Recommended Posts

2 ώρες πρίν, natassaki2006 είπε:

Σου εύχομαι πραγματικά να άργησε η εμφύτευση..Κ θα σου πω χωρίς να θέλω να σε ξεσηκωσω ότι κ στις 2 θετικές μου χοριακες με βλαστοκυστες 5 ημερών την 7η μέρα είχα αίμα κ ροζ βλενες κ μετά καφέ για 2 μέρες.κ τις 2 φορές έκλαιγα απαρηγορητη κ μετά από 4 μέρες θετική χοριακη..στη 2η μάλιστα διανύω τώρα την 11η εβδομαδα.

Σου εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου να έχεις έναν σωστό διπλασιασμό..

αααααααααχχχχχ.....εγω το Σαββατο εκανα εμβρυομεταφορά εχθες Τρίτη έκανα τέστ εγκυμοσύνης αρνητικό...κάθε μέρα πιάνω το στήθος μου να μη ξεπριστεί και περιμένω να δώ αυτά τα ρόζ υγρά ....είμαι πολύ αγχωμένη αν και προσπαθώ να μην είμαι αλλα όταν μένω σπίτι τέλος όλα τα άσχημα περνάνε απο μπροστά μ...Δευτέρα έχω χοριακή.....μακάρι να πάνε όλα καλά μακάρι σε όλες...!!!Πραγματικά μακάρι ...!!!θα ανάβω για όλες μας κεράκι πιααααααααα

• Μου αρέσει 4

Κορίτσια καλησπέρα....εγώ σήμερα πήρα αρνητική χοριακή μετά την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής και την μεταφορά δυο τελειων εμβρύων.......πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω από δω και πέρα.....φαντάζομαι πριν προχωρήσω σε μεταφορά μιας κατεψυγμένης βλαστοκύστης που έχω να κάνω υστεροσκόπιση????

• Λυπημένη/-ος 8

Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , lenaki898 είπε:

αααααααααχχχχχ.....εγω το Σαββατο εκανα εμβρυομεταφορά εχθες Τρίτη έκανα τέστ εγκυμοσύνης αρνητικό...κάθε μέρα πιάνω το στήθος μου να μη ξεπριστεί και περιμένω να δώ αυτά τα ρόζ υγρά ....είμαι πολύ αγχωμένη αν και προσπαθώ να μην είμαι αλλα όταν μένω σπίτι τέλος όλα τα άσχημα περνάνε απο μπροστά μ...Δευτέρα έχω χοριακή.....μακάρι να πάνε όλα καλά μακάρι σε όλες...!!!Πραγματικά μακάρι ...!!!θα ανάβω για όλες μας κεράκι πιααααααααα

@lenaki898 Πόσο σε νιώθω. Ειλικρινά το πιο δύσκολο κομματι της ΕΤ είναι αυτή η αναμονή.. Όμως δεν είναι απόλυτο και απαραίτητο σύμπτωμα το αίμα. Προσπάθησε ειλικρινά να αποσπάς την σκέψη σου με ωραία πράγματα (βιβλία, νετφλιξ, φιλους κτλ). 

Καλή επιτυχία!!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 3 λεπτά , KoraliaP είπε:

@lenaki898 Πόσο σε νιώθω. Ειλικρινά το πιο δύσκολο κομματι της ΕΤ είναι αυτή η αναμονή.. Όμως δεν είναι απόλυτο και απαραίτητο σύμπτωμα το αίμα. Προσπάθησε ειλικρινά να αποσπάς την σκέψη σου με ωραία πράγματα (βιβλία, νετφλιξ, φιλους κτλ). 

Καλή επιτυχία!!

δεν θα έχω λεφτα για άλλη εμβρυομεταφορά απο τα τόσα ψώνια , καφεδες που εγώ πίνω τσαι, φαγητά...Πλάκα κάνω ότι πει ο θεός εγω το κεράκι μου το ανάβω κάθε μέρα

• Χαχα 1

πρίν από 55 λεπτά , KoraliaP είπε:

@natassaki2006  μακάρι μακάρι! Με το καλο κι εσύ!!

@Chrussa1982 Περιμένω να γίνω πολύ εγκυος!! χαχχα Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Είχα παρακολουθήσει την ιστορία σου. Στο επόμενο όλα να πάνε όπως πρέπει σου εύχομαι!

@Melody90 οουαου εντυπωσιακό! τι να πω, μακάρι να ακολουθήσω τον δρόμο σου και την γρήγορη άνοδο! Σε ευχαριστώ για τις ευχές.

@Melina80 Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Και σε σένα καλή πορεία της εγκυμοσύνης σου!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου!!

πρίν από 21 λεπτά , lenaki898 είπε:

Μην αγχώνεσαι γτ Στο γιο μου δεν είδα ποτέ ροζ υγρά.. Και μια χαρά γέννησα.. προσπάθησε να κάνεις κάτι να ξεχνιέσαι για να μην τρελαθείς!!!

Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , konik είπε:

Κορίτσια καλησπέρα....εγώ σήμερα πήρα αρνητική χοριακή μετά την πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής και την μεταφορά δυο τελειων εμβρύων.......πραγματικά δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω από δω και πέρα.....φαντάζομαι πριν προχωρήσω σε μεταφορά μιας κατεψυγμένης βλαστοκύστης που έχω να κάνω υστεροσκόπιση????

Ναι να κανεις κοριτσι μ να δουν τι έφταιξε…εχω ειχα κανει κ μ ειχαν βρει πως ειχα φλεγμονή 

1 hour ago, konik είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου ξέρω πως νιώθεις το πέρασα κ εγώ πριν  10 μέρες..εμείς από Σεπτέμβρη θα ξανακάνουμε προσπάθεια και σκέφτομαι έντονα να κάνω μια υστεροσκοπηση έτσι να δω πως είμαι από μέσα..ελπίζω ο γιατρός να μη μου ζητήσει κανένα τρελό πόσο γιατί δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ οικονομικά. 

Συζητά το με τον γιατρό σου ο δικός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο ωστόσο νιώθω ότι πρέπει να κάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο η να διορθώσω το οποίο πρόβλημα υπάρχει.

Κοριτσια μ καλησπερα .. θελω να προχωρησω σε διεγερση ιουλιο αλλα εγω θα παω ιδιωτικα χωρις επιτροπη .. τα φαρμακα μπορω να τα πληρωσω κ να τα παρω απο το μαρουσι η δινουν μονο δωρεαν της επιτροπης;; Αλλιως παω σε οποιοδηποτε φαρμακειο ;; Εχω μπερδευτει .. Σας ευχαριστω παρα πολυ για ολη τη βοηθεια

πρίν από 7 λεπτά , Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ καλησπερα .. θελω να προχωρησω σε διεγερση ιουλιο αλλα εγω θα παω ιδιωτικα χωρις επιτροπη .. τα φαρμακα μπορω να τα πληρωσω κ να τα παρω απο το μαρουσι η δινουν μονο δωρεαν της επιτροπης;; Αλλιως παω σε οποιοδηποτε φαρμακειο ;; Εχω μπερδευτει .. Σας ευχαριστω παρα πολυ για ολη τη βοηθεια

Κι εγω τωρα θα περασω,απο τα λιγα που ξερω τα φαρμακα αυτα τα παιρνουν μονο απο ειδικα φαρμακεια γιατι ειναι φαρμακα υψηλου κοστους.Οποτε μαλλον Μαρουσι,εφοσον και τα κοριτσια που ηταν απο Δυτικα προαστια εκει τα εστειλαν.Ο γιατρος σου δεν ξερει να σου πει?

πρίν από 46 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ναι να κανεις κοριτσι μ να δουν τι έφταιξε…εχω ειχα κανει κ μ ειχαν βρει πως ειχα φλεγμονή 

Μόνο υστεροσκοπιση έκανες η και άλλη εξέταση????

πρίν από 9 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Λυπάμαι κορίτσι μου ξέρω πως νιώθεις το πέρασα κ εγώ πριν  10 μέρες..εμείς από Σεπτέμβρη θα ξανακάνουμε προσπάθεια και σκέφτομαι έντονα να κάνω μια υστεροσκοπηση έτσι να δω πως είμαι από μέσα..ελπίζω ο γιατρός να μη μου ζητήσει κανένα τρελό πόσο γιατί δεν ξέρω αν θα μπορέσω να ανταποκριθώ οικονομικά. 

Συζητά το με τον γιατρό σου ο δικός μου δεν το θεωρεί απαραίτητο ωστόσο νιώθω ότι πρέπει να κάνω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο η να διορθώσω το οποίο πρόβλημα υπάρχει.

Θα το συζητήσω αλλά νομίζω είμαι αποφασισμένη να την κάνω να ηρεμήσει και εμένα το κεφάλι μου και να μου πει κάποιος ότι όλα είναι καλά εκεί μέσα..... πραγματικά η απογοήτευση είναι τεράστια από το αρνητικό αποτέλεσμα....καλό κουράγιο σε όλες μας ... 

Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , despina. είπε:

Κι εγω τωρα θα περασω,απο τα λιγα που ξερω τα φαρμακα αυτα τα παιρνουν μονο απο ειδικα φαρμακεια γιατι ειναι φαρμακα υψηλου κοστους.Οποτε μαλλον Μαρουσι,εφοσον και τα κοριτσια που ηταν απο Δυτικα προαστια εκει τα εστειλαν.Ο γιατρος σου δεν ξερει να σου πει?

Τη πεμπτη εχω ραντεβου ..απλα Μαρουσι δε ξερω αν δινουν κ χωρις επιτροπη με πληρωμη των φαρμακων

πρίν από 27 λεπτά , Natassou85 είπε:

Καλησπέρα! Εμένα με είχαν παραπέμψει από τη μονάδα εξωσωματικής σε ένα συγκεκριμένο φαρμακείο, τα παρήγγειλα και μου τα έφεραν στο σπίτι. Απλώς μη κάνεις το λάθος και βιαστεις να τα πάρεις όλα ιδιωτικά γιατί κάποια φάρμακα από αυτά συνταγογραφουνται. Ο γιατρος σου σίγουρα μπορεί να σε βοηθησει

• Μου αρέσει 1

πρίν από 29 λεπτά , Natassou85 είπε:

Καλησπέρα!

Όχι κοριτσάκι μου, μη μπερδεύεσαι! Στο Μαρούσι που λένε τα κορίτσια είναι το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ από όπου παίρνεις τα φάρμακα δωρεάν εφόσον περάσεις επιτροπή, με την απόφαση. Από τη στιγμή που εσύ δεν θα περάσεις επιτροπή πάς κανονικά σε οποιοδήποτε φαρμακείο και ζητάς αυτά που θα σου πει ο γιατρός σου, συνήθως οι γιατροί έχουν φαρμακεία να σε κατευθύνουν όπου έχουν πάντα τα συγκεκριμένα φάρμακα της διέγερσης.. φυσικά το κόστος τους είναι μεγάλο αλλά φαντάζομαι ότι το γνωρίζεις ήδη!

Πολύ πολύ καλή επιτυχία να έχεις!

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

OiAXp2.pngbfhkp3.png

πρίν από 6 λεπτά , Kiddo είπε:

Καλησπέρα!

Όχι κοριτσάκι μου, μη μπερδεύεσαι! Στο Μαρούσι που λένε τα κορίτσια είναι το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ από όπου παίρνεις τα φάρμακα δωρεάν εφόσον περάσεις επιτροπή, με την απόφαση. Από τη στιγμή που εσύ δεν θα περάσεις επιτροπή πάς κανονικά σε οποιοδήποτε φαρμακείο και ζητάς αυτά που θα σου πει ο γιατρός σου, συνήθως οι γιατροί έχουν φαρμακεία να σε κατευθύνουν όπου έχουν πάντα τα συγκεκριμένα φάρμακα της διέγερσης.. φυσικά το κόστος τους είναι μεγάλο αλλά φαντάζομαι ότι το γνωρίζεις ήδη!

Πολύ πολύ καλή επιτυχία να έχεις!

Ναι το γνωριζω απλα αγχωθηκα μηπως χωρις αποφαση επιτροπης ειναι δυσευρετα

Παντως κοριτσια,αν και δεν ξερω το πρωτοκολλο του γιατρου μου ακουσα οτι καποια φαρμακα ειναι σε ελλειψη.Ισχυει?

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα