Recommended Posts

On 5/21/2021 at 4:50 PM, silvy22 said:

όλα τα έχουμε ψάξει είναι η αλήθεια, να δω τι θα πει κ ο γιατρός, μου είπε κ η Τσεκούρα αν δεν πετύχει να μιλήσουμε μήπως κάνουμε και περαιτέρω εξετάσεις...η ουσία είναι οτι δεν πετυχαίνουμε εμφύτευση έχω 2 ετ κ 1 σπερματεγχυση και αρκετά χρόνια προσπαθειών..με φυσικούς δεν μπορούμε να πάμε, σκεύτομαι μήπως πρέπει να κάνουμε προεμφυτευτικό, επίσης επειδή έχω όλα τα συμπτώματα της ινομυαλγίας με γυμναστική, διατροφή και ομοιοπαθητική είχαν ηρεμήσει αρκετά αλλα απο τη μέρα της ετ ξυπναγα απο τους πόνους, δεν είναι αρρώστια που αποδεικνύεται πρακτικά , μήπως ο οργανισμός μου έβλεπε τα εμβυάκια σαν εχθρούς? σκέψεις κάνω...

Γεια σου κορίτσι μου, λυπήθηκα πολύ για το αρνητικό αλλά συνεχίζουμε...ήθελα να σε ρωτήσω, η ινομυαλγία τί είναι; όταν λες ξυπναγες απο τους πονους; κι εγω ετσι ειμαι σε καθε μεταφορα πετυχημενη και μη αλλα νομιζα ειναι απο την προγεστερονη...

xu6xp2.png

πρίν από 9 λεπτά , Pagotoula είπε:

Εμενα κοριτσι και τις 2 φορες που ειχα θετικο,τα ροζ κ καφε ηρθαν μια δυο μερεςπριν την χοριακη. .κ σε φυσιολ συλληψη που ειχα παλι ειχα για αρκετες μερες τετοια υγρα..γενικα τον πρωτο καιρο της εγκυμοσυνης υπαρχουν τετοιες εκκρισεις...δεν ειναι μονο η μερα της εμφυτευσης...να εισαι αισιοδοξη....εγκυμοσυνη μου μυριζεται!!

Να είσαι καλά για το κουράγιο πουου δινεις!! Αύριο θα ξέρουμε επιτέλους!!

Από την αγωνία κατουριεμαι κάθε 5 λεπτά.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 58 λεπτά , Freida είπε:

Κοριτσια θελω τη γνωμη σας για ωοληψια σε φυσικο κυκλο χωρις μεθη. παλευεται?? .

Εχω κανει ωοληψια μεχρι 6 ωοθυλακια χωρις μεθη! Εαν δεν ειναι και πολυ ψηλα ειναι ενα τσακ.Τιποτα.

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 37 λεπτά , mominthemaking είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, λυπήθηκα πολύ για το αρνητικό αλλά συνεχίζουμε...ήθελα να σε ρωτήσω, η ινομυαλγία τί είναι; όταν λες ξυπναγες απο τους πονους; κι εγω ετσι ειμαι σε καθε μεταφορα πετυχημενη και μη αλλα νομιζα ειναι απο την προγεστερονη...

Ειναι πονοι σε διαφορά σημεία του σώματος, μια απο τη μια μεριά μια απο την αλλη, πριν 4 χρόνια το ειχα ψάξει πολύ, προτείνουν Cymbalta η ενα αλλο χαπι για που το παίρνουν για την επιληψία, αλλα επειδη θελαμε μωρό δεν πήρα, εκανα ομοιοπαθητικη και απο το προηγ Σεπτέμβρη που ξεκίνησα πιλατες ειδα μεγαλη διαφορά, ενω εχω κανει μαγνητικές σε μεση κ γόνατα δεν εζω κάποιο τόσο σοβαρό πρόβλημα που να δικαιολογεί τους τόσο έντονους πόνους, τωρα μετα την μεταφορά ολο το βράδυ δεν κοιμόμουν σαν κάτι να μου το ξύπνησε μια το ενα γόνατο μια το αλλο εβαζα παγο θερμοφόρα αλοιφη χαλια μαύρα... Χθες ήρθε  κ η περίοδος και χθες βράδυ περα απο πόνους περιόδου οι αλλοι πονοι εξαφανίστηκαν.. Τώρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να δούμε για λαμπαροσκοπηση και εχω αρκετά συμπτώματα που προμηνύεται ενδομητριωση, διάβασα και σε ξένα σαιτ οτι προκαλεί ινομυαλγια, ημικρανιες και αναπνευστικά προβλήματα, πέρα απο τυμπανισμο και δυσμηνορροια που πραγματικά υποφέρω... Και υπογονιμοτητα, και ενω έχω πλούσιες ωοθηκες δεν κατεβαίνουν ωαρια και δεν εχω μ. Ειπε την τυπική μορφή πολυκυστικων. Αν έχει άλλη κοπέλα αντίστοιχη εμπειρία ας μου στείλει ενα πμ 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 10 λεπτά , anoulious είπε:

Εχω κανει ωοληψια μεχρι 6 ωοθυλακια χωρις μεθη! Εαν δεν ειναι και πολυ ψηλα ειναι ενα τσακ.Τιποτα.

σοβαρα ε? οκ αυριο θα παω για υπερηχο κ θα δω που ειναι (αν ειναι φυσικα :) . λεω να το τολμησω τοτε για να δω πως ειναι γτ θα κανω αρκετους φυσικους . σ ευχαριστω για την απαντηση 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, Chrussa1982 said:

Μόλις μου τηλ ο γιατρός. Τελικά θα πάω αύριο για χοριακη μου είπε αν είναι εγκυμοσύνη θα δείξει και αύριο. Πολύ κουλ πάντως ο γιατρός κ εμένα τα νεύρα μου πάνε να σπάσουν από αγωνία.

Ποσες ημερες θα εισαι αυριο απο μεταφορα κοριτσι μου? Λογικα για να στο λεει ο γιατρος θα δειξει η χοριακη αυριο. Πολυ πολυ καλη επιτυχια και θετικη ενεργεια σου στελνω!! Ολα να πανε καλα! 

Κοριτσια εγω ειμαι ακομα στην αναζητηση γιατρου...ακουσα για τον Δοβα στο newlife ivf Θεσσαλονικης.. εχει παραρτημα στη Λαρισα που ειναι κοντα μου κ με βολευει..ή καποια κοπελα να μου προτεινει κ καποιον αλλον στην Λαρισα.. θελω να ξεκινησω και δεν ξερω που να παω..

• Μου αρέσει 1

nzSsp2.png

On 21/5/2021 at 4:50 ΜΜ, silvy22 είπε:

όλα τα έχουμε ψάξει είναι η αλήθεια, να δω τι θα πει κ ο γιατρός, μου είπε κ η Τσεκούρα αν δεν πετύχει να μιλήσουμε μήπως κάνουμε και περαιτέρω εξετάσεις...η ουσία είναι οτι δεν πετυχαίνουμε εμφύτευση έχω 2 ετ κ 1 σπερματεγχυση και αρκετά χρόνια προσπαθειών..με φυσικούς δεν μπορούμε να πάμε, σκεύτομαι μήπως πρέπει να κάνουμε προεμφυτευτικό, επίσης επειδή έχω όλα τα συμπτώματα της ινομυαλγίας με γυμναστική, διατροφή και ομοιοπαθητική είχαν ηρεμήσει αρκετά αλλα απο τη μέρα της ετ ξυπναγα απο τους πόνους, δεν είναι αρρώστια που αποδεικνύεται πρακτικά , μήπως ο οργανισμός μου έβλεπε τα εμβυάκια σαν εχθρούς? σκέψεις κάνω...

Καλησπερα κοπέλα μ! Και βασικά καλησπερα σε όλες ( εχω πολυ καιρό να μπω) αυτό που είπες επειδή το εχω κ εγώ αυτο με τα ξυπνήματα και γενικότερα μια μήτρα πολυ ανησυχη από την έμβρυο μεταφορά κ μετα, είδα κ έπαθα να με ακουσει κάποιος.. Διότι ξυπναγα κ εγώ στον υπνο μου από πονους κάτι που γενικά δεν το εχω.. Επειδή έχω αλλάξει γιατρό κ επιτέλους αυτους τουλάχιστον με άκουσε μου είπε ότι συνήθως αυτές οι έντονες αντιδράσεις υποδεικνυουν κάτι ανοσολογικο κ μια αισθηση της μητρας να απορρίψει τα έμβρυα.. Όποτε οι σκέψεις που κάνεις δεν είναι καθόλου παράλογες.... Εμενα το πλάνο μ είναι την επόμενη φορά να λάβω κορτιζόνη για λίγο καιρό ( δυστυχώς ) και κυρίως να μεταφέρω κατεψυγμένα αφου ο οργανισμός μου ηρεμήσει απ τα φάρμακα... Η αλήθεια είναι πως πάω για την τεταρτη έμβρυο μεταφορά πλεον και παρόλο που κόψαμε τη διαδικασία στη μέση και τα βάλαμε στην άκρη αδιαθετησα 23η μέρα ( πολυ νωρίς για μένα) όποτε οι εικασίες του δόκτωρ ότι τα φάρμακα σε εμένα προκαλουν μια αποδιοργάνωση ορμονική και μια επιβάρυνση παραπανω δείχνει να στέκει γαι αρχή... 

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 8 λεπτά , Natty86 είπε:

Καλησπερα κοπέλα μ! Και βασικά καλησπερα σε όλες ( εχω πολυ καιρό να μπω) αυτό που είπες επειδή το εχω κ εγώ αυτο με τα ξυπνήματα και γενικότερα μια μήτρα πολυ ανησυχη από την έμβρυο μεταφορά κ μετα, είδα κ έπαθα να με ακουσει κάποιος.. Διότι ξυπναγα κ εγώ στον υπνο μου από πονους κάτι που γενικά δεν το εχω.. Επειδή έχω αλλάξει γιατρό κ επιτέλους αυτους τουλάχιστον με άκουσε μου είπε ότι συνήθως αυτές οι έντονες αντιδράσεις υποδεικνυουν κάτι ανοσολογικο κ μια αισθηση της μητρας να απορρίψει τα έμβρυα.. Όποτε οι σκέψεις που κάνεις δεν είναι καθόλου παράλογες.... Εμενα το πλάνο μ είναι την επόμενη φορά να λάβω κορτιζόνη για λίγο καιρό ( δυστυχώς ) και κυρίως να μεταφέρω κατεψυγμένα αφου ο οργανισμός μου ηρεμήσει απ τα φάρμακα... Η αλήθεια είναι πως πάω για την τεταρτη έμβρυο μεταφορά πλεον και παρόλο που κόψαμε τη διαδικασία στη μέση και τα βάλαμε στην άκρη αδιαθετησα 23η μέρα ( πολυ νωρίς για μένα) όποτε οι εικασίες του δόκτωρ ότι τα φάρμακα σε εμένα προκαλουν μια αποδιοργάνωση ορμονική και μια επιβάρυνση παραπανω δείχνει να στέκει γαι αρχή... 

Ποσό δίκιο έχεις και έτσι νιώθω ότι αυτά τα φάρμακα με τρελαίνουν, εγω εκανα πλήρη ανοσολογικο έλεγχο, βγήκαν ολα καλά, αλλα εχω αυτη την προηγ ιστορία με την ινομυαλγια που γύρισα πόσους γιατρούς... στην προηγ ετ πάρει κορτιζόνη και τώρα που το συζήτησα με το γυν μου είπε στην επόμενη να πάρω πάλι. Και επειδή περνάω δύσκολα με την όλη διαδικασία της εξωσωματικη σκευτομαι να διερεύνησω και την υποψία της ενδομητριωσης.. Μακάρι να πάνε ολα καλά και να ειναι η τελευταία και η τυχερή ετ

Καλημέρα κορίτσια μου  

Πήγα με βαριά καρδιά για χοριακη μιας και από το πρωί το αίμα έχει γίνει κόκκινο. 

Αναρωτιέμαι έρχεται περίοδος κανονικά με τόσα φάρμακα;

Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου  

Πήγα με βαριά καρδιά για χοριακη μιας και από το πρωί το αίμα έχει γίνει κόκκινο. 

Καλή επιτυχία, κανονικά δεν θα έπρεπε, ίσως να χρειαζοσουν περισσότερη προγεστερονη. Εγώ είχα ολα τα συμπτώματα περιόδου νόμιζα ότι θα δω αιμα αλλα τίποτα, όταν σταμάτησα τα φάρμακα μετά απο 2 μέρες ήρθε και στην 1η προσπάθεια μετά από 5 μέρες. Λίγες ώρες έμειναν υπομονή! 

• Μου αρέσει 1

Vasclor κάθε πρωί και μια prolutex κάθε πρωί είχα από προγεστερόνη. Ιδωμέν..απλά μου έκανε εντύπωση ότι έγινε κοκκινο τι αιμα

11 hours ago, Neli83 said:

Κοριτσια εγω ειμαι ακομα στην αναζητηση γιατρου...ακουσα για τον Δοβα στο newlife ivf Θεσσαλονικης.. εχει παραρτημα στη Λαρισα που ειναι κοντα μου κ με βολευει..ή καποια κοπελα να μου προτεινει κ καποιον αλλον στην Λαρισα.. θελω να ξεκινησω και δεν ξερω που να παω..

Καλημέρα κορίτσι μου. Σου στέλνω μήνυμα. 

• Ευχαριστώ 1

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου  

Καλημέρα κορίτσι μου.....περίμενε να δεις τα αποτελέσματα και άλλες κοπέλες είχαν αίμα και όμως τα είχαν καταφέρει.... 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 4 λεπτά , konik είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.....περίμενε να δεις τα αποτελέσματα και άλλες κοπέλες είχαν αίμα και όμως τα είχαν καταφέρει.... 

Μακάρι τι να πω...πάντως δεν πονάω καθόλου σήμερα.

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα