Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Λες ε; Εσυ θα κανείς;;;;; 

Τεστ για το παράθυρο όχι, λογικά δεν έχουμε θέμα με αυτό αφού είχαμε κανονική εμφυτευση τη τελευταία φορά.

T4Rzp2.png

1 hour ago, Moomin είπε:

Λυπάμαι ρε γμτ, όμως πού θα πάει, θα τα καταφέρουμε κ μεις. Μήπως να κάνεις τεστ για το παράθυρο εμφυτευσης; Για το θέμα του κατακερματισμού δεν ξέρω να σου πω. Εμείς μετά τη λήψη των αντιοξειδωτικών δεν κάναμε ξανά εξέταση. 

Του είχα πει από την προηγούμενη φορά να το τεσταρουμε αλλά θεωρούσε ότι είναι νωρίς, τώρα ομως θεωρώ πως επιβάλλεται. Κουράστηκα να σου πω την αλήθεια, δε ξέρω

Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Kalaleme είπε:

Του είχα πει από την προηγούμενη φορά να το τεσταρουμε αλλά θεωρούσε ότι είναι νωρίς, τώρα ομως θεωρώ πως επιβάλλεται. Κουράστηκα να σου πω την αλήθεια, δε ξέρω

Κατάλαβα, σαν να τον ακούω....πάρτε το χρόνο σας, να ξεκουραστείτε τώρα στις διακοπες κ σιγουρα να το κάνεις. Σε καταλαβαίνω, κ γω απελπίζομαι αλλά ο επιμενων νικά.

• Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

3 ώρες πρίν, Kalaleme είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Εμείς κ αυτή τη φορά δε σταθηκαμε τυχεροί, ήταν η τρίτη ετ. Δεν έχουμε βρεθεί ακόμα με τον γιατρό να το κουβεντιάσουμε, θα ήθελα όμως να κάνω εδω μια ερώτηση μήπως κ γλιτώσουμε το ραντεβού στον ουρολόγο. Ο σύζυγός είχε ικανοποιητικό αριθμό αλλά μεγάλο κατακερματισμό. Με μια καλή δόση coQ10 και αλλαγή σε διατροφη κ μείωση καπνίσματος έφτασε στο 18%. Όλως περιέργως η ποσότητα μειώθηκε αλλά φανταζομαι πως στην εξωσωματική δεν αποτελεί εμπόδιο (παλιά είχε 20 εκατομ, τώρα κάπου στα 10 αν θυμάμαι καλά). Από την εμπειρία σας, για να συντηρήσει αυτό το 18% χρειαζεται να ξαναπάρει αντιοξειδωτικά ή εφόσον εξακολουθεί να προσέχει με διατροφή έχει καθαρίσει; Έχουμε κατάψυξη μια βλαστοκυστη οπότε θα χρειαστεί να πάρουμε άλλη μια, ρωτάω γιατί πρέπει να οργανωθουμε

Σίγουρα το καλύτερο είναι να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο. Ο δικός μας είχε δώσει την οδηγία να μην σταματήσει τα αντιοξειδωτικά (όπως είναι το CoQ10) πριν επέλθει η γονιμοποίηση των ωαρίων.

• Μου αρέσει 1

πρίν από 38 λεπτά , Troia είπε:

Σίγουρα το καλύτερο είναι να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο. Ο δικός μας είχε δώσει την οδηγία να μην σταματήσει τα αντιοξειδωτικά (όπως είναι το CoQ10) πριν επέλθει η γονιμοποίηση των ωαρίων.

Ποιο σκεύασμα αντιοξειδωτικών σου είχε δώσει κορίτσι;

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Πηραμε 40 ..31 ωριμα 

ωωωω νουμεράρα λέμε

4 ώρες πρίν, Kalaleme είπε:

Κορίτσια καλησπέρα κι από εμένα. Εμείς κ αυτή τη φορά δε σταθηκαμε τυχεροί, ήταν η τρίτη ετ. Δεν έχουμε βρεθεί ακόμα με τον γιατρό να το κουβεντιάσουμε, θα ήθελα όμως να κάνω εδω μια ερώτηση μήπως κ γλιτώσουμε το ραντεβού στον ουρολόγο. Ο σύζυγός είχε ικανοποιητικό αριθμό αλλά μεγάλο κατακερματισμό. Με μια καλή δόση coQ10 και αλλαγή σε διατροφη κ μείωση καπνίσματος έφτασε στο 18%. Όλως περιέργως η ποσότητα μειώθηκε αλλά φανταζομαι πως στην εξωσωματική δεν αποτελεί εμπόδιο (παλιά είχε 20 εκατομ, τώρα κάπου στα 10 αν θυμάμαι καλά). Από την εμπειρία σας, για να συντηρήσει αυτό το 18% χρειαζεται να ξαναπάρει αντιοξειδωτικά ή εφόσον εξακολουθεί να προσέχει με διατροφή έχει καθαρίσει; Έχουμε κατάψυξη μια βλαστοκυστη οπότε θα χρειαστεί να πάρουμε άλλη μια, ρωτάω γιατί πρέπει να οργανωθουμε

νομίζω ότι καλό να συνεχίσει τα αντιοξειδωτικα,αλλα καλυτερα να σου το πει γιατρός

θα κάνετε μικρογονιμοποίηση;

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, Troia είπε:

Ακόμα κι αν αυτό σημαίνει να τα παίρνει για πολλους μήνες κάνοντας διάλειμμα μόνο για ενα μήνα; Ναι αντιλαμβάνομαι ότι το καλύτερο θα ήταν να πάει να το κουβεντιάσουν αλλά μέσα σε όλα τα έξοδα λυπάμαι άλλο ένα ογδονταρι μόνο κ μονο για μια συμβουλή

πρίν από 12 λεπτά , ssisi2019 είπε:

νομίζω ότι καλό να συνεχίσει τα αντιοξειδωτικα,αλλα καλυτερα να σου το πει γιατρός

θα κάνετε μικρογονιμοποίηση;

Ναι, κάθε φορά κάνουμε

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ποιο σκεύασμα αντιοξειδωτικών σου είχε δώσει κορίτσι;

CoQ10 και L-Glutathione complex. Όχι σε εμένα, αλλά στο σύζυγο. 

1 hour ago, Kalaleme είπε:

Ακόμα κι αν αυτό σημαίνει να τα παίρνει για πολλους μήνες κάνοντας διάλειμμα μόνο για ενα μήνα; Ναι αντιλαμβάνομαι ότι το καλύτερο θα ήταν να πάει να το κουβεντιάσουν αλλά μέσα σε όλα τα έξοδα λυπάμαι άλλο ένα ογδονταρι μόνο κ μονο για μια συμβουλή

Ο δικός μου τα πήρε για 1,5 χρόνο περίπου non-stop. Αλλά ήταν η οδηγία του ουρολόγου αυτή. Τα σταμάτησε τη μέρα της ωοληψίας. 

Στη θέση σας δεν θα λυπόμουν τα έξοδα επειδή θεωρώ σοβαρό το θέμα του σπέρματος, ειδικά μετά από αποτυχίες...Νομίζω ο δικός μας ουρολόγος έπαιρνε 70eur με απόδειξη...

• Μου αρέσει 1

10 ώρες πρίν, Troia είπε:

CoQ10 και L-Glutathione complex. Όχι σε εμένα, αλλά στο σύζυγο. 

Ο δικός μου τα πήρε για 1,5 χρόνο περίπου non-stop. Αλλά ήταν η οδηγία του ουρολόγου αυτή. Τα σταμάτησε τη μέρα της ωοληψίας. 

Στη θέση σας δεν θα λυπόμουν τα έξοδα επειδή θεωρώ σοβαρό το θέμα του σπέρματος, ειδικά μετά από αποτυχίες...Νομίζω ο δικός μας ουρολόγος έπαιρνε 70eur με απόδειξη...

Καλημέρα κορίτσια, καλημέρα troia μου, σου εχω στείλει inbox πριν 10 μερες, το έχεις λάβει; 

On 7/11/2021 at 10:17 AM, Troia said:

NA MHN ΠΑΣ!!!!!!!! Μπορεί να σου προτείνει επικίνδυνες 'θεραπείες᾽...Ο Πάντος, ανάμεσα σε άλλα, δυστυχώς, συνεργάζεται και μαζί του. Να κοιτάξεις, αντί γι᾽ αυτόν, να δεις την Τσεκούρα. Ίσως βρεθεί ραντεβού για το Σεπτέμβρη, εγώ και μία άλλη φίλη από εδώ έχουμε κλείσει από ένα, τα οποία ίσως είναι διαθέσιμα για εσένα, εναλλακτικά μπορείς να της στείλεις mail με την ιστορία σου και ίσως σε εξυπηρετήσει εκτακτως. Μέχρι τότε να μπαίνεις συνέχεια μήπως προκύψει κάποια ακύρωση. 

Κοριτσια έχω ραντεβου με Τσεκούρα 26/07 δε θα το χρειαστώ οποία θελει να μου στείλει πμ!

ευχαριστω!

• Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλημέρα troia μου, σου εχω στείλει inbox πριν 10 μερες, το έχεις λάβει; 

Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το inbox Μου. Και άλλη κοπέλα μου έχει στείλει εδώ και μέρες και δεν το έχω λάβει. Ενώ από άλλες κοπέλες λαμβάνω κανονικά και τους απαντάω κιόλας. Ζητώ συγγνώμη από όποια κοπέλα μου έχει στείλει και δεν έχει λάβει απάντηση. Απλώς δεν έχω λάβει κάτι. Όποια θέλει ας μου στείλει ένα post εδώ και θα επικοινωνήσω εγώ μαζί της.

5 ώρες πρίν, mominthemaking είπε:

Κοριτσια έχω ραντεβου με Τσεκούρα 26/07 δε θα το χρειαστώ οποία θελει να μου στείλει πμ!

ευχαριστω!

Μήπως θυμάστε ποια ήταν η κοπέλα που έψαχνε ραντεβού μαζί της και έχει κλείσει ραντεβού στη Λευκού για τον Οκτώβριο; Λέω για την κοπέλα που την έστειλε ο Πάντος στο Δανιηλίδη και της λέγαμε να μην πάει. Μήπως προλαβαίνει να το πάρει εκείνη, να την κάνουμε tag...Δε θυμάμαι το username της, δυστυχώς...

Τη θυμήθηκα. @Μπισκοτακι27, μήπως σε ενδιαφέρει;

• Μου αρέσει 1

πρίν από 9 λεπτά , Troia είπε:

Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το inbox Μου. Και άλλη κοπέλα μου έχει στείλει εδώ και μέρες και δεν το έχω λάβει. Ενώ από άλλες κοπέλες λαμβάνω κανονικά και τους απαντάω κιόλας. Ζητώ συγγνώμη από όποια κοπέλα μου έχει στείλει και δεν έχει λάβει απάντηση. Απλώς δεν έχω λάβει κάτι. Όποια θέλει ας μου στείλει ένα post εδώ και θα επικοινωνήσω εγώ μαζί της.

Μήπως θυμάστε ποια ήταν η κοπέλα που έψαχνε ραντεβού μαζί της και έχει κλείσει ραντεβού στη Λευκού για τον Οκτώβριο; Λέω για την κοπέλα που την έστειλε ο Πάντος στο Δανιηλίδη και της λέγαμε να μην πάει. Μήπως προλαβαίνει να το πάρει εκείνη, να την κάνουμε tag...Δε θυμάμαι το username της, δυστυχώς...

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!! Εχω κλεισει τον Αύγουστο στην Κα Λευκού !

Υπαρχει καποια κοπελα εδω μεσα που εχει θρομβοφιλια ;

πρίν από 26 λεπτά , Μπισκοτακι27 είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσια!! Εχω κλεισει τον Αύγουστο στην Κα Λευκού !

Υπαρχει καποια κοπελα εδω μεσα που εχει θρομβοφιλια ;

Καλησπέρα! Εγώ έχω ετεροζυγωτια στο mthfr και στα δυο

Καλησπέρα σε όλες! Ειναι φυσιολογικό κατά τη διάρκεια της διέγερσης να έχουμε κολπικα υγρα σαν της ωορρηξίας; Είμαι στην έκτη μέρα διέγερσης και έχω υγρά από το πρωί και αγχωθηκα 

1 hour ago, Troia είπε:

Για δες τώρα σου ήρθε? σ είχα στείλει σε παλιότερη συζήτηση και βγάζει οτι έχεις αποχωρήσει λογικά έχεις διαγράψει παλιά μνμ, και άνοιξα νέα..

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα