οι μελανιές! 

Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , *Μυρτώ είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ έκανα στην εγκυμοσύνη ενέσεις ηπαρινης (inohept) και μάλιστα προς το τέλος 2 την ημέρα! Είναι άσχημο αλλά συνηθίζεται! Ως tip θα έλεγα να βάζεις καθαρό βουτυρο στην μελανιά! Επίσης, διάβασε τις οδηγίες αν χρειάζεται να "βγάζεις τον αέρα" από την ένεση! Εγώ στην αρχή τον έβγαζα (συνηθισμένη απι τις άλλες ενέσεις) αλλά στις inohept δεν χρειαζόταν! Και πράγματι, όταν έκανα αυτό που έλεγαν οι οδηγίες, μειώθηκαν οι μελανιές! 

Ναι ξέρω για τον αέρα.. Έχω κανει πολλές ως τώρα κ πήγαν μια χαρά.. Κπς φορές ίσως δημιουργουνταν μια μικρή μελάνια.. Αυτό όμως είναι ένα μεγάλο μαύρο αιματωμα.. Τεσπα.. Τελικά η doc μου είπε ότι δν είναι κτ ανησυχητικό.. Αλλά σαν θέαμα είναι κάπως περίεργο. 

4 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Ναι όντως την προγεστερονη για να ξεκινήσουμε την θέλουμε ιδανικά κάτω από 1.οπότε καλά σου είπε ο γιατρός σου ότι θα πάτε σε επόμενο κύκλο.

Μην ανυσηχεις όμως.σου εύχομαι καλή επιτυχία.

η αλήθεια είναι έψαχνα και δεν έβρισκα κάποιο σχόλιο να έχει και κάποια άλλη κοπέλα αυτό το θέμα...λέω και αυτό τι είναι τώρα...μακάρι να ξεπερνιούνται όλα μας τα εμπόδια και μακάρι να νιώσω και εγώ αυτό το θαύμα....:)

3 ώρες πρίν, VASSSO80 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Μην απογοητεύεσαι, ένας κακός κύκλος είναι μόνο. Ο επόμενος θα είναι καλύτερος και θα μπορέσεις να υποδεχτείς το εμβρυακι σου. Να σκέφτεσαι ότι κάθε εμπόδιο για καλό. Το εμβρυακι σου θέλει να βολευτεί στην κοιλιτσα σου τον επόμενο μήνα ! 

τι ωραίο αυτό που είπεεεςςςςς....Μακάριιιιιιιιιιι....!!!

• Μου αρέσει 1

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγαμε το πρωί στο κέντρο τελικά ένα ωοθηλακιο έχω και θα πάω Δευτέρα για ωοληψια. Ρώτησα τον γιατρό αν θα πορευτούμε με αυτό το ένα και μου είπε αν είναι καλό και γονιμοποιηθεί θα το βάλουμε κιόλας. 

Κάθε εμπειρία σας πολύτιμη...έχω αγχωθει αρκετά!!!

• Μου αρέσει 3

18 ώρες πρίν, Troia είπε:

Θα σε μάλωνα τώρα, αλλά δεν θέλω να σε στεναχωρήσω έγκυο γυναίκα...Γιατί πήγες νωρίτερα; Για να σου λέει εκείνος 14η κάτι ξέρει...Να σου πω πώς το διαχειριζόμουν εγώ και πέρναγαν εύκολα οι μέρες. Έλεγα στον εαυτό μου ότι όσο δεν ξέρω κάτι, ελπίζω, γιατί μπορεί να έχει πετύχει. Και όσο δεν έκανα χοριακή, ένιωθα αισιόδοξη ότι τα έχω καταφέρει. 

Ακριβώς το ίδιο έκανα και εγώ. Άσε που για να νιώθω λίγο ακόμα έγκυος καθυστέρησα και άλλη μία μέρα τη χοριακή μη μου πάρει πίσω τη χαρά...!!

17 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Ναι...Δεν ξέρω τι να πιστέψω και τι να σκεφτώ πλέον...

Θες αντί για σκέψη να περάσεις τις υπόλοιπες μέρες βλέποντας ταινίες; Δώσε δύναμη στο εμβρυάκι σου!!! Κάνει το όνειρό σου πραγματικότητα εκεί κάτω!!! Μια χαρά είναι η χοριακή σου. Ναι, οκ υπάρχουν και κοπέλες που δίνουν μεγάλες χοριακές, όπως εγώ. Αλλά δεν σημαίνει ότι είναι ο κανόνας. Εσύ θες απλά τους διπλασιασμούς. Σκέψου ότι αν ήταν από φυσιολογική σύλληψη μπορεί ακόμα να μην το είχες πάρει χαμπάρι...άσε τις μέρες να περάσουν!

• Μου αρέσει 6

tvXOp2.png

On 5/7/2021 at 12:57 PM, Troia said:

Σε ευχαριστώ, Μαίρη μου! Ναι, είμαι, περίμενα την αυχενική για να το ανακοινώσω και έγινε χθες. Ευτυχώς όλα καλά αν και περιμένω τα αποτελέσματα του papp-a. Ένα μωράκι έχω.

Συγχαρητηρια κι επισημως κοριτσι μου!! Να χαρεις τωρα την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!:x

Διαφημίσεις

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγαμε το πρωί στο κέντρο τελικά ένα ωοθηλακιο έχω και θα πάω Δευτέρα για ωοληψια. Ρώτησα τον γιατρό αν θα πορευτούμε με αυτό το ένα και μου είπε αν είναι καλό και γονιμοποιηθεί θα το βάλουμε κιόλας. 

Καλή επιτυχία, Δευτέρα θα δώσει κ ο άντρας σου το υλικό και τρίτη θα σας ενημερώσουν αν γονιμοποιηθηκε, μετα στις 3 μέρες θα μιλήσετε παλι με το έμβρυο λογικό η με το γιατρό αν ειναι οκ να το βάλετε ή θα το αφήσετε για 5 ημερών να γίνει βλαστοκυστη, μην απογοητεύσε, και γω που ειχα 7, τα 3 γονιμοποιηθηκαν και περιμένουμε τη Δευτέρα να δούμε αν πήγαν όλα καλα να βάλουμε ότι έχουμε, η ποιότητα μετράει 

πρίν από 2 λεπτά , silvy22 είπε:

Καλή επιτυχία, Δευτέρα θα δώσει κ ο άντρας σου το υλικό και τρίτη θα σας ενημερώσουν αν γονιμοποιηθηκε, μετα στις 3 μέρες θα μιλήσετε παλι με το έμβρυο λογικό η με το γιατρό αν ειναι οκ να το βάλετε ή θα το αφήσετε για 5 ημερών να γίνει βλαστοκυστη, μην απογοητεύσε, και γω που ειχα 7, τα 3 γονιμοποιηθηκαν και περιμένουμε τη Δευτέρα να δούμε αν πήγαν όλα καλα να βάλουμε ότι έχουμε, η ποιότητα μετράει 

Μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε εσένα!!! Αυτό μου είπε ο γιατρός ότι μετράει η ποιότητα και μόνο και ίσως για να με ενθαρρύνει μου είπε ότι ποντάρει και στο σπέρμα του καλού μου που είναι εφηβικό χαχαχαχα.

Καλά μας αποτελέσματα λοιπόν!!!

• Μου αρέσει 3

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλημερα.Η αποφαση ειναι αποκλειστικα δικη σας γιατι ομως να βιαστειτε και να βαλετε αυτο το ενα ?Οσο καλο και να ειναι γιατι να μην μαζεψεις περισσοτερα εμβρυακια με φυσικους κυκλους και να εχεις περισσοτερες επιλογες για μια ή δυο εμβρυομεταφορες?Καταλαβαινω την επιθυμια σου να προχωρησεις και οι γιατροι συνηθως πιεζουν για εμβρυομεταφορες αλλα με περισσοτερα εμβρυα  και εχοντας ηδη ενα στην καταψυξη θα πας με αλλη ψυχολογια. Πλεον αν το εμβρυο ειναι καλο , οι καταψυξεις ειναι πολυ προηγμενης τεχνολογιας και δεν δημιοργουνται  προβληματα στην αποψυξη. Ασε που θα εχεις επιλογη να βαλεις οχι μονο περισσοτερα εμβρυα αλλα να επιλεξετε εαν θελετε να μεταφερετε τα εμβρυα σε φυσικο ή τεχνητο κύκλο. Οπως και να εχει καλη επιτυχια.

• Μου αρέσει 2

πρίν από 9 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημερα.Η αποφαση ειναι αποκλειστικα δικη σας γιατι ομως να βιαστειτε και να βαλετε αυτο το ενα ?Οσο καλο και να ειναι γιατι να μην μαζεψεις περισσοτερα εμβρυακια με φυσικους κυκλους και να εχεις περισσοτερες επιλογες για μια ή δυο εμβρυομεταφορες?Καταλαβαινω την επιθυμια σου να προχωρησεις και οι γιατροι συνηθως πιεζουν για εμβρυομεταφορες αλλα με περισσοτερα εμβρυα  και εχοντας ηδη ενα στην καταψυξη θα πας με αλλη ψυχολογια. Πλεον αν το εμβρυο ειναι καλο , οι καταψυξεις ειναι πολυ προηγμενης τεχνολογιας και δεν δημιοργουνται  προβληματα στην αποψυξη. Ασε που θα εχεις επιλογη να βαλεις οχι μονο περισσοτερα εμβρυα αλλα να επιλεξετε εαν θελετε να μεταφερετε τα εμβρυα σε φυσικο ή τεχνητο κύκλο. Οπως και να εχει καλη επιτυχια.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου . Με έπιασε απροετοίμαστη ο γιατρός γιατί όλο το πρωί σκεφτόμουν τη γκαντεμια μου με τόσα φάρμακα και τιποτα δεν έκανα. 

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ευχομαι να ναι ποιοτικό αυτό το ένα!!Περιμένουμε τα νέα της επόμενης βδομάδας λοιπόν!!! Όλα να πάνε καλά!!! 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα