Recommended Posts

2 ώρες πρίν, despina. είπε:

Ελα ντε,πες μου εσυ!Με εχει πρηξει,οτι πρεπει να προλαβω λογω ηλικιας(40 ειμαι,βασικα ουτε καν,τον Ιουλιο τα κλεινω).Δε μου φτανει το αγχος μου...Γι αυτο σκεφτομουν να μην παω παλι τωρα και με πρηξει,να παω το Σεπτεμβρη που θελω εγω...
Αφου με ρωτησε 100 φορες γιατι δεν το κανω τωρα και του πα πως δε νιωθω ετοιμη,μου πε το αλλο!Να κανω τη διαδικασια με τα ενεσακια,να μου παρουν τα αυγα για συντηρηση και το Σεπτεμβρη να μου κανουν τη μεταφορα.Να πληρωσω αρα και συντηρηση!Κι ολο αυτο για 2 κυκλους περιοδου!Ιουλιου και Αυγουστου!Δηλ τι μπορει να αλλαξει τοσο τραγικα μεχρι το Σεπτεμβρη?
Αρα εφοσον πηρες εγκριση σου τα γραψε με την άυλη και πηγες και τα πηρες.
Την εξωσωματικη ποσο καιρο μετα την εκανες?Μπορουν να μεινουν καιρο στο ψυγειο?

Ποιός είναι αυτός που σε πιέζει; Θέλεις να μας γράψεις τα αρχικά του; Μάλλον θέλει να κάνει ακριβές διακοπές το καλοκαίρι...Σε καταλαβαίνω που σκέφτεσαι να αλλάξεις γιατρό...

2 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

@Troia μου ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες, η αληθεια ειναι οτι ειμαι αρκετα αγχωμενη και πρεπει να χαλαρωσω......απλα μεχρι να πατησουμε καπου στα σιγουρα για αρχη ξερεις πως ειναι. Εννοειται οτι παω παντα βασει οδηγιων του γιατρου και για εξετασεις, επανελεγχους κλπ. Τωρα για πειραματα ειμαστε?? απλα ηθελα να ρωτησω σχετικα με χοριακη επειδη με εβαλε παλι σημερα ο γιατρος για εξεταση. Ισως να ειδε λοιπον κατι που τον ανησυχησε.....δε ξερω. Κανουμε την προσευχη μας και θα δουμε πως παει! 

Σου ξαναζήτησε ο γιατρός χοριακή μετά από τόσες μέρες; Εντύπωση μου κάνει...Δεν σου έχει κάνει ακόμα υπέρηχο; Το καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου, τα έχω περάσει και ξέρω πώς είναι, αλλά θα δεις, θα περάσει γρήγορα ο καιρός και όλα θα είναι μια χαρά. Περιμένουμε νέα σου!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 58 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Φυσικά και εχεις πιθανότητες γιατί έγινε λίγο νωρις η χοριακη. Εγω κάνω την 14η μέρα με 3ης μέρας. Ίσως να έγινε και αργοπορημένη εμφύτευση.

Ποτε θα επαναλάβεις;

@νικηαντωνια81 Ναι μακάρι, αυτό έυχομαι, να έγινε πιο αργά η εμφύτευση! Είχα ροζ spots την 8η & 9η μέρα από την εμβρυομεταφορά. αν και απογοητεύτηκα χτες να είμαι ειλικρινής, προσπαθώ να το δω όσο μπορω λίγο αισιόδοξα. Γιατί όχι? Αύριο έχω την επανάληψη οπότε θα είναι πιο ξεκάθαρα τα αποτελέσματα. 

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, KoraliaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έκανα χοριακή 12η μέρα (3ων ημ.έμβρυα) και το αποτέλεσμα ήταν 19. Μου είπαν να επαναλάβω σε 2 μέρες για να δούμε αύξηση. 

Ξέρω πως είναι χαμηλό αλλά μου είπε ο γιατρός πως δεν έχει χαθεί τίποτε αν γίνει καλή αύξηση. Πως σας φαίνεται?

Σου ευχόμαστε να διπλασιαστεί! Περιμένουμε νέα σου όταν επαναλάβεις. 

πρίν από 48 λεπτά , Visit a vis είπε:

Φαίνεται ότι είσαι έγκυος! Θα κάνει τον δρόμο του. Έχω διαβάσει περιπτώσεις με 15 πρώτη χοριακή στις οποίες όλα προχώρησαν πολύ καλά και απέκτησαν το μωράκι τους. Και να σου πω να μην αγχώνεσαι θα αγχώνεσαι, το ξέρω. Οπότε, κάνε όσες χοριακές σου πει και να μην προδικάζεις τίποτα. Κακές έδωσαν μωράκια και πολύ καλές δεν έδωσαν. Όλα είναι σχετικά. Τόσα και τόσα ακούμε... 

Για σήμερα είσαι έγκυος! Συγχαρητήριαα! Ό,τι σου είπε ο γιατρός σου...

@Visit a vis χαχα με έκανες να γελάσω με το " Και να σου πω να μην αγχώνεσαι θα αγχώνεσαι, το ξέρω." --> Μεγάλη αλήθεια! Είναι δύσκολο να το βιώσω τώρα το "είμαι έγκυος" καθώς είναι πολύ ασαφές πως θα προχωρήσει. Μακάρι να είμαι στις ωραίες εξαιρέσεις που ξεκίνησε η ιστορία τους με μια χαμηλή χοριακή και εξελίχθηκε σε μια όμορφη ιστορία 

• Μου αρέσει 2

πρίν από 8 λεπτά , despina. είπε:

Κι εγω της ιδιας αποψης ειμαι,Ειχαμε παει με τον αντρα μου και μας ειδε εξωνυχιστικα!Ειναι ομως λιγο αποτομη...

Σε ευχαριστω κοριτσι μου για τις πληροφοριες.Οχι δεν εχω καποιο θεμα εκτος της ηλικιας που πιεζει χρονικα.Το θεμα ειναι του συζυγου,στο σπερμα που υποτιθεται οσο καιρο κάνεις θεραπειες,τοσο καλυτερα.Τωρα συγκεκριμενα το ψαχνουμε με ανδρολογο.Οποτε ειναι κι ενας λογος που θελω να περασει το 3μηνο.Εχει κανει βεβαια αλλη μια αποτυχημενη αποπειρα θεραπειας,αλλα τωρα πηγαμε στον κο Ασβεστη και μας εδωσε πιο εξειδικευμενες εξετασεις.
Αρα για να καταλαβω,αλλη μερα περασες επιτροπη κι αλλη μερα σου γραψε ο γιατρος τα φαρμακα και πηγες να τα παρεις.Φαρμακειο απ'οσο ειδα εχει και Πειραια.Γιατι σε στελνουν Μαρουσι?

Νομίζω ότι για φάρμακα εξωσωματικής πας μόνο στο Μαρούσι. Αλλά πρέπει να ρωτήσεις. Κι εγώ Αιγάλεω πέρασα επιτροπή και από Μαρούσι πήρα τα φάρμακα. 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Troia είπε:

Σου ευχόμαστε να διπλασιαστεί! Περιμένουμε νέα σου όταν επαναλάβεις. 

Να σαι καλά @Troia! Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, αν και γνωρίζω τις πιθανότητες..ελπίζω όσο μπορώ. Σε ευχαριστώ πολύ!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 10 λεπτά , Troia είπε:

Ποιός είναι αυτός που σε πιέζει; Θέλεις να μας γράψεις τα αρχικά του; Μάλλον θέλει να κάνει ακριβές διακοπές το καλοκαίρι...Σε καταλαβαίνω που σκέφτεσαι να αλλάξεις γιατρό...

Δεν ειναι γνωστος,ανηκει στο επιτελειο του Μητερα,ειναι βοηθος του Γ.Ι που ειναι στο Μητερα.
Δεν τον εχω πολυ καιρο,αλλα επειδη εχω αλλαξει τον επι χρονια γυναικολογο μου για καποια αμελοια που εκανε,δε θελω να μπω στη διαδικασια να παω και σε 3ο γυναικολογο εκτος και μου κανει κατι τρανταχτο.
Γενικα φαινεται καλος,εχει πολυ κοσμο και στο ιντερνετ παιρνει καλες κριτικες.
Ομως πραγματικα,το τελευταιο 2μηνο με πιεζει πολυ σχετικα με το θεμα ειδικα και λογω σπερματος.Οτι δεν εχει νοημα να περιμενουμε.Οκ,το καταλαβα και το χω παρει αποφαση απο τη στιγμη που περναω απο επιτροπη,ομως ολες ελπιζουμε στο θαυμα.Θελω να παω αποφασισμενη και με ηρεμη ψυχολογια.Οχι μεσα στο καλοκαιρι να ειμαι ξαπλα και να μην παμε διακοπες και πού ξερεις?Μπορει στις διακοπες να συλλαβουμε...
Καθε φορα που θα βρεθουμε θα μου πει γιατι δεν το κανω τωρα.Οποτε σκεφτηκα να παρω την εγκριση της επιτροπης και να παω το Σεπτεμβρη μιας και καλης για να μη με πρηζει παλι!

πρίν από 3 λεπτά , despina. είπε:

Δεν ειναι γνωστος,ανηκει στο επιτελειο του Μητερα,ειναι βοηθος του Γ.Ι που ειναι στο Μητερα.
Δεν τον εχω πολυ καιρο,αλλα επειδη εχω αλλαξει τον επι χρονια γυναικολογο μου για καποια αμελοια που εκανε,δε θελω να μπω στη διαδικασια να παω και σε 3ο γυναικολογο εκτος και μου κανει κατι τρανταχτο.
Γενικα φαινεται καλος,εχει πολυ κοσμο και στο ιντερνετ παιρνει καλες κριτικες.
Ομως πραγματικα,το τελευταιο 2μηνο με πιεζει πολυ σχετικα με το θεμα ειδικα και λογω σπερματος.Οτι δεν εχει νοημα να περιμενουμε.Οκ,το καταλαβα και το χω παρει αποφαση απο τη στιγμη που περναω απο επιτροπη,ομως ολες ελπιζουμε στο θαυμα.Θελω να παω αποφασισμενη και με ηρεμη ψυχολογια.Οχι μεσα στο καλοκαιρι να ειμαι ξαπλα και να μην παμε διακοπες.
Καθε φορα που θα βρεθουμε θα μου πει γιατι δεν το κανω τωρα.Οποτε σκεφτηκα να παρω την εγκριση της επιτροπης και να παω το Σεπτεμβρη μιας και καλης για να μη με πρηζει παλι!

Δεν έχει τα αρχικά Ι (Γ.) Ζ., έτσι; Γιατί μου θυμίζει την περίπτωση μιας άλλης κοπέλας που έγραφε εδώ που την πιέζε ο συγκεκριμένος. Στο Μητέρα είναι κι αυτός. Για το θέμα του σπέρματος, ακούτε μόνο τον Ασβέστη. Κι εμάς μας είχε πει τότε να μην κάνουμε τίποτα πριν πάρει ο άντρας μου την αγωγή για 3 μήνες. 

πρίν από 8 λεπτά , Troia είπε:

Δεν έχει τα αρχικά Ι (Γ.) Ζ., έτσι; Γιατί μου θυμίζει την περίπτωση μιας άλλης κοπέλας που έγραφε εδώ που την πιέζε ο συγκεκριμένος. Στο Μητέρα είναι κι αυτός. Για το θέμα του σπέρματος, ακούτε μόνο τον Ασβέστη. Κι εμάς μας είχε πει τότε να μην κάνουμε τίποτα πριν πάρει ο άντρας μου την αγωγή για 3 μήνες. 

Οχι,δεν τον λενε ετσι,ομως εχω καταλαβει οτι γενικα οι γυναικολογοι εκει γυρω στα 40 και πανω,σε πιεζουν για εξωσωματικη και ειναι και λογικο,αλλα παιζει ρολο και ο τροπος.Στην τελικη ειναι και το οικονομικο στη μεση.Πώς επιμενεις?
Δηλ κι ο προηγουμενος επι χρονια γυναικολογος μου που δεν ασχολείται με εξωσωματικες και δεν ειναι καθολου μα καθολου συμφεροντολογος,μας ειχε αρχισει το τελευταιο διαστημα να μας το λεει.

πρίν από 16 λεπτά , KoraliaP είπε:

@νικηαντωνια81 Ναι μακάρι, αυτό έυχομαι, να έγινε πιο αργά η εμφύτευση! Είχα ροζ spots την 8η & 9η μέρα από την εμβρυομεταφορά. αν και απογοητεύτηκα χτες να είμαι ειλικρινής, προσπαθώ να το δω όσο μπορω λίγο αισιόδοξα. Γιατί όχι? Αύριο έχω την επανάληψη οπότε θα είναι πιο ξεκάθαρα τα αποτελέσματα. 

Σου εύχομαι πραγματικά να άργησε η εμφύτευση..Κ θα σου πω χωρίς να θέλω να σε ξεσηκωσω ότι κ στις 2 θετικές μου χοριακες με βλαστοκυστες 5 ημερών την 7η μέρα είχα αίμα κ ροζ βλενες κ μετά καφέ για 2 μέρες.κ τις 2 φορές έκλαιγα απαρηγορητη κ μετά από 4 μέρες θετική χοριακη..στη 2η μάλιστα διανύω τώρα την 11η εβδομαδα.

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχεις έναν σωστό διπλασιασμό..

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια, έκανα χοριακή 12η μέρα (3ων ημ.έμβρυα) και το αποτέλεσμα ήταν 19. Μου είπαν να επαναλάβω σε 2 μέρες για να δούμε αύξηση. 

Ξέρω πως είναι χαμηλό αλλά μου είπε ο γιατρός πως δεν έχει χαθεί τίποτε αν γίνει καλή αύξηση. Πως σας φαίνεται?

Είσαι ολίγον έγκυος κορίτσι μου!!! Εννοείται δεν έχει χαθεί τίποτα και θα δεις ότι θα ανέβει κανονικά. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

• Ευχαριστώ 1

3 ώρες πρίν, KoraliaP είπε:

Γεια σου κοπέλα μου... Σας διαβάζω που και που... Δεν έχω κάνει εξωσωματική αλλά δεν πιστεύω να παίζει ρόλο στη β χοριακή.Προσωπικά στην τρίτη μου εγκυμοσύνη είχα πρώτη χοριακή 9 η δεύτερη χοριακή ήταν 40 και η τρίτη μετά ήταν 400 φεύγα και γέννησα έναν τεράστιο υγιέστατο γιο! Και από τις άλλες δύο εγκυμοσύνες έχω πάλι να σου πω το ίδιο είχα πολύ χαμηλές χοριακές στην αρχή ,στην πρώτη μου ξεκίνησα με 30 και στη δεύτερη είχα επίσης πολύ μικρη(δεν θυμάμαι τώρα)κ πήγαν όλα καλά.Σου εύχομαι με το καλό μία καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

• Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1

1 hour ago, despina. said:

Κι εγω της ιδιας αποψης ειμαι,Ειχαμε παει με τον αντρα μου και μας ειδε εξωνυχιστικα!Ειναι ομως λιγο αποτομη...

Σε ευχαριστω κοριτσι μου για τις πληροφοριες.Οχι δεν εχω καποιο θεμα εκτος της ηλικιας που πιεζει χρονικα.Το θεμα ειναι του συζυγου,στο σπερμα που υποτιθεται οσο καιρο κάνεις θεραπειες,τοσο καλυτερα.Τωρα συγκεκριμενα το ψαχνουμε με ανδρολογο.Οποτε ειναι κι ενας λογος που θελω να περασει το 3μηνο.Εχει κανει βεβαια αλλη μια αποτυχημενη αποπειρα θεραπειας,αλλα τωρα πηγαμε στον κο Ασβεστη και μας εδωσε πιο εξειδικευμενες εξετασεις.
Αρα για να καταλαβω,αλλη μερα περασες επιτροπη κι αλλη μερα σου γραψε ο γιατρος τα φαρμακα και πηγες να τα παρεις.Φαρμακειο απ'οσο ειδα εχει και Πειραια.Γιατι σε στελνουν Μαρουσι?

Ναι αλλη μερα, πρεπει να στα γραψει ο γιατρος σου ετσι κι αλλιως τα φαρμακα πρωτα κ μετα πας κ τα παιρνεις. Δεν εχω ιδεα! Κι εγω αρχικα στο Αιγαλεω ειχα παει κ μετα αναγκαστηκαμε να τρεχουμε στο Μαρουσι. Ρωτα ομως την μερα της επιτροπης οταν παρεις την εγκριτικη αποφαση για να εισαι σιγουρη. Καλη επιτυχια και καλη αρχη σου ευχομαι!

2 hours ago, KoraliaP said:

Καλους διπλασιασμους κοριτσι μου!! Μακαρι να σου πανε ολα καλα!

• Μου αρέσει 2

2 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Σου εύχομαι πραγματικά να άργησε η εμφύτευση..Κ θα σου πω χωρίς να θέλω να σε ξεσηκωσω ότι κ στις 2 θετικές μου χοριακες με βλαστοκυστες 5 ημερών την 7η μέρα είχα αίμα κ ροζ βλενες κ μετά καφέ για 2 μέρες.κ τις 2 φορές έκλαιγα απαρηγορητη κ μετά από 4 μέρες θετική χοριακη..στη 2η μάλιστα διανύω τώρα την 11η εβδομαδα.

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχεις έναν σωστό διπλασιασμό..

@natassaki2006  μακάρι μακάρι! Με το καλο κι εσύ!!

1 hour ago, Chrussa1982 είπε:

Είσαι ολίγον έγκυος κορίτσι μου!!! Εννοείται δεν έχει χαθεί τίποτα και θα δεις ότι θα ανέβει κανονικά. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου και εύχομαι όλα να πάνε καλά!!!

@Chrussa1982 Περιμένω να γίνω πολύ εγκυος!! χαχχα Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Είχα παρακολουθήσει την ιστορία σου. Στο επόμενο όλα να πάνε όπως πρέπει σου εύχομαι!

πρίν από 57 λεπτά , Melody90 είπε:

Γεια σου κοπέλα μου... Σας διαβάζω που και που... Δεν έχω κάνει εξωσωματική αλλά δεν πιστεύω να παίζει ρόλο στη β χοριακή.Προσωπικά στην τρίτη μου εγκυμοσύνη είχα πρώτη χοριακή 9 η δεύτερη χοριακή ήταν 40 και η τρίτη μετά ήταν 400 φεύγα και γέννησα έναν τεράστιο υγιέστατο γιο! Και από τις άλλες δύο εγκυμοσύνες έχω πάλι να σου πω το ίδιο είχα πολύ χαμηλές χοριακές στην αρχή ,στην πρώτη μου ξεκίνησα με 30 και στη δεύτερη είχα επίσης πολύ μικρη(δεν θυμάμαι τώρα)κ πήγαν όλα καλά.Σου εύχομαι με το καλό μία καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη!

@Melody90 οουαου εντυπωσιακό! τι να πω, μακάρι να ακολουθήσω τον δρόμο σου και την γρήγορη άνοδο! Σε ευχαριστώ για τις ευχές.

πρίν από 43 λεπτά , Melina80 είπε:

Ναι αλλη μερα, πρεπει να στα γραψει ο γιατρος σου ετσι κι αλλιως τα φαρμακα πρωτα κ μετα πας κ τα παιρνεις. Δεν εχω ιδεα! Κι εγω αρχικα στο Αιγαλεω ειχα παει κ μετα αναγκαστηκαμε να τρεχουμε στο Μαρουσι. Ρωτα ομως την μερα της επιτροπης οταν παρεις την εγκριτικη αποφαση για να εισαι σιγουρη. Καλη επιτυχια και καλη αρχη σου ευχομαι!

Καλους διπλασιασμους κοριτσι μου!! Μακαρι να σου πανε ολα καλα!

@Melina80 Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και σε σένα καλή πορεία της εγκυμοσύνης σου!

• Μου αρέσει 3

3 ώρες πρίν, Ydroxoos76 είπε:

Εγώ έχω πάει αρκετές φορές πάντα στα πρωινά βέβαια αλλά μου κρατάει ιστορικό έχω ανοίξει και καρτέλα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη έχω την εντελώς αντίθετη άποψη. Το ραντεβού κρατάει πάντα από 15 έως 20 λεπτά. Την πρώτη κιόλας φορά ήμουν πάνω από μισάωρο

Μακαρι να βρηκες ακρη, εγω παντως 60αρι δε θα ξαναδινα με τπτ... ειδε πολυ βιαστικα τις εξετασεις μου (αφου ειχα περιμενει περιπου 2μιση ωρες) κ μου ειπε απλα ενα ολα καλα ... με ελαχιστες εξετασεις που ειχα δλδ ...δε μου εγραψε τη παραμικρη εξεταση να κανω..σα να μαντεψε δλδ οτι ολα καλα...που μπορει κ να ειναι αλλα σα να μυρισε τα νυχια της ενα πραμα...προσωπικη μου αποψη ...

• Λυπημένη/-ος 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα