Recommended Posts

3 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ο ουρολόγος θα σας καθοδηγήσει. Αυτό που σίγουρα γίνεται είναι η μέθοδος της επιλογής νομίζω λέγεται pcsi.Δεν ξερω αν το λέω σωστά.

Καλησπέρα! Αν έχετε σκοπό να πάτε με ξένα ωάρια απαραιτήτως να ξεσκονίσετε το σπερμα. Ναι μεν το νεαρό ωάριο διορθώνει αλλά καλό είναι να είναι κι άλλοι παράγοντες τσεκαρισμενοι. Ένας έλεγχος για κατάτμηση είναι καλός.

Πολύ σωστά, και εγώ έστειλα τον δικό μου στον ουρολόγο να δουν κατάτμηση κτλ του έγραψε κ ορμονολογικες, ε δεν γίνεται να έχουμε 5 καλα ωαρια κ να βγαίνει 1 καλή βλαστοκυστη, να ξαναδούμε κ το σπέρμα, μην παίρνουμε κ εμείς άδικα τα φάρμακα κ αποτέλεσμα 0

• Μου αρέσει 2

Κοριτσια μ καλησπερα εκανα εξετασεις 3 μερα περιοδου κ τα αποτελεσματα ειναι αυτα.. επειδη ειναι η πρωτη μ φορα ειναι καλα;;;tsh : 1,68. Fsh 5,9 με τιμες αναφορας 3,5 εως 12,5mUI/ml LH : 10,8 με τιμες αναφορας 2,4 εως 12,6mUI/ml…προλακτινη :17,1 με τιμες αναφορας 4,5 εως 23,3 ng/ml..προγεστερονη :0,36 με τιμες αναφορας0,06 εως 0,89ng/ml και Ε2: 19 με τιμες αναφορας 12 εως 166pg/ml..Σας ευχαριστω πολυ

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , silvy22 είπε:

Πολύ σωστά, και εγώ έστειλα τον δικό μου στον ουρολόγο να δουν κατάτμηση κτλ του έγραψε κ ορμονολογικες, ε δεν γίνεται να έχουμε 5 καλα ωαρια κ να βγαίνει 1 καλή βλαστοκυστη, να ξαναδούμε κ το σπέρμα, μην παίρνουμε κ εμείς άδικα τα φάρμακα κ αποτέλεσμα 0

Αυτό ακριβώς κορίτσι μου. 

Βέβαια δεν έχει θέμα να κάνει το οτιδήποτε από εξετάσεις και ευτυχώς η διατροφή μας είναι καλή δηλ σαλάτα κάθε μέρα 2 ειδών φρούτα ημερησίως το τοστ στη δουλειά είναι με τυρί χαμηλών λιπαρών και γαλοπουλα και τρώμε πολύ αυγά και ψάρι και κοτόπουλο. Το αγκάθι μου είναι ότι καπνίζει πολύ πίνει ένα μπουκάλι κόκα κόλα ημερησίως και τρώει και γλυκά. 

Στον Λυμπερόπουλο που λένε τα κορίτσια πήγατε εσείς?

1 ώρα πρίν, mirtouli12 είπε:

Βρε κορίτσι μου συγγνώμη για την παρέμβαση αλλά γιατί δεν προσπαθείς με τα δικά σου λίγο ακόμα; Θεωρώ ότι ο κύκλος εξωσωματικής που έκανες ίσως δεν σου ταίριαξε. Πήρες πολλές μονάδες. Κάνε ένα τροποποιημένο, και αν δεν σου βγει, σκέψου μετά τα δανεικά. Είσαι μικρή. Φυσικά εσυ ξέρεις καλύτερα, απλά μια προσπάθεια έκανες...

Κορίτσι μου το ξέρω ότι με μια προσπάθεια λίγες πετυχαίνουν. Και εδώ μέσα είσαστε πολλά κορίτσια που δεν το βάλατε κάτω με την πρώτη αποτυχία και συνεχίζεται και επιμένετε και έχετε τον θαυμασμό μου όλες!!! Νιώθω πολύ λίγη και πολύ δειλή απέναντι σε εσάς!!!

Δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να κάνω έστω και έναν με δύο τροποποιημένους γιατί πολύ φοβάμαι ότι πάλι τα ωάρια μου θα με προδώσουν. Ωστόσο παίρνω τις βιταμινουλες μου έχω το βιβλίο που μου πρότεινε η @Troia Ευαγγέλιο και προσπαθώ να βελτιώθω. Ίσως αν είχα το ψυχικό σθένος να το τολμούσα. Με πιέζουν και στη δουλειά πολύ δεν θα είμαι ήρεμη να πηγαίνω κάθε μήνα για ωοληψια.

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Θα το κανονίσω άμεσα δεδομένου ότι θέλουμε από Σεπτέμβρη να ξεκινήσουμε οπότε αν κάτι προκειψει να υπάρχει ένα χρονικό περιθώριο βελτίωσης. Τα δικά μου ειναι τσεκαρισμενα όσα δηλ μου ζήτησε ο εξωσωματιστης μόνο υστεροσκοπηση δεν έχω κάνει την οποία όμως θα κάνω για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Γιατί ναι μεν τα νεανικά ωάρια είναι σαφώς καλύτερα από τα δικά μου αλλά αν το έδαφος δεν είναι καλό που θα φωλιάσουν τα μελλοντικά μωράκια μου?

Και καλά θα κανεις! Έτσι αν κάτι δεν πάει καλά, τότε δεν θα μπορεί ο εξωσωματικος να σου πει ότι έφταιξε η κακιά η μοίρα, το ενδομήτριο, το σπερμα, τα λόγια του παπά.... Τα ξένα ωάρια θα φταινε

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Ναι βρε κορίτσια. Ας ξεσκονίζουν και τα αγορια μας λίγο. Όχι με την πρώτη φταίνε τα αυγά μας. Ιδίως όταν οι γονιμοποιησεις είναι οκ και οι βλαστοκυστες λίγες, κάτι δεν πάει καλά στο βασίλειο του σπερματος:confused:

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Βέβαια δεν έχει θέμα να κάνει το οτιδήποτε από εξετάσεις και ευτυχώς η διατροφή μας είναι καλή δηλ σαλάτα κάθε μέρα 2 ειδών φρούτα ημερησίως το τοστ στη δουλειά είναι με τυρί χαμηλών λιπαρών και γαλοπουλα και τρώμε πολύ αυγά και ψάρι και κοτόπουλο. Το αγκάθι μου είναι ότι καπνίζει πολύ πίνει ένα μπουκάλι κόκα κόλα ημερησίως και τρώει και γλυκά. 

Κορίτσι μου το ξέρω ότι με μια προσπάθεια λίγες πετυχαίνουν. Και εδώ μέσα είσαστε πολλά κορίτσια που δεν το βάλατε κάτω με την πρώτη αποτυχία και συνεχίζεται και επιμένετε και έχετε τον θαυμασμό μου όλες!!! Νιώθω πολύ λίγη και πολύ δειλή απέναντι σε εσάς!!!

Δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να κάνω έστω και έναν με δύο τροποποιημένους γιατί πολύ φοβάμαι ότι πάλι τα ωάρια μου θα με προδώσουν. Ωστόσο παίρνω τις βιταμινουλες μου έχω το βιβλίο που μου πρότεινε η @Troia Ευαγγέλιο και προσπαθώ να βελτιώθω. Ίσως αν είχα το ψυχικό σθένος να το τολμούσα. Με πιέζουν και στη δουλειά πολύ δεν θα είμαι ήρεμη να πηγαίνω κάθε μήνα για ωοληψια.

Οι δουλειές μας είναι προσωρινές, με τον ένα η τον άλλο τρόπο. Μην αφήσεις δευτερεύοντα πράγματα να επηρεάζουν τις επιλογές της ζωής σου. Και φυσικά κι εγώ βιοποριζομαι από τη δουλειά μου αλλά δεν θα τους άφηνα να επηρεάσουν τη ζωή μου τόσο αποφασιστικά. Καλά τι άνθρωποι είναι αυτοί; 
Παντως καλά κανεις και παίρνεις τις βιταμινούλες σου, πάρε και λίγο τα πάνω σου ψυχολογικά και θα σου πρότεινα να ξαναπροσπαθήσεις με δικά σου, μικρό κορίτσι!. Όλα είναι στο μυαλό μας. Εμείς είμαστε εδώ για σένα να σε στηρίξουμε. Προσπάθησε το όμως! 

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ο Λυμπεροπουλος είναι το διαγνωστικό κέντρο, του έγραψε ο γιατρός τις εξετάσεις οτι χρειάζεται και μετά θα πάει στο Λυμπεροπουλο να της κανει, είναι ο καλύτερος. Μετά για καλό στα ανδρολογικα μου είπατε τον Ασβ; να δούμε τι θα του πει ο δικός του και αν χρειαστεί να πάρει μια 2η γνώμη 

21 hours ago, silvy22 said:

Δεν ειχα παρει τηλ. χαζομάρα, μου τα εδωσαν σ ενα χαρτάκι απο το κεντρο κ ελεγε την αποδειξη απο τη μερα της ετ.
ο Κυριος σημερα δεν μιλαγε καν εκανε μονο νευματα!!! δεν θα ξυπνησε καλα , ειχα τη βεβαιωση οκ
αν ξανακανω τη διαδικασια ξαναδινουν δηλ. 352ε? γιατι δεν εχω κ στην καταψυξη
μίλησα με την κ.Φυλαχτού όλα καλά, ευχαριστώ

21 hours ago, Troia said:

ε ναι βρε, δεν σου είπαν από το τηλέφωνο αναλυτικά τι καλύπτεται και τι δικαιολογητικά ήθελαν; Αν έχεις χρονικό περιθώριο, ρώτα μήπως μπορείς να το καταθέσεις συμπληρωματικά.

Καλέ, ο κύριος στον γκισέ στο Αιγάλεω είναι σούπερ εξυπηρετικός και πολύ καλός γνώστης της διαδικασίας. Ίσως δεν κατάλαβε ότι είχες κάνει και ωοληψία. Το ίδιο και η κυρία που δίνει πληροφορίες στο τηλεφωνο, νομίζω απαντάει στο 210-5319122. Εμένα αυτή με κατατόπισε πλήρως και τα είχα όλα σωστά όταν πήγα στο γκισέ. Υπόψη, για ό,τι έχεις κάνει θέλει και βεβαίωση από το γιατρό. Εμένα μου έδωσαν βεβαίωση από το Ιασώ που απλώς μου τη σφράγισε και την υπέγραψε ο γιατρός.

Κοριτσια καλημερα! Δλδ οσες περασαμε επιτροπη απο Αιγαλεω για φαρμακα κλπ. εκει απευθυνομαστε? στο ιδιο θελω να πω γραφειο και για το επιδομα εξωσωμ.? Άσχετως αν μενουμε αλλου? Παιρνω κι εγω τηλ.  στο συγκεκριμενο νουμερο αλλα δε το σηκωνουν....  Επισης γνωριζετε μεσα σε ποσο καιρο εχουμε περιθωριο να καταθεσουμε τα χαρτια? 

πρίν από 3 λεπτά , Melina80 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Δλδ οσες περασαμε επιτροπη απο Αιγαλεω για φαρμακα κλπ. εκει απευθυνομαστε? στο ιδιο θελω να πω γραφειο και για το επιδομα εξωσωμ.? Άσχετως αν μενουμε αλλου? Παιρνω κι εγω τηλ.  στο συγκεκριμενο νουμερο αλλα δε το σηκωνουν....  Επισης γνωριζετε μεσα σε ποσο καιρο εχουμε περιθωριο να καταθεσουμε τα χαρτια? 

Όχι για το επίδομα πηγαίνεις στον ΕΟΠΥΥ της περιοχής σου... Έτσι μου είπαν εμένα από το κέντρο...μέσα σε ένα χρόνο μπορείς να τα καταθέσεις....

• Ευχαριστώ 1

15 minutes ago, konik said:

Όχι για το επίδομα πηγαίνεις στον ΕΟΠΥΥ της περιοχής σου... Έτσι μου είπαν εμένα από το κέντρο...μέσα σε ένα χρόνο μπορείς να τα καταθέσεις....

Κι εμενα κατι τετοιο θυμαμαι να μου ειπαν. Για αυτο ρωταω κ τα κοριτσια μηπως ξερουν καλυτερα επειδη εχουν ηδη καταθεσει χαρτια επιδοματος.

• Μου αρέσει 1

λοιπον Μπαινεις στο rantevoupedi
θελει τα στοιχεια σου απο το ταχις, πατας εκει που λεει νεο ραντεβου,
για  Υποβοηθούμενη Αναπαραγωγή (Εξωσωματική) και κλείνεις ραντεβού
εμενα μου εβγαλε εκει στο Αιγαλεω, αναλογα με το ΤΚ παει, εγω τα κατεθεσα 1 μηνα μετα και τα χρηματα μπαινουν σε 2 μηνες

• Ευχαριστώ 1

Διαφημίσεις

19 minutes ago, silvy22 said:

λοιπον Μπαινεις στο rantevoupedi
θελει τα στοιχεια σου απο το ταχις, πατας εκει που λεει νεο ραντεβου,
για  Υποβοηθούμενη Αναπαραγωγή (Εξωσωματική) και κλείνεις ραντεβού
εμενα μου εβγαλε εκει στο Αιγαλεω, αναλογα με το ΤΚ παει, εγω τα κατεθεσα 1 μηνα μετα και τα χρηματα μπαινουν σε 2 μηνες

Σε ευχαριστω κοπελα μου! Θα το δοκιμασα αμεσα και θα σας πω. 

πρίν από 28 λεπτά , Melina80 είπε:

Σε ευχαριστω κοπελα μου! Θα το δοκιμασα αμεσα και θα σας πω. 

Καλημέρα καλό σκ! Δεν θυμάμαι κι εγώ πού ειχα πάει, νομίζω από το ΙΚΑ με έστειλαν στον ΕΦΚΑ, ρώτησα κ τον άντρα μου τώρα γιατί είχαμε πάει μαζί. Και σε στέλνουν αναλόγως την περιοχή. Αλλά δεν θυμάμαι πόσο περιθώριο έχουμε και αν έχουμε κάνει μόνο ωοληψια ίσως παίρνουμε λιγότερα χρήματα... καλύτερα να περιμένουμε κ τη μεταφορά κ να πάμε τότε να καταθέσουμε τα χαρτιά. Και εννοείται για μια φορά το κάνουμε, αν κάποια κάνει δύο ωοληψιες δεν μπορεί να πάει δύο φορές να ζητήσει χρήματα...

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

2 minutes ago, Moomin said:

Καλημέρα καλό σκ! Δεν θυμάμαι κι εγώ πού ειχα πάει, νομίζω από το ΙΚΑ με έστειλαν στον ΕΦΚΑ, ρώτησα κ τον άντρα μου τώρα γιατί είχαμε πάει μαζί. Και σε στέλνουν αναλόγως την περιοχή. Αλλά δεν θυμάμαι πόσο περιθώριο έχουμε και αν έχουμε κάνει μόνο ωοληψια ίσως παίρνουμε λιγότερα χρήματα... καλύτερα να περιμένουμε κ τη μεταφορά κ να πάμε τότε να καταθέσουμε τα χαρτιά. Και εννοείται για μια φορά το κάνουμε, αν κάποια κάνει δύο ωοληψιες δεν μπορεί να πάει δύο φορές να ζητήσει χρήματα...

Καλημερα!! Ναι, ετσι ειναι τελικα παει αναλογα με τον ΤΚ κατοικιας. Κι εγω μολις εκλεισα ραντεβου μεσω του rantevoupedi. Ο συζυγος αραγε μπορει να παει αντι εμου με εξουσιοδοτηση? Λογω δουλειας δεν θα μπορω να φυγω μαλλον. Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

• Μου αρέσει 1

Καλημέρα σας! Μιας που ανοίξατε την κουβέντα για το επίδομα, είναι καμιά κοπέλα που το πήρε πρόσφατα; Θυμάστε πόσο διάστημα χρειάζεται για να μπουν στον λογαριασμό; 

1 hour ago, Moomin είπε:

Δεν έχει σχέση ο ΕΦΚΑ με τις δαπάνες για την εξωσωματική. Αρμόδια υπηρεσία είναι ο ΕΟΠΥΥ - ΠΕΔΥ. Ο ΕΦΚΑ είναι αρμόδιος μόνο για τις αναρρωτικες άδειες και τα επιδόματα μητρότητας. Στον ΕΦΚΑ δουλεύω. Και ναι τα δικαιολογητικά για την εξωσωματική τα καταθέτετε στον ΕΟΠΥΥ- ΠΕΔΥ που ανήκετε σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας σας.

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα