Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Για την κυστική ίνωση το ξέρω, γιατί έτσι θα το κάνει και άλλη φίλη από εδώ. Για τον καρυότυπο δεν ξέρω τι ισχύει, καλό είναι να τους πάρεις να τους κάνεις μια ερώτηση. Μπορεί να γίνεται αυτό που θέλεις.

Ναι θα ρωτήσω.Σ´ευχαριστω πολύ!!

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Αχ αυτή η αμη....καλά θα πράξεις κ θα κάνεις τις εξετάσεις..δεν ξέρω με την ενδομητριωση τι γίνεται. Απλά πριν προχωρήσεις πάλι σε εμβρυομεταφορα να είσαι σίγουρη πως η d κ ο θυροειδης είναι εντάξει. Καρυότυπο ίσως μπορεις να το κάνεις έτσι.

Θυρεοειδή δεν έχω αλλά τη d θα συνεχίσω να την παίρνω κανονικά για να ανεβεί γιατί ήταν σε έλλειψη..Θα ρωτήσω κ για τον καρυοτυπο.Να περάσουν οι μέρες να πάω στο γιατρό να δω τι έχει να μου πει κ τι εξετάσεις θα ζητήσει.

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!

• Μου αρέσει 1

Καλησπερα κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση; Οι γιατροι σας ειπαν να κανετε τ εμβολιο η Οχι; Ακουσα οτι ο σφακιανουδης λεει να μην τ κανουμε διοτι εμποδιζει την εμφυτευση ιαχυει; Εγω ειμαι εμβρυογενεσις κ μας ειπαν να τ κανουμε. Αν μπορειτε να μ πειτε τ σας ειπαν κ εσας ... 

Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , decemberlove είπε:

Καλησπερα κοριτσια να σας κανω μια ερωτηση; Οι γιατροι σας ειπαν να κανετε τ εμβολιο η Οχι; Ακουσα οτι ο σφακιανουδης λεει να μην τ κανουμε διοτι εμποδιζει την εμφυτευση ιαχυει; Εγω ειμαι εμβρυογενεσις κ μας ειπαν να τ κανουμε. Αν μπορειτε να μ πειτε τ σας ειπαν κ εσας ... 

Πού το στηρίζει αυτό ο γιατρός; Καλά, ο καθένας λέει τα δικά του. Σε μένα ο προηγούμενος είχε πει να το κάνω κ ο τωρινός να περιμένω μετά τις ωοληψιες. Για την ώρα θα κάνω διακοπές...

• Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

T4Rzp2.png

πρίν από 7 λεπτά , Moomin είπε:

Πού το στηρίζει αυτό ο γιατρός; Καλά, ο καθένας λέει τα δικά του. Σε μένα ο προηγούμενος είχε πει να το κάνω κ ο τωρινός να περιμένω μετά τις ωοληψιες. Για την ώρα θα κάνω διακοπές...

Δν ξερω ετσι μ ειπαν κ φοβηθηκα γτ εγω τ εκανα. Λεει να μην τ κανουν στις κοπελες π ειναι σε αυτον μ ειπε η κοπελα. Γιαυτο ρωτησα στο φορουμ 

πρίν από 11 λεπτά , decemberlove είπε:

Εμένα μου είχε πει αν θέλω να το κάνω αλλά μετά να περιμένω 2 μήνες για να ξεκινήσω τις ενέσεις..

Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , Nana3 είπε:

Εμένα μου είχε πει αν θέλω να το κάνω αλλά μετά να περιμένω 2 μήνες για να ξεκινήσω τις ενέσεις..

Για πιο λογο; Θα χαλασει η ποιοτητα των ωαριων; Για Να καταλαβω το σκεπτικο σε ρωταω. Για ποιον γιατρο λες; 

πρίν από 3 λεπτά , decemberlove είπε:

Δν ξερω ετσι μ ειπαν κ φοβηθηκα γτ εγω τ εκανα. Λεει να μην τ κανουν στις κοπελες π ειναι σε αυτον μ ειπε η κοπελα. Γιαυτο ρωτησα στο φορουμ 

Λογικό να φοβάσαι, μπορεί να σου απαντήσει κάποια που τον έχει γιατρό. Ίσως εννοούσε να έχει περάσει ένα διάστημα από το εμβόλιο γιατί όσο να'ναι επηρεάζεται ο οργανισμός.

T4Rzp2.png

On 25/4/2021 at 10:18 ΜΜ, Troia είπε:

Αν νιώθεις τρβήγματα, είναι επειδή μεγαλώνει η μήτρα σου και τεντώνεται. Θα τα νιώθεις κατά διαστήματα, είναι επίσης περισσότερο από φυσιολογικό. Περιμένουμε αύριο να ακούσουμε νέα σου. 

Είναι κάτι που προέκυψε στον έλεγχο που σου έκανε η Τσεκούρα αυτό; 

Καλησπερα σας μήπως υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει διαγνωσθεί με σελ κ είναι έγκυος η έχει αποκτήσει παιδί;;;

πρίν από 33 λεπτά , decemberlove είπε:

Για πιο λογο; Θα χαλασει η ποιοτητα των ωαριων; Για Να καταλαβω το σκεπτικο σε ρωταω. Για ποιον γιατρο λες; 

Νομίζω το είπε απλά για το λόγο που λέει η @Moomin ότι επηρεάζεται ο οργανισμός κ να περάσει ένα διάστημα από τότε που το κάνεις. Είμαι από Λάρισα εδώ έχω γιατρό.

πρίν από 4 λεπτά , Nana3 είπε:

Νομίζω το είπε απλά για το λόγο που λέει η @Moomin ότι επηρεάζεται ο οργανισμός κ να περάσει ένα διάστημα από τότε που το κάνεις. Είμαι από Λάρισα εδώ έχω γιατρό.

Εγω απο όσους εχω ακουσει η λενε καντο μην φοβασαι η λενε κανε το και αφησε μετα 2 μηνες. Εννοούν απο την 1 δοση η απο την 2; 

Διαφημίσεις

1 hour ago, decemberlove είπε:

το λενε καθαρα για προστασια απο τις θρομβωσεις...γιατι τα φαρμακα (οι ορμονες) της διεγερσης αυξανουν την πηκτικοτητα του αιματος και τα εμβολια εχουν κατηγορηθει επισης οτι κανουν το ιδιο. τωρα αυτο για την εμφυτευση πρωτη φορα το ακουσα...αλλα απο οτι φαινεται οι γιατραρες μας εχουν αναπτυξει θεωρια και γι αυτο....

• Χαχα 3

πρίν από 48 λεπτά , decemberlove είπε:

Εγω απο όσους εχω ακουσει η λενε καντο μην φοβασαι η λενε κανε το και αφησε μετα 2 μηνες. Εννοούν απο την 1 δοση η απο την 2; 

Εγώ είμαι στον σφακ.. Μου έχει πει να μη το κάνω σχεδόν.. Και σε μια άλλη κοπέλα που είναι σε αυτόν είπε σίγουρα όχι.. 

πρίν από 4 λεπτά , Malntalia είπε:

Εγώ είμαι στον σφακ.. Μου έχει πει να μη το κάνω σχεδόν.. Και σε μια άλλη κοπέλα που είναι σε αυτόν είπε σίγουρα όχι.. 

Αυτο μ ειπαν μ εμενα οτι λεει κ φοβηθηκα γτ εγω τ εκανα. Ειμαι σε αλλο γιατρο βεβαια αλλα οταν ακους αυτο προβληματίζεσαι. Εσυ δεν τ εκανες; Αμα κολλήσεις δεν φοβασαι;

Κοριτσια μου, καλησπέρα.

Σκοπευω να κανω ωοληψία το Φθινοπωρο. Ωστοσο, θα ήθελα να κάνω δίαιτα το καλοκαίρι. Κάθε καλοκαίρι χάνω 6-7  κιλα που τα ξαναπαίρνω τον χειμώνα!:grin: Θελω να κάνω ισορροπημένη ολιγοθερμιδική διατροφή 1200 θερμίδων με μια ωρα περπατημα τη μερα. Γνωρίζει καμία κοπέλα εάν επηρεάζεται η ποιότητα των ωαρίων και η ωοληψία του Φθινοπώρου?

Σας φιλώ και ευχομαι καλές διακοπές. 

πρίν από 3 λεπτά , decemberlove είπε:

Αυτο μ ειπαν μ εμενα οτι λεει κ φοβηθηκα γτ εγω τ εκανα. Ειμαι σε αλλο γιατρο βεβαια αλλα οταν ακους αυτο προβληματίζεσαι. Εσυ δεν τ εκανες; Αμα κολλήσεις δεν φοβασαι;

Δεν το έκανα.. Πιο πολυ φοβάμαι το εμβόλιο από τον κορονοιο.. Καταρχάς προσεχω.. Αλλα και να κολλήσω τι έγινε?  Απο ότι έχω ακουσει και όσοι λένε να το κάνεις σου λένε να περιμένεις 2 μήνες..  Με την αμη που έχω την πολυτέλεια του χρόνου να περιμένω 2-3 μήνες... 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα