Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Strawberry* είπε:

@Mommy39 και εγώ έτσι πιστεύω αφου δεν ήρθε πριν το 6μηνο θα έρθει προς τον χρόνο όπως στις περισσότερες. ηρεμησε το κεφάλι μου απο δαυτην, με πονούσε και πολύ και δεν μου λείπει και καθόλου!!

@Pagotoula θα το ρωτήσω σίγουρα γιατί δεν θέλω να του το στερήσω, θα δυσκολευτεί ο μικρούλης μου αλλά αν δεν γίνεται θα βρω σύμβουλο θηλασμού να το κάνουμε ομαλά.

Κοριτσακι μου,αναγκαστηκα να αποθηλασω στο χρόνο γιατί σκοπευαμε να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο αλλα τελικα ο μικρός αποθηλασε πολυ πιο ευκολα απ οτι περιμενα γιατί ηταν ενας βυζακιας κ μισος...κ προσπάθεια δεν κάναμε τοτε λογω καταστασης...Εμενα η περίοδος μου ηρθε στους 8 μηνες με αποκλειστικό θηλασμό κ φαγητό φυσικα απο τους 6...Ο γιατρος μου ειχε πει πως ο λογος που μου προτεινε να αποθηλασω κυριως είναι γιατί με το θηλασμο κανει συσπασεις η μητρα κ αυτό μπορεί να προκαλέσει την αποβολη του εμβρύου...Κ το σταματησα γιατί δεν ηθελα να διακινδυνεύσω κατι ενω ξερω οτι πολλες γυναικες ενω θηλαζουν μενουν εγκυες κ συνεχιζουν μετα κ με τα δυο...Καλη επιτυχία σου εύχομαι

• Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κοριτσακι μου,αναγκαστηκα να αποθηλασω στο χρόνο γιατί σκοπευαμε να κάνουμε προσπάθεια για δεύτερο αλλα τελικα ο μικρός αποθηλασε πολυ πιο ευκολα απ οτι περιμενα γιατί ηταν ενας βυζακιας κ μισος...κ προσπάθεια δεν κάναμε τοτε λογω καταστασης...Εμενα η περίοδος μου ηρθε στους 8 μηνες με αποκλειστικό θηλασμό κ φαγητό φυσικα απο τους 6...Ο γιατρος μου ειχε πει πως ο λογος που μου προτεινε να αποθηλασω κυριως είναι γιατί με το θηλασμο κανει συσπασεις η μητρα κ αυτό μπορεί να προκαλέσει την αποβολη του εμβρύου...Κ το σταματησα γιατί δεν ηθελα να διακινδυνεύσω κατι ενω ξερω οτι πολλες γυναικες ενω θηλαζουν μενουν εγκυες κ συνεχιζουν μετα κ με τα δυο...Καλη επιτυχία σου εύχομαι

σε ευχαριστώ πολύ!! αν μιλούσαμε για φυσική σύλληψη δεν θα το σκεφτόμουν καν,  αλλά επειδή κανουμε τόση προσπάθεια αν πει ο γιατρος να κοπει..θα το κοψω. και εμενα ειναι "εθισμενος" αλλα τα παιδια μαλλον προσαρμοζονται πιο ευκολα απο οτι νομιζουμε. και εμεις στερεες μετα τους 6 αλλα σαν το γαλα δεν εχει!!

εσυ τι κανεις; μαζευεις ωαρια; διαβασα πολλα και τα εχω λιγο μπερδεψει.

Διαφημίσεις1

Βασικα προσπαθώ να φτιαξω μια βλαστοκυστη να δω την τυχη μου...Αλλα προς το παρόν δεν εχω μαζεψει τιποτα...Εχω κανει τρεις ωοληψιες αλλα δεν προχωρησαν...Απο Σεπτέμβρη συνεχίζουμε κ βλέπουμε...

Οσο για το θηλασμο,καθε φορα που εβλεπε στηθος ετρεμε απο τη λαχταρα του...Τελικα με τη βοήθεια του άντρα μου μεσα σε ενα μηνα τα καταφέραμε

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

πρίν από 36 λεπτά , winspert είπε:

Βασικα προσπαθώ να φτιαξω μια βλαστοκυστη να δω την τυχη μου...Αλλα προς το παρόν δεν εχω μαζεψει τιποτα...Εχω κανει τρεις ωοληψιες αλλα δεν προχωρησαν...Απο Σεπτέμβρη συνεχίζουμε κ βλέπουμε...

Οσο για το θηλασμο,καθε φορα που εβλεπε στηθος ετρεμε απο τη λαχταρα του...Τελικα με τη βοήθεια του άντρα μου μεσα σε ενα μηνα τα καταφέραμε

καλά επιτυχια!! είναι διαδικασίες της υπομονής.. τα ξέρεις άλλωστε καλύτερα! κάνε τις διακοπές σου, χαλάρωσε και όλα θα γίνουν!!

• Ευχαριστώ 1

On 8/8/2021 at 10:54 ΠΜ, anoulious είπε:

Καλημερα.Οι τιμες της Ε2 και της prg χωρις να ειναι "ιδανικες"ειναι καλουτσικες.Δηλαδη δε θεωρω οτι αυτες σας δημιουργησαν προβλημα αυτη τη φορα.Ο γιατρος αν ολα πανε καλα,που σας το ευχομαι, θα σας κανει λογικα καποιες μικρες διορθωσεις προς τα πανω.Το μονο που θα πω προσοχη με την κορτιζονη που για εσας ειναι απαραιτητη, γιατι ανεβαζει το σακχαρο και φουντωνει φλεγμονες ενδομητριου, αν υπαρχουν.

Το έχασα πήρα τον γιατρό κ το ρίχνει στο λυκο 

• Λυπημένη/-ος 9

Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Mommy39 είπε:

@Depi1234 λυπάμαι για την απώλεια σου. Εάν ο γιατρος το έριξε στο λύκο τοτε να αλλάξεις γιατρο..

Dyo fores ta exasa to ena dyo mhnwn to allo den prolave na proxwrhsei k ayth thn fora eperna agwgh

• Λυπημένη/-ος 1

πρίν από 46 λεπτά , Depi1234 είπε:

Dyo fores ta exasa to ena dyo mhnwn to allo den prolave na proxwrhsei k ayth thn fora eperna agwgh

Δεν ειμαι ειδική στο θέμα του λύκου, όμως εχω ξαδέρφη μου που εχει δυο παιδια ενώ εχει λύκο .. άρα ειναι κατι το αντιμετωπίσιμο και οι γυναίκες Με λύκο μπορουν και κανουν παιδια.. η σιγουριά του γιατρού σου οτι φταίει ο λύκος αυτη η βεβαιότητα ειναι που τον κανει να φαινεται ολίγον επιπόλαιος.. δηλαδή εάν δεν εχεις λύκο αυτός υπογράφει στις πελατισσες του χαρτί οτι ναι μετα απο αυτη την προσπάθεια θα γεννηςεις ενα παιδι..αυτα απλα δεν υπάρχουν.. το καλο ειναι οτι μένεις εγκυος..αν γνώριζες για τον λύκο την πρώτη φορα και επαιρνες την αγωγή σου  η εγκυμοσυνη σου Θα προχωρούσε μια χαρα..αυτη η κυηση ηταν βιοχημική αφου η χοριακη δεν έφτασε ουτε τις 500 μονάδες.. καταλαβαινω την απογοήτευση σου αλλα ακόμη και μια γυναίκα που δεν παει για εξωσωματική και δεν ειχε προβλημα γονιμότητας δε σημαινει οτι καθε ωαριο θα της δίνει παιδι .. και αποβολή θα εχει και βιοχημική θα εχει..τωρα σου έτυχε αυτο Ομως την επόμενη φορα ολα θα πανε καλα..

• Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

πρίν από 17 λεπτά , Mommy39 είπε:

Δεν ειμαι ειδική στο θέμα του λύκου, όμως εχω ξαδέρφη μου που εχει δυο παιδια ενώ εχει λύκο .. άρα ειναι κατι το αντιμετωπίσιμο και οι γυναίκες Με λύκο μπορουν και κανουν παιδια.. η σιγουριά του γιατρού σου οτι φταίει ο λύκος αυτη η βεβαιότητα ειναι που τον κανει να φαινεται ολίγον επιπόλαιος.. δηλαδή εάν δεν εχεις λύκο αυτός υπογράφει στις πελατισσες του χαρτί οτι ναι μετα απο αυτη την προσπάθεια θα γεννηςεις ενα παιδι..αυτα απλα δεν υπάρχουν.. το καλο ειναι οτι μένεις εγκυος..αν γνώριζες για τον λύκο την πρώτη φορα και επαιρνες την αγωγή σου  η εγκυμοσυνη σου Θα προχωρούσε μια χαρα..αυτη η κυηση ηταν βιοχημική αφου η χοριακη δεν έφτασε ουτε τις 500 μονάδες.. καταλαβαινω την απογοήτευση σου αλλα ακόμη και μια γυναίκα που δεν παει για εξωσωματική και δεν ειχε προβλημα γονιμότητας δε σημαινει οτι καθε ωαριο θα της δίνει παιδι .. και αποβολή θα εχει και βιοχημική θα εχει..τωρα σου έτυχε αυτο Ομως την επόμενη φορα ολα θα πανε καλα..

Αυτό Μ είπε κ η τσεκουρα ότι δεν φταίει ο λύκος 

• Μου αρέσει 2

On 5/8/2021 at 4:33 ΜΜ, Pagotoula είπε:

εγω για αιματολογο εχω να πω τα καλυτερα για τον αναγνωστ... !! εξαιρετικος γιατρος κ ανθρωπος. με βοηθησε πολυ και πριν και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης..

κι εμένα

• Μου αρέσει 2

ffpWp3.pngo85Jp3.png

Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Thia1985 είπε:

κι εμένα

Κ εγώ έχω συνεργαστεί μαζί τ το πήρα τηλέφωνο ήξερε την κατάσταση κ του είπα ότι μόλις μάθω ότι είμαι έγκυος θα τον πάρω να Μ πει τι άλλο να κάνω είμαι χάλια δεύτερη φορά ο ίδιος πόνος είχα μια ελπιδα ότι θα προχωρούσε καλά όλο αυτο

• Λυπημένη/-ος 2

πρίν από 25 λεπτά , ssisi2019 είπε:

τι κάνεις κορίτσι πως είστε η μπεμπούλα τι κάνει

καλά Δόξα το Θεό!

σα σήμερα έμαθα πως ήμουν έγκυος, ακριβώς πριν ένα χρόνο

τώρα προσπαθεί να μπουσουλήσει και έχει πλάκα γιατί νευριάζει!!χαχαχχαχα

πρίν από 8 λεπτά , Depi1234 είπε:

Κ εγώ έχω συνεργαστεί μαζί τ το πήρα τηλέφωνο ήξερε την κατάσταση κ του είπα ότι μόλις μάθω ότι είμαι έγκυος θα τον πάρω να Μ πει τι άλλο να κάνω είμαι χάλια δεύτερη φορά ο ίδιος πόνος είχα μια ελπιδα ότι θα προχωρούσε καλά όλο αυτο

επειδή απέχω καιρό.....έκανες προσπάθεια και δεν προχώρησε??

• Μου αρέσει 1

ffpWp3.pngo85Jp3.png

On 9/8/2021 at 2:20 ΜΜ, Depi1234 είπε:

Το έχασα πήρα τον γιατρό κ το ρίχνει στο λυκο 

Λυπαμαι πολυ.Μωρακι θα κανεις σιγουρα.Το αν φταει ο λυκος και αρα δεν ητανε καταλληλη η αγωγη για να σε προστατευσει αρμοδιος δεν ειναι ο γυναικολογος αλλα ο ανοσολογος.Ειναι πολυ ευκολο να ριχνουμε τις ευθυνες αλλου. Για να μην εχεις εσυ καμμια αμφιβολια παρε και μια δευτερη γνωμη απο καποιον πολυ καλο ανοσολογο-αιματολογο. Σου ευχομαι τα καλυτερα για το μελλον.

πρίν από 41 λεπτά , Thia1985 είπε:

καλά Δόξα το Θεό!

σα σήμερα έμαθα πως ήμουν έγκυος, ακριβώς πριν ένα χρόνο

τώρα προσπαθεί να μπουσουλήσει και έχει πλάκα γιατί νευριάζει!!χαχαχχαχα

επειδή απέχω καιρό.....έκανες προσπάθεια και δεν προχώρησε??

Ναι έκανα μετά από επτά μήνες την δεύτερη εξωσωματικη αφού το έψαξα λαϊκό κ τσεκουρα κ ρευματολογο πήρα έγκριση από όλους κ το έκανα βέβαια απέτυχα τώρα θα ξανακοίταξα πάλι Μ είπαν για την λευκού Θεσσαλονίκη είναι ειδική εγώ είμαι Χίο αν μπορέσω κ την βρω άκουσα τα καλύτερα 

πρίν από 35 λεπτά , anoulious είπε:

Λυπαμαι πολυ.Μωρακι θα κανεις σιγουρα.Το αν φταει ο λυκος και αρα δεν ητανε καταλληλη η αγωγη για να σε προστατευσει αρμοδιος δεν ειναι ο γυναικολογος αλλα ο ανοσολογος.Ειναι πολυ ευκολο να ριχνουμε τις ευθυνες αλλου. Για να μην εχεις εσυ καμμια αμφιβολια παρε και μια δευτερη γνωμη απο καποιον πολυ καλο ανοσολογο-αιματολογο. Σου ευχομαι τα καλυτερα για το μελλον.

Μου είπαν την λευκού Θεσσαλονίκη να δω πως θα την βρω πήγα στο ελενας έκανα τα πάντα με την τσεκουρα πήγα στο λαϊκό Μ βρήκαν το λύκο κ Μ έδωσαν αγωγή δεν περίμενα να αποτύχω περίμενα τόσους μήνες με πολλούς γιατρούς οι οποίοι Μ έδωσαν το οκ ο κύριος βλαχογιανοπουλος στο λαϊκό ότι Μ είπε έκανα ανέβηκα πόσες φορές Αθήνα  μόνη Μ ο σύζυγος ταξιδεύει στεναχωρεθηκα πολύ γιατί η οιστραδιολη ήταν χαμηλή 116 στην πρώτη ήταν χίλια γι'αυτό κ κράτησα το μωρό μέχρι δύο μηνών αν επερνα τότε τα φάρμακα δεν θα το εχανα τώρα έκανα την αγωγή διάβασα κάπου ότι με αυτήν την οιστραδιολη δεν κρατάς μωρό μόνη μου τα ζητάω κ τα έκανα τρεις φορές οι γιατροί τίποτα τον πήρα τ λέω έχω χαμηλή οιστραδιολη Μ λέει καλή είναι τι να πω κάτι δεν πήγε καλά κ το χρεώνει στο λυκο ελπίζω να τα καταφέρω την επόμενη γιατί δεν θα αντέξω άλλο 

πρίν από 44 λεπτά , anoulious είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κ σε εσενα 

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις