Recommended Posts

πρίν από 30 λεπτά , silvy22 είπε:

Κορίτσια και γω που είμαι σε γραφείο σε δικιά μας δουλειά, πάλι θέμα είχα να λείπω και δεν έκανα και φυσικούς. Καλός ή κακώς αυτή η διαδικασία απαιτεί χρόνο, χρήματα και μεγάλη υπομονη και επιμονή. Κατέθεσα και τα χαρτιά για το επίδομα εξωσωματικής 180€ είναι, νόμιζα δίνουν περισσότερα...

όχι, περισσότερα είναι αν έχεις κάνει ωοληψία και εμβρυομεταφορά. Είναι νομίζω 345€, κάτι τέτοιο. Και αν έχεις κάνει 2η εμβρυομεταφορά μετά από 4 μήνες από την πρώτη, παίρνεις κάποιο ποσό για την εμβρυομεταφορά, δε θυμάμαι ακριβώς πόσο, ίσως το μισό του 345€.

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα!!! Το κυριο θεμα μας είναι το σπερμα...Παρ ολα αυτα με βιταμίνες που παιρνει τωρα τρεις μηνες μπορω να πω οτι ηταν στα καλύτερά του...Μην φανταστεις...καπου στα 120,000 σπερματοζωάρια... Ελέγξαμε για μυκοπλασμα κ προχωρήσαμε..Δεν παιρνει κ πολλα

Καλημέρα! Από ποιότητα πως είναι;

Κατατμηση έχετε κάνει; Σ εμας κάνανε μια μέθοδο που ξεχωρίζει τα καλύτερα. Το κανατε έτσι;Κι έμεις  είχαμε θεματάκι. 8500000 σπερματοζωάρια αλλά είχαμε φτιάξει την ποιότητα με την επέμβαση και τον αριθμό αν σκεφτείς ότι προ επέμβασης είχε 1000 δηλ χάλια. Σ εμας βέβαια ίσως βοήθησε κ η νεαρή δότρια.

Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , silvy22 είπε:

Το χαρτι που μου εδωσε το λογιστήριο απο τη μερα της εμβρυομεταφοράς και την αποδειξη του γιατρού ηταν πανω απο 1000€, ήθελε λες και την απόδειξη της ωοληψιας? δεν μου τη ζητησε

ε ναι βρε, δεν σου είπαν από το τηλέφωνο αναλυτικά τι καλύπτεται και τι δικαιολογητικά ήθελαν; Αν έχεις χρονικό περιθώριο, ρώτα μήπως μπορείς να το καταθέσεις συμπληρωματικά.

πρίν από 6 λεπτά , silvy22 είπε:

πηρα τηλ θελει και την αλλη απόδειξη της ωοληψιας , θα την παω τωρα ειναι 352ε κανονικα, μα κ αυτος εκει στο Αιγάλεω δεν σου λεει τιποτα, ευτυχως που το εγραψα σ ευχαριστώ που μου απαντησες

Καλέ, ο κύριος στον γκισέ στο Αιγάλεω είναι σούπερ εξυπηρετικός και πολύ καλός γνώστης της διαδικασίας. Ίσως δεν κατάλαβε ότι είχες κάνει και ωοληψία. Το ίδιο και η κυρία που δίνει πληροφορίες στο τηλεφωνο, νομίζω απαντάει στο 210-5319122. Εμένα αυτή με κατατόπισε πλήρως και τα είχα όλα σωστά όταν πήγα στο γκισέ. Υπόψη, για ό,τι έχεις κάνει θέλει και βεβαίωση από το γιατρό. Εμένα μου έδωσαν βεβαίωση από το Ιασώ που απλώς μου τη σφράγισε και την υπέγραψε ο γιατρός.

πρίν από 9 λεπτά , Troia είπε:

ε ναι βρε, δεν σου είπαν από το τηλέφωνο αναλυτικά τι καλύπτεται και τι δικαιολογητικά ήθελαν; Αν έχεις χρονικό περιθώριο, ρώτα μήπως μπορείς να το καταθέσεις συμπληρωματικά.

Καλέ, ο κύριος στον γκισέ στο Αιγάλεω είναι σούπερ εξυπηρετικός και πολύ καλός γνώστης της διαδικασίας. Ίσως δεν κατάλαβε ότι είχες κάνει και ωοληψία. Το ίδιο και η κυρία που δίνει πληροφορίες στο τηλεφωνο, νομίζω απαντάει στο 210-5319122. Εμένα αυτή με κατατόπισε πλήρως και τα είχα όλα σωστά όταν πήγα στο γκισέ. Υπόψη, για ό,τι έχεις κάνει θέλει και βεβαίωση από το γιατρό. Εμένα μου έδωσαν βεβαίωση από το Ιασώ που απλώς μου τη σφράγισε και την υπέγραψε ο γιατρός.

Δεν ειχα παρει τηλ. χαζομάρα, μου τα εδωσαν σ ενα χαρτάκι απο το κεντρο κ ελεγε την αποδειξη απο τη μερα της ετ.
ο Κυριος σημερα δεν μιλαγε καν εκανε μονο νευματα!!! δεν θα ξυπνησε καλα , ειχα τη βεβαιωση οκ
αν ξανακανω τη διαδικασια ξαναδινουν δηλ. 352ε? γιατι δεν εχω κ στην καταψυξη
μίλησα με την κ.Φυλαχτού όλα καλά, ευχαριστώ

πρίν από 20 λεπτά , silvy22 είπε:

πηρα τηλ θελει και την αλλη απόδειξη της ωοληψιας , θα την παω τωρα ειναι 352ε κανονικα, μα κ αυτος εκει στο Αιγάλεω δεν σου λεει τιποτα, ευτυχως που το εγραψα σ ευχαριστώ που μου απαντησες

Χαίρομαι που βοηθησα...Κριμα να μην τα παρεις...

πρίν από 17 λεπτά , MaryH είπε:

Κατατμηση έχετε κάνει; Σ εμας κάνανε μια μέθοδο που ξεχωρίζει τα καλύτερα. Το κανατε έτσι;Κι έμεις  είχαμε θεματάκι. 8500000 σπερματοζωάρια αλλά είχαμε φτιάξει την ποιότητα με την επέμβαση και τον αριθμό αν σκεφτείς ότι προ επέμβασης είχε 1000 δηλ χάλια. Σ εμας βέβαια ίσως βοήθησε κ η νεαρή δότρια.

Ειχαμε ενα 30% με ταχεια προωθητικη κινηση αν το λεω καλα... Κατάτμηση δεν μπορουμε να κάνουμε γιατί είναι πολυ μικρος ο αριθμός... Κιρσοκήλη δεν εχει... Μυκοπλασμα που ειχε παλια πλεον δεν εχει ,ειχε κανει θεραπεια....Δεν ξερω αν γίνεται κατι αλλο

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Troia είπε:

Και αν έχεις κάνει 2η εμβρυομεταφορά μετά από 4 μήνες από την πρώτη, παίρνεις κάποιο ποσό για την εμβρυομεταφορά, δε θυμάμαι ακριβώς πόσο, ίσως το μισό του 345€.

Η δεύτερη εμβρυομεταφορα μπορεί να γίνει νωρίτερα από 4 μηνες;

πρίν από 2 λεπτά , Kalaleme είπε:

Η δεύτερη εμβρυομεταφορα μπορεί να γίνει νωρίτερα από 4 μηνες;

Μπορεί να γίνει όποτε θέλεις, αν και μπορεί να σου πουν να αφήσεις έναν κύκλο να περάσει για να ξεκουραστεί ο οργανισμός σου (ο εξωσωματιστής μου είχε πει έναν, ο ομοιοπαθητικός μου είχε πει 3). Αλλά αν έχει γίνει 4 μήνες μετά την προηγούμενη, δικαιούσαι επίδομα και γι' αυτήν. Τουλάχιστον έτσι μου είπε η κυρία που μίλησα στο Αιγάλεω στο τηλ. που έγραψα παραπάνω.

πρίν από 25 λεπτά , MaryH είπε:

καλημέρα!!! Εμείς δεν έχουμε ιδιαίτερο θέμα με το σπέρμα και έχει και καλή κινητικότητα αλλά τρώγομαι να κάνει και κατάτμηση γιατί δεν σου κρύβω ότι πολλές φορές αναρωτιέμαι μήπως φταίει και το σπέρμα όχι μόνο το κλουβιο μου αυγό που δεν τα καταφέραμε.

Εμείς θα πάμε με δανεικά και θέλω όσο μπορώ να τα έχω τσεκαρει όλα. 

πρίν από 14 λεπτά , silvy22 είπε:

Δεν ειχα παρει τηλ. χαζομάρα, μου τα εδωσαν σ ενα χαρτάκι απο το κεντρο κ ελεγε την αποδειξη απο τη μερα της ετ.
ο Κυριος σημερα δεν μιλαγε καν εκανε μονο νευματα!!! δεν θα ξυπνησε καλα , ειχα τη βεβαιωση οκ
αν ξανακανω τη διαδικασια ξαναδινουν δηλ. 352ε? γιατι δεν εχω κ στην καταψυξη
μίλησα με την κ.Φυλαχτού όλα καλά, ευχαριστώ

Μπράβο, Φυλαχτού λέγεται! Εννοείς αν ξανακάνεις ωοληψία; Ναι, νομίζω, δικαιούσαι πάλι χρήματα, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να απέχει η μία προσπάθεια από την άλλη για κάποιους μήνες...

Ο κύριος στο γκισέ όταν είχα πάει εγώ, παρόλο που ήταν πολύ εξυπηρετικός και κατατοπιστικός, κούναγε το πόδι του νευρικά όλη την ώρα, σαν να είχε τικ...Ένας εύσωμος γκριζομάλης ήταν και σήμερα;

πρίν από 4 λεπτά , Troia είπε:

Μπορεί να γίνει όποτε θέλεις, αν και μπορεί να σου πουν να αφήσεις έναν κύκλο να περάσει για να ξεκουραστεί ο οργανισμός σου (ο εξωσωματιστής μου είχε πει έναν, ο ομοιοπαθητικός μου είχε πει 3). Αλλά αν έχει γίνει 4 μήνες μετά την προηγούμενη, δικαιούσαι επίδομα και γι' αυτήν. Τουλάχιστον έτσι μου είπε η κυρία που μίλησα στο Αιγάλεω στο τηλ. που έγραψα παραπάνω.

Μάλιστα! Σε κάθε περίπτωση, ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί

Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Kalaleme είπε:

Μάλιστα! Σε κάθε περίπτωση, ας ελπίσουμε να μη χρειαστεί

Εννοείται να μη χρειαστεί! Και υπάρχουν και περιπτώσεις που τα κατάφεραν με την πρώτη!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 3 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

καλημέρα!!! Εμείς δεν έχουμε ιδιαίτερο θέμα με το σπέρμα και έχει και καλή κινητικότητα αλλά τρώγομαι να κάνει και κατάτμηση γιατί δεν σου κρύβω ότι πολλές φορές αναρωτιέμαι μήπως φταίει και το σπέρμα όχι μόνο το κλουβιο μου αυγό που δεν τα καταφέραμε.

Εμείς θα πάμε με δανεικά και θέλω όσο μπορώ να τα έχω τσεκαρει όλα. 

Να το  κάνετε. Εμένα ο σύζυγός είχε καλό σπερμα, όχι τέλειο αλλά αξιοπρεπές. Έκανε εξέταση για κατακερματισμό κ βγήκε 38, ιδιαίτερα υψηλό. Με 4 μήνες λιγότερο κάπνισμα, σωστή διατροφή, πολύ περπάτημα και αντιοξειδωτικά (και πολλή μουρμούρα από εμενα για να τα τηρει) κατέβηκε στο 18. Είναι πολύ σημαντικό να είναι χαμηλό

• Μου αρέσει 1

πρίν από 13 λεπτά , Kalaleme είπε:

Να το  κάνετε. Εμένα ο σύζυγός είχε καλό σπερμα, όχι τέλειο αλλά αξιοπρεπές. Έκανε εξέταση για κατακερματισμό κ βγήκε 38, ιδιαίτερα υψηλό. Με 4 μήνες λιγότερο κάπνισμα, σωστή διατροφή, πολύ περπάτημα και αντιοξειδωτικά (και πολλή μουρμούρα από εμενα για να τα τηρει) κατέβηκε στο 18. Είναι πολύ σημαντικό να είναι χαμηλό

Διατροφή και περπάτημα το έχουμε ήδη ευτυχώς!!! Με το τσιγάρο δεν παίζει περίπτωση να τον πείσω όση μουρμούρα κ αν κάνω χαχαχαχα. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Κοίταζα προχτές το χαρτί που υπογράψαμε για την εμβρυομεταφορα και έλεγε ότι στο σπέρμα που έδωσε ο άντρας μου την ημέρα της ωοληψιας είχε ανώμαλες μορφές 98%. Πόσο μπορεί να επηρρεαζει στην γονιμοποίηση?

• Χαχα 1

πρίν από 32 λεπτά , Troia είπε:

Μπράβο, Φυλαχτού λέγεται! Εννοείς αν ξανακάνεις ωοληψία; Ναι, νομίζω, δικαιούσαι πάλι χρήματα, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να απέχει η μία προσπάθεια από την άλλη για κάποιους μήνες...

Ο κύριος στο γκισέ όταν είχα πάει εγώ, παρόλο που ήταν πολύ εξυπηρετικός και κατατοπιστικός, κούναγε το πόδι του νευρικά όλη την ώρα, σαν να είχε τικ...Ένας εύσωμος γκριζομάλης ήταν και σήμερα;

οχι λεπτος ηταν με γκρι κοντα μαλλια, καλε ουτε καλημερα

πρίν από 19 λεπτά , silvy22 είπε:

οχι λεπτος ηταν με γκρι κοντα μαλλια, καλε ουτε καλημερα

Ήταν άλλος, γι' αυτό...Φαίνεται εναλλάσσονται, μπορεί να έχουν ακόμα τηλεεργασία.

πρίν από 34 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Διατροφή και περπάτημα το έχουμε ήδη ευτυχώς!!! Με το τσιγάρο δεν παίζει περίπτωση να τον πείσω όση μουρμούρα κ αν κάνω χαχαχαχα. 

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι;; Κοίταζα προχτές το χαρτί που υπογράψαμε για την εμβρυομεταφορα και έλεγε ότι στο σπέρμα που έδωσε ο άντρας μου την ημέρα της ωοληψιας είχε ανώμαλες μορφές 98%. Πόσο μπορεί να επηρρεαζει στην γονιμοποίηση?

Ε, και πάλι, από το υπόλοιπο 2% θα βρουν κάποια καλά σπερματοζωάρια να γονιμοποιήσουν τα ωάρια σου. Και αυτό διορθώνεται, αλλά καλό είναι να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο.

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα