Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου . Με έπιασε απροετοίμαστη ο γιατρός γιατί όλο το πρωί σκεφτόμουν τη γκαντεμια μου με τόσα φάρμακα και τιποτα δεν έκανα. 

Συνηθισμένη η χαμηλή ανταπόκριση. Και εγώ στην προηγούμενη έδωσε 4 και γονιμοποιήθηκε μόνο ένα. Το είχα βάλει μόνο του. Μηδέν πήρα εγώ. Άλλες όμως έχουν το παιδάκι τους τώρα. Συζήτησε με τον γιατρό σου κάθε περίπτωση και δυνατότητα που έχετε.

Θα προχωρήσει. Είναι το ένα το ηρωικό!!! Αλλά για αυξημένες πιθανότητες θα το αφήσετε να γίνει βλαστοκύστη; Θα το κρατήσεις και με διατροφή και μια καλύτερη προετοιμασία θα μαζέψεις κι άλλα με φυσικούς ή μη; Υπάρχουν διάφορα να κάνετε. Δεν νομίζω οι γιατροί να θέλουν να ξεμπερδεύουν με εμβρυομεταφορές. Ποιος ξέρει όμως; Τα κέρδη είναι πολλα, σίγουρα σε κάποιους παραδόπιστους θα ισχύει κι αυτό. Ο σωστός γιατρός επιμένει στην τεχνική που θα φέρει επιτυχία! Αυτό πιστεύω. 

Εύχομαι, "συμμαθήτρια", τα καλύτερα!!! 

• Ευχαριστώ 1

Η λαχτάρα μου λέει να προχωρήσω αμέσως η λογική μου όμως λέει αλλά ..να προσπαθήσω να μαζέψω και κατιτις παραπάνω αν μπορέσω. Σίγουρα περισσότερα έμβρυα περισσότερες πιθανότητες. Θα δείξει...έτσι και αλλιώς έχω άπειρες βιταμίνες ακόμα να πάρω οπότε θαρρώ θα με βοηθήσουν. 

Όσο για το αν θα το αφήσω να γίνει βλαστοκυστη επειδή δεν σκαμπαζω καθόλου θα εμπιστευτώ τους εμβρυολογους ότι μου πουν εκείνοι.

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Η λαχτάρα μου λέει να προχωρήσω αμέσως η λογική μου όμως λέει αλλά ..να προσπαθήσω να μαζέψω και κατιτις παραπάνω αν μπορέσω. Σίγουρα περισσότερα έμβρυα περισσότερες πιθανότητες. Θα δείξει...έτσι και αλλιώς έχω άπειρες βιταμίνες ακόμα να πάρω οπότε θαρρώ θα με βοηθήσουν. 

Όσο για το αν θα το αφήσω να γίνει βλαστοκυστη επειδή δεν σκαμπαζω καθόλου θα εμπιστευτώ τους εμβρυολογους ότι μου πουν εκείνοι.

Πάντα στους ειδικούς. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Με στατιστικά και πιθανότητες πηγαίνουν, αλλά όποιος ξέρει το ιστορικό σου καλά, μπορεί να σε καθοδηγήσει σωστά. Όταν διάβασα 40% πιθανότητα για τις βλαστοκύστες, κόλλησα. Εγώ έχω λίγα έμβρυα. Αν τα χαραμίσω περιμένοντας τα δυνατά, δεν είναι άδικο; Ξέροντας ότι 3ων ημερών έχουν δώσει παιδάκια και βλαστοκύστες όχι. Δηλαδή δεν υπάρχει εξασφαλισμένο αποτέλεσμα. Δεν ξέρω. Σίγουρα πάντως αν είχα 5+ έμβρυα θα άφηνα κάποια να δούμε αν προχωρούν. 

Μην αγχώνεσαι και λειτούργησε με λογική αλλά και ένστικτο! Μετρά και αυτό...

• Μου αρέσει 1

πρίν από 16 λεπτά , Visit a vis είπε:

Πάντα στους ειδικούς. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Με στατιστικά και πιθανότητες πηγαίνουν, αλλά όποιος ξέρει το ιστορικό σου καλά, μπορεί να σε καθοδηγήσει σωστά. Όταν διάβασα 40% πιθανότητα για τις βλαστοκύστες, κόλλησα. Εγώ έχω λίγα έμβρυα. Αν τα χαραμίσω περιμένοντας τα δυνατά, δεν είναι άδικο; Ξέροντας ότι 3ων ημερών έχουν δώσει παιδάκια και βλαστοκύστες όχι. Δηλαδή δεν υπάρχει εξασφαλισμένο αποτέλεσμα. Δεν ξέρω. Σίγουρα πάντως αν είχα 5+ έμβρυα θα άφηνα κάποια να δούμε αν προχωρούν. 

Μην αγχώνεσαι και λειτούργησε με λογική αλλά και ένστικτο! Μετρά και αυτό...

Και εγώ έχω ακούσει ότι οι βλαστοκυστες θεωρητικά έχουν περισσότερες πιθανότητες να δώσουν κύηση. Ειλικρινά έχει κολλήσει το κεφάλι μου. 

Ας γονιμοποιηθεί με το καλό το μονάκριβο μου κ εκείνη τη στιγμή πιστεύω θα πάρω τη σωστή απόφαση!!!

• Μου αρέσει 2

9 ώρες πρίν, Argie.P είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Χαριζω μια gonal 300 μοναδες ληξη 11/21 και μια ovitrelle ληξη 2/22 . Οποια χρειαζεται να μου στειλει!! :wub:

Καλησπέρα... Βρίσκεσαι Αθήνα; αν ναι μια φίλη θα τη χρειαστεί αν είναι ακόμα διαθέσιμη 

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Διαφημίσεις

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καποιες απο εμας εδω,μεταξυ αυτων και εγω , εχουμε μαστερ στις εμβρυομεταφορες τοσες που εχουμε κανει απο λαθη γιατρων.Τωρα που οι ορμονες σου ειναι ακομη καλες να το εκμεταλλευτεις να μαζεψεις  εμβρυακια. Αυτα θα ειναι η δυναμη σου.Σιγα σιγα. Ειναι κριμα τοσα λεφτα που εχει μια εμβρυομεταφορα και ολοκληρωνει το πακετο της εξωσωματικης να το "κουμπωσεις" με ενα  εμβρυο. Και παλι καλη επιτυχια

• Μου αρέσει 7
  • Ευχαριστώ 1

Κορίτσι μου, χρειάζομαι τη gonal άμεσα!!! Πού βρίσκεσαι;;;

10 ώρες πρίν, Argie.P είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!! Χαριζω μια gonal 300 μοναδες ληξη 11/21 και μια ovitrelle ληξη 2/22 . Οποια χρειαζεται να μου στειλει!! :wub:

Κορίτσι μου καλησπέρα. Χρειάζομαι τη Gonal άμεσα! Έχω ξεκινήσει θεραπεία κ η επιτροπή μου θα γίνει μέσα στην εβδομάδα. ο γιατρός μου έκρινε απαραίτητο να ξεκινήξω άμεσα... υπάρχει περίπτωση να μου τη δώσεις;;;; ευχαριστώ

4 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

Συγχαρητηρια κι επισημως κοριτσι μου!! Να χαρεις τωρα την εγκυμοσυνη σου και με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου!!:x

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και εύχομαι και στα δικά σου σύντομα!

• Μου αρέσει 1

Καλησπέρα κι από μένα!

Μετά κόπων και βασάνων περάσαμε επιτροπή και πήραμε την έγκριση!!! :grin:  Δυστυχώς όμως λόγω covid δεν μπορούμε να προχωρήσουμε γιατί στο Αττικό που με παρακολουθούν έχουν πλέον λίστα αναμονής... μας είπαν πιθανόν Σεπτέμβρη και βλέπουμε.. Έχω απογοητευτεί γιατί χάνουμε πολύτιμους μήνες. Λόγω ηλικίας είμαι οριακά και αναρωτιόμουν αν μπορώ τα φάρμακα που μου εγκρίθηκαν να τα χρησιμοποιήσω πλέον σε άλλο κέντρο. 

πρίν από 23 λεπτά , Smerna είπε:

Καλησπέρα κι από μένα!

Μετά κόπων και βασάνων περάσαμε επιτροπή και πήραμε την έγκριση!!! :grin:  Δυστυχώς όμως λόγω covid δεν μπορούμε να προχωρήσουμε γιατί στο Αττικό που με παρακολουθούν έχουν πλέον λίστα αναμονής... μας είπαν πιθανόν Σεπτέμβρη και βλέπουμε.. Έχω απογοητευτεί γιατί χάνουμε πολύτιμους μήνες. Λόγω ηλικίας είμαι οριακά και αναρωτιόμουν αν μπορώ τα φάρμακα που μου εγκρίθηκαν να τα χρησιμοποιήσω πλέον σε άλλο κέντρο. 

Φυσικά κ μπορείς! Είναι δικά σου κ επιλέγεις εσυ. Καλή επιτυχία!

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Φυσικά κ μπορείς! Είναι δικά σου κ επιλέγεις εσυ. Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πάρα πολύ! 

Θα μπω στη διαδικασία να βρω άλλο κέντρο τωρα...

On 7/5/2021 at 9:51 ΜΜ, mominthemaking είπε:

Ναι...Δεν ξέρω τι να πιστέψω και τι να σκεφτώ πλέον...

Πως εισαι?Εισαι καλυτερα?

@Troia συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι ένα υγιές μωρακι(ημουν σίγουρη η επιτυχία σου). @Moomin καλά θα κάνεις ναλλαξεις γιατρό όσο καλός και να ειναι, μόνο και μόνο για τα αυγουλακια που του ξεφευγουν συχνά πυκνα!

• Μου αρέσει 3

23 ώρες πρίν, Αγγελίνα είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Χθες μου έκανε ο σύζυγος την ivor (ηπαρινη) κ ενώ τελευταία δεν πονουσα ιδιαίτερα, χθες πονεσα αρκετά.. Βασικά με πόνεσε κ η ενεση, όχι μόνο το φάρμακο.. Σήμερα που ξύπνησα είδα ένα μεγάλο αιματωμα, σχεδόν μαύρο..η διάμετρος είναι σίγουρα 5-6 εκατοστά κ τρόμαξα πολύ.. Βέβαια τώρα διάβασα ότι μπορεί να συμβεί.. Έχει συμβεί σε καμία κτ παρόμοιο; είναι κάτι ανησυχητικό; 

Καλημέρα,το είχα πάθει αρκετές φορές,δεν ειναι κατι.Λίγη άρνικα επί τόπου και θα φύγει γρήγορα

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα