Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Ναι ναι! Ευχαριστώ πολύ… ούτε εξωσωματική χρειάζομαι :rolleyes: ούτε τίποτα! :lol:

Θα την επαναλάβω σίγουρα την fsh, έχεις δίκιο. 

Απαπαπα τι διαβάζουν καλέ τα ματάκια μου??? Για την ΑΜΗ δεν ήξερα ότι ανεβαίνει!!! Κοίτα να δεις που δεν θα χρειαστείς την εξωσωματική τελικά...διακοπές έρχονται με χαλαρή διάθεση και που ξέρεις....(τα λέω σε εσένα να τα πιστέψω κ εγώ).

On 27/7/2021 at 4:17 ΜΜ, Nephele78 είπε:

Ο γιατρος μου ειχε πει οτι τη θελουν πανω απο 500 τη βδομαδα που εισαι..αλλα δεν ειναι αυτος λογος.σε μενα απλα μου ειχε αυξησει τα σικλακουρ για εξτρα στηριξη κυησης.ευχομαι ολοψυχα να πανε ολα καλα! 

Την αύξησα κατά 1 χαπάκι, κ ανέβηκε αρκετά καλά η χοριακη σε σχέση με πριν! Σας ευχαριστώ τόσο πολύ ολες

• Μου αρέσει 1

Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Εγώ αύριο πάω για ωοληψια κ ελπίζω αυτή τη φορά να καταψυξουμε έστω ένα εμβρυακι...

Καλα αποτελέσματα κοριτσακι μου...Ευχομαι μα πάρετε ποιοτικα ωαριακια!!!!

• Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

15 ώρες πρίν, Μπισκοτακι27 είπε:

Γιατι ο δικος μ εξωσωματικός μ ειπε ηταν ΑΑ,σημερα που επισκεφτηκα ενα αλλο μεγαλο ονομα εξωσωματικού ειδε τις φωτογραφιες κ μ λεει αυτα τα έμβρυα δεν ειναι ΑΑ και δεν ειναι καλής ποιότητας.Οποτε εχω τρελαθει τωρα γιατι ηταν βιοχημική κ η 2η προσπάθεια 

Επειδη μ εχουν πει ακριβως τ ιδιο και δεν ηξερα τ να πιστεψω ποιος στο ειπε οτι δεν ηταν Αα; Αν θες πες τ αρχικα τ να καταλαβω αν ηταν ο ιδιος π τ πε σε μενα 

5 ώρες πρίν, Moomin είπε:

Καλημέρα, είναι αξιόπιστο το κεντρο; Σε μένα η αμη είχε πέσει όταν την ξανακανα στο ίδιο κέντρο ενάμιση χρόνο μετά. Κ η fsh επηρρεαζεται από τις ορμόνες εξωσωματικης...όμως μου έχει πει γιατρός πως σε μια άλλη μέτρηση η αμη μπορεί να ανέβει, όντως.

Εγώ αύριο πάω για ωοληψια κ ελπίζω αυτή τη φορά να καταψυξουμε έστω ένα εμβρυακι...

Καλή επιτυχία να πάνε όλα καλά περιμένουμε νέα σου!

16 ώρες πρίν, MaryH είπε:

Ευτυχώς ήπια το περνάς. Παλι καλα

Ησουν εμβολιασμενη;

Τρελαινομαι για τα Χανιά. Κι ας έχουν κορωνοιο

Όχι δεν είχα εμβολιαστεί. Είναι τέλεια ναι και ανυπομονώ να συνεχίσουμε τα μπάνια μας 

• Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Zzeezze είπε:

Κορίτσι η χοριακη μου από 12752 πήγε 20081, σε δύο ημέρες..από Δευτέρα σε Τρίτη είχε ανέβει πααρα πολύ λίγο.. Πιστεύω ότι βοήθησε ότι πήρα τα cyclacur κ πέταξα την φτιαχτη οιστραδιολη του φαρμακείου.. 

3 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Κοριτσια σας ενημερώνω! Έκανα σήμερα χοριακη κ πήρε τα πάνω της! 20000 από 12700 σε δύο ημέρες.. Τι άλλαξα? Έκανα τα salospir 180mg από 100mg κατόπιν οδηγίας του ιατρού.. Και πέταξα την οιστραδιολη που μου μου έφτιαξαν στο φαρμακείο κ έκανα τα χαπάκια 3 από 2 κατόπιν οδηγίας δικής μου.. Τι από τα δύο βοήθησε?? Άγνωστο... Αλλά αν δεν κοίταζα σαν υστερικη τις χοριακες, μπορεί να μην το είχα βοηθήσει.... Σας ευχαριστώ όλες! Κ κυρίως την κοπέλα που μου είπε ότι ξαναβγηκαν τα cyclacur στα φαρμακεία! 

Χαίρομαι πάρα πάρα πολύ!!!!Ναι μπορεί να βοήθησε!Να συνεχίσει να ανεβαίνει κ όλα να πάνε καλά!!!:wub::grin:

• Μου αρέσει 1

1 ώρα πρίν, Chrussa1982 είπε:

Καλησπέρα!!! Σε εμάς έγραφε την ημέρα τον αριθμό κυττάρων που είχε διαιρεθεί και την ποιότητα του εμβρύου στο χαρτί που υπογράψαμε πριν γίνει η εμβρυομεταφορα .

Στο ιασω έγραφαν βαθμό αα ή ΑΒ κτλ. Στο εμβρυογεννεσις τπτ, απλά την ώρα της μεταφορας ο γιατρός μου είπε μια άριστη κ μια πολύ καλή. Αυτά όσον αφορά στις βλαστοκυστες.. Στα τριών ημερών τπτ

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Καλή επιτυχία να πάνε όλα καλά περιμένουμε νέα σου!

Όχι δεν είχα εμβολιαστεί. Είναι τέλεια ναι και ανυπομονώ να συνεχίσουμε τα μπάνια μας 

Όποτε μια χαρα. Θα έχεις ανοσία από εδώ κ μπρος. Και  μόλις γίνεις καλά ξεκινάς κ μπανακια. Κάνε μια βουτιά στα Φαλάσαρνα και για μας:)

• Μου αρέσει 1

κορίτσια μόλις γυρισα από τον υπέρηχο. Εξακολουθούν να υπάρχουν δυο σάκοι, ο ένας πιο μεγάλος ο άλλος πιο μικρός.Στον πιο μικρό δεν ακούσαμε την καρδούλα.Ο γιατρός του δίνει 80% ποσοστό επιβίωσης

σε αυτήν την περίπτωση (δλδ διαφορετικός ρυθμός ανάπτυξης) τα έμβρυα έχουν διαφορετική ηλικία;συγχωρέστε με αν η ερώτηση ειναι μπαρούφα,δεν ξέρω τπτ απο διδυμες κυήσεις και ομολογώ ότι αγχώθηκα και δεν ρώτησα τον γιατρο όσα έπρεπε, θα επικοινωνήσω πάλι μαζί του

• Μου αρέσει 2

1 hour ago, MaryH είπε:

Όποτε μια χαρα. Θα έχεις ανοσία από εδώ κ μπρος. Και  μόλις γίνεις καλά ξεκινάς κ μπανακια. Κάνε μια βουτιά στα Φαλάσαρνα και για μας:)

Στα Φαλάσαρνα δεν πηγαίνω ποτέ μου πέφτει μακρυά και είναι κ βαθιά για το παιδί. Πηγαίνουμε σε πιο safe παραλίες .

Ειχαμε ξεκινήσει μπάνια γαμωτο και μας τη χάλασε ο ιός. Τεσπα όλα καλά πρώτα η υγεία μας.

1 hour ago, ssisi2019 είπε:

κορίτσια μόλις γυρισα από τον υπέρηχο. Εξακολουθούν να υπάρχουν δυο σάκοι, ο ένας πιο μεγάλος ο άλλος πιο μικρός.Στον πιο μικρό δεν ακούσαμε την καρδούλα.Ο γιατρός του δίνει 80% ποσοστό επιβίωσης

σε αυτήν την περίπτωση (δλδ διαφορετικός ρυθμός ανάπτυξης) τα έμβρυα έχουν διαφορετική ηλικία;συγχωρέστε με αν η ερώτηση ειναι μπαρούφα,δεν ξέρω τπτ απο διδυμες κυήσεις και ομολογώ ότι αγχώθηκα και δεν ρώτησα τον γιατρο όσα έπρεπε, θα επικοινωνήσω πάλι μαζί του

Και οι δικοί μου σάκοι είχαν διαφορά 7 ημερών περίπου. Ωστόσο προχώρησε και το μικρότερο. 

Και σε σένα δίνει μεγάλο ποσοστό επιβίωσης ο γιατρός άρα θα πάει καλά. Αυτός κάτι ξέρει. 

Θα τα δεις σε 15 μέρες λογικα. Η αγωνία στο κόκκινο.

• Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Zzeezze είπε:

Στο ιασω έγραφαν βαθμό αα ή ΑΒ κτλ. Στο εμβρυογεννεσις τπτ, απλά την ώρα της μεταφορας ο γιατρός μου είπε μια άριστη κ μια πολύ καλή. Αυτά όσον αφορά στις βλαστοκυστες.. Στα τριών ημερών τπτ

Είμαι στο Ιασώ κ εγώ.. εμένα πάλι σε έμβρυο 3 ημερών φαντάσου υπογράψαμε ότι ήταν 4 κυττάρων grande 1.5 και όταν μετά από λίγο μπήκα για εμβρυομεταφορα με ενημέρωσαν ότι είχε πάει 6 κύτταρα και έγινε grande 1. 

πρίν από 40 λεπτά , Chrussa1982 είπε:

Είμαι στο Ιασώ κ εγώ.. εμένα πάλι σε έμβρυο 3 ημερών φαντάσου υπογράψαμε ότι ήταν 4 κυττάρων grande 1.5 και όταν μετά από λίγο μπήκα για εμβρυομεταφορα με ενημέρωσαν ότι είχε πάει 6 κύτταρα και έγινε grande 1. 

Βρε κορίτσια μιας κ αναφέρεστε σ´αυτο θέλω κ εγώ να ρωτήσω κάτι..εμένα στο χαρτί που μας έδωσαν γράφει cells: 7, score: 2.1, top: T. Εκτός το ότι ήταν 7 κυττάρων ξέρει κάποια κοπέλα τι σημαίνουν τα άλλα..;δε ρώτησα το γιατρό..Μου είπαν ότι δεν ειναι το τέλειο  έμβρυο αλλά μπορεί να προχωρήσει σε εγκυμοσύνη..Δυστυχώς όμως δε προχώρησε..

Και κάτι άσχετο..Ο σφακιαν. είναι στο γένεσις;αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία κ θέλει ας μου στείλει πμ.

πρίν από 55 λεπτά , Nana3 είπε:

Βρε κορίτσια μιας κ αναφέρεστε σ´αυτο θέλω κ εγώ να ρωτήσω κάτι..εμένα στο χαρτί που μας έδωσαν γράφει cells: 7, score: 2.1, top: T. Εκτός το ότι ήταν 7 κυττάρων ξέρει κάποια κοπέλα τι σημαίνουν τα άλλα..;δε ρώτησα το γιατρό..Μου είπαν ότι δεν ειναι το τέλειο  έμβρυο αλλά μπορεί να προχωρήσει σε εγκυμοσύνη..Δυστυχώς όμως δε προχώρησε..

Και κάτι άσχετο..Ο σφακιαν. είναι στο γένεσις;αν κάποια κοπέλα έχει εμπειρία κ θέλει ας μου στείλει πμ.

Στο γενεσις. Εγώ έχω κάνει ωοληψιες μέχρι τώρα.. 

2 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Στα Φαλάσαρνα δεν πηγαίνω ποτέ μου πέφτει μακρυά και είναι κ βαθιά για το παιδί. Πηγαίνουμε σε πιο safe παραλίες .

Ειχαμε ξεκινήσει μπάνια γαμωτο και μας τη χάλασε ο ιός. Τεσπα όλα καλά πρώτα η υγεία μας.

Και οι δικοί μου σάκοι είχαν διαφορά 7 ημερών περίπου. Ωστόσο προχώρησε και το μικρότερο. 

Και σε σένα δίνει μεγάλο ποσοστό επιβίωσης ο γιατρός άρα θα πάει καλά. Αυτός κάτι ξέρει. 

Θα τα δεις σε 15 μέρες λογικα. Η αγωνία στο κόκκινο.

ξέρεις που οφείλεται αυτή η διαφορά; μαζί δεν τα αποψύχουν;

στο βαθύ κόκκινο.

3 ώρες πρίν, Chrussa1982 είπε:

Ποιον γιατρό έχεις?? 

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα