Recommended Posts

Διαφημίσεις

10 minutes ago, Kiddo said:

Καλημέρα!! Αχχχχ με πρόλαβες!! :P:lol: Χρόνια Πολλά κοριτσάκι μου!

Χρόνια Πολλά και σε όλα τα κορίτσια, με παιδάκια ή όχι ακόμα! Είμαστε όλες μας εν δυνάμει μανουλες ήδη! Μόνο η καρδιά και η ψυχή μας το ξέρει και μόνο αυτό μετράει άλλωστε.. θα έρθει και η ώρα που θα τα έχουμε και εμείς στην αγκαλιά μας..! Μέχρι τότε, όσες τα έχετε στην αγκαλιά σας φιλήστε τα, καμαρώστε τα! Είναι τα δικά σας θαυματακια!! Χρόνια Πολλά και να έχουμε την υγεία μας πάνω από όλα όλες μας!

Χρόνια πολλά!!!! :wub:

• Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Καντι είπε:

Να γίνετε  ολες μανούλες, να αδειάσει αυτο το τοπικ, ειστε  πολυ κοντα κοριτσακια μου. Του χρόνου τέτοια μερα να γιορτάζετε και επίσημα , γιατι ανεπίσημα με τόση προσπαθεια ειστε ήδη μαμάδες.

Αχ βρε Καντι..Δε ξερεις εμενα προσωπικα ποση ελπιδα μου δινεις.Οταν πεφτω ψυχολογικα σε σκεφτομαι. Χρονια πολλσ σε εσενα και σε ολες τις Μανουλες και του χρονου να γιορταζουμε ολες,

• Μου αρέσει 13

Κοριτσακια μου καλα,χρονια πολλα σε ολες μας...Κ σε αυτες που εχουν ηδη μωρακια κ σ αυτες που συντομα θα εχουν...Τη μια χρονιά στενοχωριεσαι κ λες γιατί να μη γιορταζω σημερα κ την αλλη χρονιά εχεις το πλασματακι σου στην αγκαλια... Έτσι γινεται παντα...

Περαν της ομορφης γιορτης θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σε οποια κοπέλα γνωριζει.Στην επομενη περίοδο περιπου στα μεσα του μηνα θα ξεκινησω προσπαθεια για ωοληψια σε φκ. Εμβρυομεταφορα αν ολα πανε καλα θα κανω στον μεθεπόμενο... Που είναι το θεμα τωρα...Εχω μεγαλο προβλημα με τα χερια μου.Εχω κανει κορτιζόνη στον δεξι ωμο πριν απο τρια χρόνια κ τωρα με ποναει πολυ κ ο αριστερός. Επιτρεπεται να παρω τωρα για λιγες μερες καποια αντιφλεγμονώδη; Θα κανουν κακο στην ποιότητα των ωαρίων; Δυστυχώς κορτιζονη δεν μπορω να κανω γιατί κανω ομοιοπαθητικη κ επισης δεν ξερω αν κανει καποιο κακο στην προσπάθεια.Εχω στειλει μνμ στο γιατρό μου ο οποίος δεν μου εχει απαντησει ακομα. Δεν σας ρωταω σα γιατρους. Ρωταω αν εχει χρειαστει να παρει κατι τετοιο καποια κοπέλα εν αναμονη εξωσωματικής ή γενικά αν εχει ρωτησει γιατρό. Η ομοιοπαθητικος μου μου προτεινε να παρω βιταμινες με γλυκοζαμινη,χονδροϊτινη κ msm αλλα κ αυτα δεν ξερω ποσο αθωα ειναι...Τι να κανω κ περνανε οι μερες; Δεν θελω να ρωτησω ορθοπαιδικό...Νομιζω οτι δεν ξερουν κ δεν τους νοιαζει κιόλας...

• Μου αρέσει 3

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 26 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσακια μου καλα,χρονια πολλα σε ολες μας...Κ σε αυτες που εχουν ηδη μωρακια κ σ αυτες που συντομα θα εχουν...Τη μια χρονιά στενοχωριεσαι κ λες γιατί να μη γιορταζω σημερα κ την αλλη χρονιά εχεις το πλασματακι σου στην αγκαλια... Έτσι γινεται παντα...

Περαν της ομορφης γιορτης θα ηθελα να κανω μια ερώτηση σε οποια κοπέλα γνωριζει.Στην επομενη περίοδο περιπου στα μεσα του μηνα θα ξεκινησω προσπαθεια για ωοληψια σε φκ. Εμβρυομεταφορα αν ολα πανε καλα θα κανω στον μεθεπόμενο... Που είναι το θεμα τωρα...Εχω μεγαλο προβλημα με τα χερια μου.Εχω κανει κορτιζόνη στον δεξι ωμο πριν απο τρια χρόνια κ τωρα με ποναει πολυ κ ο αριστερός. Επιτρεπεται να παρω τωρα για λιγες μερες καποια αντιφλεγμονώδη; Θα κανουν κακο στην ποιότητα των ωαρίων; Δυστυχώς κορτιζονη δεν μπορω να κανω γιατί κανω ομοιοπαθητικη κ επισης δεν ξερω αν κανει καποιο κακο στην προσπάθεια.Εχω στειλει μνμ στο γιατρό μου ο οποίος δεν μου εχει απαντησει ακομα. Δεν σας ρωταω σα γιατρους. Ρωταω αν εχει χρειαστει να παρει κατι τετοιο καποια κοπέλα εν αναμονη εξωσωματικής ή γενικά αν εχει ρωτησει γιατρό. Η ομοιοπαθητικος μου μου προτεινε να παρω βιταμινες με γλυκοζαμινη,χονδροϊτινη κ msm αλλα κ αυτα δεν ξερω ποσο αθωα ειναι...Τι να κανω κ περνανε οι μερες; Δεν θελω να ρωτησω ορθοπαιδικό...Νομιζω οτι δεν ξερουν κ δεν τους νοιαζει κιόλας...

Χρόνια Πολλά στις ήδη μανούλες, στις μέλλουσες μανούλες και στις εν δυνάμει μανούλες! Του χρόνου εύχομαι να βρίσκονται περισσότερες στην πρώτη κατηγορία. 

Σου απαντάω μόνο με κοινή λογική, χωρίς να μου έχει τύχει και χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία. Σίγουρα τις φλεγμονές στον οργανισμό δεν τις θέλουμε όταν προσπαθούμε να βελτιώσουμε την ποιότητα των ωαριων και η διατροφή που προτείνεται γι᾽αυτό το σκοπό είναι γεμάτη αντιφλεγμονώδεις τροφές και έλευθερη από φλεγμονώδεις. Επίσης, σύμφωνα με την Τσεκούρα, κάποια από τα φάρμακα που δίνουν μετά την εμβρυομεταφορά, όπως το σαλοσπίρ και οι αντιπηκτικές, ακόμα κι αν δεν τα χρειαζόμαστε, είναι καλά για τις αντιφλεγμονωδεις ιδιότητές τους. Οπότε καταλαβαίνω ότι τις αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες τις θέλουμε γενικά για την ποιότητα των ωαρίων, αλλά και για όλη τη διαδικασία. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι τα αντιφλεγμονώδη φάρμακα δεν επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη. Αυτή είναι μία πρώτη δική μου εκτίμηση και σίγουρα θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα σου απαντήσει πιο αξιόπιστα. 

12 ώρες πρίν, giota1 είπε:

@Troia συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι ένα υγιές μωρακι(ημουν σίγουρη η επιτυχία σου).

Σε ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι και στα δικά σου σύντομα!

• Μου αρέσει 6
  • Ευχαριστώ 2

πρίν από 2 λεπτά , Troia είπε:

Σου απαντάω μόνο με κοινή λογική, χωρίς να μου έχει τύχει και χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία. Σίγουρα τις φλεγμονές στον οργανισμό δεν τις θέλουμε όταν προσπαθούμε να βελτιώσουμε την ποιότητα των ωαριων και η διατροφή που προτείνεται γι᾽αυτό το σκοπό είναι γεμάτη αντιφλεγμονώδεις τροφές και έλευθερη από φλεγμονώδεις. Επίσης, σύμφωνα με την Τσεκούρα, κάποια από τα φάρμακα που δίνουν μετά την εμβρυομεταφορά, όπως το σαλοσπίρ και οι αντιπηκτικές, ακόμα κι αν δεν τα χρειαζόμαστε, είναι καλά για τις αντιφλεγμονωδεις ιδιότητές τους. Οπότε καταλαβαίνω ότι τις αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες τις θέλουμε γενικά για την ποιότητα των ωαρίων, αλλά και για όλη τη διαδικασία. Αυτό που ξέρω όμως είναι ότι τα αντιφλεγμονώδη φάρμακα δεν επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη. Αυτή είναι μία πρώτη δική μου εκτίμηση και σίγουρα θα μιλήσεις με το γιατρό σου και θα σου απαντήσει πιο αξιόπιστα. 

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου...Ετσι ακριβώς ξερω κ εγω... ειμαι δυο κυκλους μακρια απο την εμβρυομεταφορα κ σιγουρα ξερω οτι δεν επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη...Απλα δεν ηξερα αν κάνουν κακο κ στη διαδικασία.Απο την αλλη δε θελω να το αφησω κ να με πιάσει έντονα σε εγκυμοσύνη κ δεν ξερω τι να κανω...Ξεκινησα δειλα δειλα κ πηρα ενα χαπι κ ο θεος βοηθος.Δεν παιρνω ποτε κ τίποτα απο χαπια ετσι ευκολα....αλλα με τα χερια μου ταλαιπωρουμαι απο πολλα χρόνια...Σε ευχαριστω κ παλι...

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Και εγώ έχω ακούσει ότι οι βλαστοκυστες θεωρητικά έχουν περισσότερες πιθανότητες να δώσουν κύηση. Ειλικρινά έχει κολλήσει το κεφάλι μου. 

Ας γονιμοποιηθεί με το καλό το μονάκριβο μου κ εκείνη τη στιγμή πιστεύω θα πάρω τη σωστή απόφαση!!!

Συμφωνω με @anoulious εγω εκανα το λαθος και ενω ο γιατρος μου ελεγε να μη το μεταφερω το ενα μοριδιο του φυσικου αν και ηταν εξαιρετικο εμεις επιμεναμε ειδικα ο αντρας μου γιατι βιαζομασταν κ μας επιασε πανικος και φυσικα τζιφος..τζαμπα τα φαρμακα που επαιρνα ..αλλα εγω 42 ετων..στη θεση σου θα μαζευα και αλλο /α και μετα θα προχωραγα ..ευχομαι κοριτσι μου καλη επιτυχια κ οτι πει το ενστικτο σου να κανεις

• Μου αρέσει 6

ZAeBp3.png

πρίν από 11 λεπτά , Nephele78 είπε:

Συμφωνω με @anoulious εγω εκανα το λαθος και ενω ο γιατρος μου ελεγε να μη το μεταφερω το ενα μοριδιο του φυσικου αν και ηταν εξαιρετικο εμεις επιμεναμε ειδικα ο αντρας μου γιατι βιαζομασταν κ μας επιασε πανικος και φυσικα τζιφος..τζαμπα τα φαρμακα που επαιρνα ..αλλα εγω 42 ετων..στη θεση σου θα μαζευα και αλλο /α και μετα θα προχωραγα ..ευχομαι κοριτσι μου καλη επιτυχια κ οτι πει το ενστικτο σου να κανεις

Ευχαριστώ κορίτσι μου. για την ώρα εύχομαι να γονιμοποιηθεί το αυγουλάκι μου. Μετά πιστεύω θα ξεθολωσει η κρίση μου και θα επικρατήσει η λογική!!

• Μου αρέσει 1

Κορίτσια καλησπέρα! Ξέρει καμία αν γίνεται η μέθοδος picsi στο Μητέρα; Ευχαριστώ!!!

Καλημέρα είμαι νέα στο φόρουμ αν και σας διαβάζω 1,5χρονο τώρα απλά νόμιζα πως δε θα χρειαζόταν να γράψω...μετα απο εξωσωματική και βίο χημική περασα 2 μήνες με περιοδο ανά 14,16,11 και 20 μέρες έχει συμβεί και σε άλλη κοπέλα;

πρίν από 50 λεπτά , Dora89 είπε:

Καλημέρα είμαι νέα στο φόρουμ αν και σας διαβάζω 1,5χρονο τώρα απλά νόμιζα πως δε θα χρειαζόταν να γράψω...μετα απο εξωσωματική και βίο χημική περασα 2 μήνες με περιοδο ανά 14,16,11 και 20 μέρες έχει συμβεί και σε άλλη κοπέλα;

Καλημέρα,

Ίσως θα ήταν καλό να κάνεις έναν ορμονικό έλεγχο σε ενδοκρινολόγο αναπαραγωγής. Σίγουρα αυτοί οι κύκλοι δε φαίνονται φυσιολογικοί.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα