Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Moana είπε:

Τι γλυκούλης, να του παρουμε μια πάστα! Για τον σφακ λεω. Σε εμενα λοιπον δεν αποδείχτηκε κ τόσο καλός. Ο καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνεται κ στη δίκη μου φουρτούνα το εγκατέλειψε το πλοίο!  Αφου απέτυχα κ με τα ξενα ωαρια κ αρχίσα να ψάχνομαι κ μονη μου με εξετάσεις κ να εχω τις αμφιβολίες μου για ολη τη διαδικασία, μου ειπε οτι δε θέλει να συνεργαστεί αλλο μαζι μου κ να παρω τα εμβρυακια μου να παω σε άλλον γιατρό! Να ακούγονται κ αυτα κορίτσια. Καποια πράγματα του τα αναγνωρίζω κ τα εχω αναφέρει στο παρελθόν αλλα τελικά εμενα ουτε με βοήθησε ουτε μου φέρθηκε όπως θα περίμενα! Σκεφτόμουν πολυ καιρο αν έπρεπε ν τα γράψω αυτα δημόσια αλλα αφου εχω πει πολλές φορές τα καλα του, ας πω κ τα κακα του (για μενα τουλάχιστον!). Η κάθε μια εχει την προσωπική της εμπειρία απο τον κάθε γιατρό κ όπως εχω πει πολλές φορές ολα εκ του αποτελέσματος κρίνονται! Καλο καλοκαίρι κ καλη δύναμη σε όλες!!!

Σοβαρα,εγινε κατι τετοιο?..Πολυ στεναχωριεμαι.Πολυ σκληρο.

Καποια στιγμη θα γραψω και εγω αναλυτικα  την εμπειρια  μου απο το Σφακ αλλα αυτο που μπορω πω με βεβαιοτητα ειναι οτι δεν ειναι φιλοχρηματος.Καθολου. Αυτο του το αναγνωριζω με κεφαλαια γραμματα

• Μου αρέσει 1

9 ώρες πρίν, Aircondition είπε:

Εγώ στον παπ/του πήγα. Πολύ καλός! Και μόνο πως μιλούσε ήρεμα γλυκά έκανε όλη τη διαδικασία πολύ όμορφη 

Χαίρομαι! Γιατι δυο φίλες μου δεν είχαν καλη εμπειρια μαζι του. Ειναι να ταιριάξεις και με τον γιατρο.

8 ώρες πρίν, AndMosch είπε:

Καλά είμαι Καντι μου!

περιμένω την ωοληψια της δότριας στις 9/7, να δω τι θα έχουμε από βλαστοκύστες, για να προχωρήσουμε σε ετ τον Σεπτέμβριο αν όλα είναι καλά!

Τωρα περνώ αντιβίωση, θα κάνουμε υστρερο προς το τέλος του μήνα για να δούμε ενδομήτριο και προχωράμε…

για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά?!?!

Ευχαριστώ που ρώτησες!:wub:

Φιλακια στον μικρούλη σου και με το καλό για το επόμενο, που κατάλαβα ότι το θέλετε! :)

Άντε με το καλο κοριτσάκι μου! Που θα πάει θα ρθει το μωράκι και θα μείνει.

Εμεις θελουμε, να δούμε αν φανούμε ξανά τυχεροί.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

8 hours ago, AndMosch said:

Καλά είμαι Καντι μου!

περιμένω την ωοληψια της δότριας στις 9/7, να δω τι θα έχουμε από βλαστοκύστες, για να προχωρήσουμε σε ετ τον Σεπτέμβριο αν όλα είναι καλά!

Τώρα παίρνω αντιβίωση, θα κάνουμε υστρερο προς το τέλος του μήνα για να δούμε ενδομήτριο και προχωράμε…

για να δούμε τι θα γίνει αυτή τη φορά?!?!

Ευχαριστώ που ρώτησες!:wub:

Φιλακια στον μικρούλη σου και με το καλό για το επόμενο, που κατάλαβα ότι το θέλετε! :)

LZ71p3.png

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Καλησπερα κοριτσια εκανα χοριακη 9 μερες μετα απο εμβρυομεταφορα γιατι ειχα λιγο αίμα κ ηταν 234 ! Ειχε πέσει η προγεστερονη ,εχθες εκανα ξανα επαναληπτικά η χοριακη ηταν 324 η προγεστερονη ανεβηκε η οιστραδιολη επεσε..Εχει τυχει σε καμια;;; Εχω ξανα αυριο επαναληπτικές.Αγχώνομαι με την χοριακη :(

Σε μενα είχαν πέσει και η prg Kai η ε2, αλλα οι χοριακες υπερδιπλασιαζονταν.

πολυ καλη επιτυχία να εχεις αυριο!!!

wRSzp2.pngm2gGp2.png

11 minutes ago, Καντι said:

Χαίρομαι! Γιατι δυο φίλες μου δεν είχαν καλη εμπειρια μαζι του. Ειναι να ταιριάξεις και με τον γιατρο.

Άντε με το καλο κοριτσάκι μου! Που θα πάει θα ρθει το μωράκι και θα μείνει.

Εμεις θελουμε, να δούμε αν φανούμε ξανά τυχεροί.

Ευχαριστώ πολύ!

Νομιζω τώρα πια έχεις τεράστια εμπειρία η ηλικία σου είναι οκ ακόμα και από ένστικτο θέλεις…δεν ξέρω…κάτι μου λέει ότι ο μικρούλης σου θ´αποκτησει αδελφάκι!

• Μου αρέσει 1

LZ71p3.png

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, pocm είπε:

Πάντως κι εγώ εχω ακούσει τα καλύτερα για το Σφακ πήγα σε ένα ραντεβού πριν κάποια χρόνια και δεν μου ταίριαξε. Το έχω μετανιώσει πικρά βέβαια. Εχω ακούσει απο φίλες μου  άριστα σχόλια. Κατέληξα ότι από ένα ραντεβού δε βγαίνει σωστό  συμπέρασμα τελικά. Εγώ έπρεπε να τον επιλέξω τότε. 

Θα διαφωνήσω, εγω μια φορα δεν άκουσα το ένστικτο μου και πηγε πολυ χαλια όλη η προσπαθεια. Απο τότε μολις κατι δεν μου κολλούσε με άλλους γιατρους που ειδα στην συνεχεια έφευγα τρέχοντας.

πρίν από 4 λεπτά , AndMosch είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Νομιζω τώρα πια έχεις τεράστια εμπειρία η ηλικία σου είναι οκ ακόμα και από ένστικτο θέλεις…δεν ξέρω…κάτι μου λέει ότι ο μικρούλης σου θ´αποκτησει αδελφάκι!

Εχει πλακα που γράψαμε ταυτόχρονα και οι δυο για ένστικτο αλλα για αλλα πράγματα!

Μακάρι. Αλλα ειναι πολυ θεμα τύχης τα δυο στα τέσσερα έμβρυα υγιή γινεται πολυ εύκολα 0 στα 4 κοκ

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

1 hour ago, anoulious said:

Σοβαρα,εγινε κατι τετοιο?..Πολυ στεναχωριεμαι.Πολυ σκληρο.

Καποια στιγμη θα γραψω και εγω αναλυτικα  την εμπειρια  μου απο το Σφακ αλλα αυτο που μπορω πω με βεβαιοτητα ειναι οτι δεν ειναι φιλοχρηματος.Καθολου. Αυτο του το αναγνωριζω με κεφαλαια γραμματα

Φιλοχρήματος δν ειναι αλλα δν δουλεύει κ για την ψυχή της μάνας του. Εγω εχω πληρώσει κανονικοτατα όλες τις  διαδικασίες που έκανα μαζι του οποτε δν εχω εικόνα. Μόνο στην τελευταία υστεροσκοπηση ζήτησα καλύτερη τιμη κ μου την έκανε (που απ´οτι κατάλαβα τοσο έπαιρνε σε όσες κοπέλες τη ζητούσαν). 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 42 λεπτά , Καντι είπε:

Σε μενα είχαν πέσει και η prg Kai η ε2, αλλα οι χοριακες υπερδιπλασιαζονταν.

πολυ καλη επιτυχία να εχεις αυριο!!!

Εμενα απο 234 πηγε 323 …απογοητευτηκα να σ πω την αληθεια ..περιμενα να ειναι παραπανω 

πρίν από 10 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Εμενα απο 234 πηγε 323 …απογοητευτηκα να σ πω την αληθεια ..περιμενα να ειναι παραπανω 

Ενα καλο σενάριο ειναι να εμφυτεύτηκαν δυο και το ενα να υποχώρησε. Υπομονη κορίτσι μου ως αυριο θα φανεί πως πάει.

• Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

5 hours ago, eleni17 said:

Πώς σου το αιτιολογήσε? Γιατί σε έστειλε  αλλου? Στο ιακεντρο πήγες με δωρεα??

Στο ιακεντρο ναι. Τσαντίστηκε γιατί πηγα στο ιακεντρο κ μίλησα με τον υπεύθυνο γιατρο μπας κ βγάλω καμια άκρη για το το γίνεται εκει μεσα (αλλα έκανα μια τρύπα στο νερό), κ γιατί έκανα κάποιες εξετάσεις με δίκη μου πρωτοβουλία ενώ δν μου τις ειχε προτείνει, όπως το ngs endometriome. Θεώρησε οτι τον προσβάλω αφου δν τον εμπιστεύομαι κ κανω του κεφαλιού μου κ μου πε να παω άλλου! 

• Μπερδεμένη/-ος 1

πρίν από 17 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Πιστευω ότι όλα θα πάνε καλά. 

Μακάρι μακαρι γιατι απο την αρχη μας πήγαιναν ολα στραβά 

πρίν από 9 λεπτά , Καντι είπε:

Ενα καλο σενάριο ειναι να εμφυτεύτηκαν δυο και το ενα να υποχώρησε. Υπομονη κορίτσι μου ως αυριο θα φανεί πως πάει.

Κ πως φαινεται εάν υποχώρησε το ενα; Αππ το αίμα που ειχα εκείνες τις μερες;; Πως θα το αποβάλλει ο οργανισμός;

πρίν από 22 λεπτά , Moana είπε:

Στο ιακεντρο ναι. Τσαντίστηκε γιατί πηγα στο ιακεντρο κ μίλησα με τον υπεύθυνο γιατρο μπας κ βγάλω καμια άκρη για το το γίνεται εκει μεσα (αλλα έκανα μια τρύπα στο νερό), κ γιατί έκανα κάποιες εξετάσεις με δίκη μου πρωτοβουλία ενώ δν μου τις ειχε προτείνει, όπως το ngs endometriome. Θεώρησε οτι τον προσβάλω αφου δν τον εμπιστεύομαι κ κανω του κεφαλιού μου κ μου πε να παω άλλου! 

Καλα αυτο με τις εξετασεις δεν εισαι ουτε η πρώτη ουτε η τελευταια που έκανε απο μονη της εξετασεις.

Δεν ξερω τι μπορει να του μετέφερε ο υπεύθυνος του Ιακεντρου και τι να ειπώθηκε και τα πηρε. Σε καθε περιπτωση δεν μπορώ να φανταστώ πως ανέβηκαν οι τόνοι και έφτασε να σου πει να πας αλλου. Ή αν το έθεσε αφου δεν με εμπιστεύεσαι πήγαινε αλλου, περιμένοντας την επιβεβαίωση οτι τον εμπιστεύεσαι.

Μου δίνει την εντύπωση ως ανθρωπος οτι αυτα που του συμβαίνουν μαζι μας στην διάρκεια της μέρας  τα κουβαλάει μαζι του και μετα. Οτι δεν αδιαφορεί και ξεχνάει τι περνάει η καθε μια μας, σαν ψυχρός επαγγελματίας.

Τελος πάντων δεν εχει ουσία αυτη η συζήτηση , σημασία εχει να πας καπου που να νιώθεις όμορφα και ασφαλής. Με το καλο να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα και να πετάξουμε απο την χαρα μας!

πρίν από 13 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Μακάρι μακαρι γιατι απο την αρχη μας πήγαιναν ολα στραβά 

Κ πως φαινεται εάν υποχώρησε το ενα; Αππ το αίμα που ειχα εκείνες τις μερες;; Πως θα το αποβάλλει ο οργανισμός;

Οταν ειναι τοσο νωρίς δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Μπορει να αποβλήθηκε και στο λιγο αίματακι που ειχες. Μιλάμε για βιοχημική κύηση.

Θα δεις πως ανεβαίνει η χοριακη και μετα θα πρεπει να κανεις άλλες λίγες μερες υπομονη που ςιναι να ακούσετε καρδια, τότε θα δείτε τι ακριβως συνέβη. Που μπορει να μην συνέβη και απολύτως τιποτα, απλα να ανεβαίνει λιγο αργά η χοριακη. Μην βασανίζεσαι , οτι ειναι να γίνει εγινε. Να εισαι αισιόδοξη και να κρατάς οτι εισαι εγκυουλα τωρα!

• Μου αρέσει 2

wRSzp2.pngm2gGp2.png

πρίν από 6 λεπτά , Καντι είπε:

Καλα αυτο με τις εξετασεις δεν εισαι ουτε η πρώτη ουτε η τελευταια που έκανε απο μονη της εξετασεις.

Δεν ξερω τι μπορει να του μετέφερε ο υπεύθυνος του Ιακεντρου και τι να ειπώθηκε και τα πηρε. Σε καθε περιπτωση δεν μπορώ να φανταστώ πως ανέβηκαν οι τόνοι και έφτασε να σου πει να πας αλλου. Ή αν το έθεσε αφου δεν με εμπιστεύεσαι πήγαινε αλλου, περιμένοντας την επιβεβαίωση οτι τον εμπιστεύεσαι.

Μου δίνει την εντύπωση ως ανθρωπος οτι αυτα που του συμβαίνουν μαζι μας στην διάρκεια της μέρας  τα κουβαλάει μαζι του και μετα. Οτι δεν αδιαφορεί και ξεχνάει τι περνάει η καθε μια μας. Σαν ψυχρός επαγγελματίας.

Τελος πάντων δεν εχει ουσία αυτη η συζήτηση , σημασία εχει να πας καπου που να νιώθεις όμορφα και ασφαλής. Με το καλο να μας ανακοινώσεις τα ευχάριστα και να πετάξουμε απο την χαρα μας!

Οταν ειναι τοσο νωρίς δεν χρειαζεται να κανεις κατι. Μπορει να αποβλήθηκε και στο λιγο αίματακι που ειχες. Μιλάμε για βιοχημική κύηση.

Θα δεις πως ανεβαίνει η χοριακη και μετα θα πρεπει να κανεις άλλες λίγες μερες υπομονη που ςιναι να ακούσετε καρδια, τότε θα δείτε τι ακριβως συνέβη. Που μπορει να μην συνέβη και απολύτως τιποτα, απλα να ανεβαίνει λιγο αργά η χοριακη. Μην βασανίζεσαι , οτι ειναι να γίνει εγινε. Να εισαι αισιόδοξη και να κρατάς οτι εισαι εγκυουλα τωρα!

Φοβαμαι μην μ παρουν την χαρά. :(

• Μου αρέσει 1

πρίν από 1 λεπτό , Μπισκοτακι27 είπε:

Φοβαμαι μην μ παρουν την χαρά. :(

Το καταλαβαινω, αλλα μωρο θα κανεις.

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα