Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Καλά προσπαθώ να θηλάσω ο μόνιμος νταλκας μου αλλά κατά ταλλα όλα καλά.ειναι γλύκας κ είμαι in love.εσενα η μπουτου σου τι κάνει; Χρονίζει τώρα ε;

Ε βέβαια έρωτας μαμά γιος! Η μπουτου αλωνίζει, έκλεισε τους δέκα μήνες. Δαγκώνω μπουτακια λαχταριστά!

• Μου αρέσει 1

2 ώρες πρίν, Ειρήνη Ρηγ. είπε:

@Troia

Εγώ πριν 1 μισή μήνα είχα προλακτίνη 59. Επισκέφτηκα ενδοκρινολόγο και με έβαλε να κάνω Ρυθμό προλακτίνης, δηλαδή αιματολογική μέτρηση σε χρόνο μηδέν και σε χρόνο είκοσι λεπτών αργότερα . Μου βγήκε 37 και 32 αντίστοιχα. Οπότε μου συνέστησε το dostinex, 1/4 του χαπιού μια φορά την εβδομάδα. Τώρα πέρασε μήνας και πρέπει να την ξαναμετρησω, ώστε να μου ρυθμίσει τη δόση αναλόγως . Ενώ η πρώτη γνώμη του γυναικολόγου μου ήταν κουλ, ότι εντάξει η τιμή είναι οριακή ,χωρίς να επιμείνει να πάρω κατι, δεύτερη γνώμη σήμερα από άλλον γιατρό ήταν πολύ πιο ανησυχητική, του τύπου ότι με τέτοιες τιμές δεν υπάρχει ενδομήτριο, δεν υπάρχει εγκυμοσύνη .

O δικός μου ενδοκρινολόγος στο ρυθμό προλακτίνης μετράει και στο 40'.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Troia είπε:

H Τσεκούρα θα σε έστελνε για υπέρηχο στην Παλαιογιαννίδου και μόνο σε αυτήν. Αλλά για υπέρηχο διαγνωστικό, μέσα στα πλαίσια της διερεύνησης που θα σου έκανε για να δει την κατάστασή σου, και θα σου έλεγε επίσης να πας αμέσως μόλις σου τελειώσει η περίοδος. Η Παλαιογιαννίδου έχει απογευματινό ιατρείο και είναι η δ/ντρια του ακτινολογικού. Αν πήγαινες εκεί με παραπεμπτικό για τον υπέρηχο, δεν θα πλήρωνες τίποτα. Φίλη από εδώ που πήγε στην Τσεκούρα υπέρηχο από άλλο γιατρό του Έλενα, δεν τον αξιολόγησε, και της είπε να πάει στην Παλαιογιαννίδου...

@Ειρήνη Ρηγ. Η Τσεκούρα στέλνει επίσης και στη Σπαθή. Η Παλαιογιαννίδου κάνει ιατρείο τις Πέμπτες, η Σπαθή τις Τετάρτες!

• Μου αρέσει 2

πρίν από 14 λεπτά , Catalina είπε:

@Ειρήνη Ρηγ. Η Τσεκούρα στέλνει επίσης και στη Σπαθή. Η Παλαιογιαννίδου κάνει ιατρείο τις Πέμπτες, η Σπαθή τις Τετάρτες!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ !!!  Θα τους κοιτάξω όλους και όλες αυτόν τον καιρό σιγά - σιγά !!! Σας ευχαριστώ για την άπειρη γνώση που έχω πάρει από όλες σας!!! 

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

1 hour ago, Catalina είπε:

A, ναι, σωστά. Η Σπάθη είναι βοηθός της Παλαιογιαννίδου. Σωστή διευκρίνιση!

πρίν από 27 λεπτά , Troia είπε:

A, ναι, σωστά. Η Σπάθη είναι βοηθός της Παλαιογιαννίδου. Σωστή διευκρίνιση!

Το όνομα της Σπάθη πιο είναι το ξέρετε? Τι ειδικότητα έχει?

πρίν από 17 λεπτά , Chrisla είπε:

Εγώ δεν το ξέρω. Ίσως το ξέρει η @Catalina. Λογικά θα είναι κι αυτή ακτινολόγος όπως η Παλαιογιαννίδου...

• Μου αρέσει 1

12 ώρες πρίν, Dora89 είπε:

Διάβασα πωςμε ανεβασμενη προλακτινη δυσκολα έχεις εγκυμοσυνη άρα θα πρεπει να βρω ενδοκρινολογο

48 ειχα 5 μερες πριν την ετ που πετυχε κιολας..οπως κ να χει να σε δει ενδοκρινολογος καλο ειναι γενικα 

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

ZAeBp3.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα

Οπως έχω αναφέρει έκανα την πρώτη μου εξωσωματική σε κέντρο στην θεσσαλονίκη με δωρεά και απέτυχε...Ήθελα να επισημάνω το γεγονός ότι ο εξωσωματικός απο την Δευτέρα που βγήκε το αποτέλεσμα δεν με πήρε ούτε ένα τηλ είμαι υπερβολική? πραγματικά έδωσα 5500 χιλιάρικα σε εκείνο το κέντρο εντάξει δεν θέλω και ψυχολογική υποστήριξη αλλά και ένα τηλ απο τον γιατρό μήπως χρειάζεται κάποια περαιτέρω εξέταση κάτι τέλος πάντων.. 

• Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 13

8 ώρες πρίν, Chrisla είπε:

Ελένη Σπάθη ή Σπαθή (δεν είμαι σίγουρη πού τονίζεται), ακτινολόγος είναι.

πρίν από 24 λεπτά , lenaki898 είπε:

Καλημέρα

Οπως έχω αναφέρει έκανα την πρώτη μου εξωσωματική σε κέντρο στην θεσσαλονίκη με δωρεά και απέτυχε...Ήθελα να επισημάνω το γεγονός ότι ο εξωσωματικός απο την Δευτέρα που βγήκε το αποτέλεσμα δεν με πήρε ούτε ένα τηλ είμαι υπερβολική? πραγματικά έδωσα 5500 χιλιάρικα σε εκείνο το κέντρο εντάξει δεν θέλω και ψυχολογική υποστήριξη αλλά και ένα τηλ απο τον γιατρό μήπως χρειάζεται κάποια περαιτέρω εξέταση κάτι τέλος πάντων.. 

Καλά μερικοί γιατροί είναι στην καρακοσμάρα τους.

• Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

πρίν από 42 λεπτά , lenaki898 είπε:

Καλημέρα

Δεν είσαι υπερβολική. Και, ναι, όπως είπες, δε θέλεις να σου κάνει τον ψυχολόγο αλλά μη συγχέουμε την απαίτησή μας για σωστή συμπεριφορά (σε ανθρώπινο αλλά και επαγγελματικό επίπεδο) με τον αν έχουμε ανάγκη από ψυχολόγο ή όχι. Ένα τηλεφώνημα για να πει ανθρώπινα ότι λυπάται πχ (όπως λυπόμαστε όλ@ εδώ όταν δεν πετυχαίνει μια προσπάθεια) αλλά και ιατρικά τι προτείνει, πώς σου προτείνει να συνεχίσεις ή έστω να μάθει αν θέλεις να συνεχίσεις, είναι αυτονόητο.

• Λυπημένη/-ος 1

1 hour ago, Catalina είπε:

Ελένη Σπάθη ή Σπαθή (δεν είμαι σίγουρη πού τονίζεται), ακτινολόγος είναι.

Σπάθη λέγεται και είναι ακτινολογος

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα