Recommended Posts

πρίν από 20 λεπτά , Depi1234 είπε:

Ναι έκανα μετά από επτά μήνες την δεύτερη εξωσωματικη αφού το έψαξα λαϊκό κ τσεκουρα κ ρευματολογο πήρα έγκριση από όλους κ το έκανα βέβαια απέτυχα τώρα θα ξανακοίταξα πάλι Μ είπαν για την λευκού Θεσσαλονίκη είναι ειδική εγώ είμαι Χίο αν μπορέσω κ την βρω άκουσα τα καλύτερα 

Μου είπαν την λευκού Θεσσαλονίκη να δω πως θα την βρω πήγα στο ελενας έκανα τα πάντα με την τσεκουρα πήγα στο λαϊκό Μ βρήκαν το λύκο κ Μ έδωσαν αγωγή δεν περίμενα να αποτύχω περίμενα τόσους μήνες με πολλούς γιατρούς οι οποίοι Μ έδωσαν το οκ ο κύριος βλαχογιανοπουλος στο λαϊκό ότι Μ είπε έκανα ανέβηκα πόσες φορές Αθήνα  μόνη Μ ο σύζυγος ταξιδεύει στεναχωρεθηκα πολύ γιατί η οιστραδιολη ήταν χαμηλή 116 στην πρώτη ήταν χίλια γι'αυτό κ κράτησα το μωρό μέχρι δύο μηνών αν επερνα τότε τα φάρμακα δεν θα το εχανα τώρα έκανα την αγωγή διάβασα κάπου ότι με αυτήν την οιστραδιολη δεν κρατάς μωρό μόνη μου τα ζητάω κ τα έκανα τρεις φορές οι γιατροί τίποτα τον πήρα τ λέω έχω χαμηλή οιστραδιολη Μ λέει καλή είναι τι να πω κάτι δεν πήγε καλά κ το χρεώνει στο λυκο ελπίζω να τα καταφέρω την επόμενη γιατί δεν θα αντέξω άλλο 

Σε ευχαριστώ πολύ κ σε εσενα 

Καταλαβαινω απολυτα τη στεναχωρια σου αλλα πολλες φορες οι βιοχημικες οφειλονται σε αλλους λογους.Και εγω ημουν παντοτε σε γιατρους που μετρουσαν Ε2 και μετα την ετ αλλα οι περισσοτερες κοπελες εδω ειναι σε γιατρους που δεν μετρουσαν ποτε Ε2 και πηγανε μια χαρα. Χωρις να ειμαστε γιατροι και γραφοντας μονο την προσωπικη μου γνωμη δε θεωρω οτι στη φαση που ησουν εφταιγε η Ε2.Βεβαια κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος για τιποτα σε μια βιοχημικη.Αν επιτρπεται η ηλικια σου ποια ειναι?Εχετε αποκλεισει το ενδεχομενο χρωμοσωμικων ανωμαλιων?

πρίν από 11 λεπτά , anoulious είπε:

Καταλαβαινω απολυτα τη στεναχωρια σου αλλα πολλες φορες οι βιοχημικες οφειλονται σε αλλους λογους.Και εγω ημουν παντοτε σε γιατρους που μετρουσαν Ε2 και μετα την ετ αλλα οι περισσοτερες κοπελες εδω ειναι σε γιατρους που δεν μετρουσαν ποτε Ε2 και πηγανε μια χαρα. Χωρις να ειμαστε γιατροι και γραφοντας μονο την προσωπικη μου γνωμη δε θεωρω οτι στη φαση που ησουν εφταιγε η Ε2.Βεβαια κανεις δεν μπορει να ειναι σιγουρος για τιποτα σε μια βιοχημικη.Αν επιτρπεται η ηλικια σου ποια ειναι?Εχετε αποκλεισει το ενδεχομενο χρωμοσωμικων ανωμαλιων?

Είμαι 32 στην πρώτη εγκυμοσύνη το έστειλα για βιοψια καρυότυπο μωρού εγώ κ σύζυγος όλα καλά έχω κάνει κυστική ίνωση έκανα θρομβοφιλιας έχω αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο έκανα για ινοχεπ κ ασπιρινη έχω κάνει κ ανοσολογικές καμπύλη ζαχάρου τώρα θα κάνω υστεροσκοπηση θα αλλάξω γιατρο κ ελπίζω να πετύχω με αυτόν δεν έκανα προεμφυτικο αυτό φοβάμαι μήπως ήταν αρρωστα κανένα πρόβλημα τώρα θα ζητήσω όποτε πάω 

Διαφημίσεις1

πρίν από 8 λεπτά , Depi1234 είπε:

Είμαι 32 στην πρώτη εγκυμοσύνη το έστειλα για βιοψια καρυότυπο μωρού εγώ κ σύζυγος όλα καλά έχω κάνει κυστική ίνωση έκανα θρομβοφιλιας έχω αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο έκανα για ινοχεπ κ ασπιρινη έχω κάνει κ ανοσολογικές καμπύλη ζαχάρου τώρα θα κάνω υστεροσκοπηση θα αλλάξω γιατρο κ ελπίζω να πετύχω με αυτόν δεν έκανα προεμφυτικο αυτό φοβάμαι μήπως ήταν αρρωστα κανένα πρόβλημα τώρα θα ζητήσω όποτε πάω 

Ταλαιπωρηθηκες και ταλαιπωρεισαι ακομη αλλα εισαι πολυ μικρη και με την καταλληλη ιατρικη παρακολουθηση θα τα καταφερετε σιγουρα.

• Μου αρέσει 1

πρίν από 4 λεπτά , anoulious είπε:

Ταλαιπωρηθηκες και ταλαιπωρεισαι ακομη αλλα εισαι πολυ μικρη και με την καταλληλη ιατρικη παρακολουθηση θα τα καταφερετε σιγουρα.

Μετά από τρία χρόνια με δύο μέλους των οστών ανοσοφαινοτυπους αυτοανοσα Μ τα βρηκαν στο λαϊκό τρία χρόνια είχα χαμηλά λευκά έφτασα μέχρι 1900 εύχομαι να τα καταφέρω θα το ψάξω πάλι θα αλλάξω κ γιατρό κ εύχομαι να τα καταφέρω σύντομα 

• Μου αρέσει 1

πρίν από 7 λεπτά , Depi1234 είπε:

Μετά από τρία χρόνια με δύο μέλους των οστών ανοσοφαινοτυπους αυτοανοσα Μ τα βρηκαν στο λαϊκό τρία χρόνια είχα χαμηλά λευκά έφτασα μέχρι 1900 εύχομαι να τα καταφέρω θα το ψάξω πάλι θα αλλάξω κ γιατρό κ εύχομαι να τα καταφέρω σύντομα 

Εχω και εγω ανοσοανεπαρκεια και σε καταλαβαινω.Θελουν ιδιαιτερη μεταχειριση

Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , anoulious είπε:

Εχω και εγω ανοσοανεπαρκεια και σε καταλαβαινω.Θελουν ιδιαιτερη μεταχειριση

Έχεις παιδάκια εσύ?

Τι ακριβώς έχεις περνεις κορτιζονη κ πλακενιλ κ εσυ

πρίν από 36 λεπτά , Depi1234 είπε:

Έχεις παιδάκια εσύ?

Τι ακριβώς έχεις περνεις κορτιζονη κ πλακενιλ κ εσυ

Εχω κοινη ποικιλη ανοσοανεπαρκεια και κανω καθε μηνα γ σφαιρινη σε Νοσοκομειο... Τα λευκα σου με σγωγη τα ανεβασες?

πρίν από 38 λεπτά , anoulious είπε:

Εχω κοινη ποικιλη ανοσοανεπαρκεια και κανω καθε μηνα γ σφαιρινη σε Νοσοκομειο... Τα λευκα σου με σγωγη τα ανεβασες?

Με κορτιζονη σαλοσπιρ κ πλακενιλ από 2900 τα πήγα 5400 τώρα θα ξανακάνω 

On 9/8/2021 at 4:06 ΜΜ, Mommy39 είπε:

Δεν ειμαι ειδική στο θέμα του λύκου, όμως εχω ξαδέρφη μου που εχει δυο παιδια ενώ εχει λύκο .. άρα ειναι κατι το αντιμετωπίσιμο και οι γυναίκες Με λύκο μπορουν και κανουν παιδια.. η σιγουριά του γιατρού σου οτι φταίει ο λύκος αυτη η βεβαιότητα ειναι που τον κανει να φαινεται ολίγον επιπόλαιος.. δηλαδή εάν δεν εχεις λύκο αυτός υπογράφει στις πελατισσες του χαρτί οτι ναι μετα απο αυτη την προσπάθεια θα γεννηςεις ενα παιδι..αυτα απλα δεν υπάρχουν.. το καλο ειναι οτι μένεις εγκυος..αν γνώριζες για τον λύκο την πρώτη φορα και επαιρνες την αγωγή σου  η εγκυμοσυνη σου Θα προχωρούσε μια χαρα..αυτη η κυηση ηταν βιοχημική αφου η χοριακη δεν έφτασε ουτε τις 500 μονάδες.. καταλαβαινω την απογοήτευση σου αλλα ακόμη και μια γυναίκα που δεν παει για εξωσωματική και δεν ειχε προβλημα γονιμότητας δε σημαινει οτι καθε ωαριο θα της δίνει παιδι .. και αποβολή θα εχει και βιοχημική θα εχει..τωρα σου έτυχε αυτο Ομως την επόμενη φορα ολα θα πανε καλα..

Κι εγώ ξέρω γυναίκα με λύκο που έμεινε έγκυος φυσικά μετά από ένα χρόνο παρακολούθησης με κορτιζόνη και διατροφή. @Depi1234 σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.

πρίν από 4 λεπτά , Troia είπε:

Κι εγώ ξέρω γυναίκα με λύκο που έμεινε έγκυος φυσικά μετά από ένα χρόνο παρακολούθησης με κορτιζόνη και διατροφή. @Depi1234 σου έχω στείλει προσωπικό μήνυμα.

Just now, Depi1234 είπε:

Το είδα σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να βρω λυση

πρίν από 22 λεπτά , Depi1234 είπε:

Το είδα σε ευχαριστώ πολύ ελπίζω να βρω λυση

Ξέρεις κανέναν καλό ρευματολογο κ κανένα κέντρο να Μ προτείνεις?εγώ Μ είπαν για σφηκακη ρευματολογο κ Μ είπε ο σφακιανουδης για λευκού αιματολογο στην  κληνικη είπαμε ναμεινουμε γιατί λένε ότι έχει τους καλύτερους εμρυολογους κ επειδή έχουμε τα υπολοιπα εμβρυα 

Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Λυπαμαι πολυ.Μωρακι θα κανεις σιγουρα.Το αν φταει ο λυκος και αρα δεν ητανε καταλληλη η αγωγη για να σε προστατευσει αρμοδιος δεν ειναι ο γυναικολογος αλλα ο ανοσολογος.Ειναι πολυ ευκολο να ριχνουμε τις ευθυνες αλλου. Για να μην εχεις εσυ καμμια αμφιβολια παρε και μια δευτερη γνωμη απο καποιον πολυ καλο ανοσολογο-αιματολογο. Σου ευχομαι τα καλυτερα για το μελλον.

Σε ευχαριστώ πολύ να είσαι καλα

6 ώρες πρίν, anoulious είπε:

Λυπαμαι πολυ.Μωρακι θα κανεις σιγουρα.Το αν φταει ο λυκος και αρα δεν ητανε καταλληλη η αγωγη για να σε προστατευσει αρμοδιος δεν ειναι ο γυναικολογος αλλα ο ανοσολογος.Ειναι πολυ ευκολο να ριχνουμε τις ευθυνες αλλου. Για να μην εχεις εσυ καμμια αμφιβολια παρε και μια δευτερη γνωμη απο καποιον πολυ καλο ανοσολογο-αιματολογο. Σου ευχομαι τα καλυτερα για το μελλον.

Σε ευχαριστώ πολύ

κορίτσια θα ήθελα να ρώτησω αν έχετε σχετική εμπειρία σε ένα γραφειοκρατικό ζήτημα.Έχει λαβει καποια το μισό επίδομα εξωσωματικής μετά από ε/τ κατεψυγμενων;

Από τον ΕΟΠΥΥ τμημα Παροχών, μου ειπαν ότι θα έπρεπε να εχω περασει από επιτροπή πρωτα και η επιτροπή να μην εχει ληξει δλδ να ειναι μεσα στο ετος.Η δικη μου η επιτροπη είναι απο το 2019 καιμ ου είπαν ότι δε δικαουμαι.Μου έκανε εντυπωση που θέλει παλι νεα επιτροπη για ε/τ μονο, γι αυτο το ψάχνω.Εχει καποια κοπελα σχετικλή εμπειρία;

Διαφημίσεις

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις