Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Love!!! είπε:

καλημέρα όχι κολπικά τα παίρνω...

Καλημέρα, μη προδικάζεις τίποτα! Έντερο και μήτρα κοντά είναι, κ γω παρόμοια συμπτώματα έχω αλλά εσύ τώρα μη σκεφτεσαι τις άλλες φορές. Μέχρι να δείς τη χοριακη.

7 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Ρε κορίτσια καλησπερα! Θέλω να πω κάτι: μόνο εγώ σκέφτομαι ότι καλα να είναι τα τανιμανιδια ΑΛΛΑ.. η εξωσωματική ΔΕΝ είναι τόσο ευκολη, αν πετυχεις ΔΕΝ είσαι σε ροζ συννεφακι και όλα οκ, η ζωή με τα δίδυμα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΗ

και αυτή η Μελέτη και η κάθε δημοσιογράφος (που έχει κάνει καταψυξη) η κάτι σχετικό γτ δεν βγάζουν μια πραγματικα δυσκολη ιστορία να παρουμε θάρρος και έβγαλαν την κοπέλα που καλώς η κακώς πετυχε "ευκολα"? 

Οι σκέψεις αυτές τις ώρες είναι μιας κοπέλας ίδιας ηλικίας με την Μπόμπα.. Αλλά δεν πέτυχα με την πρώτη ουτε τη δευτερη και ουτε καθεξής.. Δεν το εχω παρει χαλαρά, και παίρνω θάρρος από εσάς εδώ μέσα.. Που " Ζηλευω" Κάθε εγκυμονούσα με την καλή έννοια.. Που πλεον εχω το συναίσθημα του ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ... που ειναι πιο δυσκολο κάποιες φορές από το εχω άγχος η φοβάμαι.. Που περιμενεις πάνω από τηλέφωνο να πάρεις αποτελέσματα ανάλογα τη φάση που είσαι.. Που δε ξερεις πως γίνεται αυτό το ρημάδι το ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.. αγωνιστικους χαιρετισμους!! Γτ αγωνα κάνουμε.. 

Συμφωνώ απόλυτα αλλά έτσι βγάζουν λεφτά τώρα, με όλο αυτό το ροζ συννεφάκι. Και τώρα θα ξεκινήσουν και τα διάφορα πραγματακια για διδυμομωρακια. Ανταποδίδω τους χαιρετισμούς κ θα έρθει και για μας ένα μωράκι, πού θα πάει....

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

πρίν από 5 λεπτά , Moomin είπε:

Καλημέρα, μη προδικάζεις τίποτα! Έντερο και μήτρα κοντά είναι, κ γω παρόμοια συμπτώματα έχω αλλά εσύ τώρα μη σκεφτεσαι τις άλλες φορές. Μέχρι να δείς τη χοριακη.

Αχχχ moomoin μου σε έυχαριστώ για τη σύμπαράσταση!!! αύριο πρωι πρωι θα πάω όποτε θα τέλειώσει αύτη η αναμονή επιτέλους απλά όταν το έχεις περάσει ξανα και ξανα γινεται όλο και πιο δύσκολο... το καλό είναι οτι παρόλο που έχω αύτο το σύμπτωμα δεν έχω αδιεθετήσει ακόμα... απο την άλλη παιρνω τοσο μεγάλες δόσεις προγεστερώνης που δεν πιστέυω ότι αύτη τη φορά θα αδιαθετήσω απο μόνη μου. απο την άλλη επειδη αύτη τη φορά πήγα με παγωτήνια δεν ξέρω πότε θα έπρεπε να αδιαθετήσω μέτράει κανονικά ο κύκλος ή όχι?

Προσπαθώ να μείνω αισιοδόξη και σκέφτομαι ότι είμαι έγκυος για τουλαχισοτν 1 μέρα ακόμα!!

mUVMp2.png

Διαφημίσεις

On 22/6/2021 at 2:39 ΜΜ, 7077maria είπε:

Καλησπέρα!!! 

Ναι με φυσικούς πλέον ετών 43!!! 

Πήραμε 2 κ το ένα έγινε βλαστοκυστη! 

Το βάλαμε κατάψυξη κ βλέπουμε!!!! 

Σε ποιο κεντρο εισαι?

πρίν από 29 λεπτά , Love!!! είπε:

Αχχχ moomoin μου σε έυχαριστώ για τη σύμπαράσταση!!! αύριο πρωι πρωι θα πάω όποτε θα τέλειώσει αύτη η αναμονή επιτέλους απλά όταν το έχεις περάσει ξανα και ξανα γινεται όλο και πιο δύσκολο... το καλό είναι οτι παρόλο που έχω αύτο το σύμπτωμα δεν έχω αδιεθετήσει ακόμα... απο την άλλη παιρνω τοσο μεγάλες δόσεις προγεστερώνης που δεν πιστέυω ότι αύτη τη φορά θα αδιαθετήσω απο μόνη μου. απο την άλλη επειδη αύτη τη φορά πήγα με παγωτήνια δεν ξέρω πότε θα έπρεπε να αδιαθετήσω μέτράει κανονικά ο κύκλος ή όχι?

Προσπαθώ να μείνω αισιοδόξη και σκέφτομαι ότι είμαι έγκυος για τουλαχισοτν 1 μέρα ακόμα!!

Μην προδικαζεις τιποτα 

Καλα αποτελεσμα

Χαρίζεται 1 ovitrelle που λήγει το 2022 και μια πένα gonal που ανοίχτηκε την Κυριακή με 600 μονάδες μέσα (σε συσκευασία που λήγει τέλος Ιουνίου). 

• Μου αρέσει 2

2 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

Χαχαχαχαχχα καλά το σκέφτεσαι! Κι εμείς αξίζουμε να είμαστε στα σύννεφα !!!!!!

• Μου αρέσει 3

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Love!!! είπε:

προκαλει και η προγεστερόνη διάφορα εκεί κάτω, κατάλαβες :D 

ναι όσο πλησιάζουν οι μέρες γινόμαστε ανυπόμονες....είχες κάνει τεχνητό κύκλο; δεν ξέρω αν μετράει ο κύκλος κανονικά, αφού παίρνεις και σικλακούρ; λίγο έμεινε πάντως, κουράγιο!

• Ευχαριστώ 1

T4Rzp2.png

13 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

Ρε κορίτσια καλησπερα! Θέλω να πω κάτι: μόνο εγώ σκέφτομαι ότι καλα να είναι τα τανιμανιδια ΑΛΛΑ.. η εξωσωματική ΔΕΝ είναι τόσο ευκολη, αν πετυχεις ΔΕΝ είσαι σε ροζ συννεφακι και όλα οκ, η ζωή με τα δίδυμα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΗ

και αυτή η Μελέτη και η κάθε δημοσιογράφος (που έχει κάνει καταψυξη) η κάτι σχετικό γτ δεν βγάζουν μια πραγματικα δυσκολη ιστορία να παρουμε θάρρος και έβγαλαν την κοπέλα που καλώς η κακώς πετυχε "ευκολα"?  

Οι σκέψεις αυτές τις ώρες είναι μιας κοπέλας ίδιας ηλικίας με την Μπόμπα.. Αλλά δεν πέτυχα με την πρώτη ουτε τη δευτερη και ουτε καθεξής.. Δεν το εχω παρει χαλαρά, και παίρνω θάρρος από εσάς εδώ μέσα.. Που " Ζηλευω" Κάθε εγκυμονούσα με την καλή έννοια.. Που πλεον εχω το συναίσθημα του ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ... που ειναι πιο δυσκολο κάποιες φορές από το εχω άγχος η φοβάμαι.. Που περιμενεις πάνω από τηλέφωνο να πάρεις αποτελέσματα ανάλογα τη φάση που είσαι.. Που δε ξερεις πως γίνεται αυτό το ρημάδι το ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.. αγωνιστικους χαιρετισμους!! Γτ αγωνα κάνουμε.. 

Θα γράψω τις σκέψεις μου όπως μου έρχονται:

1) Τέτοιου είδους άνθρωποι ζουν από τη δημοσιότητα, δηλαδή μέρος της δουλειάς τους είναι να εκθέτουν την προσωπική τους ζωή στα social media, γιατί αυτό είναι ένα εργαλείο που θα τους βοηθήσει να μην ξεχαστούν και να συνεχίσουν να έχουν δουλειά. Και φυσικά αυτά που θα βγάλουν προς τα έξω είναι ιστορίες που πουλάνε, που κάνουν καλό στην εικόνα τους. Θα δείξουν δηλαδή κάθε φορά μόνο αυτά που θέλουν από την προσωπική και οικογενειακή τους ζωή.

2) Δεν ξέρουμε αν πέτυχαν εύκολα ή δύσκολα, μπορεί όντως να χρειάζονταν την εξωσωματική, μπορεί και όχι, από την άποψη ότι μπορεί να υπήρχε μια μικρή λεπτομέρεια που δεν είχαν ελέγξει και αυτή εμπόδιζε τη φυσική σύλληψη ή κάτι για το οποίο δεν είχαν πια υπομονή να προσπαθήσουν κτλ. Δεν ξέρουμε τι ακριβώς συνέβαινε στην περίπτωσή τους και αν απλώς η ψυχολογική κούραση του να προσπαθούν φυσικά και να μην τα καταφέρνουν (έτσι έχουν πει σε συνεντεύξεις) τους ώθησε στην εξωσωματική και ίσως όντως να ήταν εύκολη περίπτωση και να μην χρειάζονταν καν εξωσωματική. Δεν ξέρω αν γίνεται κατανοητό αυτό που θέλω να πω. Η αλήθεια είναι, δηλαδή, ότι το κάθε ζευγάρι μπορεί να οδηγηθεί στην εξωσωματική για διαφορετικούς λόγους και άρα η κάθε περίπτωση μπορεί να είναι και διαφορετική, πιο δύσκολη ή πιο εύκολη.

3) Δεν ξέρω πώς είναι να κυοφορείς δίδυμα. Αλλά αν είναι όλα καλά, γιατί να μην χαρείς την εγκυμοσύνη σου; Και όταν θα γεννηθούν τα παιδάκια σου, φυσικά και σε περιμένει μια δύσκολη περίοδος, αλλά δε νομίζω να σκέφτεσαι τόσο έντονα τις δυσκολίες που σε περιμένουν. Νομίζω ότι το συναίσθημα που κυριαρχεί είναι αυτό της χαράς. Τώρα βέβαια εγώ και ο άντρας μου δεν θα εκδηλώναμε ποτέ τη χαρά μας με χορό στα social media, γιατί εμείς είμαστε άλλης ιδιοσυγκρασίας, ασχολούμαστε με άλλα πράγματα, έχουμε άλλα ενδιαφέροντα, είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι. Αλλά και για εμάς παρόλο που έχουμε ταλαιπωρηθεί για να έρθει αυτή η εγκυμοσύνη (ίσως λιγότερο ή και περισσότερο από άλλα ζευγάρια), αν μας ρωτήσεις, τα κυρίαρχα συναισθήματα αυτή την περίοδο είναι η χαρά, η αισιοδοξία και η ελπίδα για το μέλλον. Άγχος υπάρχει, αλλά δεν είναι αυτό που κυριαρχεί ανάμεσα σε όλα τα άλλα, αν ρωτήσεις εμένα...

• Μου αρέσει 10

Κορίτσια καλησπέρα καινούργια κι εγώ στο φόρουμ έχω κάνει εμβρυομεταφορα είμαι στην 6μερα!πως θα περάσουν οι μέρες θεε μου!!!καλη επιτυχία σε όλες κορίτσια!

• Μου αρέσει 3

On 24/6/2021 at 12:34 ΜΜ, Vaou είπε:

Καλησπέρα! Ο άντρας μου έχει θέμα με το σπέρμα του μετά από θεραπεία με ιώδιο! Θέλω να μου πείτε αν γνωρίζει κάποια κοπέλα  ένα καλό ουρολόγο στην Αθήνα..

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα για ουρολόγο. Ο Λυμπερόπουλος που αναφέρει η @silvy22 είναι κέντρο σπερματολογίας και εκεί θα σας στείλει πιθανώς ο ουρολόγος για κάποιες εξετάσεις. Αλλά μην πάτε από μόνοι σας στο Λυμπερόπουλο. Περιμένετε να δείτε τι εξετάσεις θα σας ζητήσει ο ουρολόγος.

Καλό ουρολόγο έχει και η @Kiddo, αν θέλεις και άλλη μία σύσταση.

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , Neverislate είπε:

Κοριτσια μου υπαρχει καποια κοπελα που εβαλε μια βλαστοκυστη μονο και πετυχε?

Πριν λίγο μίλαγα με μία κοπέλα σε προσωπικό μήνυμα. Έγραφε κι εδώ παλιά. Και ναι, πέτυχε με μία βλαστοκύστη!

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Πριν λίγο μίλαγα με μία κοπέλα σε προσωπικό μήνυμα. Έγραφε κι εδώ παλιά. Και ναι, πέτυχε με μία βλαστοκύστη!

Εγω πετυχα κοριτσι. Μια βλαστοκυστη ελεγμενη με προεμφυτευτικο.. Ο γιατρος μου ειχε δωσει ποσοστο επιτυχιας 50%, που θεωρειται καλο. 

• Μου αρέσει 1

4 ώρες πρίν, Neverislate είπε:

Κοριτσια μου υπαρχει καποια κοπελα που εβαλε μια βλαστοκυστη μονο και πετυχε?

Πολλες...!!

• Μου αρέσει 1

21 ώρες πρίν, Malntalia είπε:

συμφωνω πολυ με οσα λες. και κυριως οτι θα ηταν πολυ πιο ουσιωδες να βλεπαμε σε συνεντευξη μια γυναικα που να προσπαθει πολλα χρονια και να μην εχει εγκαταλειψει και να μαθουμε πως το παλευει κ πως τα καταφερνει ψυχολογικα, πρακτικα, οικονομικα. ή καποια που προσπαθησε πραγματικα πολλες φορες και τα καταφερε. η συγκεκριμενη παντως ειπε οτι ειχε κυκλους χωρις ωορρηξιες και δεν μπορουσαν να πετυχουν ετσι τις γονιμες μερες επι της ουσιας..και ισχυει οτι εμεινε εγκυος με την 1η εξωσωματικη κι ετ. πιθανον οπως ανεφερε κι η @Troia να μπορουσε να το ρυθμισει το προβλημα της και φυσικα με αλλη καθοδηγηση. αλλα τωρα μεταξυ μας...τετοια ζευγαρια που εχουν την οικονομικη δυνατοτητα (αν και δν πιστευω καν να τουςπηρε λεφτα ο εξωσωματικος) και που γενικα ειναι μεσα στα πραγματα, πιθανον να κινηθηκαν πολυ γρηγορα εκει για μια πιο αμεση και "σιγουρη" λυση...ποτε δεν ξερεις. παντως στη συνεντευξη της στη μελετη, εμενα προσωπικα δεν μου φανηκε οτι εχει καταβαλει μεγαλο αγωνα (εννοωντας χρονικα) και κυριως δεν φαινοταν να εχει ιδιαιτερη γνωση επι του θεματος της υπογονιμοτητας κ της υποβοηθουμενης..που δυστυχως η ευτυχως, ολες μας εδω μεσα ξερουμε πολυ καλα πως οταν μπεις σε αυτο το χορο κ ταλαιπωρηθεις, μαθαινεις πααααρα πολλα θελοντας και μη.

• Μου αρέσει 7

1 hour ago, Pagotoula είπε:

συμφωνω πολυ με οσα λες. και κυριως οτι θα ηταν πολυ πιο ουσιωδες να βλεπαμε σε συνεντευξη μια γυναικα που να προσπαθει πολλα χρονια και να μην εχει εγκαταλειψει και να μαθουμε πως το παλευει κ πως τα καταφερνει ψυχολογικα, πρακτικα, οικονομικα. ή καποια που προσπαθησε πραγματικα πολλες φορες και τα καταφερε. η συγκεκριμενη παντως ειπε οτι ειχε κυκλους χωρις ωορρηξιες και δεν μπορουσαν να πετυχουν ετσι τις γονιμες μερες επι της ουσιας..και ισχυει οτι εμεινε εγκυος με την 1η εξωσωματικη κι ετ. πιθανον οπως ανεφερε κι η @Troia να μπορουσε να το ρυθμισει το προβλημα της και φυσικα με αλλη καθοδηγηση. αλλα τωρα μεταξυ μας...τετοια ζευγαρια που εχουν την οικονομικη δυνατοτητα (αν και δν πιστευω καν να τουςπηρε λεφτα ο εξωσωματικος) και που γενικα ειναι μεσα στα πραγματα, πιθανον να κινηθηκαν πολυ γρηγορα εκει για μια πιο αμεση και "σιγουρη" λυση...ποτε δεν ξερεις. παντως στη συνεντευξη της στη μελετη, εμενα προσωπικα δεν μου φανηκε οτι εχει καταβαλει μεγαλο αγωνα (εννοωντας χρονικα) και κυριως δεν φαινοταν να εχει ιδιαιτερη γνωση επι του θεματος της υπογονιμοτητας κ της υποβοηθουμενης..που δυστυχως η ευτυχως, ολες μας εδω μεσα ξερουμε πολυ καλα πως οταν μπεις σε αυτο το χορο κ ταλαιπωρηθεις, μαθαινεις πααααρα πολλα θελοντας και μη.

Μη νομίζεις ότι ξέρουν όλες οι γυναίκες που μπαίνουν στο χορό των εξωσωματικών τόσα όσα ξέρουμε εμείς εδώ...Αν κάποια κοπέλα έχει τη νοοτροπία ότι αν δεν έρχεται η εγκυμοσύνη φυσικά, πάμε να κάνουμε μια εξωσωματική να ξεμπερδεύουμε και αν πέτυχαν σχετικά εύκολα και δεν έχουν πάει σε πολλούς γιατρούς και έχουν κάνει ένα σωρό εξετάσεις, τότε πολύ πιθανό να μην χρειάστηκε να το ψάξουν περαιτέρω. Αλλά και να μη χρειαζόταν απόλυτα εξωσωματική στην περίπτωσή τους...Θυμάμαι στον τρίτο υπέρηχο της εγκυμοσύνης περίμενα στο σαλόνι του γυναικολόγου μου και ήταν μια κοπέλα που μόλις είχε ακούσει καρδιά και της είχε δώσει ο γιατρός να κάνει ένα κατεβατό εξετάσεων. Και της εξηγούσε η γραμματέας του πώς και τι (πολλά από αυτά που της έλεγε ήταν ανακρίβειες, δηλαδή την έστελνε να κάνει π.χ. την κυστική ίνωση με μεγάλο κόστος κτλ.) Και της εξήγησα εγώ όλες τις δυνατότητες που έχει π.χ. όταν θα πάει στο Λαικό για τη μεσογειακή αναιμία που την είχε στείλει ο γιατρός, να ζητήσει να της κάνουν και για κυστική ίνωση δωρεάν ή της είπα για τη θρομβοφιλία ότι είναι αρκετά εξειδικευμένες εξετάσεις και να μην πάει όπου κι όπου. Η κοπέλα με ευχαρίστησε και με ρώτησε απορημένη πού τα ξέρω όλα αυτά. Της απάντησα απλώς ότι επειδή είμαι με εξωσωματική, τα είχα κάνει και τα είχα ψάξει όλα από πριν. Η αλήθεια, που ντράπηκα να πω εκείνη την ώρα, ήταν ότι τα περισσότερα από αυτά τα είχα μάθει από εδώ. Και επειδή λίγο καιρό πριν είχε έρθει η δική μου ώρα να κάνω το κατεβατό των εξετάσεων, μπορώ να πω ότι τις περισσότερες από αυτές τις είχα ήδη κάνει και δεν έφτασα ποτέ στην κατάσταση που φαντάζομαι έρχονται πολλές όταν ακούνε καρδιά και έχουν να πληρώσουν 100άδες ευρώ σε εξετάσεις...

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα