Recommended Posts

Καλημερα! Τι δικαιολογητικά θέλει? Εγώ έχω εγκριθεί από την Επιτροπή αλλά τλκ κάνω φυσικούς. Δικαιουμαι? 

πρίν από 12 λεπτά , flashdance είπε:

Δεν έχει σχέση ο ΕΦΚΑ με τις δαπάνες για την εξωσωματική. Αρμόδια υπηρεσία είναι ο ΕΟΠΥΥ - ΠΕΔΥ. Ο ΕΦΚΑ είναι αρμόδιος μόνο για τις αναρρωτικες άδειες και τα επιδόματα μητρότητας. Στον ΕΦΚΑ δουλεύω. Και ναι τα δικαιολογητικά για την εξωσωματική τα καταθέτετε στον ΕΟΠΥΥ- ΠΕΔΥ που ανήκετε σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας σας.

Να σαι καλά! Απλά θυμάμαι πέρσυ μας είχαν στείλει στον ΕΦΚΑ. Τώρα βλέπω κλείνεις και ραντεβού από το ίντερνετ.

1 hour ago, Melina80 είπε:

Καλημερα!! Ναι, ετσι ειναι τελικα παει αναλογα με τον ΤΚ κατοικιας. Κι εγω μολις εκλεισα ραντεβου μεσω του rantevoupedi. Ο συζυγος αραγε μπορει να παει αντι εμου με εξουσιοδοτηση? Λογω δουλειας δεν θα μπορω να φυγω μαλλον. Ευχαριστω πολυ κοριτσια!!

Μπορεί να πάει ο άντρας σου να ρωτήσει; Ίσως γίνεται...

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, Moomin είπε:

Καλημέρα καλό σκ! Δεν θυμάμαι κι εγώ πού ειχα πάει, νομίζω από το ΙΚΑ με έστειλαν στον ΕΦΚΑ, ρώτησα κ τον άντρα μου τώρα γιατί είχαμε πάει μαζί. Και σε στέλνουν αναλόγως την περιοχή. Αλλά δεν θυμάμαι πόσο περιθώριο έχουμε και αν έχουμε κάνει μόνο ωοληψια ίσως παίρνουμε λιγότερα χρήματα... καλύτερα να περιμένουμε κ τη μεταφορά κ να πάμε τότε να καταθέσουμε τα χαρτιά. Και εννοείται για μια φορά το κάνουμε, αν κάποια κάνει δύο ωοληψιες δεν μπορεί να πάει δύο φορές να ζητήσει χρήματα...

Καλημέρα...Εγω χρηματα για ωοληψια κ εμβρυομεταφορα ειχα παρει 3 φορες...Δεν είναι μονο για μια φορα...Δεν ξερω αν εννοείς αυτο; Επισης ξερει καποια κοπελα αν αφου εχουν περάσει τουλάχιστον 3 χρόνια απο την τελευταία φορα που πηρα λεφτα πισω,αν μπορω να ξαναζητησω; Δικαιούμαι παλι ή είναι για τις φορες που πηρα κ τελος;

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Καλημέρα κοριτσάκια! Τελικα η δική μου χοριακή επεσε και κατέληξε σε βιοχημικη.

Οποιαδήποτε συμβουλή για εξέταση/κίνηση απο εδώ και στο εξής καλοδεχούμενη :)

Να θυμησω πως ήταν η πρώτη μου προσπάθεια. Ο γιατρός μας παροτρύνει να προχωρήσουμε στον αμέσως επόμενο κύκλο με τα άλλα 2 κατεψυγμένα που έχω. Είναι θετικός και αισιόδοξος καθώς λέει βρήκαμε το παράθυρο εμφύτευσης και επίσης είδαμε πως η μήτρα και τα έμβρυα δύναται να κάνουν την δουλειά τους. 

• Λυπημένη/-ος 3

πρίν από 11 λεπτά , KoraliaP είπε:

Να θυμησω πως ήταν η πρώτη μου προσπάθεια. Ο γιατρός μας παροτρύνει να προχωρήσουμε στον αμέσως επόμενο κύκλο με τα άλλα 2 κατεψυγμένα που έχω. Είναι θετικός και αισιόδοξος καθώς λέει βρήκαμε το παράθυρο εμφύτευσης και επίσης είδαμε πως η μήτρα και τα έμβρυα δύναται να κάνουν την δουλειά τους. 

Κοριτσακι μου λυπάμαι πολυ...Να σου πω πως κ εγω ειχα μια βιοχημικη αλλα μετα κάνοντας το ερα τεστ βρηκαμε μετατόπιση παραθυρου...Ευχομαι στην επενη προσπαθεια να σταθείς τυχερη...Τι εξετάσεις εχετε κανει; 

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , winspert είπε:

Καλημέρα...Εγω χρηματα για ωοληψια κ εμβρυομεταφορα ειχα παρει 3 φορες...Δεν είναι μονο για μια φορα...Δεν ξερω αν εννοείς αυτο; Επισης ξερει καποια κοπελα αν αφου εχουν περάσει τουλάχιστον 3 χρόνια απο την τελευταία φορα που πηρα λεφτα πισω,αν μπορω να ξαναζητησω; Δικαιούμαι παλι ή είναι για τις φορες που πηρα κ τελος;

Α λες να κάνω λάθος; Γιατί σε κάποιο τοπικ εδώ το είχα διαβάσει. Αν δηλ σου δίνει το κέντρο κάθε φορά χαρτί με ωοληψια κ μεταφορά μπορείς να το δικαιολογήσεις; Ή μήπως έχει να κάνει με την απόφαση της επιτροπής και της δύο φορές κάθε φορά που δικαιούμαστε φάρμακα;

T4Rzp2.png

πρίν από 24 λεπτά , winspert είπε:

Κοριτσακι μου λυπάμαι πολυ...Να σου πω πως κ εγω ειχα μια βιοχημικη αλλα μετα κάνοντας το ερα τεστ βρηκαμε μετατόπιση παραθυρου...Ευχομαι στην επενη προσπαθεια να σταθείς τυχερη...Τι εξετάσεις εχετε κανει; 

Να σαι καλά κι εγώ το εύχομαι! 

Λοιπόν από εξετάσεις: Υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολυπόδων και βιοψια καθαρη, καλλιέργεια κολπικού συν χλαμυδια και ουρεοπλασμα, καμπύλη γλυκοζης, καμπύλη ινσουλίνης, αντισώματα IgG, αντις IgM, anti-TTG, ομοκυστεινη, αντιπυρηνικα ΑΝΑ, αντιμιτοχονδριακα ΑΝΑ, anti-TG, anti-TPO, C3, C4, anti-ENA, αντισώματα τρανσγλουταμινασης/γλοιαδινης/ενδομυιου, Ca125, γενική αίματος, φεριτινη, σίδηρος, ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης στο Λαικο, κολπικό υπέρηχο, σαλπιγγογραφια, ορμονικες PRL/TSH/FT3/FT4, υπερηχος θυροειδους, βιοχημικες (χοληστερολη, φωσφατάση, γGT, SGOT, χολερυθρινη) και τέλος κυστική ινωση.

Αυτές απ´όσο μπορώ να δω! Δεν έχω κάνει καθόλου θρομβοφιλιας. Αν δεν κανω λάθος όμως καλύπτομαι απο τις αντιπηκτικές που κάνω προληπτικα. 

Το ΕRA σου έδειξε διαφορετικό παράθυρο από αυτο της εμφυτευσης της βιοχημικης;!

3 ώρες πρίν, Melina80 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Δλδ οσες περασαμε επιτροπη απο Αιγαλεω για φαρμακα κλπ. εκει απευθυνομαστε? στο ιδιο θελω να πω γραφειο και για το επιδομα εξωσωμ.? Άσχετως αν μενουμε αλλου? Παιρνω κι εγω τηλ.  στο συγκεκριμενο νουμερο αλλα δε το σηκωνουν....  Επισης γνωριζετε μεσα σε ποσο καιρο εχουμε περιθωριο να καταθεσουμε τα χαρτια?  

Τι εννοείς αν μένουμε αλλού; Στο Αιγάλεω ανήκουν οι κάτοικοι Πειραιά, Νήσων, Δυτικής Αθήνας και Δυτικής Αττικής απ' όσο γνωρίζω. Αν πέρασες επιτροπή στο Αιγάλεω, λογικά μένεις σε μία από αυτές τις περιοχές και θα πρέπει να πας εκεί και για το επίδομα. Απ' ό,τι μου είπαν εμένα έχουμε 6 μήνες από την προσπάθεια να καταθέσουμε την αίτηση, βέβαια λόγω κορονοιού αυτό είχε πάρει παράταση, αλλά τώρα νομίζω ότι ξαναγύρισαν στην κανονικότητα. Δοκίμασε από Δευτέρα στα τηλέφωνα 210-5319120, 210-5319122 και 210-5319125 (το τελευταίο είναι για ραντεβού, τα οποία όμως κλείνονται πλέον ηλεκτρονικά στο eopyy.gov.gr Ίσως θα ήταν μια καλή ιδέα να ξεκινήσεις κλείνοντας ένα ραντεβού).

• Ευχαριστώ 1

πρίν από 39 λεπτά , KoraliaP είπε:

Καλημερα.Παντως να ξερεις οτι καποιες φορες η βιοχημικη,περα απο το προφανες χρωμοσωμικες ανωμαλιες, υποδεικνυει αυτο που λεει η Winspert.Οτι το παραθυρο το βρηκατε οριακα.Οτι ισως θελει μια διορθωση.Βεβαια σιγουρα αυτο δεν ειναι το πρωτο που σκεφτεται κανεις.

• Μου αρέσει 2

15 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Αυτό ακριβώς κορίτσι μου. 

Βέβαια δεν έχει θέμα να κάνει το οτιδήποτε από εξετάσεις και ευτυχώς η διατροφή μας είναι καλή δηλ σαλάτα κάθε μέρα 2 ειδών φρούτα ημερησίως το τοστ στη δουλειά είναι με τυρί χαμηλών λιπαρών και γαλοπουλα και τρώμε πολύ αυγά και ψάρι και κοτόπουλο. Το αγκάθι μου είναι ότι καπνίζει πολύ πίνει ένα μπουκάλι κόκα κόλα ημερησίως και τρώει και γλυκά. 

Στον Λυμπερόπουλο που λένε τα κορίτσια πήγατε εσείς?

Κορίτσι μου το ξέρω ότι με μια προσπάθεια λίγες πετυχαίνουν. Και εδώ μέσα είσαστε πολλά κορίτσια που δεν το βάλατε κάτω με την πρώτη αποτυχία και συνεχίζεται και επιμένετε και έχετε τον θαυμασμό μου όλες!!! Νιώθω πολύ λίγη και πολύ δειλή απέναντι σε εσάς!!!

Δεν ξέρω αν έχω την υπομονή να κάνω έστω και έναν με δύο τροποποιημένους γιατί πολύ φοβάμαι ότι πάλι τα ωάρια μου θα με προδώσουν. Ωστόσο παίρνω τις βιταμινουλες μου έχω το βιβλίο που μου πρότεινε η @Troia Ευαγγέλιο και προσπαθώ να βελτιώθω. Ίσως αν είχα το ψυχικό σθένος να το τολμούσα. Με πιέζουν και στη δουλειά πολύ δεν θα είμαι ήρεμη να πηγαίνω κάθε μήνα για ωοληψια.

Καλό είναι να σταματήσεις, τουλάχιστον εσύ, να τρως τυρί χαμηλών λιπαρών. Σκέψου ότι αυτή ήταν μία από τις συμβουλές που είχε δώσει σε εμένα ο ουρολόγος του άντρα μου. Τα λιπαρά τα  θέλουμε για τη γονιμότητά μας. Η χοληστερίνη μετατρέπεται σε dhea, που είναι ορμόνη σχετική με τη γονιμότητα. Θέλουμε σε αυτή τη φάση αρκετό κρέας, αυγά, αλλά και Ω3 λιπαρά και άλλες λιπαρές τροφές όπως το αβοκάντο. Για το τυρί επίσης, δεν είναι και ό,τι καλύτερο το αγελαδινό γάλα, αλλά και όλα αυτά τα τυριά χαμηλών λιπαρών δε νομίζω να είναι αγνά τυριά, μάλλον με σκόνες θα φτιάχνονται. Το τοστάκι επίσης σε καθημερινή βάση δεν είναι και ό,τι καλύτερο...Τα αλλαντικά έχουν πολλά πρόσθετα και το άσπρο ψωμί ανεβάζει απότομα το ζάχαρο. Για τα τυριά ο δικός μου οδηγός είναι να φτιάχνονται από αιγοπρόβειο γάλα, οπότε για το τοστ παίρνω κασέρι. Γενικά τα ΠΟΠ τυριά ως επί το πλέιστον φτιάχνονται από αιγοπρόβειο γάλα, αυτό με βοηθάει εμένα. Και για επιτραπέζιο τυρί παίρνω κατευθείαν από το βοσκό στο χωρίο. Το βιβλίο τώρα γράφει πολύ βασικά πράγματα για τη διατροφή, δηλαδή να ακολουθούμε μεσογειακή διατροφή κτλ. Δεν θυμάμαι, σου είχα στείλει τον οδηγό διατροφής από το site "to make a mommy"; Βέβαια αν μπεις μέσα, μπορείς να τον κατεβάσεις και μόνη σου.

12 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Ο Λυμπεροπουλος είναι το διαγνωστικό κέντρο, του έγραψε ο γιατρός τις εξετάσεις οτι χρειάζεται και μετά θα πάει στο Λυμπεροπουλο να της κανει, είναι ο καλύτερος. Μετά για καλό στα ανδρολογικα μου είπατε τον Ασβ; να δούμε τι θα του πει ο δικός του και αν χρειαστεί να πάρει μια 2η γνώμη 

Εμείς σε αυτόν πήγαμε, ναι.

3 ώρες πρίν, konik είπε:

Όχι για το επίδομα πηγαίνεις στον ΕΟΠΥΥ της περιοχής σου... Έτσι μου είπαν εμένα από το κέντρο...μέσα σε ένα χρόνο μπορείς να τα καταθέσεις....

Για το επίδομα πρέπει να ρωτήσεις. Νομίζω πας όπου πας αν σου γράψουν γυαλιά κτλ. Εμείς που μένουμε Δυτ. Αθήνα για όλα αυτά ανήκουμε στο Αιγάλεω.

2 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

λοιπον Μπαινεις στο rantevoupedi
θελει τα στοιχεια σου απο το ταχις, πατας εκει που λεει νεο ραντεβου,
για  Υποβοηθούμενη Αναπαραγωγή (Εξωσωματική) και κλείνεις ραντεβού
εμενα μου εβγαλε εκει στο Αιγαλεω, αναλογα με το ΤΚ παει, εγω τα κατεθεσα 1 μηνα μετα και τα χρηματα μπαινουν σε 2 μηνες

Α, σωστό αυτό, γιατί εγώ επειδή έληγε η προθεσμία, έκλεισα το ραντεβού τηλεφωνικά. Με τα στοιχεία της μόνιμης κατοικίας μας από το taxis, μας κλείνει στο παράρτημα στο οποίο ανήκουμε.

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

πρίν από 24 λεπτά , Moomin είπε:

Α λες να κάνω λάθος; Γιατί σε κάποιο τοπικ εδώ το είχα διαβάσει. Αν δηλ σου δίνει το κέντρο κάθε φορά χαρτί με ωοληψια κ μεταφορά μπορείς να το δικαιολογήσεις; Ή μήπως έχει να κάνει με την απόφαση της επιτροπής και της δύο φορές κάθε φορά που δικαιούμαστε φάρμακα;

Εγω σιγουρα εχω παρει 3 φορες απο 350€....Ειναι σίγουρο αυτο που σου λέω...Δεν ξερω τι ισχυει πλεον...Απλα δεν ξέρω αν δικαιούμαι ξανα...Τοτε μου ειχαν πει 3 φορες...Αλλα εχουν περασει τοσα χρόνια...δεν μπορω να ξαναπαρω;

πρίν από 8 λεπτά , KoraliaP είπε:

Να σαι καλά κι εγώ το εύχομαι! 

Λοιπόν από εξετάσεις: Υστεροσκόπηση για αφαίρεση πολυπόδων και βιοψια καθαρη, καλλιέργεια κολπικού συν χλαμυδια και ουρεοπλασμα, καμπύλη γλυκοζης, καμπύλη ινσουλίνης, αντισώματα IgG, αντις IgM, anti-TTG, ομοκυστεινη, αντιπυρηνικα ΑΝΑ, αντιμιτοχονδριακα ΑΝΑ, anti-TG, anti-TPO, C3, C4, anti-ENA, αντισώματα τρανσγλουταμινασης/γλοιαδινης/ενδομυιου, Ca125, γενική αίματος, φεριτινη, σίδηρος, ηλεκτροφορηση αιμοσφαιρινης στο Λαικο, κολπικό υπέρηχο, σαλπιγγογραφια, ορμονικες PRL/TSH/FT3/FT4, υπερηχος θυροειδους, βιοχημικες (χοληστερολη, φωσφατάση, γGT, SGOT, χολερυθρινη) και τέλος κυστική ινωση.

Αυτές απ´όσο μπορώ να δω! Δεν έχω κάνει καθόλου θρομβοφιλιας. Αν δεν κανω λάθος όμως καλύπτομαι απο τις αντιπηκτικές που κάνω προληπτικα. 

Το ΕRA σου έδειξε διαφορετικό παράθυρο από αυτο της εμφυτευσης της βιοχημικης;!

Καλο θα ηταν να κανεις κ για θρομβοφιλια γιατί μπορει μα μη σε καλυπτει κ η δοση που παιρνεις αν υποθέσουμε οτι υπαρχει θεμα...Κ φυσικα φανταζομαι εχει κανει κ ο σύζυγος τα απαραίτητα,ετσι; 

Το ερα μου εδειξε οτι πρέπει να τα βάζουμε μια μερα νωρίτερα...Οποτε η μονη βιοχημικη που ειχα ηταν οταν ειχαμε κανει εμβρυομεταφορα νωρις το πρωι(ενω σε ολες τις αλλες αργα το μεσημέρι)...Οποτε θεωρώ πως κατι ξεκινησε αλλα εκλεισε το παράθυρο κ απλα δεν ολοκληρώθηκε...Εγω βαζω πλεον μονο κατεψυγμενα αφου ανηκω στις λιγες περιπτώσεις οπου κανω εμφυτευση νωριτερα κνοχι αργότερα..Οποτε φτιάχνουμε βλαστοκυστες (οταν φτιάχνουμε) κ τις βάζουμε σε επόμενο κυκλο μιαερα νωρίτερα...Καλη επιτυχία σου εύχομαι

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

1 hour ago, Visit a vis είπε:

Καλημέρα σας! Μιας που ανοίξατε την κουβέντα για το επίδομα, είναι καμιά κοπέλα που το πήρε πρόσφατα; Θυμάστε πόσο διάστημα χρειάζεται για να μπουν στον λογαριασμό; 

Εγώ έκανα αίτηση πριν 15 μέρες, φυσικά ακόμα είναι νωρίς για να μπουν...Δε νομίζω να αργούν όμως πλέον, διότι πολλές από αυτού του είδους τις υπηρεσίες γίνονται ηλεκτρονικά. Αυτή είναι μία από τις τελευταίες που θέλει αυτοπρόσωπη παρουσία και έγχαρτα δικαιολογητικά.

1 hour ago, flashdance είπε:

Δεν έχει σχέση ο ΕΦΚΑ με τις δαπάνες για την εξωσωματική. Αρμόδια υπηρεσία είναι ο ΕΟΠΥΥ - ΠΕΔΥ. Ο ΕΦΚΑ είναι αρμόδιος μόνο για τις αναρρωτικες άδειες και τα επιδόματα μητρότητας. Στον ΕΦΚΑ δουλεύω. Και ναι τα δικαιολογητικά για την εξωσωματική τα καταθέτετε στον ΕΟΠΥΥ- ΠΕΔΥ που ανήκετε σύμφωνα με τη διεύθυνση κατοικίας σας.

Το πρώην ΙΚΑ χωρίστηκε στα 2, στον ΕΟΠΥΥ, στον οποίο συγχωνεύτηκαν πολλά ασφαλιστικά ταμεία, που υπάγεται στο Υπ. Υγείας και στον ΕΦΚΑ που αφορά στα εργασιακά και υπάγεται στο Υπουργείο Εργασίας. Το λέω σωστά;

πρίν από 57 λεπτά , Malntalia είπε:

Καλημερα! Τι δικαιολογητικά θέλει? Εγώ έχω εγκριθεί από την Επιτροπή αλλά τλκ κάνω φυσικούς. Δικαιουμαι? 

Δεν σε ρωτάνε αν χρησιμοποίησες τα φάρμακα. Θέλει τις αποδείξεις από το κέντρο για τις ωοληψίες (δε νομίζω να μπορείς να πάρεις για όλες) και βεβαίωση από το γιατρό (συνήθως σου τις δίνει το κέντρο και σου τις υπογράφει ο γιατρός). Το ίδιο και για την εμβρυομεταφορά. Επίσης θέλει μια εκτύπωση όπου να φαίνεται το IBAN το δικό σου.

• Μου αρέσει 2

πρίν από 6 λεπτά , winspert είπε:

Εγω σιγουρα εχω παρει 3 φορες απο 350€....Ειναι σίγουρο αυτο που σου λέω...Δεν ξερω τι ισχυει πλεον...Απλα δεν ξέρω αν δικαιούμαι ξανα...Τοτε μου ειχαν πει 3 φορες...Αλλα εχουν περασει τοσα χρόνια...δεν μπορω να ξαναπαρω;

Καλο θα ηταν να κανεις κ για θρομβοφιλια γιατί μπορει μα μη σε καλυπτει κ η δοση που παιρνεις αν υποθέσουμε οτι υπαρχει θεμα...Κ φυσικα φανταζομαι εχει κανει κ ο σύζυγος τα απαραίτητα,ετσι; 

Το ερα μου εδειξε οτι πρέπει να τα βάζουμε μια μερα νωρίτερα...Οποτε η μονη βιοχημικη που ειχα ηταν οταν ειχαμε κανει εμβρυομεταφορα νωρις το πρωι(ενω σε ολες τις αλλες αργα το μεσημέρι)...Οποτε θεωρώ πως κατι ξεκινησε αλλα εκλεισε το παράθυρο κ απλα δεν ολοκληρώθηκε...Εγω βαζω πλεον μονο κατεψυγμενα αφου ανηκω στις λιγες περιπτώσεις οπου κανω εμφυτευση νωριτερα κνοχι αργότερα..Οποτε φτιάχνουμε βλαστοκυστες (οταν φτιάχνουμε) κ τις βάζουμε σε επόμενο κυκλο μιαερα νωρίτερα...Καλη επιτυχία σου εύχομαι

Κορίτσι μου το στα τεστ πως γίνεται ακριβώς? Εννοώ ποια μέρα του κύκλου και πόσο κάνουν να βγουν τα αποτελέσματα?? Θυμάσαι κόστος????

πρίν από 58 λεπτά , Moomin είπε:

Να σαι καλά! Απλά θυμάμαι πέρσυ μας είχαν στείλει στον ΕΦΚΑ. Τώρα βλέπω κλείνεις και ραντεβού από το ίντερνετ.

Μπορεί να πάει ο άντρας σου να ρωτήσει; Ίσως γίνεται...

Πολύ άσχετος όποιος σας είχε στείλει στον ΕΦΚΑ, διότι δεν έχει να κάνει με υγειονομικές δαπάνε. @Melina80 Θα γίνεται με καμία εξουσιοδότηση, φαντάζομαι. Μπορείς να ρωτήσεις στα τηλέφωνα που σου έδωσα.

• Μου αρέσει 1

1 hour ago, Visit a vis είπε:

Καλημέρα σας! Μιας που ανοίξατε την κουβέντα για το επίδομα, είναι καμιά κοπέλα που το πήρε πρόσφατα; Θυμάστε πόσο διάστημα χρειάζεται για να μπουν στον λογαριασμό; 

Εμένα μου είπαν να τα περιμένω σε δύο μήνες.. Να τα πάρουμε να πάμε διακοπές  το τον Αύγουστο :x

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα