Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Μπισκοτακι27 είπε:

Γειαααα σου κ σενα γλυκια μου…δυστυχως η χοριακη επεσε :( ενω ειχε ξεκινήσει καλα…μου ειπαν να σταματήσω τα φάρμακα για να το αποβάλλει ο οργανισμός :(

Λυπαμαι πολυ κοριτσάκι μου... Είναι ασχημο να ξεκινάει κατι κ να τελειώνει ετσι...Ειχα κ εγω μια βιοχημικη αλλα δεν είχα ελπίδες απο την αρχη γιατί ηταν πολυ χαμηλη... Φαντάζομαι πως θα νιώθεις... Λυπάμαι πολυ:(

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 2 λεπτά , winspert είπε:

Λυπαμαι πολυ κοριτσάκι μου... Είναι ασχημο να ξεκινάει κατι κ να τελειώνει ετσι...Ειχα κ εγω μια βιοχημικη αλλα δεν είχα ελπίδες απο την αρχη γιατί ηταν πολυ χαμηλη... Φαντάζομαι πως θα νιώθεις... Λυπάμαι πολυ:(

Εμενα ηταν η 2η βιοχημική..η πρώτη ηταν κ μενα χαμηλή στη 2η ομως ηταν για 9η μερα 234 ..κ μετα την πρώτη βιοχημική μου τα ειχα ψάξει οσα μας ειπαν εκανα κ θεραπείες στο ενδομήτριο κ το ngs ειχε βγει πεντακαθαρο για αυτο προχωρησαμε στην 2η…το θεμα ειναι πως δεν ειχα κατάψυξη ουτε στην 1η ουτε στην 2η προσπάθεια.

• Λυπημένη/-ος 2

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Εμενα ηταν η 2η βιοχημική..η πρώτη ηταν κ μενα χαμηλή στη 2η ομως ηταν για 9η μερα 234 ..κ μετα την πρώτη βιοχημική μου τα ειχα ψάξει οσα μας ειπαν εκανα κ θεραπείες στο ενδομήτριο κ το ngs ειχε βγει πεντακαθαρο για αυτο προχωρησαμε στην 2η…το θεμα ειναι πως δεν ειχα κατάψυξη ουτε στην 1η ουτε στην 2η προσπάθεια.

Σε καταλαβαίνω, τουλάχιστον να λες ότι έγινε στην αρχή και δεν είχατε κάνει υπερήχους να είναι πιο δύσκολο. Θεωρητικά από θέμα φλεγμονης είσαι οκ. Κανετε λίγα έμβρυα όπως κ μεις. Το σπέρμα το έχετε κοιτάξει;

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε τι ποσοστά επιτυχίας έχει η εξωσωματική ανά ποιοτική κατηγορία  εμβρύων; 
Δηλαδή τα άριστης ποιότητας έμβρυα τι ποσοστό επιτυχίας εχουν σε σχέση με ένα πολύ καλής ποιότητας; Ή έχει προχωρήσει εγκυμοσύνη με κακής ποιότητας έμβρυο; 

3 hours ago, EleniP said:

Καταρχας κανε το αιτημα σου για μεταφορα των εμβρυων γραπτως στο νοσοκομειο γιατι αν το συζητησες μονο προφορικα δεν μπορεις να το αποδειξεις. Υποχρεουνται να απαντησουν και να δω ποιος θα παρει την ευθυνη να απαντησει δε σου δινουμε τα εμβρυα σου.  Ως και αποζημιωση για τις μερες καθυστερησης μπορεις να ζητησεις. Ισως ειναι καλυτερα να πας σε δικηγορο αλλα ειναι κριμα να δωσεις λεφτα για το αυτονοητο. Στειλε το μειλ στον Κικιλια δε συγκρινεται τωρα αυτο το θεμα με τους καδους ειναι παρα πολυ σημαντικο και ευαισθητο. Δεν ειναι οτι ζητας καποια βοηθεια εδω το δημοσιο σε ζημιωνει. Εντωμεταξυ τωρα τα εχουν ολα ανοιξει δεν ειναι δικαιολογια ο κορονοιος. Οσο για τον γιατρο σου απαραδεκτος. Να του πεις οτι αυτος πρωτος επρεπε να εχει προσπαθησει να κανει κατι για το θεμα. Και σρον διοικητη του νοσοκομειου να απευθυνθεις. Δεν μπορει θα βρεθει λυση ειναι ποκυ σημαντικο το θεμα. 

Ο γιατρός μου είναι απαράδεκτος όντως. Όσο το σκέφτομαι τόσο πιο πολύ θυμώνω. Δεν ασχολήθηκε καν. Μου λέει κλείσε όποτε θες ραντεβού να ξεκινήσουμε από την αρχή. Έλεος.

Θα πάω εντός του μήνα στο νοσοκομείο και θα κάνω αίτημα εκεί μήπως γίνει κάτι. Ξέρεις καθόλου σε πόσες ημέρες απαντούν; Μια άλλη κοπέλα μου είπε σε 50 ημέρες. Δεν είναι ότι βιαζομαι τρελά αλλά έχω στεναχωρηθεί και θυμώσει με όλο αυτό που θέλω να λυθεί το συντομότερο.

7 hours ago, ssisi2019 said:

Μη σου πω και μειλ σε γραφεια υπουργου Υγείας, Πρωθυπουργού,ενημερωτικές εκπομπές κλπ.Για να γίνει γνωστό!

Καταπολέμηση υπογεννητικότητας δε θέλουν;

Μωρέ εσύ μια χαρά τα λες. Αλλά όταν μπλέξεις με το δημόσιο τρομάζεις να ξεμπλέξεις. Έχω κάνει κάποιες κινήσεις σήμερα και ευελπιστώ να πάμε και παρακάτω. Θα προσπαθήσω  να γνωστοποιησω το θέμα γιατί σίγουρα δεν αφορά μόνο εμένα και σίγουρα αφορα πολύ περισσότερο ζευγάρια που τους έκοψαν τις προσπάθειες στην μέση και δεν έχουν ούτε ένα παιδάκι ακομη.

Lilypie Pregnancy tickers

Διαφημίσεις

πρίν από 28 λεπτά , Mommy39 είπε:

Καλησπέρα σας,
θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν γνωρίζετε τι ποσοστά επιτυχίας έχει η εξωσωματική ανά ποιοτική κατηγορία  εμβρύων; 
Δηλαδή τα άριστης ποιότητας έμβρυα τι ποσοστό επιτυχίας εχουν σε σχέση με ένα πολύ καλής ποιότητας; Ή έχει προχωρήσει εγκυμοσύνη με κακής ποιότητας έμβρυο; 

Προσωπικα δε γνωρίζω καθόλου τα ποσοστα αλλα αυτό που ξερω είναι οτι αριστα έμβρυα δεν εχουν δωσει εγκυμοσύνη ενω μετρια ναι... Οπότε είναι ολα σχετικά... Εννοειται πως θέλουμε να έχουμε καλα εμβρυα αλλα αυτό δε σημαίνει απαραίτητα κ εγκυμοσύνη...Σε φωτισα,ε;:roll:

• Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

1 hour ago, Moomin είπε:

Σε καταλαβαίνω, τουλάχιστον να λες ότι έγινε στην αρχή και δεν είχατε κάνει υπερήχους να είναι πιο δύσκολο. Θεωρητικά από θέμα φλεγμονης είσαι οκ. Κανετε λίγα έμβρυα όπως κ μεις. Το σπέρμα το έχετε κοιτάξει;

Ναι ειχαμε κανει κάποιες εξετάσεις κ ηταν οκ κ για μικρόβια κ σπερμοδιαγγραματα και κατι αλλα.

• Μου αρέσει 1

πρίν από 9 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ναι ειχαμε κανει κάποιες εξετάσεις κ ηταν οκ κ για μικρόβια κ σπερμοδιαγγραματα και κατι αλλα.

Λυπαμαι παρε τον χρονο σου και μην το βαζεις κατω!!!

πρίν από 18 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ειπα να αλλαξω γιατρο τωρα μπας κ δω άσπρη μερα…

Σιγουρα μια διαφορετικη γνωμη θα σου δωσει μια παραπανω απαντηση. Κι αφού με το σπέρμα ειστε ενταξει, μονο τον κατακερματισμο να δειτε αν δεν το εχετε κανει....

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

1 hour ago, Μπισκοτακι27 είπε:

Αν ετσι νιωθεις πραξε το θα σου αλλαξει την ψυχολογια ποιον γιατρο ειχες ?

1 ώρα πρίν, winspert είπε:

Προσωπικα δε γνωρίζω καθόλου τα ποσοστα αλλα αυτό που ξερω είναι οτι αριστα έμβρυα δεν εχουν δωσει εγκυμοσύνη ενω μετρια ναι... Οπότε είναι ολα σχετικά... Εννοειται πως θέλουμε να έχουμε καλα εμβρυα αλλα αυτό δε σημαίνει απαραίτητα κ εγκυμοσύνη...Σε φωτισα,ε;:roll:

Το περίμενα οτι κάπως θολή θα ειναι η απάντηση ολα εχουν να κανουν με ποσοστά και τύχη..

• Μου αρέσει 1

πρίν από 3 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ειχα τον Πάντο αλλα θα δω κ τον μαστρομηνα 

Συμβουλη αγαπης:μην βιαστεις να επιλεξεις ψαξτε οσο μπορεις 

• Ευχαριστώ 1

5 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Εφ οσον πετυχαίνεις εμφυτευση μηπως να δεις άλλες ειδικότητες μηπως βρουν κατι.

• Μου αρέσει 4

wRSzp2.pngm2gGp2.png

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα