Recommended Posts

πρίν από 33 λεπτά , ssisi2019 είπε:

σημερα κάναμε 2η δοση μπεξερο,νομιζω κυκλοφορούν 7 με 8 χρόνια

με το εργαστήριο απευθείας μίλησες;

από τη 2η

Σίσυ τι εμβόλιο είναι αυτό; Εμείς θα κάνουμε τον άλλο μήνα για την ιλαρά. Έχουμε να κάνουμε από έξι μηνων

Κορίτσια, καλημέρα! Υπάρχει περίπτωση η αμη να ανέβει; Είναι δυνατόν; Ή αναλύσανε αίμα άλλης κοπέλας…; Αμη 1,82 από 0,93! Fsh 8 από 15… δεν γίνονται αυτά! :blink:

• Μου αρέσει 3

Διαφημίσεις

πρίν από 11 λεπτά , Visit a vis είπε:

Κορίτσια, καλημέρα! Υπάρχει περίπτωση η αμη να ανέβει; Είναι δυνατόν; Ή αναλύσανε αίμα άλλης κοπέλας…; Αμη 1,82 από 0,93! Fsh 8 από 15… δεν γίνονται αυτά! :blink:

Καλημέρα! Για την Αμη δε μου πολυκανει εντύπωση, δεν ανεβαίνει κυριολεκτικά αλλά σε κάθε γυναίκα έχει ένα εύρος κάθε φορά. Δύο γιατροί την είχαν παραλληλισει με τα δοντακια ενος πριονιου, τη στιγμή που την κάνεις μπορεί να δείξει ή το κατώτατο ή το ανώτατο σημείο της, έχει δλδ ένα εύρος. Εμένα είχε δείξει 1,40 και μετά από ενα χρόνο έδειξε 2, ναι μεν δε σημαίνει ότι ανέβηκε στην πράξη, αλλά και το 1,40 δεν ήταν 100% αντιπροσωπευτικό. Το εντυπωσιακό είναι η τιμή της fsh, τεράστια διαφορά! Ποιος ξέρει τι έγινε...

• Μου αρέσει 2

πρίν από 4 λεπτά , Kalaleme είπε:

Καλημέρα! Για την Αμη δε μου πολυκανει εντύπωση, δεν ανεβαίνει κυριολεκτικά αλλά σε κάθε γυναίκα έχει ένα εύρος κάθε φορά. Δύο γιατροί την είχαν παραλληλισει με τα δοντακια ενος πριονιου, τη στιγμή που την κάνεις μπορεί να δείξει ή το κατώτατο ή το ανώτατο σημείο της, έχει δλδ ένα εύρος. Εμένα είχε δείξει 1,40 και μετά από ενα χρόνο έδειξε 2, ναι μεν δε σημαίνει ότι ανέβηκε στην πράξη, αλλά και το 1,40 δεν ήταν 100% αντιπροσωπευτικό. Το εντυπωσιακό είναι η τιμή της fsh, τεράστια διαφορά! Ποιος ξέρει τι έγινε...

Δεν είχα ιδέα για την αμη… πολύ καλό! Ε ναι… να άλλαξαν την εικόνα τόσο πολύ τα αβοκάντο και τα αυγά που έτρωγα καθημερινά τους προηγούμενους μήνες; Δεν νομίζω… Αν αυτά έφταιγαν, θα έμενα έγκυος και φυσικά με αυτές τις τιμές. Κάτι έχει γίνει. Μήπως δεν είναι αντιπροσωπευτικές τιμές επειδή πήγα στην δεύτερη μέρα του κύκλου μετά ακριβώς από την απόξεση; Θα μιλήσω με τον γιατρό να δω τι θα μου πει…

• Μου αρέσει 1

πρίν από 6 λεπτά , Visit a vis είπε:

Δεν είχα ιδέα για την αμη… πολύ καλό! Ε ναι… να άλλαξαν την εικόνα τόσο πολύ τα αβοκάντο και τα αυγά που έτρωγα καθημερινά τους προηγούμενους μήνες; Δεν νομίζω… Αν αυτά έφταιγαν, θα έμενα έγκυος και φυσικά με αυτές τις τιμές. Κάτι έχει γίνει. Μήπως δεν είναι αντιπροσωπευτικές τιμές επειδή πήγα στην δεύτερη μέρα του κύκλου μετά ακριβώς από την απόξεση; Θα μιλήσω με τον γιατρό να δω τι θα μου πει…

Μήπως παίζει λίγο ρόλο αυτό που λες με τη διατροφή, μήπως παίζει λίγο και το εργαστήριο; Για την fsh είναι εύκολο να την ξανατσεκαρεις, το 50ευρω για την αμη είναι κρίμα, που κ πάλι, δε νομίζω να ζητήσει επαναληψη ο γιατρός.

Πάντως η εικόνα σου είναι σούπερ, εύχομαι να βγουν όλα αληθινά:x

Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , Kalaleme είπε:

Μήπως παίζει λίγο ρόλο αυτό που λες με τη διατροφή, μήπως παίζει λίγο και το εργαστήριο; Για την fsh είναι εύκολο να την ξανατσεκαρεις, το 50ευρω για την αμη είναι κρίμα, που κ πάλι, δε νομίζω να ζητήσει επαναληψη ο γιατρός.

Πάντως η εικόνα σου είναι σούπερ, εύχομαι να βγουν όλα αληθινά:x

Ναι ναι! Ευχαριστώ πολύ… ούτε εξωσωματική χρειάζομαι :rolleyes: ούτε τίποτα! :lol:

Θα την επαναλάβω σίγουρα την fsh, έχεις δίκιο. 

• Χαχα 1

1 hour ago, Visit a vis είπε:

Καλημέρα, είναι αξιόπιστο το κεντρο; Σε μένα η αμη είχε πέσει όταν την ξανακανα στο ίδιο κέντρο ενάμιση χρόνο μετά. Κ η fsh επηρρεαζεται από τις ορμόνες εξωσωματικης...όμως μου έχει πει γιατρός πως σε μια άλλη μέτρηση η αμη μπορεί να ανέβει, όντως.

Εγώ αύριο πάω για ωοληψια κ ελπίζω αυτή τη φορά να καταψυξουμε έστω ένα εμβρυακι...

• Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

9 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Λάθος! Στο αεροπλάνο που ξέρω ελέγχουν κανονικότατα πιστοποιητικό εμβολιασμού και τα τεστ τόσο για ταξίδια εντός όσο και για εκτός Ελλάδας. Διπλοτσεκάρουν μάλιστα! 

Στα πλοία μετά την εκτροπή με 3000 άτομα που πέρασαν χωρίς επλεγχο άκουσα ότι ανέλαβε το λιμενικό τον έλεγχο. Δεν έχω όμως εικόνα. Θα μάθω σύντομα. 
κι εγώ το αεροπλάνο θεωρώ ότι είναι πιο ασφαλές. Στα αεροδρόμια δεν είδα ούτε έναν χωρίς μάσκα! 

Εγώ δεν είπα κάτι αντίθετο. Είπα ότι για τα ταξίδια εσωτερικού, τα ίδια δικαιολογητικά ζητάνε είτε ακτοπλοικώς, είτε αεροπορικώς, ανάλογα με τον προορισμό. Ο πατέρας μου ανέβηκε την περασμένη εβδομάδα αεροπορικώς και δε χρειαζόταν να κάνει ούτε rapid test, δε λέω ότι δεν το έλεγξαν, επισήμως δε χρειαζόταν. Η αδερφή μου που κατέβηκε αεροπορικώς, χρειαζόταν rapid test, επειδή έφευγε από την Αθήνα και πήγαινε προς κάποιο νησί. Εσείς που θα ανέβετε σε λίγες μέρες πάνω, τι σας έχουν πει; Χρειάζεται; Μπορείτε να το δείτε και σε διάφορα επίσημα site το τι χρειάζεται. Εμείς για τον πατέρα μου ενημερωθήκαμε μέσα από το site του Ελ. Βενιζέλος. 

Και αυτό με το λιμενικό το ξέρω. Τον κουμπάρο μου π.χ. που ταξίδευε από Πειραιά προς Ηράκλειο δεν τον έλεγξαν, παρόλο που στα δικαιολογητικά που έπρεπε να έχει ήταν και το rapid test και αυτή η φόρμα που συμπληρώνουμε. Αλλά ο ίδιος επέστρεψε στην Αθήνα αεροπορικώς και μου είπε ότι στο Ν. Καζαντζάκης είχε μεγάλο συνωστισμό, και λογικό, γιατί το αεροδρόμιο είναι πολύ μικρό και δε μπορεί να εξυπηρετήσει τόσον πολύ κόσμο το καλοκαίρι...Η διαφορά για εμένα είναι ότι στο πλοίο μένεις μέσα πολλές ώρες, ενώ στα αεροδρόμια, αεροπλάνο για λιγότερη. Αλλά σκέψου ότι στα 2 αεροδρόμια και στο αεροπλάνο βρίσκεσαι μαζί με περισσότερο κόσμο, ενώ στην καμπίνα σου είσαι μόνος σου...Εγώ ακόμα δεν έχω σχηματίσει άποψη για το τι είναι ασφαλέστερο...

1 ώρα πρίν, Visit a vis είπε:

Για την ΑΜΗ το έχω ξαναδιαβάσει στο mammyland σε κοπέλα με ενδομητρίωση που έκανε μόνο διατροφή, η ΑΜΗ της ανέβηκε και συνέλλαβε φυσικά, έχοντας στο ιστορικό της 2 χειρουργεία. Μα και η fsh, αν δεις στον οδηγό διατροφής του site  to make a mommy (αλήθεια, τον έχεις κατεβάσει;), σου δίνει διατροφικά tips για να τη ρίξεις (π.χ. superfood γι᾽αυτό είναι το σιταρόχορτο). Οπότε εκτιμώ ότι ναι, γίνεται και να είσαι αισιόδοξη, αυτό είναι καλό σημάδι, όλα καλά θα πάνε!!!!

Για την FSH, αν έχεις αμφιβολία, πες στην Τσεκούρα να σου την ξαναμετρήσει, ώστε να έχεις μέτρο σύγκρισης με δεύτερο εργαστήριο. Την ΑΜΗ πρέπει να την ξαναπληρώσεις ιδιωτικά, οπότε δεν ξέρω αν έχει νόημα να τη μετράς συνέχεια...

• Μου αρέσει 1

10 hours ago, MaryH said:

Σίσυ τι εμβόλιο είναι αυτό; Εμείς θα κάνουμε τον άλλο μήνα για την ιλαρά. Έχουμε να κάνουμε από έξι μηνων

Καλημερα Μαιρουλα! ειναι για την μηνιγγιτιδα Β - δεν ειναι στο υποχρεωτικο προγραμμα εμβολιασμου για αυτο και δεν καλυπτεται απο τα ταμεια. νομιζω ειναι αυτο που διαφημιζει ο Ρουβας :grin:

@ssisi2019 η 1η και η 2η δοση πως πηγε? εκανε πυρετο? Είπαμε να το κανουμε λιγο πιο μετα εμεις 

sBP3p3.png

Διαφημίσεις

11 ώρες πρίν, MaryH είπε:

πηγα να απαντησω αλλά με προλαβε το κουνελάκι!!

1 ώρα πρίν, playbunny είπε:

Καλημερα Μαιρουλα! ειναι για την μηνιγγιτιδα Β - δεν ειναι στο υποχρεωτικο προγραμμα εμβολιασμου για αυτο και δεν καλυπτεται απο τα ταμεια. νομιζω ειναι αυτο που διαφημιζει ο Ρουβας :grin:

@ssisi2019 η 1η και η 2η δοση πως πηγε? εκανε πυρετο? Είπαμε να το κανουμε λιγο πιο μετα εμεις 

στην πρώτη δόση καλύτερα,ειχε μονο ενα γρομπαλακι στο σημείο του εμβολίου για μέρες.Χθες βράδυ όμω ςέκανε πυρετό,έδωσα αντιπυρετικό.Τωρα είναι μέσα στα κέφια

• Μου αρέσει 2

On 27/7/2021 at 7:36 ΜΜ, Troia είπε:

Κατά κανόνα στο Γένεσις τα ζητάνε αυτά και επιμένουν πολύ. Τώρα, σωστό, λάθος, δεν ξέρω...Εγώ να σου πω την αλήθεια, ρώτησα τη γνώμη του γιατρού μου, μου την είπε, και σταμάτησα να το σκέφτομαι. Γνώμη μου: χαλάρωσε και απόλαυσέ το.

Κοριτσια σας ενημερώνω! Έκανα σήμερα χοριακη κ πήρε τα πάνω της! 20000 από 12700 σε δύο ημέρες.. Τι άλλαξα? Έκανα τα salospir 180mg από 100mg κατόπιν οδηγίας του ιατρού.. Και πέταξα την οιστραδιολη που μου μου έφτιαξαν στο φαρμακείο κ έκανα τα χαπάκια 3 από 2 κατόπιν οδηγίας δικής μου.. Τι από τα δύο βοήθησε?? Άγνωστο... Αλλά αν δεν κοίταζα σαν υστερικη τις χοριακες, μπορεί να μην το είχα βοηθήσει.... Σας ευχαριστώ όλες! Κ κυρίως την κοπέλα που μου είπε ότι ξαναβγηκαν τα cyclacur στα φαρμακεία! 

• Μου αρέσει 8

2 ώρες πρίν, playbunny είπε:

Καλημέρα λαγουδάκι! Άρα είναι κατ επιλογην.

Τι κάνουν τα μωρα; Πως τα πάτε;

• Μου αρέσει 1

14 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Κοριτσια Καλησπερα!!! Να σας κανω μια ερώτηση στην εμβρυομεταφορα στη φωτογραφια με τα έμβρυα γράφουν πανω τι ποιότητας ειναι;; Ή γραφει μονο την ημέρα;;

Καλησπέρα!!! Σε εμάς έγραφε την ημέρα τον αριθμό κυττάρων που είχε διαιρεθεί και την ποιότητα του εμβρύου στο χαρτί που υπογράψαμε πριν γίνει η εμβρυομεταφορα .

On 27/7/2021 at 4:40 ΜΜ, Nana3 είπε:

Νομίζω ξανά έφεραν cyclacur. εμένα ο γιατρός μου είχε γράψει τα Cuclo-progynova επειδή ήταν σε έλλειψη το σικλακουρ κ όταν πήγα φαρμακείο τη δεύτερη συνταγή να τα ξαναπάρω μου είπε η κοπέλα ότι έφεραν στις αποθήκες σικλακουρ.

Κορίτσι η χοριακη μου από 12752 πήγε 20081, σε δύο ημέρες..από Δευτέρα σε Τρίτη είχε ανέβει πααρα πολύ λίγο.. Πιστεύω ότι βοήθησε ότι πήρα τα cyclacur κ πέταξα την φτιαχτη οιστραδιολη του φαρμακείου.. 

• Μου αρέσει 2

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα