Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Pagotoula είπε:

πανω απο 1000 μοναδες η χοριακη παυει να διπλασιαζεται και η κυηση παρακολουθειται υπερηχογραφικα. τσαμπα ταλαιπωριεσαι κι αγχωνεσαι με αιμοληψιες και τιμες πλεον.

Έτσι μου είπε ο ένας γιατρός.. Ο άλλος όμως με ανησύχησε.. Κορίτσια αν σταματήσει θα είναι η τρίτη αποβολή, χωρίς να μετράω τις βιοχημικες.. Έχω καλυφθεί αιματολογικα από τα πάντα.. Εκτός από το μάτι της πεθεράς μου!

Μίλησα κ με τρίτο γιατρό, κι αυτός μου είπε ότι δεν είναι καλά τα πράγματα με αυτήν την αύξηση.. 

On 7/23/2021 at 8:30 PM, Troia said:

Νομίζω η @Melina80 έχει

On 7/23/2021 at 6:12 PM, Freida said:

Καλησπερα σε ολες, αν εχει καποια εμπειρια απο Μαντουδη η Γεννημα γενικα αν μπορει να μου στειλει πμ, για φιλη ρωταω. Ευχαριστω!! 

Κοριτσι μου σου εστειλα πμ!καλη σου μερα!

Διαφημίσεις

Κορίτσια βγήκε η εξέταση της οιστραδιολη, την οποία την έκανα από μόνη μου και είναι 400. Χαμηλή ή καλή? Γνωρίζει καμία κοπέλα?? 

4 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Σήμερα πήγε 12792 από 11313 εχθές.. Να μην ανησυχώ?? Μα είναι τόσο μικρή αύξηση... Το έχω ξαναπάθει δυστυχώς.. 

Κορίτσι μου μην κάνεις χοριακες και αγχώνεσαι άνευ λόγου,  από ένα νούμερο και μετά δεν έχει διπλασιασμό και στηρίζεται στον υπέρηχο που έκανες,  ναι στις εβδομάδες που είσαι μόνο σάκο θα βλέπατε,  και γιαυτό σου είπε να πας σε 2 βδομαδες που θα δείτε και έμβρυο και καρδούλα 

Η αναμονή αυτή της αρχής είναι το χειρότερο και ειδικά αν έχεις περάσει και διάφορα,  και στο λέω εγώ που μεν είχα καλές χοριακες διπλασιασμό κλπ ,και όμως είχα παλλίνδρομες και πολλές 

Κακώς οι γιατροί από ένα νούμερο χοριακης και χωρίς υπέρηχο σου λένε ότι δεν είναι καλά τα πράγματα,  εντελώς αντιεπαγγελματικο από τους ίδιους 

Προσπάθησε να χαλάρωσεις,  μείνε στον υπέρηχο που έκανες και είδατε τον σάκο και θα δεις και θα ακούσεις με το καλό την καρδούλα του 

Τωρα θετικές σκέψεις,  και θα δεις ότι όλα θα πάνε μια χαρά:x

• Μου αρέσει 7

1 hour ago, Zzeezze είπε:

Κορίτσια βγήκε η εξέταση της οιστραδιολη, την οποία την έκανα από μόνη μου και είναι 400. Χαμηλή ή καλή? Γνωρίζει καμία κοπέλα?? 

Σε μένα δεν ζητάνε ε2 μετά από χοριακη,δεν έχει νόημα έχω διαβάσει από άλλους γιατρούς. Πόσων εβδομάδων σε έβγαλε ο υπέρηχος; Έτσι θα το πηγαίνετε, αν αντιστοιχεί η εικόνα του υπερήχου στην εβδομάδα που είσαι.

• Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Troia είπε:

Δεν το ξέρω καθόλου αυτό, ίσως τα άλλα κορίτσια να μπορούν να σου απαντήσουν. Αυτό που ξέρω είναι ότι βοηθάει να έχουμε φυσιολογικό δείκτη μάζας σώματος. Καλό καλοκαίρι και σ' εσένα!

Βοηθάει ο καλός δείκτης μάζας σώματος. Αλλά δεν είναι απόλυτο ότι με μη φυσιολογικό δεν πιάνεις. Εγω με κατω απ το φυσιολογικό ,  47 κιλά  ήμουν, κι ενώ ο ντοκ μ έπρηζε να παχυνω , είχα τρεις εμφυτευσεις τα τελευταία τρία χρόνια.

Καλο υπόλοιπο καλοκαιριού κ εγκυμοσυνης!

• Μου αρέσει 1

πρίν από 18 λεπτά , Moomin είπε:

Σε μένα δεν ζητάνε ε2 μετά από χοριακη,δεν έχει νόημα έχω διαβάσει από άλλους γιατρούς. Πόσων εβδομάδων σε έβγαλε ο υπέρηχος; Έτσι θα το πηγαίνετε, αν αντιστοιχεί η εικόνα του υπερήχου στην εβδομάδα που είσαι.

Ούτε εμένα μου ζήτησε, Μόνη μου την έκανα. Πήγα εχθές στον γιατρό, με είδε 30 δευτερόλεπτα, μου είπε έχω ένα σάκο, όλα καλά, μην ανησυχώ, η κοπέλα του είπε ότι είμαι 5εβδ+5 ενώ ήμουν 5εβδ+2. Αλλά αυτός πάλι καλά τα είδε.. Άλλους δύο που πήρα τηλ, δεν τους άρεσε η χοριακη.. 

1 hour ago, Zzeezze είπε:

Ο γιατρος μου ειχε πει οτι τη θελουν πανω απο 500 τη βδομαδα που εισαι..αλλα δεν ειναι αυτος λογος.σε μενα απλα μου ειχε αυξησει τα σικλακουρ για εξτρα στηριξη κυησης.ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα! 

• Ευχαριστώ 1

ZAeBp3.png

πρίν από 14 λεπτά , Nephele78 είπε:

Ο γιατρος μου ειχε πει οτι τη θελουν πανω απο 500 τη βδομαδα που εισαι..αλλα δεν ειναι αυτος λογος.σε μενα απλα μου ειχε αυξησει τα σικλακουρ για εξτρα στηριξη κυησης.ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα! 

Ξέρεις τώρα δεν υπάρχουν πια cyclacur κ μου τα φτιάχνουν σε ένα φαρμακείο.. Το πρώτο κουτί με είχε ταράξει στις διαρροϊές, το δεύτερο είναι ο.κ όσον αφορά τις διαρροϊές, αλλά ξέρω γω αν είναι καλά αυτά τα φτιαχτα χάπια?? 

πρίν από 23 λεπτά , Zzeezze είπε:

Ούτε εμένα μου ζήτησε, Μόνη μου την έκανα. Πήγα εχθές στον γιατρό, με είδε 30 δευτερόλεπτα, μου είπε έχω ένα σάκο, όλα καλά, μην ανησυχώ, η κοπέλα του είπε ότι είμαι 5εβδ+5 ενώ ήμουν 5εβδ+2. Αλλά αυτός πάλι καλά τα είδε.. Άλλους δύο που πήρα τηλ, δεν τους άρεσε η χοριακη.. 

Μετρανε την εβδομάδα από τότε που έγινε η εμβρυομεταφορα. Σημασία έχει να μεγαλώνει το κυημα, να ακούσετε καρδιά κλπ...θέλει υπομονή...εσύ το γιατρό σου να ακούς, μη μπερδεύεσαι με πολλές γνώμες κ όσο μπορείς να είσαι χαλαρή χωρίς πολλές δουλειές.

T4Rzp2.png

Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Zzeezze είπε:

Ξέρεις τώρα δεν υπάρχουν πια cyclacur κ μου τα φτιάχνουν σε ένα φαρμακείο.. Το πρώτο κουτί με είχε ταράξει στις διαρροϊές, το δεύτερο είναι ο.κ όσον αφορά τις διαρροϊές, αλλά ξέρω γω αν είναι καλά αυτά τα φτιαχτα χάπια?? 

Νομίζω ξανά έφεραν cyclacur. εμένα ο γιατρός μου είχε γράψει τα Cuclo-progynova επειδή ήταν σε έλλειψη το σικλακουρ κ όταν πήγα φαρμακείο τη δεύτερη συνταγή να τα ξαναπάρω μου είπε η κοπέλα ότι έφεραν στις αποθήκες σικλακουρ.

• Ευχαριστώ 1

7 hours ago, Nana3 said:

Καλημέρα!!Ευχαριστώ πολύ!!για κυστικη έχω κλείσει στο παλιό.Αν μου ζητήσει καρυοτυπο θα ξέρω να πάω πανεπιστημιακό!Εισαι από Λάρισα;είχες γιατρό εδώ;

Είμαι από Βόλο. Στην πρώτη προσπάθεια είχα γιατρό Λάρισα. Τώρα έκλεισε η μονάδα στο Πανεπιστημιακό όποτε θα μετακινηθω. Μάλλον στο ΙΑΣΩ λέω. Εσύ που είσαι αν επιτρέπεται;

Lilypie Pregnancy tickers

πρίν από 15 λεπτά , Nana3 είπε:

Νομίζω ξανά έφεραν cyclacur. εμένα ο γιατρός μου είχε γράψει τα Cuclo-progynova επειδή ήταν σε έλλειψη το σικλακουρ κ όταν πήγα φαρμακείο τη δεύτερη συνταγή να τα ξαναπάρω μου είπε η κοπέλα ότι έφεραν στις αποθήκες σικλακουρ.

Έχεις δίκιο!!!!!!! Σε ευχαριστώ!!!!!! Πήρα τηλ στο φαρμακείο κ πράγματι έχουν cyclacur

πρίν από 5 λεπτά , Zzeezze είπε:

Έχεις δίκιο!!!!!!! Σε ευχαριστώ!!!!!! Πήρα τηλ στο φαρμακείο κ πράγματι έχουν cyclacur

Βγήκε και η προγεστερονη μου κ είναι 50.τουλαχιστον αυτή νομίζω είναι καλή.. 

• Μου αρέσει 2

1 hour ago, Rinaki88 είπε:

Είμαι από Βόλο. Στην πρώτη προσπάθεια είχα γιατρό Λάρισα. Τώρα έκλεισε η μονάδα στο Πανεπιστημιακό όποτε θα μετακινηθω. Μάλλον στο ΙΑΣΩ λέω. Εσύ που είσαι αν επιτρέπεται;

Στο Ιασώ έκανα κ εγώ την πρώτη μου ,δυστυχώς αποτυχημένη, προσπάθεια..Έχω τον Γκ.

25 minutes ago, Nana3 said:

Στο Ιασώ έκανα κ εγώ την πρώτη μου ,δυστυχώς αποτυχημένη, προσπάθεια..Έχω τον Γκεκα.

Στο Ιασώ Θεσσαλίας; κάνατε πρόκληση; Φυσικό κυκλο; Αν δεν γίνομαι αδιάκριτη τι πρόβλημα υπήρχε; Εμβρυομεταφορα βλαστοκύστης ή 3 ημερών;

Lilypie Pregnancy tickers

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα